Psichiatrijos filialas bus sutvarkytas pagal pasaulinio lygio reikalavimus

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-10-17
Peržiūrėta
1933
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ne tik klaipėdiečiai, tačiau ir aplinkinių miestų bei kaimų gyventojai galės lengviau pasitikėti VšĮ Respublikine Klaipėdos ligonine, nes čia vyksta itin didelės permainos ES struktūrinių fondų lėšomis. Ypatingai atsinaujins Respublikinės Klaipėdos ligoninės psichiatrijos filialas. „Šiuo metu yra vykdomi penki ES lėšomis vykdomi projektai, susiję su psichiatrijos filialu. Viskas bus atnaujinta neatpažįstamai pagal pasaulinio lygio standartus“,- pasakojo VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Zigmas Juzumas.

 

Vienas iš vykdomų projektų pagal sanglaudos skatinimo veiksmų programą yra „VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės psichiatrijos filialo pastato (Bangų 6A) energetikos sistemų ir išorinių atitvarų rekonstrukcija“. Projektui skirtas finansavimas yra 1 653 795,00 litų, iš ES dalis yra 1 405 725,75 litų. Projektui buvo išmokėta lėšų - 16 640,00 litų, iš jų ES dalis - 14 144,00 litų.

VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės psichiatrijos filialo pastatai yra avarinės būklės, todėl, pasak Z. Juzumo, juos buvo privalu rekonstruoti.

„Jų būklė yra prasta, nes nuo pat eksploatavimo pradžios pastatams nebuvo daromas kapitalinis remontas. Dėl aplinkos poveikio nutrupėjo lauko sienų išorinis apsauginis sluoksnis, sienos pasidarė hidroskopiškos, prarado termoizoliacines savybes, susidėvėjo stogų dangos, ko pasekoje atsirado didelė oro infiltracija į pastatą“, -pasakojo apie pastato būklę Z. Juzumas.

Dėl šių priežasčių, kaip teigė Z. Juzumas, labai išaugo pastatų šildymo išlaidos, patalpose sunku palaikyti reikiamą temperatūrą. Šiuo projektu numatoma apšiltinti pastato (Bangų 6a, Klaipėda) stogą, pastato sienas bei pusrūsio grindis, pakeisti langus bei duris, renovuoti šilumos punktą, šildymo sistemą bei vidaus karšto vandens vandentiekį, hidroizoliuoti pamatus.

„Dabar yra tvarkomi du pastatai, jie buvo visai neekonomiški šildymo atžvilgiu. Kaip tik šiuo metu vyksta apšiltinimo darbai“,- kalbėjo VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Z. Juzumas.

Šio projekto tikslas – didinti Klaipėdos apskrities ligoninės psichiatrijos filialo pastato energijos vartojimo efektyvumą, gerinti medicinos personalo darbo ir pacientų gydymosi sąlygas, kas leis sutrumpinti gydymosi trukmę, taupyti sveikatos apsaugai skiriamas lėšas bei sukurti palankias sąlygas ligonių gydymui. Tai svarbu yra ne tik klaipėdiškiams, bet ir aplinkiniams miestams.

„Mes taip pat šiais darbais siekiame sumažinti šildymo išlaidas, pasiekti, kad patalpose būtų įmanoma be didelių kaštų palaikyti higienos normų reikalavimus atitinkančią temperatūrą“, - dėstė Z. Juzumas.

Be to, projektas turės teigiamos įtakos aplinkai, nes, mažėjant šilumos suvartojimui, bus sudeginta mažiau pirminio kuro, o tai sumažins į aplinką išmetamų teršalų kiekį.

Z. Juzumas teigė, kad šis projektas bus užbaigtas kitų metų pavasarį.

„Dar vyksta kiti projektai, susiję su psichiatrijos filialu, tai bus pasaulinio lygio standartus atitinkantis pastatas. Bus supirktos šiuolaikinės naujos technologijos, reikalingos gydymui, įdėti nedūžtantys stiklai, specialios signalizacijos ir visa kita, kas beveik kardinaliai pakeis visą psichiatrijos filialą“,- kalbėjo Z. Juzumas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo šių metų gegužės 1-osios pacientų, kuriems reikia endoprotezuoti sąnarius, laukia keli svarbūs pokyčiai. Naikinama nuostata, kad vyresni nei 65 metų žmonės negali būti įtraukiami į eilę gauti mechaninio tvirtinimo klubo sąnario endoprotezų.


Siuntimą atlikti kompiuterinės tomografijos tyrimą (KT), kurių išlaidos apmokamos PSDF biudžeto lėšomis, gali išduoti gydytojai specialistai vadovaudamiesi sveikatos apsaugos ministro nustatytais paslaugų teikimo reikalavimais, paskiriant tam tikros kūno dalies (galvos, stuburo, pilvo, dubens, krūtinės ląstos organų ir kt.) pagal atitinkamus ligų kodus. Gydytojui specialistui paskyrus KT...


Pernai  atrėmęs Vidaus reikalų ministerijos bandymą poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ privatizuoti, šiemet „Pušynas“ taipogi gyvena laukimo nuotaikomis, tiesa, gerokai geresnėmis – iki liepos 1 dienos centras turi būti reorganizuotas jį prijungiant prie Respublikinės Klaipėdos ligoninės. „Kol kas laukiame pagrindinio dokumento, tai yra Vyriausybės nutarimo. Po prijungimo tapsime...


Trečiadienį, rugsėjo 29 dieną, Seimo nariai pritarė įstatymo pataisai, kuri leistų Klaipėdoje įkurti vieną didelę universiteto lygio ligoninę. Į tokią žinią iškart reagavo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, paskelbęs tokią žinią savo Facebook paskyroje. Jis pakvietė visus, ir palangiškius, kurie, bėdai ištikus, iki šiol buvo vežami į ligoninę į Klaipėdą, padiskutuoti, ar tai yra...


Rugsėjo 6 dieną Palangos oro uostas užsidarys pusantro mėnesio truksiančiai rekonstrukcijai, kurios metu bus atnaujintas kilimo-tūpimo, taip pat riedėjimo takas ir peronas, modernizuoti inžineriniai tinklai, apšvietimo sistemos, įdiegti energiją taupantys ir aplinką tausojantys sprendimai.


Į visos Lietuvos žmonių pamėgtą istorinę Kurhauzo koncertų salę sugrįžta profesionalios muzikos renginiai. Per metus ši salė transformuojasi įvairiausiais pavidalais – tai klasikinės muzikos menė, konferencijų holas ar paslaptinga šiuolaikinio šokio erdvė...


Į redakciją paskambinusi palangiškė pasidžiaugė, jog nuo šiol palangiškiai, vykdami namo iš Klaipėdos jūrininkų ligoninės, nebeturės laukti nežinia kada atriedėsiančio autobuso – surašyti grafikai. „Iki šiol autobusų stotelėje prie Jūrininkų ligoninės buvo aišku tik tai, kada atvyks autobusai, vykstantys į Kretingą. O mums...


Pirmajame šių metų Savivaldybės tarybos posėdyje pristatytas šių metų Palangos biudžeto projektas. Nors miesto piniginė pilnesnė nei pernai – šiemet planuojama į ją surinkti 60 su puse milijono litų, pernai gi planuota milijonu litų mažiau, – ikikrizinio lygio dar nepasiekta: 2009-ųjų pradžioje į kurorto biudžetą tikėtasi surinkti kiek per 70 mln. Lt....


Klaipėdoje atsirasiantis naujas Moterų krizių centras, padės nukentėjusioms nuo smurto, prekybos žmonėmis ir prostitucijos moterims. Į centrą galės kreiptis ne tik Klaipėdos, bet ir Palangos bei Kretingos moterys. Klaipėdos miesto savivaldybė, siekdama pasinaudoti  2007 – 2013 m. ES struktūrinių fondų parama, tikisi tokį centrą įsteigti jau kitąmet.


Ne tik klaipėdiečiai, tačiau ir aplinkinių miestų bei kaimų gyventojai galės lengviau pasitikėti VšĮ Respublikine Klaipėdos ligonine, nes čia vyksta itin didelės permainos ES struktūrinių fondų lėšomis. Ypatingai atsinaujins Respublikinės Klaipėdos ligoninės psichiatrijos filialas. „Šiuo metu yra vykdomi penki ES lėšomis vykdomi projektai, susiję su psichiatrijos filialu. Viskas bus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius