Statybos kurorte vyksta pažeidžiant įstatymą

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-12-28
Peržiūrėta
1032
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Baigiantis metams Palangos miesto savivaldybės vadovybė  vargiai gali pasidžiaugti savo darbo vaisiais.  Gruodį Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyrius tikrino ar  Palangos miesto savivaldybės administracijos išduoti teritorijų planavimo dokumentai atitinka teisės aktų reikalavimams.  Inspekcija, atrinkusi penkis šiemet išduotus teritorijų planavimo sąlygų ir jų sąvadų statybos leidimus, nustatė nemažai pažeidimų. Konstatuota, kad  miesto savivaldybėje, rengiant žemės sklypų detaliuosius planus  nepaisoma  teritorijų planavimo įstatymo nuostatų bei nesilaikoma dokumentų rengimo ir išdavimo tvarkos.

 

Nesilaikyta įstatymo

Statybų inspekcijos nustatyta, kad žemės sklypų Ganyklų g.55, Druskininkų g. 9 B, Molyno g.40, teritorijos prie naudojamų statinių Kregždžių g.2 detalieji planai neatitinka teritorijų planavimo įstatymo reglamentų. Planavimo sąlygos ir jų sąvadai  išduoti nesilaikant nustatytų terminų bei kai kuriuose dokumentuose nenurodyti planavimo tikslai. Pavyzdžiui, žemės sklypui Ganyklų g.55 planavimo sąlygos nesuredaguotos aiškiai ir konkrečiai ir nėra pakankamos detaliojo plano sprendiniams parengti. Be to, sąlygose nėra nurodytas planavimo tikslas – planuojamoje teritorijoje koreguoti Palangos miesto centrinės dalies detalųjį planą. Kitas akivaizdus pavyzdys, įrodantis, kad nepaisyta planavimo sąlygoms išduoti termino. Druskininkų g.9B objektui išduotos planavimo sąlygų sąvadas  net 114 dienų vėliau nei tai numato įstatymas.

 

Pareikalauta pašalinti pažeidimus

Inspekcijos Klaipėdos skyrius, įvertinęs aktų išvadas pareikalavo, kad Palangos miesto savivaldybės administracija, išduodama teritorijų planavimo sąlygas ir sąvadus laikytųsi įstatymo bei imtųsi priemonių nustatytiems pažeidimams pašalinti. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad pažeidėjams gali būti taikomos sankcijos, numatytos Administracinių teisių pažeidimų kodekse. Tokio pobūdžio pažeidimai užtraukia nuo 500 iki 1 tūkst.litų baudą.

 

Skandalinga padėtis

Atlikto statybos inspekcijos patikrinimo rezultatus  opozicijai atstovaujantis miesto savivaldybės tarybos narys Šarūnas Vaitkus apibūdino vienareikšmiai – skandalas. Anot jo, visų  patikrintų objektų planavimo dokumentai  Savivaldybės išduoti  pažeidžiant įstatymą. „Kyla pagrįstas klausimas, ką veikia miesto savivaldybės juristai, architektai, vicemerai, kurių net du, administracijos direktorius su pavaduotoju bei kiti valdininkai“, - tiesiai šviesiai klausė Tarybos narys.

Š.Vaitkaus teigimu, niekaip kitaip neįvardysi kaip skandalingu faktu patikrinimo akto išvadas dėl Ganyklų g.55 detaliojo plano. „Pasirodo, kad statybos,  kurios savininkas Algirdas Klizas prieš trejus metus vadovavo tai pačiai statybų inspekcijai Palangoje. Tad, aišku, kad ir buvusiam kurorto statybų prievaizdui įstatymai negalioja,“ – piktinosi politikas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Paskelbti konkursai į karjeros valstybės tarnautojų Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiojo specialisto ir savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus (vyresniojo patarėjo) pareigas.


Antradienį, birželio 15  dieną, Seime beveik vienbalsiai buvo pritarta  Lietuvos Respublikos kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projekto pateikimui.


Įstatymo projektas, pie kurio reikalingumą jau kalbama bemaž 30 metų, pagaliau ketvirtadienį, gegužės 13 dieną buvo registruotas. Tai padarė Mindaugas Skritulskas, palangiškis Seimo narys išrinktas Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, kartu su kitais savo kolegomis.


Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje civilinėje byloje, kurioje buvo nagrinėjamas ginčas dėl savavališkos statybos Palangoje aktų panaikinimo, nusprendė, kad Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos surašyti du savavališkos statybos aktai yra neteisėti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Palangos senojoje gimnazijoje vyko Karjeros ir verslumo ugdymo diena. Ugdymo karjerai konsultantės Jūratės Vaišvilės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės iniciatyva mokiniai buvo pakviesti klausyti motyvacinių ir informacinių paskaitų, turėjo galimybę pateikti klausimus ir konsultuotis asmeniškai.


Inspekcija sušaudytomis kojomis  5

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 06 08 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

 Jau senokai pašlijusią savo reputaciją Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) sėkmingai murkdo toliau.  


Statybos kurorte vyksta pažeidžiant įstatymą

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 12 28 | Rubrika: Miestas

Baigiantis metams Palangos miesto savivaldybės vadovybė  vargiai gali pasidžiaugti savo darbo vaisiais.  Gruodį Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyrius tikrino ar  Palangos miesto savivaldybės administracijos išduoti teritorijų planavimo dokumentai atitinka teisės aktų reikalavimams.  Inspekcija, atrinkusi penkis šiemet išduotus...


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Sunerimę palangiškiai į „Palangos tilto“ redakciją atnešė raštus, kuriuose pateikiama informacija, jog teritorijoje šalia Klaipėdos plento, prie degalinės „Lukoil“, pradedamas rengti detalusis planas.  Pasak vienos šiame mikrorajone gyvenančios miestelėnės, kurorte akyse nyksta žalieji plotai, o šiuo atveju jau „okupuojamas“ ir esantis miegamajame rajone. Anot jos, prie daugiabučių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius