Gelbėtojai perspėja: su audringa jūra nepasigalynėsi

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-08-05
Peržiūrėta
1832
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjęs karštasis savaitgalis kurorte buvo paženklintas skaudžiomis nelaimėmis. Šeštadienį įsismarkavusi Baltija tilto pasiglemžė vieną jauno žmogaus gyvybę, o už Šventosios, netoli Latvijos sienos, įvyko tragiškiausia nelaimė – čia nuskendo keturi poilsiautojai.

 

Tragiškas šeštadienis

Šventosios gelbėjimo stočiai vadovaujantis Ramutis Stankevičius sakė, kad praėjęs šeštadienis buvo vienas iš tų, kai gelbėtojams jau nuo vienuoliktos valandos prasidėjo darbymetis. Nedrausmingi poilsiautojai nepaisė nei perspėjimų apie banguotos jūros srovių keliamą mirtiną pavojų, nei iškeltos raudonos vėliavos, skelbusios, jog maudytis draudžiama. Pasak gelbėtojų vado, apie 11 valandą gautas pranešimas, kad skęsta motina su sūnumi. Po kelių valandų vėl sulaukta pranešimo, kad srovė pradėjo nešti du poilsiautojus iš Vilniaus, o po pietų gelbėtojams teko intensyviai paplušėti ir traukti iš vandens skęstančiuosius.  

 

Priežastys – atsipalaidavimas ir alkoholis

Anot R.Stankevičiaus, paplūdimyje tiek atsipalaiduojama, kad net dingsta savisaugos instinktas ir stačia galvą, nebesugebant įvertinti  banguotos jūros, kurioje kas keli metrai duobės, žūtbūt norima išsimaudyti. Kita priežastis - alkoholis, kurio padauginus, jūra, kaip sakoma, tampa „iki kelių“. Apie pavojų ir atsargumą apskritai nebemąstoma.

 

Nepavydėtina tarnyba

Buvęs ilgametis kurorto Viešosios policijos komisaras R.Stankevičius sakė, jog Šventosios gelbėjimo stotyje ir postuose dirba 6 gelbėtojai. Jų darbo laikas nuo 10 val. iki 18 val. Pasak jo, visi gelbėtojai yra baigę kursus ir turi gelbėtojo-plaukiko pažymėjimus. Tačiau, anot pašnekovo, gelbėtojų statuso nereglamentuoja joks teisės aktas, skirtingai nei gelbėtojų ugniagesių tarnyba. „Mums suteikta vienintelė teisė – šokti į vandenį ir gelbėti žmones. Taip pat galime žmones perspėti, tačiau bausti už tvarkos nesilaikymą neturime teisės. Pavyzdžiui, perspėju moteriškę, kuri su savo mažamečiais vaikais brenda gilyn į jūrą, kad to daryti negalima. Sulaukiu atsako, kas toks esu ir kaip galiu drausti. Ne vienas gelbėtojas gali pateikti nemažai pavyzdžių, kai iš nekultūringų poilsiautojų sulaukia ne tik panašaus pobūdžio komentarų, bet ir yra pasiunčiami „ant trijų raidžių“, - pasakojo R.Stankevičius, pridūręs, kad už minimalią algą darbas išties nepavydėtinas.

 

Nė vieno nuskendusio

Pasak Šventosios gelbėtojų vado, jiems priskirta prižiūrėti 800 metrų paplūdimio link Palangos ir tiek pat už molo. Nors, jo teigimu, gelbėtojai traukia skęstančiuosius ir jiems nepriklausančiose pajūrio vietose. „Lekiame į kiekvieną nelaimės vietą. Šią vasarą Šventojoje neturime nei vieno skenduolio, nors išgelbėtuosius skaičiuojame dešimtimis“, - sakė R.Stankevičius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Policijos departamentas informavo, kad Palangoje kilo gaisras, kuriame žuvo žmogus. Gegužės 17 d., apie 20 val. 15 min., Palangoje, M. Valančiaus g., apleistame name kilo gaisras, kurio metu išdegė pastato vidus.


Jūra Palangoje pasiglemžė gyvybę

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 16 | Rubrika: Kriminalai

Palangoje praėjusį trečiadienį, rugpjūčio 7 d., nuskendo moteris. Apie 12 val., Palangoje, ties Jūros g., gelbėtojai pamatė, kaip jūroje skęsta moteris ir du vaikai. Vaikus pavyko išgelbėti, moteris buvo ištraukta ant kranto ir bandyta gaivinti. Atvykę medikai konstatavo 1970 m. gimusios moters mirtį.


Lietuvai priklausančioje Baltijos jūros teritorijoje galima įrengti apie 3,35 gigavato (GW) vėjo turbinų, o geriausios vietos vėjo parkų vystymui – 30 km nuo kranto ties Šventąja, netoli sienos su Latvija, rodo Energetikos ministerijos užsakymu atlikta mokslininkų studija.  


Šiandien popiet Liepojos plente, netoli Šventosios, įvyko didelė avarija. Žuvo kretingiškis.


Kam nelaimė, o kam – proga politiniam pareiškimui

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 08 10 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Praeinančią savaitę juoda gedulo juosta paženklino tragiškas pirmadienis. Visą Lietuvą sukrėtė pajūryje įvykusi nelaimė – įsiaudrinusi Baltijos jūra beveik vienu metu pasiglemžė du vos 11 metų sulaukusius vaikus ir vieno jų tėvą.


Praėjusio penktadienio popietę jūroje plaukiojęs vienas poilsiautojas rado skenduolį – apie 70 metų vyrą. Poilsiautojas vyrą ištempė į krantą. Gelbėtojai bandė skenduolį dar gaivinti, tačiau jo gyvybės išgelbėti nepavyko. Įvykio vietoje dirbo gelbėtojai, policijos pareigūnai, medikai. Pareigūnai apklausinėjo įvykio liudininkus. Patvirtinti mirties priežasčiai mirusiajam...


Šeštadienį Neptūnas kurorte išbarstys beveik 100 kg gintaro  4

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 03 | Rubrika: Miestas

80 kilogramų gintaro – tiek vadinamojo Lietuvos aukso rytoj, gegužės 5 d., planuojama išbarstyti Palangos pajūryje ties tiltu. Taip didžiausiame šalies kurorte bus švenčiamas Gintarinis Palangos savaitgalis.    Vyks ketvirtus metus Gintarinis savaitgalis Palangoje – jau ketvirtus metus rengiama šventė, kurios metu jūrų dievas Neptūnas...


 Ar galima sumaišyti skęstantį žmogų su... plūduru? Vienoje J. Basanavičiaus gatvėje esančioje kavinėje, padavėja dirbanti Karolina T. (redakcijai merginos pavardė žinoma), sunkiai tramdydama jaudulį pasakojo, kaip jos ir kartu buvusios draugės akyse praėjusio pirmadienio vakarą prie gelbėtojų posto, prie tilto jūroje nuskendo maždaug keturiasdešimties metų vyras. Mergina...


Regis, nemažai daliai poilsiautojų jūra – iki kelių. „Baisu, kaip žmonės savęs nesaugo. Tiesiog kai kurie mano esą nemirtingi“, - baisisi Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas. Savaitgalį jūra pasiglemžė dvi gyvybes, gelbėtojai iš jūros ištraukė 14 skęstančiųjų.


Praėjęs karštasis savaitgalis kurorte buvo paženklintas skaudžiomis nelaimėmis. Šeštadienį įsismarkavusi Baltija tilto pasiglemžė vieną jauno žmogaus gyvybę, o už Šventosios, netoli Latvijos sienos, įvyko tragiškiausia nelaimė – čia nuskendo keturi poilsiautojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius