Prašymų priėmimas dėl išmokų vaikams vyksta sklandžiai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-01-18
Peržiūrėta
1975
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prašymų priėmimas dėl išmokų vaikams vyksta sklandžiai

Nuo sausio 1 d. įsigaliojus naujai išmokų vaikams įstatymo redakcijai, kiekvienam vaikui skiriama universali 30 eurų išmoka, sukėlusi nemenką erzelį visuomenėje. Skubėję kuo greičiau sulaukti pažadėtų išmokų, kai kurie tėveliai atsitrenkė tarsi į sieną, nes ėmė strigti sistemos. O štai Palangoje, panašu, tėvai neskuba. Kaip teigė Palangos miesto savivaldybės administracijosSocialinės rūpybos skyrius vyresnioji specialistė Dalia Baranauskienė, prašymų priėmimas vyksta sklandžiai, priimti 156 prašymai.
Vos prasidėjus šiems metams, tėvai nekantravo pateikti prašymus dėl išmokų vaikams, tačiau tuomet, kai vienu metu suskubo itin daug žmonių, ėmė strigti sistemos. Kilus pasipiktinimo bangai, jog niekas nesutvarkyta, gyventojus imta raminti, kad skubėti nėra kur, mat pinigai niekur nedings, jeigu prašymas bus pateiktas ir lapkričio mėnesį.
Tačiau kurorte, pasak vyresniosios specialistės D. Baranauskienės, didelių bėdų nekyla. „Prašymų priėmimas dėl išmokų vaikams vyksta sklandžiai. Dauguma Palangos gyventojų prašymus teikia elektroniniu būdu, o skyriuje aptarnaujami iš anksto užsiregistravę asmenys“, – sakė ji.
Priminsime, jog kurorto gyventojai, turintys teisę į vadinamuosius vaiko pinigus, Palangos miesto savivaldybės Socialinės rūpybos skyriui turi pateikti prašymą. Tačiau, siekiant išvengti prašymus pateiksiančių gyventojų eilių, Savivaldybės specialistai vaikus auginančius palangiškius ragina tai daryti elektroniniu būdu arba, prieš ateinant į Savivaldybę, iš anksto užsiregistruoti.
Universali 30 eurų išmoka vaikui mokama visiems vaikams (nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 21 metai) nevertinant šeimos gaunamų pajamų.
Papildoma išmoka vaikui (nuo gimimo iki 2 metų – 28,5 Eur, nuo 2 iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 21 metai – 15,2 Eur) skiriama šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 1 ar 2 vaikus, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 VRP (nuo 2018-01-01 – 183 Eur). Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos apskaičiuojamos imant praėjusių kalendorinių metų arba 12 mėn. iki teisės gauti išmoką atsiradimo dienos pajamas. Šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 3 ar daugiau vaikų, išmokos skiriamos nevertinant šeimos gaunamų pajamų.
Prašymus elektroniniu būdu bus galima teikti per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.ltTaip pat prašymą bus galima pateikti raštu savivaldybėje pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą.
Atkreiptinas dėmesys, kad asmenys, kuriems šiuo metu yra paskirtos ir mokamos išmokos už vaikus ilgesniam laikotarpiui negu iki 2018 m. sausio 1 d., kreiptis turės tik pasibaigus išmokos mokėjimo terminui per 12 mėn., o universali išmoka jiems bus paskirta be atskiro prašymo, sulyginant su jau mokamos išmokos terminu.
Prieš dvi dienas šalies žiniasklaidoje nuskambėjo dar vienas nepasitenkinimas dėl išmokų vaikams. Pastebėta, jog anksčiau vieną ar daugiau vaikų auginantiems tėvams apie 30 eurų grįždavo kartu su atlyginimu, mat jiems būdavo taikomas papildomas NPD. Kitaip tariant, kiekvieną mėnesį jų alga būdavo bemaž trisdešimčia eurų didesnė nei tų, kurie vaikų neturi. Dabar sistema kitokia – vaiko pinigų reikia prašyti, pastebėjo tėvai. Ne vienus tėvus tokie vaiko pinigų pokyčiai nustebino nemaloniai. Kaip paaiškino tėvai, visų pirma – tai papildomas galvos skausmas, mat reikia pildyti prašymą elektroninėje sistemoje arba nuėjus tiesiai į seniūniją. Viskas būtų žymiai paprasčiau, jeigu veiktų elektroninė sistema, kuri, panašu, nebuvo paruošta tokiam gyventojų antplūdžiui – jau pačią pirmą dieną buvo paskelbta, kad ji neveikia. Atkreiptas dėmesys, kad sistema neveikia ne tik paprastiems gyventojams, bet ir seniūnijų darbuotojams, todėl gerokai sulėtėja visas darbas.
Kilo klausimas, kam valstybei, kuri iš esmės kuo puikiausiai žino, kiek kokia šeima turi vaikų, dar reikia papildomos biurokratinės naštos ir reikalaujama rašyti minėtus prašymus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo spalio bus perskaičiuotos vadinamosios „Sodros“ išmokų „grindys“ ir „lubos“ – patys mažiausi ir patys didžiausi galimi išmokų dydžiai.


Nuo liepos keičiasi „Sodros“ išmokų „grindys“ ir „lubos“. Šie pokyčiai aktualūs pačias mažiausias ir didžiausias pajamas uždirbantiems gyventojams: tiems, kuriems išmokos, apskaičiuotos pagal jų draudžiamąsias pajamas, nesiekia minimalaus arba viršija maksimalų galimą dydį. 


Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius informuoja, kad nuo rytdienos, birželio 10 d., pradedamas mokinių priėmimas į 5-tas klases. 


Specialistai išnagrinėjo jau beveik pusę savivaldybių pateiktų prašymų nukelti sovietinius memorialus, siejamus su palaidojimo vietomis, sako Kultūros paveldo departamento vadovas Vidmantas Bezaras.


Net keturias dienas - nuo pirmadienio iki penktadienio - vyksta išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Palangoje jis vyksta atremontuotose patalpose Savivaldybės vidiniame kieme, viešbučio "Žydroji liepsna" (Gintaro gatvė) kieme. (PILDOMA).


Nuo sausio 1 d. įsigaliojus naujai išmokų vaikams įstatymo redakcijai, kiekvienam vaikui skiriama universali 30 eurų išmoka, sukėlusi nemenką erzelį visuomenėje. Skubėję kuo greičiau sulaukti pažadėtų išmokų, kai kurie tėveliai atsitrenkė tarsi į sieną, nes ėmė strigti sistemos. O štai Palangoje, panašu, tėvai neskuba. Kaip teigė Palangos miesto savivaldybės...


Vasario 14 d. Palanga pramogautojus pakvies į vieną iš gražiausių žiemos renginių kurorte – Stintų šventę. Kaip vyksta pasirengimas šiai šventei, trečiadienį aptarti susirinko atsakingi Palangos savivaldybės administracijos specialistai, miesto tvarkytojai, verslininkai, kultūros darbuotojai bei specialiųjų tarnybų atstovai.


Daugiabučiuose gyvenantys ir renovacijos laukiantys palangiškiai turėtų kuo džiaugtis: nuo spalio 30-osios, prasidėjus antrajam daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos etapui, dar 57 atnaujinimo laukiančių Palangos namų gyventojams suteikta tokia galimybė. Tačiau džiaugsmas apkartintas tuo, kad dėl kai kuriuos daugiabučius administruojančios UAB „Palangos butų ūkis“...


„Ramybės“ kultūros centre vyksta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo Agniaus Jankevičiaus  vadovaujamos tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Teatras vaikams. Ritmas ir poezija“.


Gyventojų parašai renkami sklandžiai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Kaip „Palangos tiltą“ informavo iniciatyvinės grupės koordinatorius, miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus, palangiškių parašų rinkimas organizuoti apklausą dėl sutarties nutraukimo su UAB „Litesko“ tęsiasi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius