Sostinėje aptarti aktualiausi savivaldybėms klausimai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-01-23
Peržiūrėta
1869
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį Vidaus reikalų ministerijoje vykusiame ministerijos vadovų ir šalies savivaldybių merų susitikime aptartas pasirengimas teritorinei šalies reformai, savivaldybių vaidmuo palaikant viešėją tvarką ir kuriant saugią aplinką, Bendrojo pagalbos centro plėtra bei ES struktūrinių fondų paramos panaudojimas.

Dalijosi patirtimi
Susitikime dalyvavęs Palangos miesto merą pavaduojantis vicemeras Edmundas Krasauskas „Palangos tiltui“ sakė, jog pasitarime aptariant savivaldybių vaidmenį palaikant viešąją tvarką, be abejo, iškilo klausimas dėl lėšų. Kaip žinia, šiais metais Vidaus reikalų ministerija skiria mažiau pinigų, tad Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotuojas R.Ramanauskas pasidalijo patirtimi, kaip su šia problema pavyko susitvarkyti sostinėje. Tačiau, pasak E.Krasausko, kurortui vargu ar tokia sistema taikytina, nes Palanga – miestas sezoninis ir didžiausia problema, kad tvarka būtų mieste vasaros sezono metu.

Sieks sumažinti krūvį
Vicemero teigimu, kasmet Vidaus reikalų ministerija siunčia papildomas pajėgas ir kurti kurorte keliems mėnesiams tokį skyrių išties prabanga, pripažinęs, kad policijai tenka didžiulis krūvis. Anot E.Krasausko, siekiant palengvinti naštą, manoma, kad Administracinių teisės pažeidimų protokolus už, tarkime, švaros, prekybos bei kitų nustatytų taisyklių pažeidimus gali surašyti Savivaldybės tarnautojai, nekviečiant policijos pareigūnų. Taip būtų, vicemero tvirtinimu, ir lengviau, ir paprasčiau dirbti.
Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Druskininkų meras R.Malinauskas bei kitų savivaldybių vadovai pritarė nuomonei, jog lėšos šiems poreikiams finansuoti būtų numatomos savivaldybių biudžeto programoje.

Paprastesnė tvarka
Susitikime aptariant klausimą dėl ES struktūrinių fondų paramos panaudojimo informuota, jog skiriamoms lėšoms įsisavinti tvarka supaprastėjo. Ypač atkreiptas dėmesys, kad finansinė Europos Sąjungos parama didžia dalimi turi atitekti regionams.

Pritarta planams
Taip pat pasitarime pateikti pasiūlymai ir dėl Bendrojo pagalbos centro plėtros bei dėl apskričių reformos. Buvo pritarta planams panaikinti apskritis, kokios yra šiandien, tačiau norima, kad didžioji dalis funkcijų būtų perduota ne ministerijoms, o savivaldybėms. Pagal dabartinį teritorinį administracinį suskirstymą Lietuvoje apskričių yra 10, o po reformos turėtų likti 4. Pasak E.Krasausko, diskutuota ir dėl savivaldybių merų tiesioginių rinkimų, nes šis klausimas jau buvo svarstytas ir praėjusios kadencijos Seime, tačiau nesutarta, kokios merui būtų priskiriamos funkcijos. Daugelio nuomone, jis turėtų būtų stiprus ir jausti atsakomybę už priimtus sprendimus. Be to, norint tai pasiekti, pirmiausia reikia keisti Konstituciją.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė į vidaus reikalų ministrus Agnė Bilotaitė, pirmadienio (lapkričio 30-osios) vakarą paklausta LRT LT žurnalisto Raigardo Musnicko, ką ji mananti apie Palangos "Pušyną", kurio steigėjas yra Vidaus reikalų ministerija, išgirdo tiesmuką kandidatės į ministrus atsakymą.


Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sudaryta LSA grupė iš keturių šalies merų teikti konsultacijas Vyriausybei savivaldybių klausimais. Tarp keturių merų - ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra LSA viceprezidentas.


Palanga tarp šalies mažųjų savivaldybių - penkta

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 15 | Rubrika: Miestas

Geriausiai besitvarkančios savivaldybės titulą Lietuvos savivaldybių indekse šiemet susigrąžino sostinė, nedideliu skirtumu aplenkusi Klaipėdos miestą. Toliau rikiuojasi Šiauliai, Kaunas. Mažųjų savivaldybių indekse šiemet lyderis nesikeičia: pirmauja Klaipėdos rajono, antra – Kauno rajono, trečią ir ketvirtą vietas dalinasi Druskininkų ir Mažeikių r....


Susidomėjimą Palangos miesto savivaldybės organizuojama socialine akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ jau parodė daugiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių. Didžiausias šalies kurortas antrus metus iš eilės kviečia jūros nė karto nemačiusius vaikus atvykti į Palangą ir čia pirmą kartą išvysti banguojančią Baltiją.


Lietuvos laisvosios rinkos institutas jau penktus metus vertina geriausiai besitvarkančias savivaldybes. Palanga pagal Lietuvos savivaldybių indeksą šiais metais užima penktą vietą iš 54 mažųjų savivaldybių. Ir pernai, ir 2013 metais reitinguojant miestų ir rajonų savivaldybes, Palangai teko 6 vieta.


Aštuntą kartą žurnalo „Veido“ sudarytas Lietuvos savivaldybių reitingas yra palankus pajūrio savivaldybėms – jose gyvenimo kokybė 2014-iaisiais buvo bene aukščiausia. Į pirmąjį dešimtuką, pirmąkart per reitingų sudarymo istoriją, pateko visos pajūrio savivaldybės: Klaipėdos rajono savivaldybė – 1-oji (pernai-5-a), Neringa – 3-ioji (pernai...


Palanga – tarp mažiausiai įsiskolinusių 60-ies šalies savivaldybių

Parengta pagal „Respubliką“, 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas, pristatydamas Lietuvos finansinio stabilumo apžvalgą, pareiškė, kad bene didžiausią pavojų stabilumui kelia savivaldybių įsiskolinimai. Kai kurių savivaldybių skolos jau viršija pusę jų metinių pajamų, o Vilniaus viršija net ir metines pajamas. Kaip parodė dienraščio „Respublika“ tyrimas, Palanga tarp...


Palangoje – gili žiema ir gali nueiti J. Basanavičiaus gatve iki pat tilo galo taip ir nesutikęs nė gyvos dvasios. Nors, regis, verslas žiemą merdi, taip nėra: Palangoje atsidūrė tarp savivaldybių, kuriose nedarbo lygis per paskutinius metus sumažėjo daugiausiai – net 36 procentais. Geresniu nedarbo mažėjimu gali pasigirti tik Šilalės rajono savivaldybė (per metus bedarbių...


Praėjusį ketvirtadienį Vidaus reikalų ministerijoje vykusiame ministerijos vadovų ir šalies savivaldybių merų susitikime aptartas pasirengimas teritorinei šalies reformai, savivaldybių vaidmuo palaikant viešėją tvarką ir kuriant saugią aplinką, Bendrojo pagalbos centro plėtra bei ES struktūrinių fondų paramos panaudojimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius