Teatras vaikams? Nordplus+Norteas kūrybinės dirbtuvės Palangoje

Palangos tiltas, 2013-09-09
Peržiūrėta
2005
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Teatras vaikams? Nordplus+Norteas kūrybinės dirbtuvės Palangoje

„Ramybės“ kultūros centre vyksta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo Agniaus Jankevičiaus  vadovaujamos tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Teatras vaikams. Ritmas ir poezija“.
Kūrybinių laboratorijų dviejų skirtingų užduočių apibendrinantys rezultatai  bus parodyti „Ramybės“ kultūros centre rugsėjo 11 dieną, 16 ir 20 val.
NORDPLUS-NORTEAS – Šiaurės ir Baltijos šalių aukštųjų teatro mokyklų tinklas (www.norteas.org)  2013–2014 metus paskelbė Vaikų teatro metais.
NORTEAS narės – aukštosios teatro mokyklos pastebėjo, kad „vaikiško teatro“ pastatymai tapo retenybe diplominių ir nediplominių darbų sąraše. Spektakliai vaikams  nėra dažni svečiai ir valstybiniuose teatruose. Dėmesį atkreipę į teatro vaikams problemą NORTEAS asociacijos nariai inicijavo specialią „Teatro vaikams“ programą.
Danijos, Estijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos teatro mokyklos 2013/2014 metų rudenio ir pavasario semestrų metu organizuoja intensyvias kūrybines dirbtuves (http://www.norteas.org/page1.html), o 2014 metų birželio mėnesį „Teatro vaikams“ programą vainikuos Viljandės teatro mokyklos (Estija) tarptautinis festivalis. Viljandėje ketinama parodyti geriausius tarptautinių kūrybinių laboratorijų darbus, o taip pat studijų proceso metu įvairiose teatro mokyklose pastatytus vaikiškus spektaklius.
Lietuvoje vykstančiose kūrybinėse dirbtuvėse „Teatras vaikams. Ritmas ir poezija“ dalyvauja studentai suvažiavę iš Estijos, Suomijos ir Lietuvos. „Per dešimt dienų lietuvių, estų ir suomių studentai sukūrė faktiškai prevencinę-edukacinę miniatiūrą, kurioje kalbama apie „kitokių“ vaikų ar paauglių padėtį savo bendraamžių terpėje. Repeticijų ir treniruočių metu išsikristalizavo ekspresionistinė, groteskinė energinga veiksmo forma, todėl miniatiūrą pavadinome HARD CHORAS „SOCIATY“, – sako   kūrybinių dirbtuvių Palangoje vadovas režisierius Agnius Jankevičius.
Kūrybinių dirbtuvių dalyviams-studentams dėstytojas taip pat suformavo autonomišką užduotį. Burtų keliu pasirinkta dvylika muzikos stilių ar temų ir pagal juos kiekvienas studentas turėjo paruošti dainą arba muzikinę kompoziciją. „Didžiąja dalimi tai turėtų būti improvizacija, tad galutinis rezultatas bus siurprizas visiems“, – teigia  A. Jankevčiaus.  
Projekto partneriai – Nordplus+Norteas, LMTA ir „Ramybės“ kultūros centras.
Renginiai nemokami. Norintys dalyvauti renginiuose dėl riboto žiūrovų vietų skaičiaus kviečiami  iš anksto užsiregistruoti adresu: [email protected]
Paskubėkite – tik 20 žiūrovų (labai pageidautini paaugliai) galės pirmieji išvysti  rimtus ir šėlstančius jaunus  aktorius ir jų 10  kūrybinio darbo dienų  ieškojimų rezultatus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 14 ir 16 dienomis, 15 val. kartu su „Stalo teatras“ įkūrėja bei režisiere, scenografe, aktore Saule Degutyte kviečia paklausyti lietuvių liaudies pasakų bei įsitraukti į išskirtines edukacines-kūrybines dirbtuves.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 10 d., ketvirtadienį 15 val. kartu su keramikos mokytoja Julija Baranova kviečia į kūrybines „Namolio“ dirbtuvėles. 


Ar norėtum sužinoti kaip atrodė pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo diena? 


Liepos 25–30 d. Jono Šliūpo muziejus jau antrą kartą surengs unikalią stovyklą – kūrybines istorijų pasakojimo dirbtuves 11–14 metų paaugliams „Mažosios istorijos“. 


Minint pasaulio lietuvių bendruomenės metus Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis“ teatras spalio 24 – 29 d. išvyko į Norvegijos Karalystę su spektakliu „Laikykis, Vydūne!“. Norvegijos lietuvių bendruomenės kvietimu spalio paskutinįjį savaitgalį ,,Grubusis’’ teatras pasirodė Dramene ir Osle.


Palangoje neilgai trukus atgims legendinis kino teatras „Naglis“. Planuojama, kad jau po kelerių metų jis taps regionine filmoteka. Bendrovei „Lietuvos kinas“ priklausantis „Naglis“ yra seniausias išlikęs valstybinis kino teatras.   


Nuo sausio 1 d. įsigaliojus naujai išmokų vaikams įstatymo redakcijai, kiekvienam vaikui skiriama universali 30 eurų išmoka, sukėlusi nemenką erzelį visuomenėje. Skubėję kuo greičiau sulaukti pažadėtų išmokų, kai kurie tėveliai atsitrenkė tarsi į sieną, nes ėmė strigti sistemos. O štai Palangoje, panašu, tėvai neskuba. Kaip teigė Palangos miesto savivaldybės...


Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos kultūros tarybos programos „Kultūros edukacija“ projektas „Kūrybinės dirbtuvės: Mozaikos tiltas“, kuriame, kaip projekto partneriai, dalyvavo Šventosios pagrindinės mokyklos mokytojai, mokiniai, tėveliai ir keletas šventojiškių. Penkias dienas projekto dalyviai, vadovaujami kūrybinių dirbtuvių...


„Ramybės“ kultūros centre vyksta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo Agniaus Jankevičiaus  vadovaujamos tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Teatras vaikams. Ritmas ir poezija“.


„Grubusis“ teatras ruošiasi Tarptautinei teatro dienai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 19 | Rubrika: Miestas

Artėjant Tarptautinei teatro dienai, kuri minima kovo 27 dieną, jai ruoštis suskubo ir Palangos mėgėjų teatras „Grubusis“. Šios jiems ypatingos dienos išvakarėse jie nusprendė pradžiuginti palangiškius, parengę teatrinių improvizacijų varžybas „Kur tas kampas“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius