Vasara Palangos Kurhauze – pasaulinio lygio žvaigždės ir muzikos žanrų įvairovė

"Palangos tilto" informacija, 2020-07-03
Peržiūrėta
1856
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į visos Lietuvos žmonių pamėgtą istorinę Kurhauzo koncertų salę sugrįžta profesionalios muzikos renginiai. Per metus ši salė transformuojasi įvairiausiais pavidalais – tai klasikinės muzikos menė, konferencijų holas ar paslaptinga šiuolaikinio šokio erdvė...
Išsiilgusiems profesionalios muzikos, jau liepos 10 d. įvyks išskirtinis koncertas su žymiais atlikėjais - Kristian Benedikt (tenoras), Vaida Genyte (sopranas), Povilu Jaraminu ir Zbignevu Levickiu. Šie scenos meistrai sukurs dar vieną muzikinį šedevrą. Tai lietuvių liaudies dainų, romansų, populiarių kūrinių bei nuostabių duetų muzikiniai ornamentai.
Liepos antrąjį savaitgalį publiką į skambančias jūros bangas ves vienas ryškiausių lietuvių jaunosios kartos akordeonistų – Augustinas Rakauskas, o meilės istorijas pasakos Gražinos Skinderytės - Kurnickienės (sopranas) ir Vytauto Kurnicko (tenoras) atliekamos gražiausios I.Kalman, J. Strauss, F. Lehar bei kitų operečių arijos bei scenos ir duetai.
Nuo liepos 17 d. penktadieniais į sceną sugrįžta legendinis aktoriaus Mariaus Jampolskio ir dainininkės Irūnos Puzaraitės-Čepononienės duetas, šiemet minintis savo 10-metį scenoje. Jų koncertinė programa „Švieski man vėl“ bus dedikuota Stasio Povilaičio atminimui.
Šiemet Palangos kurhauzas atsidūrė ir vieno ryškiausio Pamario krašte organizuojamo Kintų muzikos festivalio rėmuose. Liepos 18 d. energija pulsuojantį koncertą „Garso gyvybė“ kurhauzo koncertų salėje surengs tarptautinis Kintų festivalio orkestras kartu su Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO atlikėjais.
Liepos 25 d. salėje vyks iškilmingas Nomedos Kazlaus vokalo vasaros akademijos baigiamasis koncertas. Akademijoje, vykstančioje visą savaitę, dalyvauja įvairaus žanro vokalistai, vokalo besimokantys moksleiviai ir studentai, profesionalūs dainininkai, vokalo pedagogai bei muzikos mokytojai, norintys kelti savo kvalifikaciją. Akademija Palangoje vyksta nuo 2015 metų ir jau tapo neatskiriama vasaros koncertų dalimi.
Rugpjūčio mėnuo - tarptautinių festivalių bangose
Rugpjūčio mėnuo taip pat žada nepamirštamus vakarus. Į Palangą šiemet dalį programų atveš muzikos gurmanų liaupsinamas tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Vienas iš teatralizuotų koncertų „Vivat kava!“ rugpjūčio 8 d. skambės kurhauzo koncertų salėje.
„Su muzika gyvenimas yra tiesiog geresnis“ – tokiam šūkiui ištikimas muzikos festivalis „Pasaulio balsai“, šiemet vėl skatins išgirsti skirtingų epochų kūrinius naujai ir skleisti muzikos magiją.
Kaip ir kasmet akordeono muzikos mylėtojus rugpjūčio 8-12 dienomis džiugins nuo 1995 metų Palangoje organizuojamas tarptautinis akordeono festivalis-praktikumas.
Rugpjūčio antra pusė vasarotojus Palangoje iškilmingai pasitiks su VIII tarptautiniu M. K. Čiurlionio muzikos festivaliu. Kurhauzo koncertų salėje pasirodys pasaulinio lygio žvaigždės - pianistai Marta Czech (Lenkija), Petras Geniušas ir Paulius Andersson (Lietuva-Danija), operos solistai Kristian Benedikt (Vaidas Vyšniauskas) ir Vilija Kuprevičienė, saksofonininkas Petras Vyšniauskas su pianiste Aleksandra Žvirblyte ir kt.

Indrė Žvikaitė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kultūros centras kviečia į kurhauzo koncertų salės renginius.


Palangos Birutės parkas ketvirtadienį prisipildė nuostabios pučiamųjų muzikos garsų – tęsdamas daugiametę tradiciją, „Palangos orkestras“ birželio 9 d. pradeda „Orkestro vasaros“ koncertų ciklą.


Jau penktus metus iš eilės palangiškius ir miesto svečius istoriniame kurhauze džiugins originalios profesionalios muzikos programos – nuo solinių rečitalių iki koncertų visai šeimai. Palangos kultūros ir jaunimo centras sausio 28 d. 19 val. kviečia į pirmąjį šių metų ciklo „Muzikos vakarai kurhauze“ koncertą, kuriame skambės žymių Lietuvos muzikantų atliekami klasikos šedevrai.


Koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“ šiemet vėl kviečia profesionalios muzikos mylėtojus į kurhauzo koncertų salę, į keturis originalius koncertus. Jau tradiciškai koncertų ciklas rudenį pradedamas džiazo ritmu. Lapkričio antroje pusėje profesionaliosios muzikos gurmanai rinksis į solidžius, akademinės muzikos koncertus. O prieš šventes į kurhauzą kartu su šeima pakviesime jaunuosius...


Švęsdami penkių metų sukaktį Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami pakviesti klausytojus net į septynis pasaulinio lygio atlikėjų koncertus. 


Planuojančių liepos pradžioje atostogauti Lietuvos pajūryje laukia net vienuolika išskirtinių festivalio koncertų gražiausiose Palangos vietose – Kurhauze,  botanikos parke ir kultūros bare „Kablys + jūra”. Kiekvieną vakarą nuo liepos 4 iki 14 dienos skambės ne tik klausytojų pamėgti klasikinės muzikos šedevrai, bet ir specialiai šiam festivaliui sukurtos kompozicijos, kurias atliks...


Į visos Lietuvos žmonių pamėgtą istorinę Kurhauzo koncertų salę sugrįžta profesionalios muzikos renginiai. Per metus ši salė transformuojasi įvairiausiais pavidalais – tai klasikinės muzikos menė, konferencijų holas ar paslaptinga šiuolaikinio šokio erdvė...


Pučiamųjų muzikos koncertų ciklas   „Dūdų vasara“


Liepos 31-rugpjūčio 5 d. vyksiantis festivalis „Palangos vasara“ kurorto gyventojus ir svečius kaip ir kasmet kviečia į jaukius poezijos bei muzikos vakarus Gintaro muziejaus Židinio menėje.


Ne tik klaipėdiečiai, tačiau ir aplinkinių miestų bei kaimų gyventojai galės lengviau pasitikėti VšĮ Respublikine Klaipėdos ligonine, nes čia vyksta itin didelės permainos ES struktūrinių fondų lėšomis. Ypatingai atsinaujins Respublikinės Klaipėdos ligoninės psichiatrijos filialas. „Šiuo metu yra vykdomi penki ES lėšomis vykdomi projektai, susiję su psichiatrijos filialu. Viskas bus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius