Respublikinė vokiečių kalbos olimpiada ir konkursas – V. Jurgučio mokykloje

Palangos tiltas, 2018-05-10
Peržiūrėta
2540
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Respublikinė vokiečių kalbos olimpiada ir konkursas – V. Jurgučio mokykloje

Gegužės 4-5 dienomis Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje kaip niekad dažnai skambėjo vokiečių kalba – vyko respublikinė vokiečių kalbos olimpiada 11-ų klasių mokiniams ir konkursas 8-tų klasių mokiniams. Olimpiadoje ir konkurse dalyvavo daugiau nei 60 mokinių iš visos Lietuvos. Džiaugiamės, kad šiam renginiui buvo pasirinkta Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla.
Olimpiados ir konkurso dalyvius svetingai sutiko mokyklos mokiniai ir pasveikino jaunieji mūsų mokyklos solistai: EvaJokšaitė, Domantas Vaitkus, Mėta Visminaitė ir šokių grupė „Vėtrungė“, vadovaujami muzikos mokytojos ekspertės Dianos Beržanskienės irneformaliojo švietimo (šokių) mokytojos ekspertėsBirutės Gikarienės.
Vokiečių kalbos olimpiados ir konkurso dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Laimutė Benetienė. Palangos miesto savivaldybės administracijos vardu visus pasveikino švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Varpiotienė. Dalyvius pasveikino ir padrąsino garbūs svečiai – Lietuvos Respublikos Seimo narys dr. Stasys Šedbaras, Vokietijos Federacinės Respublikos garbės konsulas Klaipėdoje dr. Arūnas Baublys, Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vertimo ir kalbos reikalų koordinatorius dr. Egidijus Zaikauskas, Goethe instituto Vilniuje kalbos skyriaus vadovė NijoliaBuinovskaja, vertinimo komisijos narė Beata Nikrevič. Visi jie kalbėjo apie tai, kaip svarbu mokytis užsienio kalbų, kurios atveria bet kurias duris, suteikia daug galimybių, leidžia „iš vidaus“ pažinti kitas šalis ir jų kultūrą. Vokiečių kalba yra ypač svarbi, nes tai viena pagrindinių Europos Sąjungos kalbų, o Lietuvos ir Vokietijos ryšiai ir bendradarbiavimas visose srityse tik stiprėja. Tad visi dalyviai buvo pasveikinti kaip nugalėtojai – jau vien todėl, kad jie mokosi vokiečių kalbos, kad sėkmingai įveikė pirmąjį konkurso ir antrąjį olimpiados etapus ir šiandien yra čia, bendraminčių šventėje.
Dvi dienas mokiniai mėgavosi vokiečių kalba ir varžėsi, kas geriau parašys rašto darbą, parengs projektą ir jį pristatys, atliks kalbėjimo užduotis. Vertinimo komisijos sprendimu buvo išrinkti A2, B1 ir B2 kalbos mokėjimo lygių geriausieji.
A2 lygio nugalėtojais tapo Elzė Amilevičiūtė, Vilniaus Jėzuitų gimnazijos mokinė, laimėjusi pirmą vietą(mokytoja Lina Čepienė).Ula Bagdonaitė, Vilniaus Jėzuitų gimnazijos mokinė, –antrosios vietos laimėtoja(mokytoja Alma Tallat-Kelpšaitė). Izidė Marcinkutė, Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos mokinė, laimėjusi trečiąją vietą (mokytoja Neringa Dapšienė).
B1 lygio dalyvių tarpe pirmąją vietą laimėjo Austėja Bazaraitė iš Vilniaus licėjaus(mokytoja Vida Pasauskienė), antrąją – Viltė Pacevičiūtė, taip pat Vilniaus licėjaus mokinė (mokytoja Lina Milkintienė). O trečiąją – Gabija Gudžiūnaitė iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos (mokytoja Brigita Gustienė).
B2 kalbos mokėjimo lygio nugalėtojais tapo šie mokiniai: pirmoji vieta atiteko Gabrielei Špiegytei iš Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos (mokytoja Jovita Ežerinskienė).Antroji vieta –ArtemKyrylov iš Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje (mokytojas Povilas Villuveit). Trečioji – Simonui Gudaičiui iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos(mokytoja Ingrida Bagučianskienė).
Visiems nugalėtojams Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus vadovas Gediminas Beresnevičius įteikė ŠMM diplomus ir medalius, Palangos miesto savivaldybė – asmenines dovanas, o Goethe instituto stipendijos atiteko Gabrielei Špiegytei ir Austėjai Bazaraitei, kurios turės galimybę dalyvauti tarptautinėje vokiečių kalbos olimpiadoje Freiburge.
Taip pat buvo apdovanota ir kūrybingiausia projekto komanda, įteiktas specialus LR Seimo nario dr. Stasio Šedbaro prizas.
Sveikiname nugalėtojus ir jų mokytojus!
Olimpiados uždaryme kalbėjęs Vokietijos centrinio biuro mokykloms užsienyje konsultantas-koordinatorius MichaelBrehm sakė, kad tas, kuris moka svetimą kalbą, yra pasaulio karalius. Laimė mokėti užsienio kalbą, atveriančią duris į kitą pasaulį. Kuo daugiau kalbų mokame, tuo daugiau pasaulių galime pažinti. Tad mokykimės užsienio kalbų, jų tarpe ir vokiečių.
Olimpiados ir konkurso organizatoriai dėkoja LR Seimui, LR Švietimo ministerijai, Palangos miesto savivaldybei, Europos komisijos atstovams, Palangos gintaro muziejui ir Palangos Vlado Jurgučio pagrindinei mokyklai už suteiktą galimybę surengti puikią vokiečių kalbos mylėtojų šventę.

Edita PETRUŠONYTĖ
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos vokiečių kalbos mokytoja metodininkė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos sanatorinės mokyklos pradinių klasių mokiniai, mokytojos Erika Turauskienė, Alma Bluškienė, Anželika Toleikienė, Jolanda Malinauskienė bei bibliotekininkė Ingrida Rimšienė dalyvavo respublikiniame pradinių klasių mokinių piešinių konkurse „Gyvenimas pasakoje. Mano mėgstamiausias personažas“.


Palangos sanatorinės mokyklos 1 – 4 klasių mokiniai, pradinių klasių mokytoja Erika Turauskienė ir mokytojo padėjėja Laima Kesminienė 2021 m. lapkričio 19 d. – 2022 m. sausio 22 d. dalyvavo Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos profesijos konsultantės, žmogaus saugos mokytojos Jolantos Liutikienės inicijuotame konkurse-parodoje „Su gintarinėm šv. Kalėdom, Palanga!“ (toliau -...


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko gražia tradicija tapęs konkursas „Kalėdiniai skaitymai“, kurio autorė Edita Petrušonytė, vokiečių kalbos mokytoja metodininkė, rusų kalbos mokytoja metodininkė. Jau septintą kartą susirinkę mokiniai iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, Bergeno Riugene (Vokietija) „Am Grünen Berg“...


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko gražia tradicija tapęs konkursas „Kalėdiniai skaitymai“, kurio autorė Edita Petrušonytė, vokiečių kalbos mokytoja metodininkė, rusų kalbos mokytoja metodininkė. Jau septintą kartą susirinkę mokiniai iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, Bergeno Riugene (Vokietija) „Am Grünen Berg“...


Kovo 8-9 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje dalyvavo III ir IV gimnazinių klasių mokiniai, o konkurse „Je parle français et toi?“ – 7 klasių prancūzakalbiai. Visi 72 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę II-ąjį (rajoninį) turą – atlikę rašymo bei kalbėjimo...


Gegužės 4-5 dienomis Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje kaip niekad dažnai skambėjo vokiečių kalba – vyko respublikinė vokiečių kalbos olimpiada 11-ų klasių mokiniams ir konkursas 8-tų klasių mokiniams. Olimpiadoje ir konkurse dalyvavo daugiau nei 60 mokinių iš visos Lietuvos. Džiaugiamės, kad šiam renginiui buvo pasirinkta Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė...


Spalio 18 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko anglų kalbos renginys „On TV Tonight. Live“. Į jį susirinko ne tik mūsų klasiokai ir mokytojai, taip pat atvyko ir buvę mūsų mokyklos mokiniai iš Palangos senosios gimnazijos.


Šių metų gegužės 17 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykošeštoji tradicinė Palangos miesto aštuntokų gamtos mokslų olimpiada (PGMO 2017), kur savo mokyklų garbę gynė net 19 aštuntokų iš Vlado Jurgučio, „Baltijos“ ir Šventosios pagrindinių mokyklų. Gabiausi aštuntokai ne tik sprendė bendras gamtos mokslų užduotis, bet ir...


Gegužės 18 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje įvyko informacinių technologijų konkursas „Vėžliukas – mano draugas“. Dalyvavo komandos iš V. Jurgučio, Šventosios ir „Baltijos“ pagrindinių mokyklų. Tai – pirmasis tokio pobūdžio renginys, kai Palangos miesto savivaldybės mokyklų šeštokai galėjo pasivaržyti ir parodyti...


Kovo 3-4 d. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12 klasių mokiniams. Olimpiadoje dalyvavo 131 mokinys iš Lietuvos mokyklų ir 23 mokiniai iš užsienio lietuviškų mokyklų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius