Skyriaus lyderis pabūgo akistatos su Š. Vaitkumi

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014-08-28
Peržiūrėta
762
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Skyriaus lyderis pabūgo akistatos su Š. Vaitkumi

Lietumis besibaigiantį kaip niekad karštą vasaros sezoną netrukus pakeis audringas politinis sezonas, kuris dėl artėjančių savivaldos rinkimų taip pat žada būti ne mažiau karštas.

Juo labiau, kad būsimuose savivaldos rinkimuose pavasario pradžioje politinių aistrų žaizdre ugnį pūs papildomas katalizatorius – pirmą kartą Lietuvoje vyksiantys tiesioginiai mero rinkimai.

Matyt, niekam abejonių nekyla, kad varžytuvėse dėl Palangos mero turime aiškų favoritą – dabartinį kurorto vadovą Šarūną Vaitkų, tačiau intrigos čia bus užtektinai. Juolab, kad pirmą kartą visuomenė miesto politinius lyderius išvys ne pasislėpusius partijų sąrašuose, o tiesiogiai dalyvaujančius atvirose diskusijose ir kandidatų debatuose.

Kai kurie būsimi partijų kandidatai į mero postą jau yra numanomi, tačiau pirmieji apie tai viešai paskelbę Palangos socialdemokratai nustebino savo pasirinkimu. Šią kadenciją mero postą matavęsis ir miesto taryboje perversmo sąmokslų teorijas kūręs socialdemokratų skyriaus pirmininkas Danas Paluckas po Š.Vaitkaus tanku meta Eleną Kuznecovą.

Paprastai dėl savivaldybės ar šalies vadovų postų rungiasi partijų lyderiai. Ar tai reiškia, kad D. Paluckas E.Kuznecovai atiduoda ir vadovavimą socialdemokratų skyriui? Kažin. Žinant D. Palucko politines ambicijas ir nuožmaus Palangos skyriaus perėmimo istoriją, abejotina, kad šis socialdemokratas tenkintųsi tik pasyvaus stebėtojo vaidmeniu.

Kita vertus, D. Paluckas eina socialdemokratų partijos jau pramintu keliu. Lietuvos prezidento rinkimuose Daliai Grybauskaitei galėjęs sudaryti rimtesnę konkurenciją Algirdas Butkevičius vietoj savęs aiškiam pralaimėjimui pakišo Zigmantą Balčytį. Tiesa, tuomet socialdemokratų lyderis aiškino norįs likti premjero poste. Kuo gali pasiteisinti D. Paluckas? Kad už Palangos mero postą jam mielesnis bendrovės „Palangos butų ūkis“ direktoriaus darbas?

Mero rinkimuose už E. Kuznecovos nugaros pasislėpęs D. Paluckas skaičiuoja kaip patyręs lošėjas. Tiesiogiai varžytis su Š. Vaitkumi jam yra pavojinga, nes triuškinančiai pralaimėjus būtų akivaizdžiai sutryptas jo kaip politiko autoritetas.

Taip prognozuoti leidžia paskutiniųjų rinkimų rezultatai. Prieš dvejus metus dalyvaudamas Seimo rinkimų vienmandatėje apygardoje D. Paluckas Palangoje surinko 740 balsų. Tą kartą į Seimo rinkimus atėjo 7565 palangiškiai. Akivaizdu, kad nė 10 procentų rinkėjų palaikymo negavusiam politikui būtų nepasiekiamas net antrasis mero rinkimų turas. Juo labiau, kad per tuos dvejus metus politinių dividentų jam nepridėjo vadovavimas „Palangos butų ūkio“ bendrovei.

Jo oponentas Š. Vaitkus per 2011 metų savivaldos rinkimus gavo 1032 pirmumo balsus. Po sėkmingos jo kaip mero kadencijos dabar šį skaičių galima būtų mažiausiai dvigubinti.

Politiniu svoriu Š. Vaitkui aiškiai neprilygs ir į mero rinkimų frontą socialdemokratų išstumta E. Kuznecova. Ypatingu populiarumu praėjusiuose savivaldos rinkimuose ji nesublizgėjo. Konservatorių sąraše būdama šešta E. Kuznecova surinko 398 pirmumo balsų, kurie politikos naujokę kilstelėjo tik į 5 vietą.

Tai, kad su konservatorių traukiniu į tarybą patekusi E. Kuznecova perbėgo pas politinius oponentus socialdemokratus, šiai politikei balų taip pat vargu ar pridėjo. Be to, rinkimuose jai gali pakenkti paviešintos tikrosios skyrybų su konservatoriais priežastys.

Galima spėti, kad kandidatuoti į merus E. Kuznecova sutiko norėdama būti labiau matoma Palangos politiniame lauke. Tačiau toks viešumas politikei gali smogti antruoju lazdos galu. Oponuodama Š. Vaitkui ji neabejotinai sulauks ir atsakomųjų kirčių, kurie E. Kuznecovai gali pakenkti renkant rinkėjų balsus socialdemokratų rinkiminiame sąraše.

Tuo tarpu, greičiausiai pirmą vietą šiame sąraše užimsiantis ir rinkiminio taršymo išvengsiantis D. Paluckas ramiai įplauks į kitos kadencijos tarybą, nes socialdemokratai savo tradicinius 2-3 mandatus pasiims.

Aišku, ir čia įmanomos staigmenos. Palangos rinkėjai jau įrodė, kad balsuodami už sąrašą reitinguoti jie moka. Prisiminkime, kaip antruoju konservatorių sąraše buvęs Vaidas Šimaitis po rinkimų nusmuko į 7 vietą ir į tarybą neseniai pateko tik netikėtai mirus Giedriui Šatkauskui.

Keistai skamba socialdemokratų pasigyrimas, kad šalies premjeras ir socialdemokratų partijos vadovas A. Butkevičius Palangos bendrapartiečiams pažadėjo visokeriopą paramą rinkimuose ir po jų.

Ką A. Butkevičius iš tiesų parėmė, tai Š. Vaitkų, o kartu ir miestui vadovaujančius konservatorius. Per ketverius šios kadencijos metus praktiškai valstybės investicijomis savo infrastruktūrą plėtodama Palanga padarė tokį kokybinį proveržį, kokio per tokį trumpą laiką nebuvo net sovietmečiu. Ir ačiū Dievui. Tai patvirtina, kad premjerui, kaip pagrindiniam valstybės ūkininkui, svarbesnė yra didžiausio šalies kurorto būklė, o ne tai, kurios partijos atstovas vadovauja miestui.

Rimtesnę konkurenciją mero rinkimuose Š. Vaitkui turėtų sudaryti liberalų kandidatas Arūnas Štaras. Didelę politinę ir vadovavimo sostinei patirtį turintis politikas, skirtingai nuo daugelio Palangos politikų, nėra rėksnys, savo mintis dėsto argumentuotai ir neįžeidinėdamas oponentų. Juo labiau, kad paskui jį nesivelka jokios nuodėmės, o Palangoje jis yra švarus, kaip baltas popieriaus lapas.

Tiems, kam iš principo nepriimtinas Š. Vaitkus, inteligentiškas A. Štaro būdas turėtų padaryti įspūdį. Tiesa, jam sunku bus įrodyti, kad per praėjusius ketverius metus Palangoje buvo įmanoma padaryti daugiau ir geriau. Juo labiau, kad jam koja kiš ir dar menkas šio politiko žinomumas tarp palangiškių.

Tačiau, bet kuriuo atveju, Palangos mero rinkimai žada būti įdomūs.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu ? Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu...


Netrukus, jau po kelių valandų, dar vienus metus palydėsimpraeitin. Pagal kinų kalendorių, nuo sausio 28 dienos pagal kinų kalendorių prasidės ugninio (arba raudonojo) Gaidžio metai. Gaidys – lyderis, vedlys, tvirto charakterio paukštis. Jo valdingumą, svarbą neabejotinai įžvelgia Drumulyje namus sukūrę palangiškiai Jonas ir Danutė Maceniai, prižiūrintys ne tik...


Nuo spalio 21 dienos iš pareigų atleidžiama Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Palangos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė. Palangos skyriaus vedėjo funkcijas atliks vyriausiasis specialistas Martynas Mikelevičius. Palangos skyriaus vedėjai trauktis iš pareigų buvo pasiūlyta po to, kai paaiškėjo gausybė šio teritorinio NŽT padalinio veiklos pažeidimų. NŽT Palangos...


Visi mes keičiamės, bet šiandien Danas Paluckas, Tarybos narys ir kurorto socialdemokratų skyriaus pirmininkas, visai kitoks nei atvykęs į Palangą daugiau kaip prieš penkis metus - ne tik su vešlia „modžahedo“ barzda ir žandenomis, bet ir gerokai labiau savimi pasitikintis, jaučiantis atsakomybę už kiekvieną žodį. Šie metai jam - audringi: metė gerai...


Partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyrius turi naująjį vedlį – juo tapo Raimondas Abromas, bet visuotiniame skyriaus susirinkime praėjusį penktadienį vyravo erzelis tarp įvairių skyriaus „flangų“ – rodės, ims ir visi netrukus išsivaikščios. Kurorto „tvarkiečiai“ suskubo rinkti naująjį pirmininką po to, kai buvusi pirmininkė Aldona...


Palangos socialdemokratų vadas Danas Paluckas iškrėtė dar vieną akibrokštą iš skyriaus  pašalintam Justinui Masalskui – atvežė ir prie partijos bičiulio namo vartų pastatė jo anksčiau LSDP Palangos skyriui dovanotą šaldytuvą.


Skyriaus lyderis pabūgo akistatos su Š. Vaitkumi

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 08 28 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Lietumis besibaigiantį kaip niekad karštą vasaros sezoną netrukus pakeis audringas politinis sezonas, kuris dėl artėjančių savivaldos rinkimų taip pat žada būti ne mažiau karštas.


Antradienį į „Palangos tilto“ redakciją prie tradicinio puodelio kavos jau prieš devintą valandą rinkosi mūsų skaitytojai, turėję nemažai klausimų dėl su šildymu susijusių problemų, kuriuos norėjo užduoti ne vien UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriui Rimantui Gliožeriui, tačiau visų pirma UAB „Litesko“ Palangos filialo direktoriui...


Praėjusį savaitgalį Vilniuje surengtame partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Tarybos posėdyje dalyvavo ir TT Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė bei skyriaus narė Nijolė Petkutė.


Praėjusį ketvirtadienį įvyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus visuotinis susirinkimas. Jame skyriaus nariai vienbalsiai rinkimų į savivaldybės Tarybą, vyksiančių 2011 metais, sąrašo lyderiu patvirtino skyriaus pirmininką Šarūną Vaitkų. Taip pat patvirtinta kandidatų į rinkimų sąrašą sudarymo tvarka bei išklausyta informacija apie šalies Seimo ir Vyriausybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius