Siūlyme pasirūpinti „Perlas energijos“ vartotojais perkeliant juos į visuomeninį tiekimą įžvelgia galimą žalą patiems vartotojams

Palangos tiltas, 2022-08-18
Peržiūrėta
1271
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Elektrum Lietuva“ direktorius Martynas Giga
„Elektrum Lietuva“ direktorius Martynas Giga

Noras nepriklausomų elektros tiekėjų, nevykdančių savo įsipareigojimų, vartotojus automatiškai perkelti į visuomeninį tiekimą nėra racionalus dėl nevienodų konkurencinių sąlygų kūrimo ir grėsmės riboti vartotojų apsisprendimo laisvę.

2022 m. rugpjūčio 16 d. jungtiniame LR Seimo Ekonomikos komiteto bei Energetikos ir darnios plėtros komisijos posėdyje buvo priimtas nutarimas pasiūlyti LR Vyriausybei skubos tvarka parengti Elektros energetikos įstatymo (toliau – Įstatymas) pakeitimo projektą, kuriame, be kitų dalykų, siūloma numatyti, kad nepriklausomiems elektros tiekėjams nevykdant savo įsipareigojimų, tokių įmonių vartotojai būtų automatiškai perkelti į visuomeninį tiekimą – UAB „Ignitis“. 

Pasak „Elektrum Lietuva“ direktoriaus Martyno Gigos, UAB „Ignitis“, veikianti kaip visuomeninis tiekėjas, tuo pačiu yra ir nepriklausomas tiekėjas, tad vartotojų perkėlimas šiai bendrovei būtų nesąžiningas veiksmas kitų nepriklausomų tiekėjų atžvilgiu.

Tokiu sprendimu kuriamos nevienodos konkurencinės sąlygos, ribojama sąžiningos konkurencijos laisvė. LR Konkurencijos įstatyme numatytas draudimas priimti teisės aktus arba kitus sprendimus, kurie teikia privilegijas arba diskriminuoja atskirus ūkio subjektus ar jų grupes ir dėl kurių atsiranda ar gali atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų atitinkamoje rinkoje konkuruojantiems ūkio subjektams.

„Visus „Perlas energija“ klientus automatiškai perkeliant į visuomeninį tiekimą, rizikuojama pažeisti vartotojų apsisprendimo laisvę ir teisę. Šie vartotojai jau kartą padarė sprendimą, pasirinko nepriklausomą elektros tiekėją, tad vėl juos grąžinti į pradinę padėtį neatrodo logiškas žingsnis. Kiti nepriklausomi elektros tiekėjai taip pat gali būti pasiruošę sėkmingai pasirūpinti įsipareigojimų nevykdančios bendrovės klientais, tačiau tokiu sprendimu iš jų atimama galimybė konkuruoti dėl klientų pasiūlant šiems tinkamas sąlygas“, – komentuoja jis.

M. Gigos vertinimu, ketinimai būtent tokiu būdu padėti nukentėjusiems „Perlo energijos“ klientams yra nesąžiningi ir kitų elektros vartotojų atžvilgiu. Kuo daugiau klientų bus visuomeniniame tiekime, tuo didesnė skola kaupsis visuomeniniam tiekėjui, o šios skolos našta guls ant visų mokesčių mokėtojų pečių, tad už vienų vartotojų gelbėjimą turės mokėti visi kiti.  

Be to, daug vartotojų yra pasirinkę biržos planus pas skirtingus tiekėjus ir šiandien moka daug – jie visiškai pagrįstai jausis apgauti, turėdami mokėti daugiau nei valstybės subsidijuojama kaina.

„Elektrum Lietuva“ vadovas sako suprantąs norą pasirūpinti vartotojais, tačiau mano, kad sprendžiant vieną problemą neturėtų būti kuriamos kitos, taip pat tokie visai rinkai svarbūs sprendimai turėtų būti priimami išdiskutavus juos su sektoriaus ekspertais, rinkos dalyviais. 

„Norėtųsi, kad valstybė nebekartotų tų pačių klaidų – antrasis liberalizavimo etapas buvo atidėtas taip pat neatsižvelgus į mūsų, elektros tiekėjų, nuomonę, jog toks žingsnis nesumažins elektros kainų. Ne vienerius metus veikiame energetikos sektoriuje, priklausome stambioms energetikos įmonių grupėms, turinčioms patirties liberalizuojant elektros tiekimo rinką Latvijoje bei Estijoje, esame maksimaliai įsigilinę į rinkos specifiškumą, galinčias kilti rizikas, jų valdymą. Tikime, kad priimti racionalūs ir apgalvoti sprendimai leistų išvengti dar didesnės sumaišties rinkoje ir apsaugoti vartotojus nuo panašių situacijų ateityje“, – tikina M. Giga. 

„Perlas energiją“ nepriklausomu elektros tiekėju buvo pasirinkę 180 tūkst. vartotojų. 20 tūkst. iš jų jau nutraukė sutartį su bendrove.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo antradienio Palangoje pradedamas naujas šildymo sezonas, gera žinia vartotojams – kurorto gyventojams bei įmonėms šiluma šį sezoną bus pigesnė.


Minėdamos Pasaulinę sveikatos dieną, ligonių kasos kviečia šalies gyventojus pasirūpinti savo sveikata ir pasitikrinti pagal ligų prevencijos programas. 


Vilniaus oro uostai praneša, kad šiandien apie 8 val. ryte buvo gauta pirminė informacija apie galimą sprogmenį oro uoste.


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino tiekėjo UAB „Ignitis“ 2023 m. I pusmečio elektros energijos tarifus buitiniams vartotojams, kurie bus taikomi vartotojams, nepasirinkusiems nepriklausomo elektros energijos tiekėjo.


Noras nepriklausomų elektros tiekėjų, nevykdančių savo įsipareigojimų, vartotojus automatiškai perkelti į visuomeninį tiekimą nėra racionalus dėl nevienodų konkurencinių sąlygų kūrimo ir grėsmės riboti vartotojų apsisprendimo laisvę.


Palangos bendruomeniniai šeimos namai palangiškiams siūlo naudotis teikiamomis paslaugomis, o taip pat – pasirūpinti savo psichologine savijauta. „Šiuo nežinios ir nerimo kupinu laikotarpiu Palangos bei Šventosios gyventojus kviečiame atsipalaiduoti ir skirti laiko pasirūpinti savimi“, – sakė Zigmantė Petrauskienė, Palangos bendruomeninių šeimos namų koordinatorė.


Klaipėdietis ir jo sporto klubas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl vengimo mokėti mokesčius – asmuo pripažino kaltę ir atlygino valstybei padarytą žalą – beveik 13 tūkst. eurų.


„Palanga yra gražiausias vasaros perlas“, – konstatuoja virtuvės šefas Liutauras Čeprackas. Su juo nepasiginčysi, savo vaikystės vasaras praleidęs Palangoje, pas senelį, Liutauras labiau nei kas kitas gali kalbėti apie šio kurorto privalumus ir trūkumus. Ir pamažu grįžtančias jo šlovės dienas. 


Jackų šeimai gali tekti atlyginti Kurhauzui padarytą žalą

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 22 | Rubrika: Miestas

Kultūros paveldo departamentas (KPD), pateikęs teismui ieškinį dėl G. Jackai ir jo šeimai nuosavybės teise priklausančios medinės Kurhauzo dalies likučių paėmimo valstybės nuosavybėn, pateikė ir dar vieną ieškinį. Juo siekiama iš Kurhauzo bendrasavininkų prisiteisti atlygį už kultūros paveldo objektui padarytą žalą, kurią speciali KPD komisija įvertino 103 tūkst....


Gydytojas padarytą žalą atlygins dalimis

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 23 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba atliko patikrinimą dėl Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro tarnybinio automobilio „Fiat Panda“ konfiskavimo. Kontrolierės, įvertinusios gautus duomenis, nustatė, kad minėto automobilio gydymo įstaiga neteko dėl buvusio bendrosios praktikos gydytojo Kęstučio Alūzos rugpjūčio viduryje padaryto Kelių eismo taisyklių pažeidimo. Šiuo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius