Pajūrio jaunimas tobulinosi savanorių stovykloje „Visraktis“

Palangos tiltas, 2018-09-27
Peržiūrėta
2109
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pajūrio jaunimas tobulinosi savanorių stovykloje „Visraktis“

Rugsėjui įpusėjus mūsų mieste susirinko grupelė jaunų žmonių ne tik iš Palangos, bet ir iš uostamiesčio. Su dvylika mūsų krašto jaunuolių stovykloje „Visraktis“ savanoriavimo patirtimi dalijosi ne tik palangiškiai, bet ir svečiai iš Kauno, iš Nacionalinės savanoriškos gelbėjimo tarnybos „Voluntarius LT“.

Profesionalioji savanorystė
Kas tai yra profesionalus savanoris? Pirmiausia į šį klausimą atsakymo ieškojo savanorių stovyklos dalyviai, o jį rasti padėjo „Voluntarius LT“ direktorius Rimantas Mikalauskas ir šios tarnybos savanorė Viktorija Kanapinskaitė. Pajūrio jaunuoliai, įprastai savo pagalbą siūlantys įvairių renginių organizatoriams, sužinojo apie Kaune vystomą galimybę talkinti netgi Greitosios pagalbos medikams. Be abejo, tokiais atvejais nepakanka vien noro padėti kitam – tam reikalingos ir specifinės žinios, tam tikri profesionalūs įgūdžiai. Stovyklą organizavusi Verslo ir lyderystės asociacija „In corpore“ dviejų dienų stovyklautojams pažadėjo irgi surengti pirmosios pagalbos teikimo apmokymus.
O rugsėjo 15-16 dienomis jaunuosius palangiškius bei klaipėdiečius Visuomenės sveikatos biuro vadovė Miglė Mikalauskaitė mokė suvaldyti konfliktines situacijas, kurių apstu ne tik savanorio veikloje, bet apskritai – kiekvieno kasdienybėje. „In Corpore“ vadovė Inesa Bundulienė drąsino jaunimą paatvirauti, ką kiekvienam reiškia savanoriška veikla. Atsakymas reikalavo ne tik nuoširdumo, bet ir kūrybingumo, nes pagrindinis vedlys kiekvienam buvo paties ištraukta kortelė su tam tikra fotografija („Points Of You“ metodika).

Ugdė emocinį intelektą
Antrąją stovyklos dieną jaunimas susirinko Kurhauze veikiančioje jaunimo erdvėje „Be stogo“. Čia jaunimo studijos vadovas Tautvydas Lubys su stovyklautojais kalbėjosi apie komunikacijos būdus ir komunikavimą kasdieninėje veikloje. Kartu su Inesa jaunieji savanoriai išbandė komunikacijos ir emocinio intelekto ugdymo priemonę „Godopoco“, visi įsitraukė į šmaikščią, rimtą ir ilgą diskusiją.
Savanorystės stovyklą užbaigė naujų idėjų išgryninimas ir trokštamiausios savanoriavimo veiklos Palangos mieste suformulavimas. Nors savanorystės stovykla ir baigėsi, tačiau jos organizatoriai ilgam su dalyviais neatsisveikino, planuoja jau naujus susitikimus. „Be galo džiaugiamės susipažinę su būriu nuostabių jaunų žmonių. Taip gera buvo visiems kartu diskutuoti, dalintis mintimis, patyrimais ir ieškoti atsakymų. Labai ačiū puikiems lektoriams! Dalindamiesi savo mintimis ir patyrimais dažnai įkvėpiame bei motyvuojame vieni kitus. Mes neišsiskyrėme, tik išsiskirstėme iki kito susitikimo“, – sako I. Bundulienė.
Savanorių stovykla „Visraktis“ finansuota pagal Palangos miesto savivaldybės jaunimo iniciatyvų skatinimo programą.

Ligita SINUŠIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio 5 d. minima Tarptautinė savanorių diena. Jau trečius metus susitinkame pasidžiaugti kiekvienu iš jūsų ir pasisemti to gėrio bei šilumos, kurį dalinate ištisus metus. 


Emocinę paramą teikianti organizacija "Jaunimo linija" ieško naujų savanorių, kad telefoniniais ir internetiniais pokalbiais teiktų emocinę paramą jauniems žmonėms. 


SBA ir pajūrio regioninis parkas telkia gyventojus į savanorišką talką, skirtą pajūrio kopų išsaugojimui – „Kopoms reikia tavęs“.


Vasaros pabaigoje vyko didžiausias Lietuvos Kyokushin Karate renginys – tarptautinė stovykla, kurioje dalyvavo ir karatistai iš Palangos.


Grupelė Palangos moksleivių praėjusį mėnesį dalyvavo jau tradicine tampančioje dviejų dienų jaunimo stovykloje “Visraktis”, kurioje susipažino su savanoryste bei jos galimybėmis savo mieste, savanorio teisėmis bei pareigomis, žaidė situacijų bei sąmoningumos žaidimus.


Rugsėjui įpusėjus mūsų mieste susirinko grupelė jaunų žmonių ne tik iš Palangos, bet ir iš uostamiesčio. Su dvylika mūsų krašto jaunuolių stovykloje „Visraktis“ savanoriavimo patirtimi dalijosi ne tik palangiškiai, bet ir svečiai iš Kauno, iš Nacionalinės savanoriškos gelbėjimo tarnybos „Voluntarius LT“.


Neseniai šalia Šventosios esančioje „Raganės“ stovykloje vyko didžiausia Lietuvoje tarptautinė vasaros sporto stovykla. Lietuvos karate kyokushin federacijos organizuojamoje tarptautinėje stovykloje per tris pamainas savo jėgas išbandė ir kvalifikaciją kėlė 600 kyokushin karate sportininkų.


Smurtavo stovykloje

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 08 13 | Rubrika: Kriminalai

Šventojoje įsikūrusi asociacijos „Jūrų šaulys” sukarinta vaikų stovykla Palangos policijos pareigūnams sukėlė netikėtų rūpesčių. Dėl įvykių stovykloje per dvi dienas pradėti net trys ikiteisminiai tyrimai. Kurorto policijai teks tirti stovykloje užfiksuotus du smurto atvejus ir greičiausiai su jais susijusį turto sugadinimo faktą. Iš pradžių...


Kieno atminimą derėtų įamžinti Palangoje ir kam pastatyti nors paminklą? Kol miestelėnai paburba, kad kurorte nėra deramai pagerbtas Palangos kūrėjų grafų Tiškevičių atminimas, Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos III-os rinktinės kariai ir jų vadas pulkininkas leitenantas Vytautas Reklaitis nusitaikė į Palangą – siūlo joje pastatyti paminklą...


Italų rengtoje stovykloje dalyvavo ir palangiškiai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Klaipėdoje vyko vieno garsiausių pasaulio futbolo klubų „AC Milan“ iš Italijos, vaikų futbolo stovykla „AC Milan Junior Camp“. Treniruotes stovykloje vedė treneriai iš Italijos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius