Po ES finansuojamų darbų patogumų susilauks ir darbuotojai, ir ligoniai

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-05-06
Peržiūrėta
282
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po ES finansuojamų darbų patogumų susilauks ir darbuotojai, ir ligoniai

Pagal Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų veiksmų programą yra finansuojamas projektas „KMU Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto pastato atitvarų rekonstrukcija ir inžinerinių sistemų modernizacija“.  Direktoriaus pavaduotoja dr. Narseta Mockuvienė sakė, jog šiuo metu yra pradėti šildymo sistemos demontavimo darbai.

 

ES struktūrinių fondų paramos dalis – svarbi

„Nenorėjome šildymo sezono užbaigti anksčiau dėl klinikoje gulinčių ligonių. Didelį diskomfortą būtų patyrę tiek darbuotojai, tiek ligoniai. Dabar, kuomet šildymo sezonas jau baigtas, yra pradėti šildymo sistemos demontavimo darbai“, - pasakojo KMU Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto Palangoje direktoriaus pavaduotoja klinikai.

Šis projektas yra finansuojamas pagal 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos antrąjį prioritetą „Aplinka ir darnus vystymasis”. Veiksmų programos prioriteto priemonė yra  viešosios paskirties pastatų renovavimas nacionaliniu lygiu.

Bendra Europos Sąjungos projekto vertė yra 4 192 340 litų. Projektui „KMU Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto pastato atitvarų rekonstrukcija ir inžinerinių sistemų modernizacija“ buvo skirtas finansavimas – 4 000 000 litų, iš kurių ES dalis sudarė 400 000 litų.

Kaip teigė projekto darbų vadovas Marius Gilys, šiuo metu projektui yra išleista 187 185 litų, iš kurių Europos Sąjungos dalis yra 159 107 litai.

 

Keičiama šildymo sistema

KMU Psichofiziologijos ir reabilitacijos institutas yra valstybės biudžetinė įstaiga, Palangoje, teikianti sveikatos priežiūros paslaugas. Klinikoje yra vykdomi moksliniai tyrimai širdies ligų ir psichologinių faktorių, įtakojančių sergamumą širdies ligomis bei gyvenimo kokybe, srityse. „Mums Europos Sąjungos projektas buvo būtinas, apšiltinant visą pastatą, kad būtų suteikta ligoniui visa komfortiška ir jam reikalinga aplinka. Kuomet pastate yra šalta, tuomet ir ligoniui čia nėra jauku būti. Dabar projekto pinigais bus pastatas ir apšiltintas, ir sudėti nauji langai bei durys“, - pasakojo KMU Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto Palangoje direktoriaus pavaduotoja klinikai dr. N. Mockuvienė.

„Šiuo metu yra šiltinamos visos pastato sienos, keičiama šildymo sistema. Viską sutvarkius, fasadas turėtų atrodyti labai gražiai“, - kalbėjo projekto „KMU Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto pastato atitvarų rekonstrukcija ir inžinerinių sistemų modernizacija“ darbų vadovas M. Gilys.

Darbai vykdomi pastate, pastatytame 1976 metais, kurio plotas – 2 854 kvadratiniai metrai. Institutas vykdydamas savo veiklą susiduria su energijos taupymo ir šilumos išsaugojimo problemomis, nes pastatas yra senas.

Šilumos energija į pastatą tiekiama iš katilinės, esančios instituto balanse. Katilinė naudojama nuo 2001 liepos 11 dienos, joje sumontuoti du dujiniai katilai, kurių galia 450 kW. Energijos vartojimo audito duomenimis, faktiniai ir norminiai šilumos nuostoliai atitvaruose yra lygūs atitinkamai – 425,57 ir 500,39 MWh.

 

Didžiausi darbai dar laukia

„Pastato atitvarų rekonstrukcijos jau buvo būtinos mūsų klinikoje“, - pasakojo N. Mockuvienė.

Šiuo metu pastate yra keičiami langai, vėliau numatoma pakeisti ir duris. „Pakeitus duris bei langus pastate bus sandariau ir jaukiau, susitaupys šiluma. Išlaidos šildymui ir šiltam vandeniui ruošti 2007 metais sudarė 98,8 tūkstančius litų. Po rekonstrukcijos sąnaudos turėtų gerokai sumažėti“, - kalbėjo KMU Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto Palangoje direktoriaus pavaduotoja klinikai.

Projekto pradžioje buvo atliktas energetinio audito parengimas, techninės dokumentacijos parengimas, išorinių atitvarų renovacija.

Šie darbai sumažins šilumos energijos nuostolius pastatuose. „Norminiai sutaupymai per metus – 292,66 MWh“, - komentavo N. Mockuvienė.

Pasak projekto darbų vadovo M. Gylio, darbai turėtų būti užbaigti jau rugsėjo 31 dieną. Tačiau dar dabar yra padaryta mažiau nei pusė darbų. „Patys pagrindiniai darbai dar laukia dabar. Netrukus pradėsime pastatą šiltinti iš išorės, keisime fasadus, taip pat laukia stogo apšiltinimo darbai“, - pasakojo projekto darbų vadovas M. Gilys.

Projektas svarbus ir ypatingas tuo, jog bus kompleksiškai sutvarkytas stambus mokslinių tyrimų centras, kuriame teikiamos ir mokslu grįstos paslaugos vartotojams. Labai svarbu ir tai, jog dalis parengiamųjų darbų, įskaitant ir pirkimų dokumentaciją statybos darbams, jau yra atlikti, taip pagreitinant galutinių rezultatų gavimą, sumažinant projektų vykdymo riziką.

Užbaigus darbus taip pat bus sutvarkyta visa aplinka aplink kliniką. „Bus pasodinta nauja veja, apželdinimas bus sutvarkytas ir galėsime ne tik mes, bet ir atvykę žmonės džiaugtis šiluma, gražia aplinka bei jaukumu ES dėka“, - kalbėjo KMU Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto Palangoje direktoriaus pavaduotoja klinikai dr. N. Mockuvienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas eis Violeta Staskonienė – šią kandidatūrą patvirtino praėjusią savaitę (gegužės 30 d.) posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba. V. Staskonienė direktoriaus pavaduotojos pareigas ėjo ir praėjusią, 8-ojo šaukimo Savivaldybės tarybos kadenciją. Vilniaus inžineriniame statybos institute...


Penktadienį, iškilmingai perkirpus darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengus būsimojo Palangos miesto policijos komisariato iškabą, prasidėjo ilgai lauktoji pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcija. Laukiama, kad gruodžio mėnesį į naujas, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias patalpas jau galės persikelti visi kurorte dirbantys policijos pareigūnai....


Intensyvią Lietuvos Baltijos jūros krantų ardą pastarąjį dešimtmetį lėmė įvairios gamtinės ir kitos priežastys. Dėl to 2009 metų gruodį buvo pradėtas vykdyti Europos Sąjungos projektas „Pajūrio juostos tvarkymo programos įgyvendinimas“. Šis projektas yra finansuojamas pagal 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos antrąjį prioritetą vietinė...


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Techninės dokumentacijos parengimas Palangos miesto Kęstučio gatvės rekonstrukcijos darbams“, kurio finansavimas siekia 66 711 litų.


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Poilsio namų rekonstrukcija pritaikant turizmo poreikiams“, kuriuo siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje jau yra užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, kurio bendra vertė siekė 285 325 litų, o Europos Sąjungos paramos suma buvo 242 526 litų.


Pagal Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų veiksmų programą yra finansuojamas projektas „KMU Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto pastato atitvarų rekonstrukcija ir inžinerinių sistemų modernizacija“.  Direktoriaus pavaduotoja dr. Narseta Mockuvienė sakė, jog šiuo metu yra pradėti šildymo sistemos demontavimo darbai.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą jau yra įvykdytas ES projektas „Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pastatų energetikos sistemų ir išorinių atitvarų rekonstrukcija“, kurio tikslas - didinti Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ energijos vartojimo efektyvumą, gerinti personalo darbo ir klientų poilsio sąlygas.


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Kauno medicinos psichofiziologijos ir reabilitacijos institutas, įsikūręs ir Palangoje, laukia Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansine pagalba parengto renovuoti jų pastato. „Jau kitą savaitę turėtų būti pasirašyta darbo sutartis su statybininkais. Po sutarties pasirašymo, per dešimt dienų turėtų būti pradėtas renovuoti psichofiziologijos ir reabilitacijos institutas. Tikimės, kad...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius