Renginiuose Tėvynei – ir tradicinė rūta

Nijolė ŠAUKLIENĖ Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja , 2013-03-14
Peržiūrėta
2156
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Istorijos vyr. mokytojas Stasys Baužys ir „Rožinė“ komanda. / Danutės Petkienės nuotr.
Istorijos vyr. mokytojas Stasys Baužys ir „Rožinė“ komanda. / Danutės Petkienės nuotr.

Šventosios pagrindinėje mokykloje laikotarpis tarp Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios buvo įprasmintas daugybe renginių. Tuo rūpinosi į projektą ,,Lietuviais esame mes gimę“ susibūrę mokytojai Meilė Petrauskienė (projekto vadovė), Silva Sendrauskienė, Virginija Juškienė, Nijolė Šauklienė, Stasys Baužys.
Vasario 16-ajai buvo skirta akcija „Linkėjimai Tėvynei“. VI-X klasės, pasidalijusios žodžio ,,Lietuvoje“ raides, turtino savo kalbą, ,,Didžiajame lietuvių kalbos žodyne“ ieškodami kuo daugiau gerų žodžių – linkėjimų. Daugiausia jų – iš L raidės – pavyko surinkti šeštokams: Lietuvai palinkėta laimėjimų, lietaus, lietuviškumo, liepų, lūkesčių, linksmybės, linų, lėktuvų, laivų, laužų, lelijų ir t.t. Mokinių išrašyti žodžiai buvo sudėti į stendą, papuoštą karpiniais, vaizduojančiais tradicinę lietuvių darželių gėlę – rūtą. Šį tautai brangų augalą mokykla pasirinko šių metų šventinio Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpio simboliu.
Nepriklausomybės dienai – Vasario 16-ajai – buvo dedikuotas mokinių susitikimas su Palangos miesto policijos pareigūnais. Jis baigėsi draugiškomis sporto varžybomis: su policininkais, ne tik susipažinta, maloniai bendrauta, bet ir linksmai rungtyniauta estafetėse, krepšinio varžybose.
Į dvi patriotiškas keliones – Vasario 16-ajai skirtą 25 km naktinį pėsčiųjų žygį ir kovo 11-ajai skirtą vienuolikos kilometrų žygį „Laisvės dvelksmas“, būrelį mokinių išsivedė geografijos mokytojas Egidijus Šalkauskis.
Mokyklos pradinukai brangias istorines datas minėjo bibliotekoje, kur vyko popietė „Tau, Tėvyne“: čia mažieji deklamavo išmoktus eilėraščius, dainavo daineles apie tėvynę, džiaugėsi gautomis dovanėlėmis – spalvingomis knygelėmis bei knygų skirtukais.
Kovo 8-ąją mokykloje vyko istorijos žinių viktorina „Aš – Lietuvos pilietis“. Joje dalyvavo visi V-X kl. mokiniai.
Tautai reikšmingo laikotarpio pagerbimą vainikavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas minėjimas – koncertas ,,Lietuviais esame mes gimę“.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu).


Airijos oro įmonė „Ryanair“ paskelbė kitų metų vasaros sezono skrydžių tvarkaraštį iš Lietuvos oro uostų – iš jų nuo kovo pabaigos tiesiogiai bus galima pasiekti dar 15 Europos miestų. 


Birželio 1 d. vyko projekto „Žalgiris – Tavo mokykloje!”, kuriame energingai dalyvavo ir Šventosios pagrindinė mokykla, baigiamasis renginys.


Šiais metais tradicinis Šventosios pagrindinėje mokykloje vykdomas projektas ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios" įprasmintas daugybe renginių ir gražių akcijų. Vienybės, patriotiškumo ir laisvės vertės suvokimas kaip niekada suvienijo visą mokyklos bendruomenę.  


Šį savaitgalį (liepos 3-4 d.) Palanga mini išskirtinę dieną: prieš 100 metų, kovo 31 – ąją, Palanga buvo grąžinta Lietuvai. Į šimtmečio šventę atvyks daug garbių svečių iš užsienio bei Lietuvos, laukiama ir šalies Prezidento Gitano Nausėdos. Minėdama šio istorinio įvykio svarbą mūsų valstybei, Palangos miesto savivaldybė liepos 3 d. organizuoja Istorinį žygį, taip absoliučiai identiškai...


Palangos "Baltijos" pagrindinėje mokykloje buvo surengtos pratybos

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Spalio 2 d. Palangos "Baltijos" pagrindinėje mokykloje buvo surengtos pratybos, kurių metu vyko vaikų ir personalo evakuacija, imituojant gaisrą mokykloje. Pratybų metu tobulintas evakuacijos organizavimas bei personalo veiksmai, kilus gaisrui.


Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos...


Renginiuose Tėvynei – ir tradicinė rūta

Nijolė ŠAUKLIENĖ Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja , 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Šventosios pagrindinėje mokykloje laikotarpis tarp Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios buvo įprasmintas daugybe renginių. Tuo rūpinosi į projektą ,,Lietuviais esame mes gimę“ susibūrę mokytojai Meilė Petrauskienė (projekto vadovė), Silva Sendrauskienė, Virginija Juškienė, Nijolė Šauklienė, Stasys Baužys.


Minint 1991 metų sausio 13 dienos sovietinės agresijos ir nepavykusio perversmo 21-ąsias metines, kalbiname Kovo 11-osios akto signatarą, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios tarybos deputatą, buvusį Palangos miesto merą Algimantą Vincą Ulbą.   Laisvės gynėjų dienos liudininko atmintyje tebegyvi prisiminimai apie tuos metus, kuomet visa Lietuva ruošėsi atstatyti...


Pernai lapkričio 14 dieną dramos sambūrio „M“ – 3-iosios kartos jaunieji aktoriai bei kiti mokyklos moksleiviai su vadove Alma Pronckūniene ir istorijos mokytoja Daiva Latožiene, įgyvendindami tarptautinį projektą „Tau, brangi šalie“, svečiavosi Kaliningrado Liudviko Rėzos lietuvių kultūros draugijoje. Iš šios kelionės jie grįžo ne tik kupini gerų emocijų, bet ir atlikę nuostabią misiją –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius