Simono Jurkevičiaus knygos „Velniškoji super profesija“ pristatymas

Palangos tiltas, 2023-03-07
Peržiūrėta
1298
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Simono Jurkevičiaus knygos „Velniškoji super profesija“ pristatymas

Kviečiame į Simono Jurkevičiaus knygos „Velniškoji super profesija“ pristatymą, kuris vyks kovo 15 d (trečiadienį) 17 val. Palangos Viešojoje bibliotekoje.

Simonas Jurkevičius– garsiųjų publicistų bei italų kultūros ekspertų Jurgos ir Pauliaus Jurkevičių sūnus, originalios knygos „Sava Roma“ (2014 m.) bendraautorius.

Nors gyvenimą pažino Italijoje, Pizos universitete baigęs kinematografijos studijas, Simonas Jurkevičius nusprendė grįžti į gimtąjį Kauną. Čia jis miestiečius moko italų kalbos bei vertėjauja. Negana to, kai nedirba, kuria ir koncertuoja su savo alternatyvios muzikos grupe „Luctus“. Simonas – profesionalus gidas, jau daugiau kaip 15 metų dirbantis Italijoje, Skandinavijos ir Baltijos šalyse. Savo darbą jis vadina velniška super profesija. Super, nes tai prestižinis svajonių darbas, kurį atlikdamas autorius nuolat keliauja užsienyje, bendrauja su įvairių šalių keliautojais, svečiuojasi prabangiuose viešbučiuose ir vaišinasi restoranuose. Tačiau brangios kelionės – tai tik dalis šios profesijos. Dar yra didžiulis stresas, atsakomybė, įtampa, nežmoniški darbo ritmai, nuolatinis bendravimas su neadekvačiais žmonėmis – ne veltui ši profesija yra tiesiog velniška gerąja ir blogąja prasme. Autorius savo gido dienoraščio istorijose aprašo keisčiausias situacijas, į kurias jam teko papulti – kai kurios jų yra tiesiog absurdiškai juokingos, kitos – skaudžiai dramatiškos. S. Jurkevičius taip pat pateikia dviejų keliautojų tipų psichosomatinį portretą – italų ir lietuvių.  

 „Velniškoji super profesija“ – tai trys knygos vienoje. Skaitytojas turės progą ne tik susipažinti su įvairiais Europos miestais (Ryga, Talinu, Helsinkiu, Stokholmu, Oslu, Roma, Venecija ir daugeliu kitų), bet ir juos išvysti gido akimis – su visais privalumais ir trūkumais. Taip pat Simonas parodys, kaip iš vidaus atrodo gido darbo virtuvė ir su kokiais įššūkiais ir problemomis tenka susidurti šios profesijos atstovams kone kiekvienoje kelionėje. Kad keliauti per istorijas būtų ne tik įdomu, bet ir naudinga, S. Jurkevičius duos ir keletą rekomendacijų, ką įdomaus galima pamatyti ir nuveikti kiekviename mieste. 

Renginio metu bus galima įsigyti autoriaus knygų.

Leidžiamės į kelionę?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 13 d. vyko Šventosios bibliotekos organizuotas renginys – latviškos knygos „Rucavos moterų pasakojimai“ pristatymas.


Gruodžio 11 d. 16.30 val. Palanghos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks Vaivos Milončiūtės poezijos knygos “Vasaros namai” pristatymas. 


Lapkričio 17 d. 16 val. Šventosios bibliotekoje vyksVaivos Milončiūtės poezijos knygos “Vasaros namai” pristatymas. Dalyvauja Palangos kultūros ir jaunimo centro vokalinis ansamblis „Eldija” .


Liepos 19 d. ( trečiadienį) 17 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje kviečiame į naujos knygos sutiktuves. 


Liepos 14 d. (penktadienį) 16 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks naujausios Gedimino Bytauto poezijos knygos-albumo pristatymas.


Gegužės 26 d. 17 val.  kviečiame į ciklo „Antika ir krikščionybė“ susitikimą Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje,  kur vyks profesoriaus, habilituoto mokslų daktaro, religijotyrininko Romualdo Dulskio knygos „Konfucijus ir Kristus“ pristatymas.


Kovo 24 d. (penktadieniį) 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje – naujos I. Gudauskienės knygos „Biblijos vyrai ir moterys kryžkelėse“ pristatymas. 


Kviečiame į Simono Jurkevičiaus knygos „Velniškoji super profesija“ pristatymą, kuris vyks kovo 15 d (trečiadienį) 17 val. Palangos Viešojoje bibliotekoje.


Šeštadienį, liepos 9 d., Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, įvyko šio žymaus menininko sūnaus Jean-Christophe Mončys knygos ,,Mano tėvas Antas. 100 prisiminimų apie Antaną Mončį” pristatymas. 


Lino Kojalos knygos pristatymas


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius