Akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ dalyvių įspūdžiai dar ilgai neišblės

"Palangos tilto" informacija, 2019-08-03
Peržiūrėta
2098
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ liepos 27 d. į Palangą sukvietusi daugiau nei pusę tūkstančio 7-12 metų vaikų iš visos šalies, abejingų nepaliko. Renginio organizatorių – Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) – telefonai šią savaitę kaito nuo vaikų globėjų, mokytojų ir socialinių darbuotojų skambučių – dėkota už puikią šventę Palangoje.
Tebekalba apie jūrą
„Vaikų įspūdžiai iš kelionės iki šiol labai gyvi, ir tikiu, kad neišblės dar ilgai. Važiuodami atgal į Trakus vaikai tik ir tekalbėjo apie jūrą – kokia ji didelė, kaip jie joje turškėsi, koks gražus miestas yra Palanga ir kaip visi čia norėtų vėl sugrįžti“, – pasakojo Nijolė Korkazienė, Trakų rajono Paramos vaikams ir šeimai centro socialinė darbuotoja. Ji į Palangą atvežė dešimties vaikų grupę – visiems vaikučiams kelionė į Palangą buvo pirmoji.
Anot N. Korkazienės vaikai, visą savaitę po kelionės vaikai piešė piešinius, juose vaizduodami jūrą, saulę, laivus ir daugybę laimingų žmonių Palangos paplūdimyje. „Vaikų jausmai ir emocijos net mane, patyrusią socialinę darbuotoją, graudina – aš į Palangą vaikus lydėjau jau trečią kartą. Galbūt kiti sunkiai ir įsivaizduos, kiek emocijų jūra, išvysta gyvenime pirmąkart, vaikams gali sukelti. Šioje kelionėje dvi mūsų mergaitės labai bijojo paliesti jūrą – jos tarsi sustingo prie jos priėjusios. Pagaliau išdrįsusios paliesti, jos vaikiškai klykė – ir baimė, ir džiaugsmas – viskas kartu“, – graudinosi ponia Nijolė.
Pasakojimai sugraudino
Ji šią savaitę daugumą vaikučių, keliavusių į Palangą, aplankė šeimose ir įsitikino, kad, grįžę namo, (vaikai, vykę į „Pasveikink jūrą Palangoje“ priklausė socialinės rizikos šeimoms – aut.) jie tik apie kelionę su savo globėjais visą savaitę ir tekalbėję. „Patikėkite, trys mergaitės iki šiol ant rankučių riešų nešioja juosteles, kurias gavo atvykusios į Palangą. Brangindamos atminimą, jos iki šiol nenori jų nusiimti“, – pasakojo N. Korkazienė.
Kai kurie vaikai į kelionę vežėsi tuščius buteliukus ar dėžutes – sėmėsi jūros vandens ir prisipildė paplūdimio smėliu dėžutes, norėdami juos parodyti kitiems vaikams ir savo tėvams ar globėjams. „Kai kuriems vaikams buvo didelis netikėtumas, kad jūros vanduo yra sūrus“, – sakė pašnekovė.
Anot jos, kai kurie globėjai ar vaikų tėvai net verkė, sunkiai patikėdami, kad yra tiek daug nuostabių žmonių, kurie jų vaikams organizavo neužmirštamą kelionę prie jūros. Trakietė ypač džiaugėsi, kad šiųmetės akcijos metu buvo itin daug dėmesio skirta vaikų saugumui – kurorto paplūdimio gelbėtojai vaikus instruktavo, kaip elgtis vandenyje.
Neužmiršta susitikimo su Prezidentu
Loreta Kolkienė, Lazdijų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė, taip pat teigė, kad vaikų prisiminimai apie kelionę į Palangą iki šiol – labai ryškūs ir ilgai neblės. „Daugeliui vaikų tai buvo pirmoji tokia tolima kelionė. Visi Palangoje iki šiol dar nebuvo lankęsi. Vaikams didelį įspūdį paliko ne tik jūra, bet ir galimybė pamatyti mūsų naująjį Prezidentą Gitaną Nausėdą – jis daugeliui mūsų vaikų paspaudė rankas. Važiuodami atgal į Lazdijus, vaikai visą kelionę tik ir klegėjo apie savo potyrius prie jūros“, – pasakojo L. Kolkienė. Anot jos, viena dešimtmetė mergaitė net norėtų parašyti knygelę apie kelionę ir Baltijos jūrą.
Ponia Loreta į Palangą atlydėjo 10 vaikų, kurie visi auga pas globėjus. Ji itin širdingai dėkojo akcijos organizatoriams – Palangos miesto savivaldybei bei Palangos kultūros ir jaunimo centrui.
Vaikai dabar nori į...užsienį
Kasparas Vaičelis, Panevėžio miesto Socialinių paslaugų centro specialistas, sakė, kad akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ vaikams buvo įdomi, o kai kuriems – itin intensyvi. „Kai kurie vaikai net atrodė pirmos dienos pabaigoje truputį pavargę, nes nėra įpratę prie tiek daug emocijų, tokio tempo ir tiek daug žmonių“, – atviravo ponas Kasparas.
Anot jo, vaikų ambicijos po kelionės į Palangą gerokai išaugo: „Dabar jie mūsų, socialinių darbuotojų, klausia, ar kitąmet vyksime kur nors į užsienį“, – sakė socialinis darbuotojas.
Jų dėka akcija pavyko
Pirmą kartą surengta 2016 m., akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Dalyvauti Palangos miesto savivaldybės rengiamoje socialinėje akcijoje pakviestos visos šalies savivaldybės, iš kiekvienos savivaldybės paprašyta atvykti 10 vaikų grupę ir po 2 lydinčius asmenis. Lėšų šiai akcijas kasmet skiria Palangos miesto savivaldybė, noriai jungiasi ir verslininkai. Tad atvykstančių vaikų grupei bei juos lydintiems asmenims apgyvendinimą, maitinimą bei visas pramogas Palanga suteikia nemokami, savivaldybių prašoma pasirūpinti tik dalyvių kelionės organizavimu bei išlaidomis. Šiais metais kurorte apsilankė vaikai iš 44 šalies savivaldybių.
Kad pirmasis vaikų susitikimas su jūra išties būtų įspūdingas, prie akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ noriai prisijungė LDM Palangos gintaro muziejus, Šunų muziejus, Palangos SC sporto arena, Palangos botanikos parkas, Palangos komunalinis ūkis, Lietuvos paramedikų asociacija, Palangos pasienio užkarda, Palangos miesto policijos komisariatas, Palangos gelbėjimo tarnyba, Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, Palangos Senoji gimnazija, V. Jurgučio pagrindinė mokykla, Palangos pradinė mokykla, Palangos kultūros ir jaunimo centro meno kolektyvų dalyviai, laikraščiai „Palangos tiltas“, „Vakarinė Palanga“, bei 30 savanorių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Kretingos, Gargždų, Palangos.
Vaisius, sultis, vandenį ir kitus skanėstus dovanojo prekybos tinklas LIDL, NORTE vanduo, Žemaitijos pienas, kepykla „Gudobelė“; nuo saulės kremus dovanojo „Bioderma“, natūralią kosmetiką ir medžiaginius maišiukus „Aromama“, gerąsias bakterijas „Bifoval“, žuvų taukus „Moller's“, žurnalus vaikams „FLINTAS“, pramogas Palangos vasaros parkas ir iliuzijų namas „Eureka“, o pikniko metu gražiausias savo dainas atliko Laimos Laipkauskaitės grupė „Mergaitės iš Majamio.“
Akcija pavyko
Monika Jarulytė, PKJC vadybininkė, džiaugėsi, kad akcija, kaip ir kiekvienais metais, „neabejotinai pavyko“, tačiau organizatoriai sieks ją ateityje dar geriau surežisuoti. „Kitąmet sieksime į pagalbą pasitelkti ir socialinio darbo studentus“, – sakė M. Jarulytė.
Visą savaitę PKJC centro darbuotojai priiminėjo padėkas iš renginio dalyvių iš visos Lietuvos. Visi jie dėkojo ne tik organizatoriams, bet ir akcijos rėmėjams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Po sėkmingai įgyvendintos akcijos „Padovanok Kalėdas batų dėžutėje” Ukrainoje esantiems vaikams ir kariams, buvo nuspręsta akciją kartoti ir Šv.Velykų proga.


Artėjančių savivaldybių tarybų ir merų rinkimų politinės kampanijos dalyvių registracija įgauna pagreitį.


Kaip ir kiekvienais metais, Palangos miesto savivaldybė, rūpindamasi savo miesto gyventojų saugumu, prisidėjo prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos organizuojamos akcijos „Gyvenkime saugiai“. 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ į Palangą sukvietusi daugiau nei pusę tūkstančio 7-12 metų vaikų iš visos šalies, abejingų nepaliko. Renginio organizatorių – Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) – telefonai šią savaitę kaito nuo vaikų globėjų, mokytojų ir socialinių darbuotojų skambučių – dėkota už puikią šventę...


Jau tradicinė, ketvirtąjį kartą Palangoje vyksianti socialinė akcija „Pasveikink jūrą“ šį šeštadienį susilauks ypatingo svečio – naujojo šalies Prezidento Gitano Nausėdos. „Prezidentas su žmona išties šeštadienį lankysis Palangoje ir pasveikins akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ dalyvius bei organizatorius....


Liepos 27–28 dienomis vaikai iš visos Lietuvos didžiausiame šalies kurorte, Palangoje, vėl sveikins jūrą – čia vyks Palangos miesto savivaldybės inicijuojama ir jau tradicine tapusi socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Akcija skirta 7–12 metų vaikams, dar nė karto nemačiusiems jūros. Kad šventė pavyktų, ji turi būti...


Paskutinį liepos savaitgalį į Palangą sugužėjo pusė tūkstančio vaikų, kurie dar nebuvo regėję jūros, iš 47 savivaldybių – trečiąjį kartą kurorte vyko graži socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Tiek vaikų, tiek ir visų rėmėjų, savanorių emocijos liejosi per kraštus. „Norėtųsi visiems palinkėti tokiose gerumo akcijose sudalyvauti kuo dažniau....


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis daugiau kaip 550 vaikų ir jų globėjų neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausių per visas vasaros atostogas – praėjusį šeštadienį bei sekmadienį daugiau kaip pusė tūkstančio vaikų, į didžiausią šalies kurortą daugiausiai suvažiavę iš globos namų, socialiai remtinų šeimų, pirmą kartą pamatė jūrą.


Praėjęs savaitgalis, liepos 30-31 d, giliai į atmintį ir širdį įsirėžė bemaž keturiems šimtams vaikų – tądien tiek visos Lietuvos vaikų iš mažiau pasiturinčių šeimų, lydimi juos prižiūrinčių suaugusiųjų, pirmąkart pamatė jūrą. Palangos savivaldybė su kelias dienas trukusia akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ prisijungė prie Lietuvos Respublikos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius