Pirkti ar palaukti?

Palangos tiltas, 2021-08-09
Peržiūrėta
12307
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Regina Lingė, Palangos NT brokerė, viena iš šios agentūros įkūrėjų
Regina Lingė, Palangos NT brokerė, viena iš šios agentūros įkūrėjų

Regina Lingė, Palangos NT brokerė, viena iš šios agentūros įkūrėjų

NT rinka ir toliau kaista. Pirkimų traukinys pasiekė maksimaliausią greitį, tik klausimas, ar jis vieną dieną nenuriedės nuo bėgių? Kaip ten bebūtų, manau, kad Palangai tai kol kas negresia.

Kodėl sakau traukinys? Skambučių labai daug, visi įsibėgėję. Suranda ir labai senų skelbimų. Skambina, pasakai, kad parduota, ir jausmas toks, tarsi žmogus būtų pavėlavęs į traukinį. Kaip čia mes nesuspėjome? Ką mums dabar daryti? Ką mes panašaus galėtume įsigyti? O viskas, kas panašaus, dabar kai kur dvigubai, o kai kur net brangiau.

Todėl visi, nebijodami rizikos, puolė pirkti dar nepastatytus būstus, nes šiuo metu labai maža pasiūla. Kas buvo naujos statybos pastatyta ir visi siūlomi, senesnės statybos objektai, buvo dar pavasarį parduoti.

Tačiau turiu visus pradžiuginti, nes ateina daug naujų projektų vystytojų. Turėsime pačioje Palangoje daug rimtų projektų, pritaikytų ne tik ilsėtis, bet ir nuolat gyventi. Manau, kad kitą vasarą galėsime patenkinti daugelio lūkesčius. Tik sunku iš anksto prognozuoti kainas, nes jos kyla beveik kas dieną.

Didžioji dalis naujų projektų dabar vystomi Kunigiškėse, šalia jūros. Ten dabar yra nemažas pasirinkimas. Turime naujos statybos nedidelių namų, kotedžų, butų, tinkančių ilsėtis ir nuolat gyventi.

Tie, kurie yra įsigiję būstus pietų šalyse ar Europos kurortuose, pamatė, kaip sunku pasiekti savo būstus, atsiradus ribojimams karantino metu. Todėl Palanga pasidarė dar populiaresnė. Apskritai virusas mus privertė atsigręžti į tai, nuo ko mes buvome taip nutolę. Pagrindinė pramoga karantino metu buvo buvimas gamtoje. O jūrą iš naujo „atrado“ ir ne vienas palangiškis, net ir tas, kuris nueidavo metuose vos kartą. Palanga visada buvo visų mėgstama. Turbūt niekas neįsivaizduoja vasaros be jūros.

Dabartinė COVID-19 viruso situacija NT rinkai pasaulyje ir Lietuvoje kelią nerimą – vieni mano, kad atėjus naujai viruso bangai NT sektorius didelio sukrėtimo nepatirs, kiti ragina nusiimti rožinius akinius. Visgi kai kurie yra linkę palaukti. Jų laukimas susijęs su keliomis priežastimis: neužtikrintumas dėl asmeninės finansinės padėties bei ekonominės situacijos šalyje. Taip pat daug kas mano, kad kainos kris. NT kainos nuolat svyruoja, krizės ateina ir išeina, o investicija vis tiek lieka. Be to, NT rinka smarkiai pasikeitė. Keitėsi gyventojų pajamos, bankų finansavimas, vystytojų požiūris. Todėl NT rinka dar turi potencialo.

Dabar visas pasaulis stovi prieš labai didelius neaiškumus. Todėl žmonės, kurie ruošiasi įsigyti būstą ir turi daug pinigų, jį gali pirkti kaip priemonę išvengti būsimos infliacijos. Bet, jei būstas perkamas iš paskolos, reikėtų gerai apmąstyti savo finansines galimybes.

Šiuo metu NT rinka labai iškreipta, visiška sumaištis kainose. Pastebime, kad kai kurie būstų savininkai įsideda patys skelbimus ir bando pardavinėti. Kainos kai kurių yra visiškai neatitinkančios realybės. Nesuprantu, ar pardavėjai bando pasinaudoti situacija, ar ne visai adekvačiai ją vertina. O gal nelabai suinteresuoti iš viso parduoti. Realybė yra tokia – pirkėjai kartais tikrai perka už dideles kainas, nes nėra ką pirkti, o jie jau būna pardavę savo būstus ir kito pasirinkimo neturi.

Nekilnojamasis turtas yra viena didžiausių investicijų. Siūlyčiau rinktis atsakingai, nesivadovauti emocijomis, gerai įvertinti savo galimybes, nesivadovauti „bandos“ jausmu: „Jei visi perka, tai reikia ir man“. Būtina gerai išsianalizuoti rinką, neprarasti blaivaus proto ir nešokti stačia galva į lekiantį traukinį.

Linkiu visiems surasti savo svajonių namus. Kuo sklandesnių sandorių, smagių įkurtuvių bei gražių akimirkų svajonių būste.

Palangos NT komanda visada pasiruošusi jums padėti.

 +37067775045 Regina

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saugią kelionę lemia daug veiksnių, tačiau motociklui svarbiausi yra geras padangų sukibimas su kelio danga ir transporto priemonės valdymo nuspėjamumas. 


„Vienas mano draugo draugas niekaip neišsirenka kurį butą pirkti: ar 32 kv. m. ploto Palangoje, ar 100 kv. m. ploto Jūrmaloje. Kaina praktiškai tokia pati, tad reikia įvertinti kitus privalumus ir trūkumus“, – feisbuko paskyroje rašė „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas. 


NT rinka ir toliau kaista. Pirkimų traukinys pasiekė maksimaliausią greitį, tik klausimas, ar jis vieną dieną nenuriedės nuo bėgių? Kaip ten bebūtų, manau, kad Palangai tai kol kas negresia.


Nors iki gražiausios metų šventės – Kalėdų dar turime šiek tiek laiko, tikrai netrūksta priežasčių, kodėl dovanas riekėtų pradėti pirkti anksčiau Ir tikrai netrūksta priežasčių, kodėl tai daryti riekėtų internetu. Vis dar svarstote, ar dovanų pirkimas internetu yra išmintingas pasirinkimas? Tikrai taip – kviečiame susipažinti su argumentais.


Kiek daugiau nei prieš metus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai pranešė, jog jau šiemet kurorto gyventojai ir svečiai galės lankytis gerokai pasikeitusiame vieninteliame kurorto kino teatre „Naglis“, tačiau, kaip paaiškėjo, atnaujinto kino teatro reiks dar palaukti iki 2018-ųjų vasaros. Beje, atnaujinimo planus koreguoja ne...


Advento laikotarpiu skaičiuojame laiką iki didžiųjų metų švenčių – Kalėdų. Tačiau retas kuris beatsimena tikrąsias šio laukimo tradicijas ir daugiau suka galvas, kaip išmoningiau pasiruošti šventėms ar kokiomis dovanomis apipilti artimuosius. Domėjomės, kokias advento tradicijas dar žino Palangos gyventojai ir ar bent dalies jų dar laikosi.


Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai turėjo vilties iškart po Naujųjų metų persikelti į rekonstruotą pastatą Ganyklų g. 30. Tačiau įkurtuvių, kurių laukė ne tik jie, bet ir į miesto pakraštį pavargstantys važinėti kurorto gyventojai, dar teks palaukti. Kiek – kol kas niekas negali atsakyti.


UAB „Palangos vandenys“ direktorius Pranas Madzajus, vadovaujantis įmonei jau 11 metų, liūdnai skėsčioja rankomis: dienraščio žurnalistei neteisingai supratus Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) tinklalapyje UAB „Palangos vandenys“ išvadas dėl faktinių sąnaudų ir paskelbus straipsnį, kad neva palangiškiai gerokai permokėjo...


Artėja gražiausia pavasario šventė – Šv. Velykos. Vis dažniau imame galvoti, kaip nustebinti bei pradžiuginti artimuosius Velykų bobutės dovanomis. Kaip ir per kitas metų šventes sukame galveles: dovaną nupirkti, ar pačiam ją padaryti? „Padaryti. Juk paties rankomis padaryta dovana daug mielesnė, šiltesnė ir nuoširdesnė“, – tiki...


Vietų paplūdimyje teks palaukti

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Balandžio 27 dieną Klaipėdos apygardos administracinis teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio prašymą dėl reikalavimo užtikrinti priemonių taikymą ir laikinai, iki įsiteisės teismo sprendimas, sustabdė Palangos miesto savivaldybės tarybos 2010 metų kovo 25 dienos sprendimo „Dėl Tarybos 2010 m. vasario 19 d. sprendimo Nr. T2-22 pakeitimo“ vieno punkto galiojimą, taip uždrausdamas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius