Savaitgalį amatininkai ir ansambliai „pažėrė“ pramogų

„Palangos tilto“ informacija, 2011-05-03
Peržiūrėta
487
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savaitgalį amatininkai ir ansambliai „pažėrė“ pramogų

Praėjusį savaitgalį Palangoje buvo suteikta galimybė J.Basanavičiaus gatvėje pasimėgauti atvykusiesiems ir vietiniams gyventojams lietuvių liaudies amatais. Į šią „pažintinę kelionę“ šeštadienio pavakarę įsisuko ir tradicinės, šiemet jau 20-osios, folkloro šventės „Jorė“ dalyviai. Jie pradėję eitynes J.Basanavičiaus gatvėje linksmai patraukė link Botanikos parko, kur skambėjo paukščių ir folkloro sutartinė.

 

Pati gamta pašykštėjo gero oro atvykusiems svečiams, tad gal dėl to tikėto šurmulio nebuvo. Nors į ką pasižvalgyti „Žemaičių amatų dienose“ atsirado ir ne tik, jie galėjo patys pajusti, kaip gi gimsta šie amatai – kaip senoviniu būdu liejamos vaško žvakės, skaptuojamos medinės kaukės, kalviai demonstravo, kaip iš įkaitintos geležies kala pasagas, o Žemaitijos audėjos audžia drobes.

Lietuvos tautodailininkų sąjunga šiemet švenčia 45 metų jubiliejų, tad šia proga į Palangą susirinko apie 100 amatininkų iš daugelio Žemaitijos regionų, atvežusių įvairiausių, jau kai kuriems pamirštų, netgi svetimų grožybių.

Šiemet kasmetinė Jurginių šventė Palangoje nusikėlė, tačiau visgi jos tradicijos nepakito. Šiemet gavusi „Jorės“ pavadinimą, švenčiamą siekiant atkreipti dėmesį į pavasario žalumą. Jubiliejinėje šventėje linksmybių nepristigo. Juo labiau, jog susirinko ne tik gausus būrys amatininkų, bet ir 13 folkloro ansamblių iš Vilniaus, Rygos, Kauno, Šilutės, Mažeikių, Juodkrantės, Klaipėdos, žinoma, Palangos bei Kretingos rajono.

Popiet visi buvo pakviesti į Dobilo gyvenvietę, kur susirinkusių laukė pramogos su žirgais. Vakarop visi susirado sau kampelius Botanikos parke, iš jų ir sklido skudučių, lumzdelių, ragų, dūdmaišių muzika, o nuo Birutės kalno aidėjo pavasarinės dainos.

Savaitgalį į Palangą atvykę poilsiautojai galėjo paskutinį kartą šiemet pasigrožėti rekordinio dydžio velykinių margučių alėja.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos moksleivių klubo vaikų folkloro ansamblio „Kikilis“ duetas – dainininkas Laurynas Baužas ir mokytoja Diana Šeduikienė– užėmus I vietą respublikiniame festivalyje – konkurse „Grįžulai“ 2021.


Visą šį savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidėjo tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“. Festivalio kermošius jau kviečia nuo penktadienio ryto.


Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidės tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.  


Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblis „Bočiai“, vadovaujamas Janinos Serapinienės, liepos 17-22 dienomis dalyvavo Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Keliaujantis“. Tai – didžiausias folkloro festivalis Vengrijoje, šiemet surengtas jau 19-tąjį kartą. 


Birželio 26 – liepos 3 dienomis jau septynioliktąjį kartą Palangoje vyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje populiari kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai „Tradicija“. Joje dalyvaus didelis būrys Lietuvos tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvų, muzikos, choreografijos, dailės mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų iš visos Lietuvos...


Šeštadienį Palangoje jau tradiciškai bus švenčiamos Jurginės – dvi dienas šurmuliuos folkloro festivalis „Jurgi, paimk raktus“, įprastai sukviečiantis gausų būrį dalyvių. Festivalio organizatorė Zita Baniulaitytė pripažino, jog norinčių atvykti į Palangą švęsti Jurginių yra labai daug, nes šventės dalyviai jau neįsivaizduoja...


Savaitgalį Palangoje skambėjo dainos – iš visos Lietuvos ir net iš Londono į kurortą suvažiavę folkloro kolektyvai pakvietė palangiškius ir miesto svečius drauge ieškoti šv. Jurgio rakto – Palanga švęsti Jurgines. Jurginėms skirta šventė „Jurgi, paimk raktus“ – tradicinis Palangos renginys, į...


Palangiškiai ir kurorto svečiai, savaitgalį planuojantys apsilankyti kultūriniuose renginiuose, turės gerokai pasukti galvą, kaip suspėti pamatyti viską, ką įdomaus šį savaitgalį siūlys Palanga – duris žiūrovams atvers naujoji Koncertų salė, istorija dvelkiantis Kurhauzas, į koncertą kvies ir atsinaujinęs Gintaro muziejus. Vilios ir šeštadienį J....


Maždaug pusė tūkstančio etnokultūros propaguotojų – folkloro kolektyvų narių sugužėjo į Lietuvos kultūros sostinę Palangą, kad rytoj, penktadienį, savo dalyvavimu praturtintų tarptautinį Jurginių papročių festivalį „Jurgi, paimk raktus“.


Savaitgalį amatininkai ir ansambliai „pažėrė“ pramogų

„Palangos tilto“ informacija, 2011 05 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Palangoje buvo suteikta galimybė J.Basanavičiaus gatvėje pasimėgauti atvykusiesiems ir vietiniams gyventojams lietuvių liaudies amatais. Į šią „pažintinę kelionę“ šeštadienio pavakarę įsisuko ir tradicinės, šiemet jau 20-osios, folkloro šventės „Jorė“ dalyviai. Jie pradėję eitynes J.Basanavičiaus gatvėje linksmai patraukė link Botanikos parko, kur skambėjo paukščių ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius