Sekmadienį Neptūnas džiugino žarstomu gintaru

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-05-10
Peržiūrėta
505
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sekmadienį Neptūnas džiugino žarstomu gintaru

Praėjusį sekmadienį J.Basanavičiaus gatvė ir pajūris ties tiltu pasipuošė gintarais, dosniai žeriamais paties Neptūno. Gintarinis sekmadienis nepašykštėjo jūros teikiamų dovanų, kurias rieškučiomis sėmė visi susirinkusieji. Šiemet jų buvo išbarstyta kaip niekad daug – bemaž 70 kilogramų.

 

Neptūnas pats džiugiai stebėjosi, kad šiemet gintarai suviliojo kur kas daugiau žmonių nei pernai. Būrys miestelėnų ir miesto svečių gaudė kiekvieną pamėtėtą gintarėlį ir rinko nuo grindinio kaupdami juos maišeliuose, puodeliuose, netgi kepurėse, o gudriausieji pakišdavo ir skėčius. Arkliais kinkytoje karietoje Neptūnas džiugino J.Basanavičiaus gatvės lankytojus, o vėliau patraukė ir į pajūrį, kur atiduota duoklė jūrai, o likęs turtas subyrėjo į ištiestas rieškučias.

„Kitą savaitgalį Palangoje bus švenčiama kurorto atidarymo šventė, džiugu, jog jos metu jau bus atidarytas atsinaujinęs Palangos tiltas, kurortas pasitiks dar gražesnis“, - pasidžiaugė Neptūnas – Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis, pasveikinęs atvykusiuosius į Gintarinę Palangą.

Rekordinį kiekį gintaro padovanojo Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, tautodailininkai, gintaro meistrų gildija, suteikę tiek džiaugsmo ne tik patiems mažiausiems gintarų rinkėjams, bet ir suaugusiems, kolekcionuojantiems šį jūros lobį.

Tai, jog vėliau gausiausio kiekio savininkas bus apdovanotas, paskatino visus rinkti gintarėlius kuo aktyviau. Šiemet daugiausiai – 3400 gramų – gintarų surinko palangiškis. Taip pat apdovanojimų sulaukė tiek mažiausias, tiek vyriausias rinkėjas, taip pat gražiausio gintarinio papuošalo savininkas. Atvykusieji į šventę išties pasistengė pasipuošti gintariniais dirbiniais, itin tinkančiais pajūryje, o ir naudingais žmogaus sveikatai gerinti. Konkurso laimėtojai buvo apdovanoti kvietimais pasivaišinti kurorto restoranuose ir gintariniais papuošalais.

Tradicinėje kasmetinėje šventėje šiemet kaip niekad nestigo entuziastų, pasiryžusių surinkti kuo didesnį gintarėlių kiekį. Panašu, jog žmonės pasiruošę atidaryti sezoną, kuris jau kitą savaitgalį ir vyks.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip informavo „Palangos tiltą“ Klaipėdos apskrities policijos komisariato Komunikacijos vadovė Andromeda Grauslienė, Palangos postuose šeštadienį buvo patikrinti 1243 automobiliai, surašyti 3 protokolai pagal ANK 45 str.dėl judėjimo taisyklių tarp savivaldybių pažeidimo ir 37 protokolai už Kelių eismo taisyklių pažeidimus (KET). Sekmadienį, kovo 28 d....


Statistikos departamentas informavo pirmadienį, kovo 8 d., kad Palangoje sekmadienį COVID-19 nebuvo nustatyta, šiuo metu koronavirusu serga 15 palangiškių, nuo pandemijos pradžios ši liga nustatyta 978 palangiškiams. Mirė – apie 40 palangiškių.


Kaip pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, sekmadienį, sausio 24-ąją, Palangoje sekmadienį „kovido“ atvejų neregistruota, serga 358, 409 jau pasveiko, 7 palangiškiai mirė. Per praėjusią parą šalyje izoliuoti 892 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 73 294 asmenys.  


Kiekvieną advento sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos bažnyčios gale Caritas savanoriai lauks jūsų su akcijos "Gerumas mus vienija" žvakutėmis, kurių galėsite įsigyti už auką. Susitinkame sekmadienį prieš ir po 8val, 10 val. , 12 val. ir 18 val. Šv. Mišias.


Sparčiai įsibėgėjant rudeniui, vis dažniau pastebimi spalvas keičiantys medžiai, pajaučiami lietaus lašai. Tačiau pajūryje vis dar jaučiasi vasaros šurmulys, kuris kviečia pasisukti renginių karuselėje. Šiųmetis, jau dvyliktąjį kartą organizuojamas festivalis „Pasaulio balsai“, dovanojo dvylika renginių, o paskutinysis, viską vainikuosiantis, nuskambės jau...


Metų atlikėjo titulą „M.A.M.A.“ apdovanojimuose laimėjęs „Daddy Was A Milkman“ skelbia apie naują koncertą. Paskutinį 2019 m. sekmadienį populiarusis atlikėjas surengs išskirtinį koncertą Lietuvos pajūryje. Gruodžio 29 d. savo gerbėjus „Daddy Was A Milkman“ pakvies į Palangos koncertų salę, kur skambės ne tik gerai žinomi hitai, bet ir iki šiol...


Palanga jau neįsivaizduojama be Jurginių, kurios tradiciškai švenčiamos paskutinįjį balandžio savaitgalį. Į jas, šiemet švenčiamas jau 29-ąjį kartą, kaskart susirenka būrys įvairių folkloro ansamblių, pasklindančių visoje Palangoje. O sekmadienį visus švęsti sukvies šeimų Velykėlės.


Netikėtai iškritęs sniegas sekmadienį pažėrė ir laimėjimų „Teleloto“ žaidėjams. Viena jų – bendrosios praktikos slaugytoja Aušra Baužytė iš Palangos, kuri iš studijos namo išvyko su automobilio „Renault Clio“ rakteliais. Tolimą kelią iki Vilniaus važiavusiai kartu su dukra ir draugu Aušrai pirmajai nusišypsojo...


Save įvardindamas „Sibiro tremtiniu“ „Palangos tilto“ skaitytojas rašo, kad kovo 20 dieną kviečiamas Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Palangos skyriaus ataskaitinis susirinkimas. „Neaišku, kodėl susirinkimas numatytas šventą Verbų sekmadienį ir dar šv. Mišių metu. Kiekvienas doras krikščionis šią dieną eina į...


Sekmadienį Neptūnas džiugino žarstomu gintaru

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 05 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį J.Basanavičiaus gatvė ir pajūris ties tiltu pasipuošė gintarais, dosniai žeriamais paties Neptūno. Gintarinis sekmadienis nepašykštėjo jūros teikiamų dovanų, kurias rieškučiomis sėmė visi susirinkusieji. Šiemet jų buvo išbarstyta kaip niekad daug – bemaž 70 kilogramų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius