Savaitgalį jūra pasiglemžė dvi gyvybes, kurorte siautėjo ilgapirščiai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-07-18
Peržiūrėta
2191
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savaitgalį jūra pasiglemžė dvi gyvybes, kurorte siautėjo ilgapirščiai

Regis, nemažai daliai poilsiautojų jūra – iki kelių. „Baisu, kaip žmonės savęs nesaugo. Tiesiog kai kurie mano esą nemirtingi“, - baisisi Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas. Savaitgalį jūra pasiglemžė dvi gyvybes, gelbėtojai iš jūros ištraukė 14 skęstančiųjų.

 

Nuskendo ar ištiko insultas?

Sekmadienį po pietų jūroje nuskendo 1964 metais gimęs Lenkijos pilietis bei 1977 m. gimęs Trakų rajono gyventojas. Vyrų kūnai iš vandens ištraukti, dėl šių įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Tačiau J. Pirožnikas abejoja, kad svečias iš Lenkijos nuskendo. „Man atrodo, kad lenką vandenyje ištiko infarktas ar insultas. Jį iš vandens gelbėtojai išgriebė plūduriuojantį vandens paviršiuje. Kiti besimaudantys, atrodo, ilgai net nekreipė dėmesio į vandens paviršiuje plūduriuojantį žmogų, manė, kad jis mėgaujasi jūra. Tik vienai moteriai šovė į galvą paskambinti gelbėtojams“, - pasakojo gelbėtojų tarnybos vadovas.

Ištrauktas iš vandens vyras nerodė gyvybės ženklų. Pradėjus gaivinti pavyko atkurti jo širdies darbą. Į paplūdimį iškviesti medikai nustatė, kad vyrą ištiko insultas. Skubiai suleidus vaistų jis buvo nugabentas į ligoninę. Tuomet prie gelbėtojų priėjo moteris ir ėmė teirautis apie vyro būklę lenkų kalba. Paaiškėjo, kad nelaimė ištiko iš Lenkijos į Palangą poilsiauti atvykusį lenką. Žmona tikino nemačiusi, kaip vandenyje sukniubo jos vyras. Anot jos, prie jūros ėjo ketindamas nusiplauti smėlį.

 

Pramoga – nušokti nuo tilto

Kitas tragiškas atsitikimas sekmadienį užfiksuotas Šventojoje, prie molo.

Kaip pasakojo J. Pirožnikas, buvo pastebėti du skęstantys vyrai. „Kai mūsų žmonės atvyko, tik vieną jų pavyko išgriebti iš jūros, kitas jau buvo dingęs. Iškart pastebėjome nuo išgelbėto vyro plūstantį alkoholio tvaiką. Neaišku, ar abu vienu metu maudėsi, ar vienas vyras ėjo gelbėti kito. Iš giminaičių pasakojimo, regis, labiau tikėtinas antrasis variantas – iš Trakų rajono atvažiavę poilsiautojai pasigedo, kaip jie sakė, „švogerio“, ir vienas vyrų puolė jo ieškoti į jūrą. Įsitikinęs, kad ir gelbėtojas būtų nuskendęs. Jis iki šiol yra reanimacijoje“, - pasakojo J. Pirožnikas.

Jį stulbina žmonių neatsargumas vandenyje. Poilsiautojai nepaiso įspėjamųjų ženklų, varžosi, kas toliau nuplauks į jūros atvirus vandenis. Kaip taisyklė, dauguma jų yra neblaivūs.

„Aš tuo stebiuosi ir baisiuosi kiekvienais metais. Štai, pavyzdžiui, šiandien ankstų rytą, apie šeštą valandą, (kalbėjomės pirmadienio popietę-aut.) gavome pranešimą, kad skęsta du jaunuoliai prie tilto. Šiaip ne taip išgelbėjome. Vyrukai buvo su „kvapeliu”. Pasirodo, jie pramogaudami specialiai nuo tilto įšoko į jūrą. Turint omenyje didelius sūkurius prie jo, man aišku, kad vaikinai, jeigu ne laiku atvykę gelbėtojai, būtų paskendę“, - sakė J. Pirožnikas.

 

Šventoji pagal jūros aukų skaičių pirmauja

Jūra Šventojoje, ties Kuršių taku esančiu sveikatingumo centru, dar vieną gyvybę pasiglemžė liepos 5 dieną. Šventojoje dingo jūroje prie pat kranto žmonos akivaizdoje besimaudęs vyras. Kartu buvęs svainis tik spėjo pamatyti, kaip Vilniaus rajono gyventoją pasiglemžė banga. Pliaže vyras poilsiavo su savo ir svainio šeimomis. Jie nuėjo nusimaudyti prie mažojo molo, kur yra neoficialus paplūdimys. Grįždami iš vandens vyrai ėjo apie penkių metrų atstumu vienas nuo kito. Liudininkų teigimu, ant kranto likusios žmonos juos fotografavo. Gelbėtojams dingusiojo artimieji pasakojo, kad, likus apie 10 metrų iki kranto, abu vyrus užliejo banga. Išniręs svainis giminaičio jau nebepamatė. Jis dingo ir iš krante buvusių žmonų akiračio. Dingusiojo svainis taip pat negalėjo pats grįžti į krantą. Buvo didelė srovė ir bangavimas, jam tik pavyko užsikabinti už polių. Policijos pareigūnams vyras tvirtino, jog atsisukęs dar akimirką pastebėjo, kaip vandenyje tolsta jo giminaitis. Pamačiusios, kad vyrai pateko į nelaimę, žmonos telefonu puolė kviesti pagalbą. Į įvykio vietą atskubėjo ir Šventosios gelbėtojai. Jie vandens motociklu pargabeno dingusiojo svainį į krantą. Bet giminaičio kūną jūra atidavė tik po kelių dienų.

 

Savaitgalį nesnaudė ir ilgapirščiai

Šeštadienio ryte į policiją kreipėsi poilsiautojas, iš kurio nuomojamojo kambario Ošupio take dingo daiktai, kuriuos savininkas įvertino 13 tūkst. litų. Žuvėdrų gatvėje taip pat apvogtas nuomojamas kambarys. Šios vagystės metu patirti nuostoliai - 11 tūkst. litų.

Sekmadienio naktį Plytų gatvėje esančio namo savininkė (gim. 1971 m.) pastebėjo, kad, išlaužus lango rėmą, buvo įsibrauta į vidų ir pavogti pinigai bei juvelyriniai dirbiniai. Nuostolis - 207 125 litai.

Penktadienio naktį ilgapirščiai Plytų gatvėje esančioje kavinėje nugvelbė be priežiūros paliktą rankinę. Jos savininkė - viešnia iš Suomijos (gim. 1975 m.) nuostolius įvertino 3240 litų.

Savaitgalį Palangoje nuskendo du poilsiautojai, policijoje užregistruotos kelios vagystės, kurių metu patirti nuostoliai siekia per 230 tūkst. litų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Net ir labai reiklus Jonas Pirožnikas, Palangos paplūdimio gelbėtojų vadas, dirbantis jau 15-ąjį sezoną, tyliai pasidžiaugė kalbėdamas liepą su  nemokamu žurnalu „Lietuvos pajūriu“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriu, kad per daugelį jo darbo metų vasarotojai pasikeitė – tapo sąmoningesni, atsakingesni.


Sulaukusi pilnametystės chorų šventė „Su jūra dainuok“ kvies palangiškius ir miesto svečius dainuoti kartu. 


Atrodė, kad koronavirusas Palangoje buvo suvaldytas, tačiau šią savaitę mirčių nuo jo statistika vėl liuoktelėjo į viršų. Ketvirtadienį (lapkričio 11 d.) kurorte registruoti 23 nauji infekcijos atvejai, šiuo metu Palangoje 166 žmonės serga ja.


Kaunietį menininką paviliojo jūra

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 02 08 | Rubrika: Kultūra

Jau keletą metų Palangoje gyvena ir kuria iš Kauno kilęs menininkas SolomonasTeitelbaumas. Jis, kalbėdamas su „Palangos tiltu“, prisipažino, jog jūra jį itin gerai veikia, tad kasdien prie jos nueina ir pasisemia menininkams taip reikalingo įkvėpimo. Po to nekilo abejonių, kad jūra tikrai menininkams yra savotiška mūza, o S. Teitelbaumastai tik patvirtino: tikrai...


Nuo seno jūra ir džiugina, ir maitina. Dauguma atostogų neįsivaizduoja be poilsio prie jūros, todėl vasaromis paplūdimiai būna pilni saulės spindulių gaudytojų. Tačiau kaskart atvykus jūros krantai bei kopagūbriai būna vis kitokie. Gal nežymiai pasikeitę, tačiau nuolat kintantys. Pokyčius stebi mokslininkai, analizuoja didesnius pokyčius ir ieško sprendimo būdų, bet šėlstančiai...


Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo šimtmečiui, skulptorius, didingo monumento „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ statybos idėjos autorius Gediminas Radzevičius dažniau užsuka ir į pajūrį – ne tik pristatyti per milijoną kainuojantį projektą, bet ir pasisemti jėgų iš galia almančios Baltijos. O Palanga jam yra tapusi netgi įkvėpimo šaltiniu....


Tarp nemokamų pramogų Palangoje – ne tik jūra

"Palangos tilto" informacija, 2015 07 28 | Rubrika: Miestas

Ką galima nuveikti Palangoje, jei piniginė nėra itin stora? Veikiausiai kiekvienas pasakytų, kad populiariausia nemokama pramoga pajūrio poilsiautojams yra jūra – juk pirmiausia dėl jos svečiai iš visos Lietuvos, o taip pat ir iš užsienio, važiuoja į Palangą. Tačiau didžiausiame šalies kurorte apstu ir daugiau pasiūlymų, kaip puikiai praleisti laiką su mažyliais ar...


„Daugiau žmonių Lietuvoje vynas, o ne jūra paskandina“, – prieš gerą dešimtmetį, 2004-ųjų vasarą, „Mėlynosios vėliavos“ gelbėtojų poste dažnokai kartodavo posto medicininės tarnybos vadovė, labai apsiskaičiusi, menui, knygoms ir akmenims neabejinga, iš Lenkimų kilusi blaivybės šalininkė Danutė Gintautienė. Mano mamos brolio Bronislavo...


Regis, nemažai daliai poilsiautojų jūra – iki kelių. „Baisu, kaip žmonės savęs nesaugo. Tiesiog kai kurie mano esą nemirtingi“, - baisisi Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas. Savaitgalį jūra pasiglemžė dvi gyvybes, gelbėtojai iš jūros ištraukė 14 skęstančiųjų.


Praėjęs karštasis savaitgalis kurorte buvo paženklintas skaudžiomis nelaimėmis. Šeštadienį įsismarkavusi Baltija tilto pasiglemžė vieną jauno žmogaus gyvybę, o už Šventosios, netoli Latvijos sienos, įvyko tragiškiausia nelaimė – čia nuskendo keturi poilsiautojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius