Smurtavo stovykloje

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012-08-13
Peržiūrėta
1380
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Smurtavo stovykloje

Šventojoje įsikūrusi asociacijos „Jūrų šaulys” sukarinta vaikų stovykla Palangos policijos pareigūnams sukėlė netikėtų rūpesčių. Dėl įvykių stovykloje per dvi dienas pradėti net trys ikiteisminiai tyrimai.

Kurorto policijai teks tirti stovykloje užfiksuotus du smurto atvejus ir greičiausiai su jais susijusį turto sugadinimo faktą.

Iš pradžių pareigūnams buvo pranešta, kad praėjusį šeštadienį 24 metų stovyklos instruktorių Simoną Beniką sumušė nepažįstamas vyriškis.

Kiek vėliau buvo gauta informacija, kad į policiją kreipėsi 51 metų klaipėdietė ir pasiskundė, kad tą pačią dieną tas pats instruktorius sumušė jos šešiolikmetį sūnų.

 

Paauglys neklausė vadovo

Užvakar rytą stovyklos darbuotojai pamatė, kad naktį kažkas sulaužė ir sugriovė palapinę, kurioje buvo įkurta stovyklos valgykla, ir šalia stovintį suoliuką.

Stovyklos organizatoriai padarytus nuostolius įvertino 3 tūkst. litų.

Kaip papasakojo sukarintai stovyklai vadovaujantis asociacijos „Jūrų šaulys” vado pavaduotojas Virgilijus Valančiauskas, šeštadienį prieš pietus instruktorius S.Benikas liepė išsirikiuoti visiems praėjusią savaitę stovyklavusiems 40 vaikų.

Tačiau vienas klaipėdietis atsisakė paklusti sukarintos stovyklos tvarkai ir išėjęs iš rikiuotės įsmuko į palapinę.

Paskui jį atėjęs S.Benikas pareikalavo grįžti į rikiuotę. Paauglys nusikeikė ir vyrą pasiuntė velniop.

 

Atsisakė grąžinti pinigus

Susierzinęs instruktorius šešiolikmetį sugriebė už sprando ir prispaudė prie čiužinio.

Paauglys paskambino ir pasiskundė namiškiams. Netrukus į stovyklą atlėkė jo sesuo kartu su dvimetriniu augalotu vyru.

„Ji pradėjo šaukti, kad jos brolis čia yra mušamas, ir reikalavo už stovyklą grąžinti pinigus – 300 litų. Tačiau klaipėdietis stovykloje buvo išbuvęs beveik visą savaitę, todėl grąžinti pinigus atsisakiau. Pradėjus aiškintis incidentą buvo iškviestas instruktorius. Jį pamatęs sesers draugas pripuolė ir matant vaikams sudavė 4 smūgius jam į galvą, o po to keletą kartų keliu smogė į krūtinę”, – apie šeštadienio įvykius pasakojo V.Valančiauskas.

Stipriai sumuštas instruktorius dabar gydomas ligoninėje.

 

Suniokojo palapinę

Greitąją medicinos pagalbą paaugliui iškvietė ir sesuo, tačiau Palangos medikai atsisakė jį guldyti į ligoninę nustatę, kad jokių sužalojimų jis nepatyrė. Klaipėdiečio motina policiją informavo, kad jos sūnui nustatytas smegenų sukrėtimas.

V.Valančiauskas įsitikinęs, kad su šiuo konfliktu susijęs ir išpuolis ankstų pirmadienio rytą.

Ketvirtą valandą ryto jis apėjo teritoriją – buvo tvarka.

Po kelių valandų virtuvės darbuotoja pamatė suniokotą valgyklos palapinę. Buvo net sulankstyti metaliniai palapinės strypai. Dabar stovyklaujantys vaikai priversti valgyti mažoje virtuvėlėje.

Netikėto darbo gavę Palangos policijos pareigūnai teigė, kad įtarimai dar niekam nėra pareikšti, o instruktorių sumušusio vyro asmenybės dar nepavyko nustatyti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos mieste dėl smurto artimoje aplinkoje 2020 metais buvo pradėti 32, 2019 metais – 42 ikiteisminiai tyrimai; dėl vagysčių 2020 metais kurorte buvo pradėta 111, 2019 metais 100 ikiteisminių tyrimų. Dėl sukčiavimo 2020 metais buvo pradėti 3, 2019 metais – 10...


Palangos policija prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui apie dviračio ar dviračių vagystes vertingos informacijos. Kaip trečiadienį (rugpjūčio 19 d.) „Palangos tiltui“ sakė Kęstutis Bončkus, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus...


Grupelė Palangos moksleivių praėjusį mėnesį dalyvavo jau tradicine tampančioje dviejų dienų jaunimo stovykloje “Visraktis”, kurioje susipažino su savanoryste bei jos galimybėmis savo mieste, savanorio teisėmis bei pareigomis, žaidė situacijų bei sąmoningumos žaidimus.


Rugsėjui įpusėjus mūsų mieste susirinko grupelė jaunų žmonių ne tik iš Palangos, bet ir iš uostamiesčio. Su dvylika mūsų krašto jaunuolių stovykloje „Visraktis“ savanoriavimo patirtimi dalijosi ne tik palangiškiai, bet ir svečiai iš Kauno, iš Nacionalinės savanoriškos gelbėjimo tarnybos „Voluntarius LT“.


Šią savaitę darželiai ir pradinės mokyklos jau skelbia ilgai lauktų atostogų pradžią. Tačiau ne visi vaikai turi senelius, pas kuriuos gali praleisti nerūpestingas atostogas, o didžioji dalis tėvelių taip pat neturi galimybės būti su vaiku namie, tad kyla klausimas – kur dėti vaiką vasaros metu, jei jis dar per mažas būti vienas namie? Viena iš išeičių –...


Neseniai šalia Šventosios esančioje „Raganės“ stovykloje vyko didžiausia Lietuvoje tarptautinė vasaros sporto stovykla. Lietuvos karate kyokushin federacijos organizuojamoje tarptautinėje stovykloje per tris pamainas savo jėgas išbandė ir kvalifikaciją kėlė 600 kyokushin karate sportininkų.


Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai turėjo vilties iškart po Naujųjų metų persikelti į rekonstruotą pastatą Ganyklų g. 30. Tačiau įkurtuvių, kurių laukė ne tik jie, bet ir į miesto pakraštį pavargstantys važinėti kurorto gyventojai, dar teks palaukti. Kiek – kol kas niekas negali atsakyti.


Antradienį, Angelų sargų dieną, Palangos policijos komisariato salėje susirinkusiems kurorto pareigūnams skambėjo nuoširdžios padėkos už jų sunkų ir pasiaukojamą darbą. Profesinės šventės proga policininkus sveikino ir miesto pasaulietinės, ir dvasinės valdžios atstovai bei kolegos.


Smurtavo stovykloje

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 08 13 | Rubrika: Kriminalai

Šventojoje įsikūrusi asociacijos „Jūrų šaulys” sukarinta vaikų stovykla Palangos policijos pareigūnams sukėlė netikėtų rūpesčių. Dėl įvykių stovykloje per dvi dienas pradėti net trys ikiteisminiai tyrimai. Kurorto policijai teks tirti stovykloje užfiksuotus du smurto atvejus ir greičiausiai su jais susijusį turto sugadinimo faktą. Iš pradžių...


Italų rengtoje stovykloje dalyvavo ir palangiškiai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Klaipėdoje vyko vieno garsiausių pasaulio futbolo klubų „AC Milan“ iš Italijos, vaikų futbolo stovykla „AC Milan Junior Camp“. Treniruotes stovykloje vedė treneriai iš Italijos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius