Pirmieji mero metai paklojo pamatus moderniam kurortui

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012-04-19
Peržiūrėta
586
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmieji mero metai paklojo pamatus moderniam kurortui

 Šią savaitę Palanga sulaukė vienos miesto gyvenimui reikšmingos sukakties – prieš metus, balandžio 14 dieną, kurorto meru buvo išrinktas Šarūnas Vaitkus.

Iš pirmo žvilgsnio – nieko neįprasto. Po Nepriklausomybės atgavimo Palangos gyvenime jau buvo nemažai merų, kurie neišvengiamai sulaukdavo savo vadovavimo sukakčių. Tačiau būtent Š.Vaitkus per pirmuosius savo meravimo metus miestui ir palangiškiams suteikė tiek daug vilties. Dėl to ši sukaktis miesto gyvenime ir yra reikšminga.

Prabėgęs ketvirtadalis mero kadencijos yra lyg storas brūkšnys, jau leidžiantis vertinti naują merą ir jo veiklą. Per pirmuosius metus Š.Vaitkaus inicijuotus, pradėtus ir jau baigtus darbus galima vardinti ilgai ir nuobodžiai. Bet kuriuo atveju jau šiandien jų yra tiek daug, kad kiti buvę miesto merai tiek nespėjo padaryti per visą kadenciją.

Tačiau net ir ne tai yra mero sėkmės esmė. Daug svarbiau, kad Palangai pagaliau vadovauja tikras kurorto patriotas, kuriam svarbu, kas vyksta mieste. Kuris pasiryžęs pakeisti miesto veidą. Kuris serga dėl savojo miesto. Kuris ne vykdo miesto mero pareigas, o lyg savo vaiku rūpinasi miestu ir jo gyventojais.

Per daug skambūs žodžiai? Tačiau kas svariais argumentais paneigs, kad per pirmuosius savo darbo metus Š.Vaitkus jų nėra nusipelnęs?

Bandymų menkinti mero indėlį jau buvo ne kartą. Lyg priekaištas Palangos vadovui metamas faktas, kad jo, kaip konservatorių atstovo kadencijos pradžia sutapo su konservatorių vadovavimu šalies Vyriausybei. Kad premjeras Andrius Kubilius jaučia didelį palankumą Š.Vaitkui ir dėl to jam šitaip sekasi.

Ar galima dėl to priekaištauti naujajam Palangos merui? Prieš metus miestui vadovavusių liberalų kadencija taip pat sutapo su Seimo valdančiosios daugumos sudėtimi, kurioje ne paskutinį vaidmenį vaidino liberalių partijų atstovai. Ką jau ir kalbėti apie Vyriausybėje liberalcentristams atstovavusį ministrą iš Palangos.

Tačiau ši mūsų kurortui palanki situacija nuo 2008 metų rudens iki 2011 metų pradžios taip ir liko neišnaudota. Kodėl? Nevyniojant žodžių į vatą galima pasakyti tiesiai šviesiai – tuometiniams miesto vadovams rūpėjo ne Palanga, o jų pačių gerovė. Jei kas ir buvo daroma miesto labui, daugiau dėl ataskaitų būsimiems rinkimams.

Kita vertus, net ir konservatorių vyriausybė neskuba siūlyti dovanų jų partiečių vadovaujamiems miestams. Šias dovanas reikia sugebėti ne tik pasiimti. Būtina mokėti jų išsireikalauti. Jei ne Š.Vaitkaus užsispyrimas, ne Palangos atstovo Seime Prano Žeimio aktyvi pagalba, miestas būtų likęs ir be galų gale kurortui kelininkų atiduotos poilsinės, ir be kurhauzo atstatymo darbų pradžios finansavimo.

Dar vienas per praėjusius metus kojos kyštelėjimas merui – visi Š.Vaitkaus pasiekimai, esą, yra prieš tai liberalcentristų anksčiau pradėti darbai.

Tuomet kodėl per metus mieste tiek mažai apčiuopiamų darbų? Kodėl pirmieji metai buvo skirti ne statyboms, o elementarių dokumentų tvarkymui, projektavimui, konkursų organizavimui? Kodėl per tuos metus dar nepradėtas statyti liberalcentristų žadėtas modernus kempingas? Kur ankstesnės miesto valdžios Vytauto gatvėje sumanyto SPA ir baseinų komplekso bent jau detalusis planas? Kur dirbtine danga išklotas modernus futbolo stadionas prie „Baltijos“ mokyklos?

Nieko dar nėra ir negalėjo būti, nes prieš metus į mero kabinetą įžengęs Š.Vaitkus visus liberalcentristų užmestus sumanymus turėjo pradėti beveik nuo nulio.

Visos ankstesnių miesto valdžių pieštos kurorto vystymo vizijos buvo pasmerktos, nes iki šiol nė vienam Palangos merui nerūpėjo pati Palanga. Nė vienas didžiausio šalies kurorto meras nesugebėjo Lietuvos vadovus priversti atsigręžti į Palangą, pastebėti jos atsilikimą ne tik nuo Druskininkų, bet ir nuo kai kurių Lietuvos rajonų centrų.

Ar pasaulyje rastume padorų, tarptautiniu save vadinantį kurortą, kuriame nebūtų paprasčiausio baseino? Jo statyba turėjo būti vienas iš pagrindinių visų buvusių Palangos vadovų rūpesčių. Per tą laiką visoms šalies vyriausybėms vadovavusiems politikams turėjo būti išūžtos ausys dėl tokio Lietuvos kurortui privalomo objekto statybos finansavimo.

Tačiau apie plačiajai visuomenei prieinamų modernių baseinų komplekso statybą realiai pradėta kalbėti tik per pastaruosius metus.

Daug kas pradėta daryti per pirmuosius Š.Vaitkaus metus: pradėjus detaliojo plano procedūras duotas startas ledo arenos ir pramogų komplekso statybai, numatyta vieta ekologinės pramonės objektams, birželio pradžioje bus atidarytas pirmasis po Nepriklausomybės atgavimo vaikų žaidimų parkas, visiškai pasiruošta kempingo statybos pradžiai, jau vyksta rangovo paieška mūrinės kurhauzo dalies atstatymui, išspręstas naujo savivaldybės pastato klausimas.

Norisi tikėti, kad antrieji ir tretieji mūsų mero metai bus jau užmegztų vaisių nokinimas bei raškymas.

Prieš metus moderniu kurortu tapti pasiryžusi Palanga sulauks dar nematyto derliaus.

Jūsų komentaras:

palangiškė 2012-05-10 14:31 (IP: 88.119.253.63)
Liaupsės kaip ATA Šiaurės Korėjos lyderiui, o kas nesidžiaugs mero pasiekimais, bus uždaryti daboklėn ir gaus „malkų"...koktu net skaityti tokius straipsnius...

Janina 2012-05-06 19:14 ([email protected] / IP: 78.61.204.18)
Gražinamas tik miesto centras.O vat miesto piktžaizdė "Rytų kvartalas"jau gali įsirašyti ir į Gineso rekordą,kaip ilgiausiai nesutvarkytos aplinkos.Jau daugiau nei 20 metų čia gyvenantys žmonės kvėpuoja dulkėmis.O kokia čia augančių vaikučių sveikata,tai niekam nerūpi.Svarbu kad centras isblizgintas.Gėda turėtų būti ir būvusiems ir esamiems vadovams,bei tarybai.Geras šeimininkas apeina savo ūkyje visus kampus,o ne tik viduriuką prasikrapšto.Gal užsukite ir į Rytų kvatrtalą pabendrauti ir pakvėpuoti "grynu oru"?

diedukas 2012-04-24 11:37 ([email protected] / IP: 83.178.88.103)
Na straipsnis tai tikrų tikriausia "Vaitkiada", šlovė autoriau už puikų straipsnį.Vienu žodžiu, turim Super merą ir super atstovą Seime, tikrą Palangos lobistą, narsų liūtą, besigrumiantį su kitų miestų atstovais dėl didesnių asignavimų Palangai. Kuo greičiau reikia kurti iniciatyvinę grupę bei rinkti parašus su siūlymu J. Basanavičiaus gatvę pervadinti Š. Vaitkaus gatve, o Vytauto gatvę pervadinti P. Žeimio gatve. Taip pat Palangos mokyklų klases turi puošti besišypsantys Vaitkaus ir Žeimio portretai, nes jaunoji karta juk turi žinoti savo geradarius ir būti dėkinga jiems, tuo pačiu būtų skatinamas jaunuolių patrijotiškumas. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose reikia pakabinti plakatus su užrašu "Dėdė Vaitkus sako: "Mamos reikia klausyti"".Prie Palangos tilto esančia skulptūra siūlau pakeisti bronzine, rankomis susikibusių, į vakarus žiūrinčių Vaitkaus ir Žeimio skulptūra. Už šviesią ateitį, už sotų rytojų, už miesto didžiavyrius!!!!!!!

mikas 2012-04-22 18:49 (IP: 86.100.75.88)
Ziabkau, ar tau laiku moka Vaitkus uz ji liaupsinancias pagyras Palangos tilte, kai zurnalistai alkani sedi jau tris menesius?

Jonas 2012-04-22 08:18 (IP: 78.61.83.134)
Na dėl libcentristų namų galima būtų pakalbėti po to kai išsiaiškintumėm už kokius centus Š.Vaitkus viešbutį nusipirko. Man 30 metų reikėjo dirbti tėvynei, kad butą už paskolą nusipirkčiau, o čia turtuoliui jaunikaičiui Šarūnui matomai aitvarai turtus sukrovė. Na gal ne aitvarai o partijos kolega Šimaitis padėjo.

romukas 2012-04-21 13:13 (IP: 78.61.214.75)
O Jonui turbut liberalcentriatui kuris dirba savivaldybėje nes gerai įsitikinęs į mero nuveiktus darbus pavydas galvele sumaišė

jonui 2012-04-21 13:10 (IP: 78.61.214.75)
Jonai nrberukyk! Gana, tavo vaizduote kaip didelio dramblio. Liberalalcentristai tik viską stabdė ir namulius startai. Paziurek išleista 10 milijonu litu Jurgucio mokyklai o ji nebaigtą. Kartoju 10 milijonu. Bet namuliai dideli ir grazus ir daug poilsiautojų telpa ypač Garolinos ):

Jonas 2012-04-21 09:12 (IP: 78.61.83.134)
"Dar vienas per praėjusius metus kojos kyštelėjimas merui – visi Š.Vaitkaus pasiekimai, esą, yra prieš tai liberalcentristų anksčiau pradėti darbai. Tuomet kodėl per metus mieste tiek mažai apčiuopiamų darbų? Kodėl pirmieji metai buvo skirti ne statyboms, o elementarių dokumentų tvarkymui, projektavimui, konkursų organizavimui? Kodėl per tuos metus dar nepradėtas statyti liberalcentristų žadėtas modernus kempingas? Kur ankstesnės miesto valdžios Vytauto gatvėje sumanyto SPA ir baseinų komplekso bent jau detalusis planas? Kur dirbtine danga išklotas modernus futbolo stadionas prie „Baltijos“ mokyklos?" Na matai Alvydai ir ištraukei ylą iš maišo. Taip būtent libealcentristų palikimas visi šiuo metu į priekį stumiami darbai. Gerai, kad koalicjoje liko liberalcentristai tai ir juda jų pradėti darbai į priekį: Baltijos stadiono projektas, kempingas, gatvių rekonstrukijų tasa, administracinio pastato perkėlimas, rinkliavos už infrostruktūrą, daugiabučių kiemų remontas ir stovėjimo aikštelių plėtimas, sporto komplekso ir vasaros estrados statybos bei rekonstrukcijos. Tiesa konservatoriai irgi prisideda prie miesto plėtros - apžvalgos rato stumimas vokietijos pilietei Gedimino gatvėje, Palangos vaizdą darmančių pastatų statybų stumimas ir t.t. Taip, kad Alvydaitau reikėtų patylėti šiuo atveju, pasikelk savo publikacija Vakarinėje Palangoje ir tik pakeitęs Š,Vaitkau pavardę į A.Kirstuko nieko naujo nepridėjai. Manau, kad nesąžininga už straipsnių perrašinėjimus imti honorarus, už kuriuos jau sumokėta.

Jolanta 2012-04-20 21:31 (IP: 78.61.214.75)
Mėgstu Alvydo Ziabkaus straipsnius ir visada juos skaitau. Pritariu jam nu tikrai Vaitkaus nėra už ką kritikuot ! Metai laiko o rezultatai stulbinantys! Sėkmės darbuose.

Renius 2012-04-20 21:27 (IP: 78.61.214.75)
Gaila, kad čia rašo tie politikai, kurie per dešimtmečius sėdėjo šiltose kėdėse ir kenkė miestui. Gaila, kad viskas kas gera yra paniekinama ir nuleidžiama juokais. Merui palinkėsiu stiprybės ir tikėjimo. Nors jam manau yra labai sunku.

Dirbkit taip kaip dirba meras 2012-04-20 21:21 (IP: 78.61.214.75)
Čia nera jokios panegirikos. Bet matosi kad yra didžiulis pavydas ir neapykanta merui. Zmogus įrodė kaip galima stengtis dėl miesto ji puoselejant ir paprasčiausia mylint. Ir niekas nenugincys mero energijos, iniciatyvos ir jaunatvisko maksimalizmo. Teisingai autorius pastebi galejo liberalai per 5 metus valdymo per ekonominį pakilimą kalnus nuversti bet nenorėjo. Sau namų prisistatė parkuose ir dziaugiasi juodu bromu ir tortukais.

pilietis 2012-04-20 16:10 (IP: 78.61.56.200)
"Prieš metus moderniu kurortu tapti pasiryžusi Palanga sulauks dar nematyto derliaus"- pagyvensim, pamatysim, bet KAŽIN.Per anksti tokias panegirikas rašyti.TAI YRA TIESA.

Romas 2012-04-20 16:02 (IP: 78.61.214.75)
Objektyvus žurnalistas . Tai yra tiesa. Palanga pradėjo keltis is griuvėsių.

vietinė 2012-04-20 13:33 (IP: 78.61.56.200)
Matyt brangiai sumoka ,kad taip 'gražiai "Ziabkus čiulba.Kvaili pagyrimai, net "gėda" skaityti.Kiti žurnalstai,kiek žinau,tai jau seniai "ant sauso davinio" keli mėnesiai... Vardan teisybės, nėra jau čia dideli darbai- palopo gi šaligatvius komunalininkai ir tiek.O kur Palangos pažanga?Nuo Puodžiaus laikų beveik nepasikeitė...

Palangiškis 2012-04-20 11:52 (IP: 82.135.209.252)
Šaunuolis, taip ir toliau.

palangiske 2012-04-20 11:47 ([email protected] / IP: 78.61.134.177)
AUTORIUI - apmaudu, kad neliko žurnalisto akies ir ktitiškumo, kad vietoj žurnalisto tapai mero viešųjų ryšių specialistu. neoficialiu, aišku. bet jau neįdomu skaityti a la apžvalgas apie nieką.

Arnas 2012-04-19 21:41 (IP: 78.61.214.75)
Bravo merui !!!!

Taip pat skaitykite

Bendrovės „Šilkas“ poilsio namai Palangoje iškilo 1992 metais ir veikė vos kelis metus, po to buvo apleisti ir gamtos bei žmonių niokojami daugiau nei du dešimtmečius. Praėjusiais metais į pastatą vaiduoklį ryžosi investuoti nekilnojamo turto vystytojai „Reefo“ ir jau šią vasarą buvę poilsio namai taps prabangiu apartamentų projektu...


Šiandien, gegužės 8 d., sukanka lygiai 75-eri metai, kaip 1946 m. gegužės 8 d. Klaipėdoje gimė istorikas, muziejininkas, kolekcininkas Jūratis Viktoras Liachovičius.


Palangos miestą (balandžio 19-25 d. savaitę pasiekė 666 vakcinos nuo COVID-19 ligos: 366 – Pfizer, 100 – Moderna, 200 – Vaxzevria (AstraZeneca). Anot Palangos mero Šarūno Vaitkaus, iki penktadienio (balandžio 23 d.) buvo panaudotos visos turėtos Pfizer vakcinos.


Kovo pabaigoje turėję naują savo lyderį išsirinkti – ar perrinkti naujai dvejų metų kadencijai dabartinę savo pirmininkę Svetlaną Grigorian, kurorto socialdemokratai nusprendė tai padaryti „gyvai“ visuotiniame skyriaus susirinkime balandį. S. Grigorian sakė „Palangos tiltui“, kad toks buvo LSDP Palangos skyriaus tarybos sprendimas.


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai.


Šiandien, liepos 23 d., savo 50-metį Palangoje pasitikęs Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis viename kurorto viešbutyje sulaukė Palangos mero Šarūno Vaitkaus vizito. Š. Vaitkus S. Skverneliui jubiliejaus proga įteikė gėlių puokštę.


Antradienį, spalio 15 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Palangos globos namų senjorai


Lietuvos savivaldybių asociacijos narių atstovų suvažiavimo dalyvių laukė staigmena – čia oficialiai paskelbti portalo Alfa.lt Metų mero rinkimų rezultatai. Tačiau Jonavos rajono savivaldybės kultūros centro salėje susirinkusiems Lietuvos merams portalo Alfa.lt ir žurnalo IQ vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius paskelbė ne vieną, o dvi pavardes: Metų meru tituluojamas...


  Didžiausi Palangos konservatorių lūkesčiai ir niūriausios jų oponentų prognozės rinkimų į savivaldybės Tarybą naktį išsipildė su kaupu: kurortu meru, jau pirmajame ture, buvo išrinktas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, dabartinis miesto meras Šarūnas Vaitkus, o jo vadovaujami konservatoriai nušlavė kitas...


Pirmieji mero metai paklojo pamatus moderniam kurortui  17

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 04 19 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Šią savaitę Palanga sulaukė vienos miesto gyvenimui reikšmingos sukakties – prieš metus, balandžio 14 dieną, kurorto meru buvo išrinktas Šarūnas Vaitkus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius