Policijos susitikimo su kurorto bendruomene metu akcentuota ir institucijų bendradarbiavimo svarba

"Palangos tilto" informacija, 2020-02-05
Peržiūrėta
1604
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Antradienį, vasario 4 d., Palangos miesto bendruomenei pristatyta 2019 m. Klaipėdos apskrities policijos bei Palangos miesto policijos veiklos ataskaita. Susitikimo su kurorto gyventojais metu ne tik apžvelgti pareigūnų 2019 m. veiklos rezultatai bei prioritetinės veiklos kryptys, bet ir ne kartą akcentuota policijos pareigūnų ir Savivaldybės bendradarbiavimo svarba bei nauda.

Vienas iš sėkmingų policijos ir Savivaldybės bendradarbiavimo Palangoje pavyzdžių – įgyvendintas projektas „Modernių viešųjų paslaugų vystymas, stiprinant gebėjimus, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp vietos savivaldos ir policijos institucijų“. Šio projekto pagrindinis siekis – pagerinti visuomenės saugumą, stiprinant policijos ir vietos savivaldos institucijų darbuotojų gebėjimus diegiant modernią darbo įrangą, reikalingą teikiant kasdienines paslaugas. Projekto partneriai – Palangos miesto savivaldybės administracija, Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei Latvijos valstybinės policijos Kuržemės regiono departamentas bei Liepojos savivaldybės policija – siekė bendrai sukurti ir įdiegti viešųjų paslaugų kokybę gerinančius sprendinius. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato projekto metu įsigytas elektra varomas automobilis, kurio salone įmontuota eismo stebėjimo sistema, galinti kontroliuoti leistiną transporto priemonių greitį, fiksuoti ir užregistruoti pavojingus ir neatsakingus vairavimo atvejus. Pasak Palangos policijos komisariato vadovo Algirdo Budgino, naujasis elektromobilis, patruliavęs Palangoje bei Klaipėdos apskrityje, naudotas efektyviai bei aktyviai, ir sustiprinta kontrolė davė teigiamų rezultatų, kuriuos pajuto tiek Palangos miesto gyventojai, tiek ir kurorto svečiai.

Siekiant efektyviai vykdyti viešosios tvarkos užtikrinimo funkcijas, taip pat buvo įsigyti ir riedžiai bei elektriniai triračiai. Jie taip pat naudoti patruliuojant Palangoje.

Kurorto Savivaldybei apsisprendus vasarą uždrausti dviračių bei elektrinių paspirtukų eismą judriausiose kurorto pėsčiųjų zonose (J. Basanavičiaus gatvėje, ant jūros tilto), policijos pareigūnai reguliariai rengdavo reidus bei įspėdavo pažeidėjus, nepaisančius šio draudimo. Pareigūnai atkreipė dėmesį, jog vasaros pabaigoje pažeidėjų, važiuojančių dviračiais ar elektriniais paspirtukais draudžiamose vietose, buvo akivaizdžiai sumažėję, ir tai davė rezultatų – 2019 m. mieste užfiksuoti tik du įvykiai, kuomet dviratis ar elektrinis paspirtukas kliudė pėsčiąjį. Palyginti – 2018 m. tokių įvykių kurorte būta 13.

Susitikimo su kurorto bendruomene metu policijos pareigūnai taip pat akcentavo, jog nemažą rūpestį kelia viešosios tvarkos pažeidimai, tad bendradarbiavimas su Savivaldybe ir šioje srityje yra labai svarbus – išaiškinant viešosios tvarkos pažeidimus didžiulę naudą duoda judriausiose kurorto vietose Palangos miesto savivaldybės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

Teigiamų rezultatų davė ir Savivaldybės tarybos sprendimas, priimtas atsižvelgiant į policijos pareigūnų rekomendacijas, apriboti prekybos alkoholiu laiką kavinei, prie kurios buvo fiksuojama itin daug viešosios tvarkos pažeidimų.

Bendruomenės pareigūnė Jurgita Rinkevičienė akcentavo, jog bendraujant su miesto bendruomenės nariais, itin didelis dėmesys yra skiriamas ir nusikalstamų veikų prevencijai. Kartu su Palangos savivaldybe 2019 m. buvo parengtos dvi prevencinės programos, o tai leido efektyviau įgyvendinti prevencines veiklas.

Palangos miesto mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, kreipdamasis į policijos pareigūnus bei miesto bendruomenės narius, atkreipė dėmesį, kad, siekiant kuo daugiau svečių į kurortą privilioti ne karštuoju metų sezonu, Palangoje statomi nauji uždari kultūros ar sporto objektai, ir tai prisideda prie turistų skaičiaus Palangoje augimo. Daugiau svečių privilioti į Palangą padeda ir patogi susiekimo infrastruktūra. Tačiau, pasak vicemero, ne visi atvykstantieji Palangą pasirenka norėdami pailsėti. „Todėl Savivaldybės ir policijos bendradarbiavimas, siekiant užtikrinti saugų poilsį Palangoje, yra labai svarbus“, – akcentavo R. A. Mikalkėnas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiarus Palangos kultūros baras „Kablys+Jūra“, kuriame daugelį metų vasaros sezono metu vykdavo klausytojų minias sutraukdavę koncertai, sulaukė institucijų dėmesio – šį savaitgalį įvyksiantis atlikėjos Gintės pasirodymas bus paskutinis.


Birželio 2–4 dienomis Palangai švenčiant kurorto festivalį „Myliu Palangą“  bei šį šventinį savaitgalį kurortui sulaukus daug svečių, laikinai keičiama eismo organizavimo schema mieste.


Palangoje balandžio 19 dieną surengtos Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienos „Draugystės dienos“ rezultatai gerokai viršijo lūkesčius vykusios rezultatai gerokai viršijo lūkesčius: surinkta 16 504 eurai. „Tik dar kartą įsitikinome, jog kartu galime išties labai daug!“ savo Facebook paskyroje pirmadienį, balandžio 25 dieną, parašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Palangos miesto savivaldybės bei kurorto Viešbučių ir restoranų asociacijos bendradarbiavimo dėka Ukrainos karo pabėgėlių, apsistojusių kurorte, mokyklinio amžiaus vaikai galės nemokamai maitintis ir Velykų atostogų metu. 


Angelų sargų dienos išvakarėse, penktadienį, spalio 1 dieną, profesinės šventės proga visų miesto gyventojų vardu, kurorto meras Šarūnas Vaitkus apsilankė Palangos policijos komisariate ir pasveikino policijos pareigūnus, kasdien sunkiai ir įtemptai dirbančius, kad mes, palangiškiai, šventojiškiai jaustumėmės saugiai.


Palangos miesto politikos veteranei, miesto Tarybos narei ir Lietuvos Socialdemokratų Darbo partijos (LSDDP) Palangos skyriaus pirmininkei Elenai Kuznecovai nekandidatuojant naujai partijos skyriaus pirmininko kadencijai, kurorto politikoje atsirado naujas veidas – LSDDP Palangos skyriaus pirmininku buvo išrinktas Jonas Kubilius.  Jis pernai dalyvavo rinkimuose į Seimą vienmandatėje...


Antradienį, vasario 4 d., Palangos miesto bendruomenei pristatyta 2019 m. Klaipėdos apskrities policijos bei Palangos miesto policijos veiklos ataskaita.


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybėje į bendrą pasitarimą susirinkusių institucijų, atsakingų už vaiko teisių užtikrinimą Palangoje, atstovai aptarė platesnio bendradarbiavimo galimybes bei būdus, padėsiančius labiau rūpintis mažaisiais kurorto gyventojais.


Palangos miesto vadovai su aviakompanijos „Ryanair“ atstovais trečiadienį aptarė bendradarbiavimo galimybes rinkodaros srityje, didinant Palangos kurorto žinomumą Europoje. Susitikimo metu konstatuota – Palanga yra patraukli turistams, todėl būtina, pasinaudojus šiuolaikinėmis technologijomis bei organizuojant pažintinius turus žiniasklaidos atstovams, kuo plačiau...


Į posėdį susirinkusi Palangos miesto savivaldybės bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryba, vadovaujama Palangos mero pavaduotojo Rimanto Mikalkėno, aptarė vaiko teisių apsaugos situaciją kurorte bei galimus kylančių problemų sprendimo būdus. Posėdyje, kurį inicijavo Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS), dalyvavo vicemeras R. Mikalkėnas, Savivaldybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius