Prasidėjusį gyventojų turto ir pajamų deklaravimą lydi naujovės

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-03-15
Peržiūrėta
2056
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prasidėjusį gyventojų turto ir pajamų deklaravimą lydi naujovės

Nuo šių metų turto ir pajamų deklaracijas pateikti privalo kredito įstaigų tarybų, valdybų nariai, administracijų vadovai, pavaduotojai ir jų šeimų nariai, viešosios informacijos rengėjo, skleidėjo tarybų, valdybų nariai, vadovai, jų pavaduotojai, vyriausi redaktoriai, jų pavaduotojai, redaktoriai, jų pavaduotojai ir jų šeimų nariai.

 

Aptarnauti pirmieji gyventojai

Apie šias naujoves kurorto žurnalistams trečiadienį papasakojo Klaipėdos apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Mokestinių prievolių departamento rajonų ir miestų mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja  Aldona Kaminskienė, skyriaus specialistės Ona Gaudutienė, Rasa Graužinienė ir Danutė Barkienė.

„VMI svetainėje jau yra paskelbtos preliminarios deklaracijos – pirmieji gyventojai jau yra aptarnauti. Kviečiame Palangos gyventojus neatidėti pajamų ir turto deklaravimo iki pat deklaravimo termino pabaigos – gegužės 2-osios, o atlikti mokestines prievoles anksčiau“, –kvietė O. Gaudutienė.

VMI primena, kad iki gegužės 2 dienos pajamas bei turtą privalo deklaruoti ne tik valstybės politikai, tarnautojai, Europos Parlamento nariai, kiti asmenys, išvardyti Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatyme, bet deklaracijas privalo pateikti individualiai dirbantys gyventojai, ūkininkai.

„Deklaruoti gali ir tie gyventojai, kurie nori pasinaudoti mokesčio lengvata ir susigrąžinti dalį patirtų išlaidų. Pavyzdžiui, jei 2011 metais mokėjo gyvybės draudimo, pensijų įmokas, taip pat už pirmas studijas, pirmą profesinį mokymą, palūkanas už vieną iki 2008 metų pabaigos paimtą būsto kreditą ar lizingo būdu 2004-2008 metais pirkę asmeninį kompiuterį su programine įranga ir mokėję įmokas be palūkanų“, – sakė mokesčių specialistė.

Ji pažymėjo, jog, kaip ir praėjusiais metais, teikti deklaracijas bei susigrąžinti dalį mokesčio gali ir tie gyventojai, kurie praėjusiais metais pasinaudojo per mažu ar visai nesinaudojo neapmokestinamuoju pajamų dydžiu. O tie gyventojai, kurie pasinaudojo per dideliu NPD, turėtų pateikti deklaraciją bei mokestį sumokėti.

 

Permokos bus sugrąžintos

Kaip ir kasmet, VMI gyventojams, pateikusiems teisingas deklaracijas elektroniniu būdu, sugrąžinti mokesčio permokas sieks per kuo trumpesnį laiką, atsižvelgiant į įplaukas biudžetui.

VMI Palangos poskyrio vedėja A. Kaminskienė pranešė, kad pernai Palangoje buvo sugrąžinta 1,317 milijono litų gyventojų pajamų mokesčio permokų už 2010 metus.

Iš viso pernai 6347 palangiškiai deklaravo savo turtą ir pajamas už 2010-uosius metus, o 5295 mokesčio permokos buvo sugrąžintos. Palangiškiai papildė biudžetą 640 tūkstančiais litų, paaiškėjus, kad pajamų mokestį jie mokėjo mažesnį.

Permokas teisingai pateikusiems deklaracijas elektroniniu būdu bus pradėtos grąžinti jau kovo pabaigoje, o tiems gyventojams, kurie pildys popierines deklaracijas, įstatymo numatyta tvarka – iki liepos 31 d.

„Gyventojai nuo šių metų gali paremti ne tik visuomenines organizacijas, fondus ir kitus paramos gavėjus, skirdami jiems iki 2 proc. pajamų mokesčio dalies, bet ir iki 1 proc. skirti politinėms partijoms – iš viso 3 proc. nuo praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio“, – sakė kita VMI specialistė R. Graužinienė.

Nuo šiol žmogus nusprendęs, kad tą patį paramos gavėją ar gavėjus nori remti ilgesnį laikotarpį, iki gegužės 2 dienos galės pateikti tik vieną prašymą, o parama bus skiriama tiek metų, kiek žmogus nurodys prašyme. Maksimalus terminas – 5 metai.

O. Gaudutienė sakė, kad palangiškiai 2 procentais pajamų mokesčio dalimi dažniausiai kurorte paremia lopšelius-darželius, kitas švietimo įstaigas.

„Ir „Bėdų turgų“, – pastebėjo darbuotoja. Pernai 1789 kurorto gyventojai parėmė įstaigas 2 procentais savo pajamų mokesčio.

Nuo šių metų gyventojai gali paremti ne tik visuomenines organizacijas, fondus ir kitus paramos gavėjus, bet ir iki 1 proc. skirti politinėms partijoms.

VMI specialistės sakė, kad nedeklaravusiems mokesčių gyventojams gali būti taikoma administracinė atsakomybė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Bendruomenės „Palangos santarvė“ (pirmininkė – Daina Eimanavičienė) nariai, siekdami prasmingai paminėti besibaigiančius jubiliejinius, Palangos 770-mečio, metus, dalyvavo bendrystę skatinančiuose renginiuose.


Palangos miesto bendruomeniniai šeimos nariai kviečia mažuosius „studentus“ į ankstyvojo muzikinio ugdymo užsiėmimus.


Palangos m. savivaldybės tarybos nariai Svetlana Grigorian ir Eugenijus Simutis sausio 29 d. trečiadienį, nuo 18:00 val., Šventosios pagrindinėje mokykloje adresu Mokyklos g.10 Šventoji (Matematikos kabinete 2 aukšte),organizuoja gyventojų priėmimą.


Tarybos opozicijos nariai kviečia į susitikimą

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 22 | Rubrika: Miestas

Palangos m. savivaldybės tarybos nariai Svetlana Grigorian, Renata Surblytė ir Eugenijus Simutis š.m. lapkričio 28 d., ketvirtadienį, nuo 17:00 val., Palangos viešosios bibliotekos salėje (3 aukšte), organizuoja gyventojų priėmimą. Jo metu Tarybos nariai išklausys gyventojų problemas ir keliamus lūkesčius savivaldai. Maloniai kviečiame dalyvauti.


2016 m. kovo 15 d. visoje Lietuvoje startavo gyventojų pajamų ir turto deklaravimas (GMP). Apie deklaravimo naujoves pasakojo Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (KAVMI) Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova bei vyresnioji specialistė Stanislava Bagdonienė.


Praėjusį penktadienį Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas už ilgametį ir nuoširdų pedagoginį darbą dėkojo lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorės pavaduotojai ugdymui Birutei Marijai Remeikienei. Į užtarnautą poilsį išeinančiai B. M. Remeikienei dėkota už ilgus pedagoginio darbo metus...


Pirmadienio rytą „Palangos tilto“ redakcijon į tradicinį kavarytį rinkosi mūsų miesto bendruomenių vadovai bei nariai. Apie savo džiaugsmus ir problemas, apie tai, ką veikia bendruomenės ne tik vasarą, bet ir žiemą bei tai, su kokiais lūkesčiais jie laukia ateinančių rinkimų į Palangos miesto savivaldybę kalbėjo „Palangos santarvės“, Šventosios seniūnijos...


Liepos 5-6 dienomis Palangoje posėdžiavo Europos Sąjungos Regionų komiteto (ES RK) Švietimo, jaunimo, kultūros ir mokslinių tyrimų komisija (EDUC), kurią sudaro apie 100 regionų ir vietos valdžios atstovų iš visos ES. Toks išvažiuojamasis posėdis Lietuvoje vyksta pirmą kartą.   Į Palangą atvyko neatsitiktinai Į ES RK posėdį atvyko 130 garbingų svečių...


Nuo šių metų turto ir pajamų deklaracijas pateikti privalo kredito įstaigų tarybų, valdybų nariai, administracijų vadovai, pavaduotojai ir jų šeimų nariai, viešosios informacijos rengėjo, skleidėjo tarybų, valdybų nariai, vadovai, jų pavaduotojai, vyriausi redaktoriai, jų pavaduotojai, redaktoriai, jų pavaduotojai ir jų šeimų nariai.


Gyventojų pajamų ir turto deklaravimo naujovės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 30 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities Valstybinė mokesčių inspekcija ir vietos mokesčių administratorius – Palangos skyrius spaudos atstovus supažindino su gyventojų pajamų, turto deklaravimo naujovėmis. Pristatyme dalyvavo Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotoja Gražina Rimkienė, Palangos skyriaus vedėja Aldona Kaminskienė, Švietimo ir konsultavimo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Barkienė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius