Savivaldybėje – ir naujausi, ir legendiniai palangiškio dalininko Vytauto Kuso darbai

Palangos tiltas, 2022-03-03
Peržiūrėta
1262
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savivaldybėje – ir naujausi, ir legendiniai palangiškio dalininko Vytauto Kuso darbai

Iki balandžio 30 dienos Palangos savivaldybės administracijos antrojo ir trečiojo aukšto fojė veiks žinomo palangiškio dailininko, poeto ir kolekcininko Vytauto Kuso paroda „Spalvų virpesiai“.

Paroda atidaryta praėjusią savaitę, ne visai įprastą veidrodinę dieną  – 2022 02 22.

Tačiau šiuo atveju dailininkas orientavosi ne tik į magiškąją dieną, o ir į asmeninius gyvenimo įvykius:  būtent prieš penkiasdešimt metų, 1972 – ųjų vasarį, jis surengė pirmąją savo kūrybos darbų parodą, ji vyko tuometėje Palangos pirmojoje vidurinėje mokykloje (dabar – Senoji gimnazija).

Šioje mokykloje Vytautas Kusas ir pats mokėsi, o vėliau, nuo 1971 m., septyniolika metų joje dirbo suvenyrų gamybos, darbų ir piešimo mokytoju.

„Sukanka 50 Jūsų kūrybinio kelio metų. Noriu padėkoti už gražias iniciatyvas ir Palangos miesto garsinimą meno srityje. Ir ačiū labai už šią parodą“, – sveikindamas menininką su svarbiu kūrybiniu jubiliejumi kalbėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Parodoje eksponuojami 22 nauji V.Kuso darbai, visi jie sukurti šiais, 2022-aisiais metais.

Taip pat ekspozicijoje galima pamatyti ir legendinius Palangos menininko darbus – miniatiūrinius knygą, suolą, stalą, kėdę.  Šie visi unikalūs ir net delne paskęstantys kūriniai įrašyti į Lietuvos rekordų knygą, o žiūrovus stebina tuo, kokio kruopštumo ir kantrybės prireikė palangiškiui, kad sukurtų tokius mažyčius daiktus. Štai, tarkime, mažiausias stalas – 8,98 mm aukščio – padarytas iš beržo medienos, susideda iš  9 dalių. Miniatiūrinė eilėraščių knyga „Būsenos“ – yra 8 milimetrų aukščio, 7 milimetrų pločio bei 2,5 milimetrų storio. Šioje 60 puslapių knygelėje pateikiami 34 V. Kuso eilėraščiai.

Per 50 kūrybos metų dailininkas surengė daugiau kaip 300 personalinių parodų. O magiškąją veidrodinę dieną, be parodos Savivaldybėje, dailininkas žiūrovus pakvietė dar į dvi erdves, kuriose atidarytos parodos „Sapnų eskizai“ ir „Nebaigti sakiniai“. Čia eksponuojami atitinkamai 22 ir 222 naujausi Vytauto Kuso kūriniai.

Dėkojame menininkui už Savivaldybėje atidarytą parodą ir galimybę nors trumpam atitrūkti nuo visą pasaulį sukrėtusių realijų. Kviečiame palangiškius bei miesto svečius apsilankyti bei pamatyti ir naujų darbų spalvų grožį, ir tai, kas jau pateko į Lietuvos kultūros ir meno istoriją.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iki balandžio 30 dienos Palangos savivaldybės administracijos antrojo ir trečiojo aukšto fojė veiks žinomo palangiškio dailininko, poeto ir kolekcininko Vytauto Kuso paroda „Spalvų virpesiai“.


Nuolaidos palangiškio kortelės turėtojams spalį


Palangos miesto savivaldybėje artimiausiu metu tuoksis.


„Lietuvos draudimas“ tęsia „Apsaugok mane“ tradicijas: rugsėjį Palangos miesto savivaldybėje visi moksleiviai bus apdrausti.


Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 3118 COVID-19 atvejų, Palangos miesto savivaldybėje – 30.Koronaviruso protrūkis šią savaitę buvo fiksuotas ir Palangos savivaldybėje.


Penktadienį, rugpjūčio 23 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi ir su miesto mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Turkijos ambasadorius Gökhanas Turanas.


Antradienį, gegužės 31 dieną, Palangos miesto savivaldybėje viešėjo bei su miesto vadovais susitiko Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentai, kurie Gruzijoje studijuoja lietuvių kalbą. Viešnagės Lietuvoje metu studentus lydi minėto universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas profesorius Vidas Kavaliauskas.


Palangos miesto savivaldybėje vyko šalies Neįgaliųjų reikalų tarybos išvažiuojamasis posėdis. Posėdyje aktualias problemas aptarė Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Asta Kandratavičienė, Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos valdybos pirmininkė Algė Nariūnienė ir vadovas Vaidotas Nikžentaitis


Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos Seime įvyko iškilmingos Tarptautinio vaikų ir jaunimo plakatų konkurso „Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome“ (Antoine de Saint-Exupery) bei „Penkios laisvės“ pabaigtuvės, kurių metu apdovanoti patys meniškiausi ir didžiausio susidomėjimo sulaukę darbai. Tarp nugalėtojų vyravo ir palangiškiai, vienas iš jų – Gabrielius Žilys...


Miške prie Panevėžio – palangiškio lavonas

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 09 | Rubrika: Kriminalai

Viename iš šalia Panevėžio miesto esančių miško masyvų,  Panevėžio apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (ONTB) pareigūnai atkasė nužudytų 26 metų amžiaus jaunuolių kūnus. Paaiškėjo, kad tai – neseniai dingusio panevėžiečio Mindaugo  Diržinausko ir palangiškio Tado Lukaičio kūnai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius