Siautusi audra talžė Palangą, didelių nuotolių išvengta

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-03-13
Peržiūrėta
1331
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Galingas uraganinis vėjas ketvirtadienio vakarą ir penktadienio, kovo 13-osios naktį, gerokai nusiaubė Palangą – išversta apie 70 medžių, apgriauti seni pastatai, nuplautas paplūdimio smėlis, daliai palangiškių buvo dingusi elektra. Rąžės upė išsiliejo iš krantų ir užtvindė dviračių tako atkarpą nuo Basanavičiaus gatvės į šiaurinę pusę.
Kaip sakė „Palangos tiltui“ Gediminas Valinevičius, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius, žala miestui – akivaizdi, tačiau ją įvertinti pinigine išraiška – sunku. „Ačiū Dievui, didelės žalos nebuvo padaryta, tik teks didelį šiukšlyną iškuopti. Kol kas tik galiu konstatuoti, kad buvo išversta apie 70 medžių mieste. Virsdami medžiai, nugriovė kelis apšvietimo stulpus,“- sakė G. Valinevičius.
Anot jo, dalis komunalininkų plušo tvarkydami miestą visą naktį, o dauguma – nuo 6 valandos ryto. „Šiaurinis Palangos paplūdimys buvo gerokai nuplautas,“ – pastebėjo G. Valinevičius.
Anot jo, dalis miestelėnų penktadienio rytą vis dar buvo be elektros. „Kitiems jos tiekimas buvo atstatytas jau naktį,“ – sakė G. Valinevičius.
Vakar vakare iš Vilniaus grįžę meras Šarūnas Vaitkus ir G. Valinevičius skubėjo pasižvalgyti po audros talžomą miestą. Š. Vaitkus paliko tokį įrašą savo Facebook paskyroje: „Neseniai grįžome iš Vilniaus ir tiesiai į audrą. Kartu su Palangos komunalinio ūkio vadovu Gediminu Valinevičiumi apžiūrėjome uragano talžomą Palangą. Audra negailestingai verčia medžius, ardo kopas. Rąžės upė išsiliejo iš krantų ir užtvindė dviračių tako atkarpą nuo Basanavičiaus gatvės į šiaurinę pusę, užtvindė ir mišką. Daug medžių nugriuvusių ant važiuojamosios kelio dalies, kiemuose. Kai kur nėra elektros. Vėjas truputį aprimo, bet dar gan stiprus. Visos mieste esančios tarnybos dirba visu pajėgumu, Komunalinio ūkio vyrai (beveik visos brigados) savanoriškai likviduoja padarinius. Pjausto nuvirtusius medžius, iš gatvių stumdo vėjo nuverstus konteinerius. Visu pajėgumu dirba policijos, priešgaisrinės tarnybos pareigūnai. Realią situaciją matysime ryte. Informuosime. Matosi jau dabar, kad darbo turėsime mažiausiai savaitei, sutvarkyti miestą, nes labai daug šakų. Birutės parke situacija bus aiški taip pat ryte. Visų gyventojų prašau kantrybės, geranoriškumo, nes iš kart sutvarkyti visko nepajėgsime. Visiems ramios nakties ! Susitvarkysime. Dėkoju vyrams, kurie dirbs visą naktį.“
Peržvelkite „Palangos tilto“ foto galeriją, kurioje užfiksuota gamtos padaryta žala kurortui – išversti medžiai, apgriautas 19 amžiaus pastatas prie senojo žirgyno (Klevų g 2).

Jūsų komentaras:

šventoji 2020-03-14 12:54 ([email protected] / IP: 78.57.203.118)
nukentėjo,, protingai,, tik Vienam name jau 3cia diena nėra elektros ir niekam nė motais, galėtų valdžia atkreipti dėmesį ,skambinom visais varpais -ramu

Klausimas dėl medžių 2020-03-13 21:57 ([email protected] / IP: 78.60.159.98)
Gerb. miesto tvarkytojai: ar nemanote, kad prie senosios vaistinės nulūžusio medžio prisidėjo ne tik LAURA, bet nemokšiškai suprojektuoti šaligatviai, kur aplink medžių kamienus yra suformuotas per mažos apdailos klombos? O tai apriboja medžių šaknims gauti pakankamai drėgmės! Per paskutinius metus daugeliui Vytauto gatvėje nupjautų medžių šis faktorius buvo lemiamas. Gerbiamieji Palangos miesto šeimininkai- apsižiūrėkite, Vytauto g., Dariaus ir Girėno g. atkarpa link Plytų g. ir Jums AKYS atsivers...

palangiskiai 2020-03-13 09:33 (IP: 78.57.215.35)
kuo skubiau reikia statyti betoninius sutvirtinimus pajuryje, nes kopu jau nebeturim, o dar kelios audros ir jura uzlies miesta, kiek galima plauti milijonus, piliant smeli, kuri nusinesa jura...

Taip pat skaitykite

„Gražias ir ramias dienas bent kuriam laikui teks pamiršti. Nors temperatūra ketvirtadienį ir penktadienį šoktels aukščiau, bet pavasariška šiluma pasimėgauti nepavyks – Lietuvoje įsivyraus vėjuoti orai, dažnai lankysis krituliai“, – prognozuoja Gismeteo.lt direktorius Kęstutis Petkevičius.


Savaitgalį pajūryje šėlusi audra Palangoje vartė medžius, talžė paplūdimius. Miesto komunalininkai ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai dirbo visą naktį, audros padariniai šalinami ir šiuo metu.


Visą trečiadienį ir naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį pajūryje siautusi audra didesnių nuostolių Palangai nepadarė.


Galingas uraganinis vėjas ketvirtadienio vakarą ir penktadienio, kovo 13-osios naktį, gerokai nusiaubė Palangą – išversta apie 70 medžių, apgriauti seni pastatai, nuplautas paplūdimio smėlis, daliai palangiškių buvo dingusi elektra. Rąžės upė išsiliejo iš krantų ir užtvindė dviračių tako atkarpą nuo Basanavičiaus gatvės į šiaurinę pusę.


eštadienio vakarą Palangoje, nuo jubiliejinių, 20-ųjų „Aurum 1006 km lenktynių“ pradžios prabėgus 8 val. 37 min. 26,121 sek., finišo liniją, nuvažiavęs visą 373 ratų distanciją, pirmas kirto „Circle K milesPlus Racing Team“ komandos lenktynininkas Julius Adomavičius, vairavęs „Porsche GT3 Cup“ automobilį.


Vasara liko tik prisiminimuose, tačiau tikrai dar neišblėsusiuose. Tad kokia ji buvopalangiškiams, siekiantiems, jog atvykę kurorto svečiai išsivežtų kuo daugiau malonių įspūdžių. Nereikia nė daug kalbėti, juk visi matė, kokie buvo orai, – teigia palangiškiai.  


Pirmoji šių metų audra Palangos smarkiai neskriaudė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 01 05 | Rubrika: Miestas

Po itin ramios ir bevėjės Naujųjų metų nakties gamta, regis, nusprendė atsigriebti: nuo penktadienio visą savaitgalį pajūryje siautė stiprus vėjas, kurio gūsiai vietomis siekė iki 30 metrų per sekundę. Tačiau, kaip tikino Palangos specialiųjų tarnybų atstovai, kaip ir gruodį, audra kurorto smarkiai neskriaudė.


Vėtra Palangoje didelių eibių neprikrėtė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 12 15 | Rubrika: Miestas

Sinoptikų pranašauta stipri audra šeštadienio paryčiais kirto Klaipėdai, taip pat Šiauliams ir Telšių kraštui. Vėjo gūsiai, kurie kartais siekė iki 30 m/s, vartė medžius, pastolius, reklaminius stendus, draskė ant pastatų pakabintas šventines instaliacijas. Tačiau Palangoje rimtesnių nuostolių išvengta.


Rūta STANIULYTĖ Karšti orai ir trys nedarbo dienos į pajūrį sutraukė lig šiol didžiausią per šią vasarą srautą žmonių. Automobiliai Palangos kryptimi nusidriekė net nuo Klaipėdos ir sudarė spūstį. Policija sustiprino savo pajėgas, gelbėtojai ragino poilsiautojus būti budriems. Centrinė J.Basanavičiaus gatvė tapo švieselių, pramogų, žmonių ir garsų pilnu mini...


Miestui brangiai kainuojanti audra stiklinėje

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 08 18 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Pasibaigus daug metų trukusioms Palangos švietimo įstaigų tinklo pertvarkymo batalijoms, miesto švietimo sistemoje pagaliau įsivyravusi ramybė truko neilgai.   Po trumpo atokvėpio vėl žvanga kardai, laužomos ietys, į kovą prieš savivaldybę keliami penktokų tėvai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius