Šimtams vaikų, Palangoje pasisveikinusiems su jūra, įspūdžiai išliks ilgam

Palangos tiltas, 2017-08-04
Peržiūrėta
2383
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šimtams vaikų, Palangoje pasisveikinusiems su jūra, įspūdžiai išliks ilgam

Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis daugiau kaip 550 vaikų ir jų globėjų neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausių per visas vasaros atostogas – praėjusį šeštadienį bei sekmadienį daugiau kaip pusė tūkstančio vaikų, į didžiausią šalies kurortą daugiausiai suvažiavę iš globos namų, socialiai remtinų šeimų, pirmą kartą pamatė jūrą.

Palangos miesto savivaldybės dovana
Toks susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana sunkiau besiverčiančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos – savivaldybė jau antrus metus vykdo socialinę akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“. Taip Palangos miesto savivaldybė prisijungė prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“.
Akcija nebūtų tokia sėkminga, jei ne beveik 20 jos rėmėjų ir partnerių, daugiau kaip 30 savanorių, kurie rūpinosi vaikų sutikimu, lydėjimu, maitinimu, nakvyne, pramogomis ir dar daugeliu dalykų. Socialinę akciją, kartu su komanda, koordinavo Laura Grendienė, Palangos miesto savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė.
„Šių metų akcija buvo gausesnė, nei pirmoji, vykusi praėjusią vasarą – dalyvavo daugiau vaikų, turėjome daugiau rėmėjų ir partnerių. Žinoma, kad joje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė rodo akcijos svarbą ir pripažinimą. Akcijoje dalyvavo 53 iš 60 savivaldybių, kurioms buvo išsiųsta informacija apie akciją“, – sakė L. Grendienė. „Viena to tikrai nebūčiau galėjusi įveikti – nuoširdžiai padėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro Jaunimo studijos vadovas Tautvydas Lubys, šiais metais praktiką atliekanti Deimantė Gvaldaitė“ – savo komanda didžiavosi akcijos koordinatorė.
Ji tikisi, kad kitąmet visos savivaldybės akcijai taip pat parodys deramą dėmesį – pavyzdžiui, šiemet vienoje savivaldybėje buvo organizuotas labdaringas bėgimas, taip siekiant surinkti lėšų kelionei į Palangą. „Tikiuosi, kad kitąmet visos šalies savivaldybės pasinaudos gerąja patirtimi ir atveš jūros nė karto nemačiusius vaikus į Palangą“, – vylėsi L. Grendienė.

Pramogų įvairovė
Kad vaikai galėjo iki soties mėgautis pasieniečių koše, užgerdami arbata, akcijos organizatoriai – Palangos miesto savivaldybė – dėkingi Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardai.
Jos vadas Juozas Rinkevičius džiaugėsi galimybe prisidėti prie kilnios akcijos. „Mūsų devyni žmonės vaikus lydėjo nuo Sporto centro, kur vyko registracija, iki pat tilto. Sekmadienį vaikus vaišinome pasieniečių koše (pagaminome 700 porcijų) ir arbata. Košės beveik neliko“, – sakė užkardos vadas.
„Palangos vasaros“ parke trys kinologai demonstravo specialiai treniruotų šunų sugebėjimus. „Buvo smagu girdėti, kad ne vienas vaikas pasiryžęs po šios šventės tapti kinologu“ – pripažino J. Rinkevičius.
Visiems palangiškiams gerai pažįstamas Dainius Drungilas, „Palangos vasaros parko“ savininkas, atkreipęs dėmesį, kad tai buvo pirmas kartas, kai per vieną akciją „Palangos vasaros parke“ apsilankė tiek daug vaikų, teigė, jog padėti ir dalintis – labai malonu. „Ypač su vaikais, kurie galbūt gyvenime patiria mažiau džiaugsmų. Neabejoju, kad jie ilgai prisimins puikius įspūdžius iš Palangos – man tai yra didelė vertė. Mielai prie akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ prisidėsime ir kitąmet“, – pabrėžė D. Drungilas.
Priminsime, kad praėjusį šeštadienį ant jūros tilto įsiamžinę kartu su šalies Prezidente D. Grybauskaite bei Palangos miesto meru Š. Vaitkumi vaikai vėliau nėrė į Baltiją bei džiaugėsi paplūdimyje būtent jiems skirtomis atrakcijomis – statė svajonių miestą, žaidė sportinius žaidimus ir užsiėmė kita įdomia veikla.
Nemokamų atrakcijų mažiesiems buvo pasiūlyta kaip niekad daug: šeštadienį po pikniko (jo metu vaikai išvydo ir Gabrielės Fokaitės dresuojamą „Lietuvos talentų“ žvaigždę –šuniuką Easy), po pikniko iš anksto užsiregistravę galėjo pasivažinėti amerikietiškais automobiliais (tokią pramogą vaikams siūlė savaitgalį Palangoje vykusio amerikietiškų automobilių sąskrydžio „American Spirit“ dalyviai), apsilankyti Palangos kurorto muziejuje, Lietuvos dailės muziejaus padalinyje Palangos gintaro muziejuje, Vaškinių figūrų parodoje, pasigėrėti vykusiu įspūdingu vaikų muzikos festivalio „Laumės juosta“ koncertu, muzikinio fontano programa ir kt.
Sekmadienį mažųjų laukė aktyvios pramogos „Palangos vasaros parke“, kinologų parodomoji programa, maudynės jūroje, putų mūšis ir kitos atrakcijos.

Rėmėjų gausa
Socialinės akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ dalyviais rūpinosi ir kurorto ugdymo įstaigos – Vlado Jurgučio, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos, Palangos senoji gimnazija bei Pradinė mokykla, Palangos moksleivių klubas, organizavęs piešinių konkursą ir parodą, miestą pažinti kvietė, lankytinus objektus aprodė Palangos turizmo informacijos centras, Palangos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapija. Vaikų sveikata bei saugumu rūpinosi Paramedikų asociacija, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkarda, Palangos miesto vandens motociklininkų klubas, Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos komisariatas, Klaipėdos APGV Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotis. Edukacija bei užimtumu rūpinosi futbolo klubas „Gintaras“. Prie šios socialinės akcijos organizavimo prisidėjo Palangos botanikos parkas.
Rėmėjų sąrašas ilgas – pirmą kartą sulaukta ir individualios fizinių asmenų paramos (L. Lapkauskaitė, Lilija ir Jonas Kralikauskai, Giedrė Želvienė). Socialinę akciją rėmė ir jos partneriais buvo AB „ORLEN Lietuva“, „Palangos vasaros parkas“, Sveikatos centras „Energetikas“, JCS „Gudobelė“, UAB „Timotis“, VšĮ „Kretingos maistas“, UAB „Pontem“, „Senoji Hansa“, UAB „Officeday“.
Kai aplink tiek daug gerų ir dosnių žmonių, galima tikėtis, kad kitąmet jūrą Palangoje sveikins dar gausesnė ir spalvingesnė vaikų minia.

Pilni įspūdžių
Praėjusį savaitgalį pakalbinti socialinės akcijos dalyviai noriai dalijosi savo įspūdžiais, dėkojo savo geradariams už galimybę atvykti į Palangą, joje pramogauti, maitintis ir išsimiegoti.
„Į Palangą atvykome aštuoni – septyni vaikai ir aš, globos namų socialinė darbuotoja. Pakviesti Palangos, tokioje akcijoje dalyvavome ir pernai. Mums visiems čia labai patinka. Nuostabi atmosfera, daug žmonių, visi atsipalaidavę ir nutolę nuo kasdieninių rūpesčių. To visiems reikia, vaikams – taip pat. Jeigu Palanga mus pakvies ir kitais metais, būtinai atvyksime“, – kalbėjo Ona Slivinskienė, Kalvarijos savivaldybės šeimos globos namų socialinė darbuotoja.
„Mes atvykome iš Šiaulių rajono penkiese, esame daugiavaikė šeima. Be abejonių, tokia akcija yra labai reikalinga – vaikai užmiršta savo kasdienybę, ilgai prisimena ir dalijasi kelionės į Palangą įspūdžiais“, – sakė mama Eglė.
O iš Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos į socialinę akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“ atvyko 12 vaikų ir du suaugę palydovai. „Kai kuriems mūsų vaikams ši išvyka į Palangą – pirmoji, jie yra ypatingai laimingi. Didžioji dauguma mūsų vaikų turi abu tėvelius, tačiau kai kurių jų galimybės neleidžia į Palangą atvažiuoti. Labai smagu būti tokiame dideliame vaikų iš visos Lietuvos būryje. Labai esame dėkingi Palangos miesto savivaldybei, visiems rėmėjams, kurie mus Palangoje maitina, suteikė nakvynę. Labai norėtumėme į Palangą grįžti ir kitąmet“, – teigė Aida Rakauskienė, progimnazijos psichologė.
Juozas Jacevičius, Pagėgių savivaldybės socialinių paslaugų centro vairuotojas, į Palangą atvežė 10 vaikų. „Toks Palangos šventės mastas – net su šalies Prezidentės dalyvavimu – vaikams buvo didelis netikėtumas. Kai kurie jų jūrą mato pirmąkart“, – pasakojo pagėgiškis.
Iš Radviliškio, Aukštupių pagrindinės mokyklos, atvykusi Laima Stumbrienė, mokyklos direktoriaus pavaduotoja, taip pat džiaugėsi mažiesiems suteikta pramoga. „Esame dėkingi Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui, kuris su savo komanda surengė nuostabią šventę tokiam dideliam skaičiui vaikų“, – sakė L. Stumbrienė. Paklausta, kaip kelionei buvo atrinkti vaikai, ji sakė, kad keli – labai gerai besimokantys, keli – socialiniai remtini, o keli – savanoriai. „Labai įdomu mums čia, Palangoje, būtinai į ją atvyksime ir kitąmet, jei bus galimybė“, – sakė L. Stumbrienė.

Padėkos laiškai
Po renginio į Palangos savivaldybę iki šiol plūsta akcijos dalyvių ir rėmėjų laiškai -padėkos.
„Dar niekada neteko dalyvauti jokiame panašiai sustyguotame renginyje. Su didžiausia pagarba vertiname organizatorių gebėjimus.... Labai patiko animatorių darbas. Toks rūpestis vaikais buvo pavyzdžiu tiems, kurių tiesioginis darbas – ugdyti vaikus. Didžiausia pagarba „Baltijos“ mokyklos direktoriui (Alvydui Kniukštai) – jis tikras mokyklos šeimininkas. Neatsistebėjome Tautvydo (Lubio) energija, tolerancija, geranoriškumu“, – rašo Rasa Saliamorienė, Radviliškio rajono Alksniupių pagrindinės mokyklos direktorė.
„Visi buvo super geros nuotaikos ir nieko netrūko. Su nekantrumu laukiame kitų metų vasaros“, – rašo Daiva Pilypaitytė, Šakių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė.
O Jurbarko vaikų dienos centrų projektų vadovė Gintarė Dobilaitė prašė perduoti visų į Palangą praėjusį savaitgalį atvykusių vaikų žodžius: „Viskas labai patiko. Ypač batutai, putų šou, kinologų pasirodymas, piknikas, „Laumės juosta“, susitikimas su Prezidente, miegojimas bendroje patalpoje.“
Akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ sėkmę įvertino ir jos rėmėjai, be kurių tokia akcija tiesiog yra sunkiai įsivaizduojama.
„Be galo malonu buvo tapti tokios gražios ir širdį jaudinančios akcijos dalimi. Bendrovė visuomet siekia prisidėti prie projektų ir iniciatyvų, kurios vienija ir stiprina bendruomeniškumą bei ugdo pilietinę visuomenę. Jei tik aplinkybės leis, tikimės, kad ir toliau turėsime galimybę bendradarbiauti“, – savivaldybei parašė Toma Kontrimaitė, AB „ORLEN Lietuva“ direktoriaus asistentė.
Ir tai tik labai nedidelė dalis padėkos laiškų, kurie iki šiol „plaukia“ į Palangos miesto savivaldybę.

Palangos miesto savivaldybės inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ į Palangą sukvietusi daugiau nei pusę tūkstančio 7-12 metų vaikų iš visos šalies, abejingų nepaliko. Renginio organizatorių – Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) – telefonai šią savaitę kaito nuo vaikų globėjų, mokytojų ir socialinių darbuotojų skambučių – dėkota už puikią šventę...


Kaunietį menininką paviliojo jūra

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 02 08 | Rubrika: Kultūra

Jau keletą metų Palangoje gyvena ir kuria iš Kauno kilęs menininkas SolomonasTeitelbaumas. Jis, kalbėdamas su „Palangos tiltu“, prisipažino, jog jūra jį itin gerai veikia, tad kasdien prie jos nueina ir pasisemia menininkams taip reikalingo įkvėpimo. Po to nekilo abejonių, kad jūra tikrai menininkams yra savotiška mūza, o S. Teitelbaumastai tik patvirtino: tikrai...


Jau nebe pirmą savaitę sergamumas peršalimo ligomis Lietuvoje nemažina apsukų, o netrukus turėtų pakilti ir dar labiau – lapkritis šioms ligoms yra kone pats palankiausias mėnuo. Vaistininkai tikina, kad rudens mėnesiais įprasta sulaukti daugiau sergančiųjų, tačiau šiųmetis sergamumas lenkia tiek pernykštį, tiek visų pastarųjų metų rezultatus. Išvada...


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis daugiau kaip 550 vaikų ir jų globėjų neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausių per visas vasaros atostogas – praėjusį šeštadienį bei sekmadienį daugiau kaip pusė tūkstančio vaikų, į didžiausią šalies kurortą daugiausiai suvažiavę iš globos namų, socialiai remtinų šeimų, pirmą kartą pamatė jūrą.


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


Su jūra Palangos akių kūrybos ateitimi tikiu

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2016 04 25 | Rubrika: Nuomonės

Gera įsimena ilgam.  


Po svečius kraštus atostogų metu turėję galimybę pakeliauti palangiškiai į savo miestą grįžta vežini ne vien kelionių įspūdžiais. Visi „Palangos tilto“ kalbinti pašnekovai, aplankę įvairius kraštus ir įvairius kurortus ar užsienyje vykusius renginius, namo grįžo su mintimis ir pasiūlymais, kas iš to, ką jie regėjo, tiktų ir pritiktų mūsų...


Regis, nemažai daliai poilsiautojų jūra – iki kelių. „Baisu, kaip žmonės savęs nesaugo. Tiesiog kai kurie mano esą nemirtingi“, - baisisi Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas. Savaitgalį jūra pasiglemžė dvi gyvybes, gelbėtojai iš jūros ištraukė 14 skęstančiųjų.


Praėjusią savaitę iš Briuselio, Prancūzijos, Čekijos ir Olandijos grįžęs Eimutis Židanavičius vis dar gyvena ten patirtais išgyvenimais. Turgui vadovaujantis palangiškis drauge su grupe gavusia teisę apsilankyti Europos Parlamente turėjo progą išvysti kaip dirba išrinktieji europarlamentarai, o ir kitose šalyse pastebėta tvarka, vyraujanti dėl ramaus žmonių būdo, kaip teigė E.Židanavičius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius