Žinomas Palangos medikas smarkiai suklydo neįvertinęs COVID-19 pavojaus

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021-10-12
Peržiūrėta
1840
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

lrytas.lt fotomontažas. Albinas Stankus
lrytas.lt fotomontažas. Albinas Stankus

 Antradienį, spalio 12 dieną, žinomas Palangos politikas ir gydytojas neurologas buvo palaidotas Kaune, Karmėlavos kapinėse. Laidotuvėse dalyvavo gausi Palangos delegacija, vadovaujama kurorto mero Šarūno Vaitkaus, – tremtyje vaikystę ir jaunystę praleidęs, o vėliau ilgai Palangoje gyvenęs 79 metų A.Stankus buvo aktyvus vietos politikas, rašo Alvydas Ziabkus, „Lietuvos rytas“ žurnalistas.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultete dėstęs profesorius A.Stankus pastaruoju metu nuo pedagoginės veiklos buvo atsitraukęs. Su dvejais metais vyresne žmona Valentina jis gyveno Kaune – arčiau sūnaus Kauno technologijos universiteto docento Vytauto ir Vilniuje vidaus ligų gydytoja dirbančios dukters Anželos. 

Dar prieš tris savaites A.Stankus lankėsi Palangoje, atrodė visiškai sveikas, o susitikęs su bičiuliais tryško energija. Profesoriaus pažįstami žinojo, kad jis sąmoningai nesiskiepija nuo koronaviruso. Draugams nusistebėjus, A.Stankus tokios nuostatos priežasčių nekomentuodavo. 

Kartu su juo ilgą laiką dirbęs Klaipėdos universiteto Medicinos technologijų katedros vedėjas profesorius Arvydas Martinkėnas pasakojo, kad A.Stankus jam aiškinęs, kad koronavirusas yra tik gripo atmaina, tad jo keliamas pavojus perdėtas. 

„Kaip mikrobiologas jis turėjo teisę į tokią nuomonę, tačiau gyvenimas parodė, kad nuvertinęs koronaviruso pavojų jis klydo“, – teigė A.Martinkėnas. 

Kaip pasakojo šeimos draugai, pirmoji ligos simptomus pajuto taip pat nepasiskiepijusi profesoriaus žmona. Netrukus blogai pasijuto ir A.Stankus. Iš pradžių jie mėgino gydytis namuose, nors savijauta jau buvo bloga. Vėliau slaugyti tėvų į jų namus atvyko medikė duktė Anžela. Artimas ir ilgesnį laiką trukęs kontaktas su sergančiais artimaisiais buvo lemtingas ir jai – į Kauno klinikų reanimaciją pateko visi trys. 

A.Stankus mirė penktadienį pavakare. Jo sutuoktinė vis dar sunkios būklės. 

Buvo žinomas mokslininkas ir politikas A.Stankus gimė 1942 metų gegužės 22 dieną Laukuvos miestelyje Šilalės rajone. Jo vaikystė ir jaunystė prabėgo Sibire, kur po karo buvo ištremti jo tėvai. Grįžęs iš tremties jis 1966 metais baigė tuometį Kauno medicinos institutą, po trejų metų Vilniaus universitete baigė filosofijos studijas. Nuo 1969 iki 2011 metų dirbo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų instituto Palangos klinikoje.

 Vėliau dėstė Klaipėdos universitete, turėjo mokslų daktaro laipsnį. A.Stankus yra paskelbęs daugiau nei 300 mokslinių straipsnių, yra keturių JAV ir ES užpatentuotų atradimų autorius. 1988 metais A.Stankus aktyviai įsitraukė į Sąjūdžio veiklą. Nuo pirmos kadencijos jis daugiau kaip du dešimtmečius buvo Palangos tarybos narys. A.Stankus 2015 metais su Lietuvos centro partija į Palangos savivaldybės tarybą jau nebepateko, o pernai Centro partijos tautininkų sąraše nesėkmingai dalyvavo Seimo rinkimuose. Buvo Lietuvos centro partijos pirmininkas, pavaduotojas.

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Donatas 2021-10-13 18:26 (IP: 172.69.194.34)
Kaip mėgsta iškreipti faktus "žinovai" po to kai velionis nebegali paneigti. Su Albinu artimai bendravau virš keturiasdešimt metų. Pakutini kartą tris valandas praleidau prie fontano Palangoje birželio 30 d. Jis negalėjo skiepitis dėl kraujo krešėjimo sutrikimų. Neseniai buvo patyręs plaučių emboliją, vos išvengė mirties. Covid-u užkrėtė antivakserė žmona.

Taip pat skaitykite

Antradienio vakarą gelbėjimo tarnybos vyko į Palangoje esančią „Lidl“ parduotuvę – čia suveikė priešgaisrinė signalizacija.


Žinomas Palangos medikas smarkiai suklydo neįvertinęs COVID-19 pavojaus

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021 10 12 | Rubrika: Miestas

 Antradienį, spalio 12 dieną, žinomas Palangos politikas ir gydytojas neurologas buvo palaidotas Kaune, Karmėlavos kapinėse. Laidotuvėse dalyvavo gausi Palangos delegacija, vadovaujama kurorto mero Šarūno Vaitkaus, – tremtyje vaikystę ir jaunystę praleidęs, o vėliau ilgai Palangoje gyvenęs 79 metų A.Stankus buvo aktyvus vietos politikas, rašo Alvydas Ziabkus, „Lietuvos rytas“ žurnalistas.


Tokio interviu gyvenime dar niekados neturėjau – Jonas Staselis, žinomas Vilniaus fotografas, iškeitęs Vilniaus šurmulį į ramybę Neringoje, atsakė į „Lietuvos pajūrio“, laikraščio „Palangos tiltas“, klausimus mindamas dviračio pedalus iš Nidos į Preilą. „Čia kelias – toks ramus ir lygus, kad galime visą valandą plepėti. Aš – su ausinukais“, – sakė Jonas, mano žurnalistikos studijų kursiokas.


Žinomas šalies ekonomistas, Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas Sigitas Besagirskas tvirtina, kad šalies ekonomika pasiekė augimo ciklo piką. „Tendencijos šiais metais nekilnojamojo turto rinkoje rodo, kad netrukus jį pakeis leidimasis. Tik koks jis bus: „minkštas“ ar „kietas“ kaip 2008-aisiais?“ – sakė jis....


Kadencijos pusiaukelė valdžiai siunčia pavojaus signalą  2

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 05 11 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Laikas bėga sparčiai. Atrodytų, neseniai stebėjomės Palangoje savivaldos rinkimuose oponentus nušlavusia Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų banga, pirmą kartą tiesiogiai rinkome miesto merą, o jų kadencija nepastebimai jau perkopė viršukalnę ir ėmė riedėti žemyn, link naujų rinkimų.


Vakar, balandžio 7 dieną, visame pasaulyje buvo minima Pasaulinė sveikatos diena. Jos metu Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente lankėsi profesorius, habilituotas medicinos mokslų daktaras, urologas nefrologas Balys Dainys, pakviestas ambasadoriaus, Ministro Pirmininko patarėjo sveikatos klausimais Antano Vinkaus.


Palangoje su šeima atostogaujantis Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį rado laiko sutikti su kurorto meru Šarūnu Vaitkumi ir aptarti mieste įgyvendinamų ne tik Palangai, bet ir visai šaliai svarbių projektų eigą.


Pirmoji šių metų audra Palangos smarkiai neskriaudė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 01 05 | Rubrika: Miestas

Po itin ramios ir bevėjės Naujųjų metų nakties gamta, regis, nusprendė atsigriebti: nuo penktadienio visą savaitgalį pajūryje siautė stiprus vėjas, kurio gūsiai vietomis siekė iki 30 metrų per sekundę. Tačiau, kaip tikino Palangos specialiųjų tarnybų atstovai, kaip ir gruodį, audra kurorto smarkiai neskriaudė.


Po rinkimų į Europos parlamentą – pavojaus signalas Palangos konservatoriams

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 05 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Gegužę Lietuva gyveno rinkimais: dukart rinkome šalies prezidentą, išsiaiškinome kokios sudėties vienuoliktuką Lietuva siųs į Europos Parlamentą.


Mano gyvenimo būdas ėmė keistis dar paauglystėje, užklupus sunkioms, senatvinėms ligoms. Tai buvo reumatoidinio pobūdžio sąnarių artritas, skrandžio bei viso žarnyno susirgimai, nuolatos atsinaujinanti mažakraujystė, silpnumas ir t.t.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius