Pirmoji šių metų audra Palangos smarkiai neskriaudė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-01-05
Peržiūrėta
1902
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sekmadienį patvinusi Rąžė lipo iš krantų.
Sekmadienį patvinusi Rąžė lipo iš krantų.

Po itin ramios ir bevėjės Naujųjų metų nakties gamta, regis, nusprendė atsigriebti: nuo penktadienio visą savaitgalį pajūryje siautė stiprus vėjas, kurio gūsiai vietomis siekė iki 30 metrų per sekundę. Tačiau, kaip tikino Palangos specialiųjų tarnybų atstovai, kaip ir gruodį, audra kurorto smarkiai neskriaudė.

Sutriko laivyba, be elektros – per 5 tūkst. vartotojų
Bene skaudžiausiai pirmoji šių metų audra kirto Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui. Nuo penktadienio ryto dėl smarkaus vėjo – penktadienio ryte vakarų vėjo greitis siekė iki 26 metrų per sekundę – Klaipėdos jūrų uoste iš dalies buvo apribota laivyba. 9 val. į Klaipėdos uostą dar buvo įvestas konteinerinis laivas ir po to niekas neįplaukė ir neišplaukė iš uosto iki pat pirmadienio.
Pagal Klaipėdos uosto taisykles, pučiant stipresniam kaip 20 metrų per sekundę vėjui, kiekvienu konkrečiu laivo plaukimo ir švartavimo atveju sprendžia uosto kapitonas, atsižvelgdamas į oro sąlygas.
Pirmadienio rytą įplaukti į uostą laukė 17 laivų, o išplaukti – 6.
„Dabar vėjas po truputį rimsta, bangos slūgsta. Jei situacija toliau gerės, bandysime du laivus išvesti ir du įvesti į uostą. Jeigu sąlygos bus palankios, laivų eismą atnaujinsime“, – pirmadienio ryte sakė Uosto kapitonas Adomas Alekna.
Dėl stipraus vėjo įvairiuose Lietuvos vietose nutrauktų elektros laidų šeštadienio vidudienį be elektros buvo likę beveik 5 tūkst. vartotojų. Tądien bendrovės „Lesto“ atstovas ryšiams su visuomene Martynas Burba sakė, jog Klaipėdos regione jau pavyko elektros energijos tiekimą atstatyti didžiajai daliai vartotojų, šiame regione elektros neturėjo apie 1 tūkst. vartotojų. Daugiausia – apie 2 tūkst. – vartotojų be elektros buvo Utenos apskrityje.
Vėjui rimstant, iki vakaro tikėtasi elektros energijos tiekimą atstatyti visiems jos dar neturintiems. Tačiau sekmadienio popietę gūsingas vėjas apėmė visą Lietuvą, ir be elektros dar buvo likę iki 1000 gyventojų.

Medis prispaudė automobilį
Palangoje stiprus vakarų-šiaurės vakarų vėjas draskė plazdėti paliktas reklamines vėliavas, išstumdė net prie renovuojamų namų sukrautas statybines medžiagas, kaip ir gruodį, vartė statybvietes juosiančias lengvų konstrukcijų tvoras. Gatvės ir skverai buvo nusėti nulūžusiomis smulkiomis sausomis šakelėmis, neatlaikė ir stipresnės šakos.
Prieš tai kritę gausūs krituliai ir nuo jūros pučiantis vėjas vertė kilti Rąžės vandenį: arčiau jūros upė jau nebetilpo savo „rėmuose“ ir tvino ant šalia nutiestų takų.
Vėjas krėtė eibes ir prie jūros: smėlio buvo pripustyta ir Jūratės ir Kastyčio skvere, ir prie „Šachmatinės“. Ant jūros tilto norėję šėlstančia stichija ir įspūdingomis bangomis pasigrožėti žmonės vos galėjo apsiginti nuo tiesiai į akis nešamo smėlio, kuris, jau ir paėjus toliau nuo jūros, dar ilgai girkšėjo tarp dantų. Supustęs naujas kopas abipus paties tilto, vėjas po smėliu beveik „palaidojo“ čia pastatytus tikrai ne žemus šiukšlių konteinerius.
„Nors vėjas šėlo ilgai ir buvo išties stiprus, jis pridarė mažiau žalos nei gruodžio vėtra, – sakė Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė Sandra Vasiliauskaitė. – Buvo tik vienas iškvietimas: sausio 3 dieną apie pusę dvyliktos gautas pranešimas, kad prie J. Basanavičiaus gatvės 37A namo ant automobilio užvirto medis. Ugniagesiai gelbėtojai grandininiu pjūklu medį supjaustė ir pašalino. Automobilio savininkas patyrė nemenką žalą: įlinko automobilio stogas, išdužo langai“.
Tos pačios dienos vakarą gautas dar vienas iškvietimas, tačiau jis nebuvo susijęs su vėtra: degė vienas iš daugiabučio namo Ganyklų g. 37 rūsyje esančių sandėliukų.
Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, pirmoji šių metų audra, kaip ir paskutinė praėjusių metų vėtra, Palangos smarkiai neskriaudė: medžių nevartė, paplūdimių neišdraskė, kopų nepaplovė.
„Nulaužtos tik dvi didelės medžių šakos: prie Vasaros estrados augančio klevo ir Kastyčio gatvėje esančio seno medžio. Vėjas kiek apgadino vieną kalėdinės miesto puošybos elementą – Vytauto gatvėje prie Skulptūrų parko nutraukė jo laidus, tačiau labai greitai sutaisėme“, – sakė K. Skierus.
Audra jokios įtakos nepadarė Palangos oro uosto darbui. Sausio 2-ąją visi orlaiviai leidosi ir kilo pagal numatytą tvarkaraštį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje įvyko pirmoji „Komandinio koučingo“ mokymų sesija, kurios metu mokyklų direktoriai ir direktorių pavaduotojai tobulino vadybines kompetencijas.


Palangoje atidaryta naujoji „Bottlery“ parduotuvė. Tai – pirmoji lietuviško mažmeninio prekybos tinklo parduotuvė mieste, taip pat pirmoji, savo veiklą pajūrio kurorte vykdysianti ištisus metus.   


Savaitgalį pajūryje šėlusi audra Palangoje vartė medžius, talžė paplūdimius. Miesto komunalininkai ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai dirbo visą naktį, audros padariniai šalinami ir šiuo metu.


Žinomas Palangos medikas smarkiai suklydo neįvertinęs COVID-19 pavojaus

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021 10 12 | Rubrika: Miestas

 Antradienį, spalio 12 dieną, žinomas Palangos politikas ir gydytojas neurologas buvo palaidotas Kaune, Karmėlavos kapinėse. Laidotuvėse dalyvavo gausi Palangos delegacija, vadovaujama kurorto mero Šarūno Vaitkaus, – tremtyje vaikystę ir jaunystę praleidęs, o vėliau ilgai Palangoje gyvenęs 79 metų A.Stankus buvo aktyvus vietos politikas, rašo Alvydas Ziabkus, „Lietuvos rytas“ žurnalistas.


Palanga naujaisiais namais tapo ir plaukimo takelių vunderkindo, plaukiko Dano Rapšio pirmajai trenerei Židrūnei Budrienei. „Man čia – labai labai gerai. Palanga tokia fantastiška! O Palangos baseinas – toks, 25 metrų – tikrai yra vienas geriausių ir moderniausių visoje Europoje“, – per Lietuvos plaukimo čempionato, vykusio Klaipėdoje, pertraukėlę „Lietuvos pajūriui“, laikraščio „Palangos...


Per kelias metų pabaigos savaites Lietuvoje užfiksuotas beprecedentis mirčių šuolis, daugėja mirštančių namuose. Palanga – ne išimtis: kurorte daugiausiai žmonių Anapilin šiais metaus iškeliavo lapkritį. Ir poliklinikos direktorė Jūratė Mikutienė, ir Palangos Laidojimo namų vadybininkas Raimondas Litvinas, ir Irena Biriukaitė, Palangos Globos namų...


Kitą savaitę, spalio 18 d., Palangoje, adresu Klaipėdos pl. 59, duris atvers pirmoji šiame mieste ir 39-oji šalyje „Lidl“ parduotuvė.


Palangoje su šeima atostogaujantis Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį rado laiko sutikti su kurorto meru Šarūnu Vaitkumi ir aptarti mieste įgyvendinamų ne tik Palangai, bet ir visai šaliai svarbių projektų eigą.


Pirmoji šių metų audra Palangos smarkiai neskriaudė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 01 05 | Rubrika: Miestas

Po itin ramios ir bevėjės Naujųjų metų nakties gamta, regis, nusprendė atsigriebti: nuo penktadienio visą savaitgalį pajūryje siautė stiprus vėjas, kurio gūsiai vietomis siekė iki 30 metrų per sekundę. Tačiau, kaip tikino Palangos specialiųjų tarnybų atstovai, kaip ir gruodį, audra kurorto smarkiai neskriaudė.


Miestui brangiai kainuojanti audra stiklinėje

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 08 18 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Pasibaigus daug metų trukusioms Palangos švietimo įstaigų tinklo pertvarkymo batalijoms, miesto švietimo sistemoje pagaliau įsivyravusi ramybė truko neilgai.   Po trumpo atokvėpio vėl žvanga kardai, laužomos ietys, į kovą prieš savivaldybę keliami penktokų tėvai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius