Pradedamas įgyvendinti Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos lėšomis 2023 m. finansuojamas projektas „Stick to the point“

Palangos tiltas, 2023-09-08
Peržiūrėta
704
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atsižvelgiant į esamas šiandienos aktualijas ir siekiant per gerąsias patirtis ugdyti Lietuvos ir Ukrainos jaunimo pagalbos teikimo kitiems bei gebėjimo priimti pagalbą ugdymą aktyviai įsitraukiant į bendruomenės ir visuomenės gyvenimą ir tokiu būdu stiprinti psichoemocinę sveikatą, Palangoje buvo inicijuotas projektas. 

Jau šiais metais, spalio 21-26 d. kurorte vyks Baltijos miestų sąjungos (toliau - UBC) generalinė konferencija „Baltijos jūros miestai remia Ukrainą“. UBC - vienas iš pirmaujančių savanoriškų miestų tinklų Baltijos jūros regione, kuriam priklauso miestai iš Danijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Lenkijos ir Švedijos. Konferencijoje dalyvaus ir jaunimo atstovai, kurių susitikimo tikslas – sukurti jaunimui iš Baltijos jūros regiono erdvę, skirtą  aptarti kylančius iššūkius, su kuriais susiduria jaunimas iš įvairių regionų, šalių ir pasiūlyti galimus šių problemų sprendimus iš jaunimo perspektyvos. 

Atsižvelgiant į tai, kad sprendimai susiję su parama Ukrainai turėtų būti priimami įtraukiant ir pačius ukrainiečius, parengtas projektas „Stick to the point“, kuriam iš Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos lėšų gautas 13 050 Eur finansavimas. 

Šiuo projektu siekiama sukurti erdvę jaunimui iš Lietuvos ir Ukrainos aptarti iššūkius, su kuriais susiduria jų gimtieji miestai ir regionas bei pasiūlyti galimus sprendimus, kuriuos išsakytų pats jaunimas, kokius jie mato iššūkių sprendimo būdus iš savo perspektyvos. Į įgyvendinimą galėtų įsitraukti patys jaunuoliai bei pristatyti parengtas rekomendacijas 2023 m. UBC generalinės asamblėjai, ypatingą dėmesį skiriant pagalbos priėmimui bei teikimui ir realaus įsitraukimo į tokio pobūdžio pilietines, visuomenines veiklas vaidmenį jauno žmogaus psichoemocinei sveikatai. Projekto veiklos bus vykdomos fiziškai Lietuvoje, nuotoliniu būdu ir Lietuvoje, ir Ukrainoje.

Projektą inicijuoja ir įgyvendina VšĮ Metų rievės (Palanga) kartu su partneriu – viešąja organizacija „Aš – bučietis“ (Buča, Ukraina). Prie projekto įgyvendinimo prisideda Palangos kultūros ir jaunimo centro atviroji jaunimo erdvė „Be stogo“, Palangoje gyvenančių ukrainiečių bendruomenė „Sodyba“.

Į projektą įsitraukti pakviesti jaunuoliai tiek iš Lietuvos, tiek iš Ukrainos, prioritetas skiriamas Palangos (Lietuva) bei Bučos (Ukraina) jauniems, 14-29 m. žmonėms. Tiek projekto vykdytojai, tiek dalyviai jau turėjo 4 nuotolinius susitikimus, skirtus susipažinimui, savęs ir savo poreikių pažinimui, projekto pristatymui. Susitikimuose taip pat buvo sprendžiama dėl mokymų poreikio, intensyvumo bei temų, aptartas bendradarbiavimas, dalyvavimas XVII UBC generalinėje konferencijoje, vyksiančioje spalio mėn. 24-26 d. Palangoje. Projekto dalyviams parengta bei pristatyta Lietuvos ir Ukrainos jaunimo integravimosi į bendruomenės pilietinį gyvenimą situacijos tyrimo metodika, instrumentas, atlikta pirminė situacijos analizė. Tai – pirmoji projekto metu atliekamo tyrimo dalis. Tyrimo metu surinkti duomenys bus naudojami projekto tikslais, leis geriau suprasti jaunuolių požiūrį į demokratiją, įsitraukimą į ją, su tuo susijusią emocinę savijautą.

 

 

Norite įsitraukti į projekto įgyvendinimą?

O galbūt galite prisidėti prie projekto metu vykdomų veiklų finansavimo?

Tiesiog aktuali išsamesnė informacija apie patį projektą?

Daugiau apie projektą galite teirautis tel. +370 686 46 089 arba el. p. [email protected] (Lietuvoje) arba tel. +380 50 283 1166, el. p. [email protected] (Ukrainoje).

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

10-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos 8-ojo posėdis įvyks 2023 m. gruodžio 21 d. 9 val. Savivaldybės administracijos salėje, Gintaro g. 33A, Palangoje. Jo darbotvarkėje yra šie klausimai.


Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos lėšomis 2023 m. finansuojamas projektas „Stick to the point“ organizuoja online mokymus jaunimui, norinčiam pasidalinti šiandienos aktualijomis ir pasidalinti problemų sprendimo būdais, kokius jie mato iš savo perspektyvos. Ši Europos Sąjungos finansuojama iniciatyva skirta šviesti jaunimą apie Baltijos jūros taršą ir jos padarinius. 


Palangoje baigtas įgyvendinti kapinių plėtros projektas – esama kapinių teritorija buvo sutvarkyta ir pritaikyta laidojimo vietoms tarp Laidojimo namų, senųjų kapinių bei kapinių šiaurinėje pusėje.  


Palangos paplūdimiai vasarą pasitiks praplatėję – Palangos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su konkursą laimėjusiais rangovais Jan De Nul bei ¬UAB „MT Group“ dėl smėlio papildymo. Ją įgyvendinus, kurorto paplūdimiai bus papildyti apie 180 tūkst. kubinių metrų smėlio. Baigus darbus, paplūdimiai turėtų gerokai praplatėti ir siekti 70 metrų pločio.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius