Stintų šventė sulaukė rekordinės minios

"Palangos tilto" redakcija, 2016-02-13
Peržiūrėta
503
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į Palangos stintų šventę atvyko ir Lietuvos Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis
Į Palangos stintų šventę atvyko ir Lietuvos Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis

Praėjusį savaitgalį Palanga gyveno Stintų šventės nuotaikomis - stintų kvapas J. Basanavičiaus gatvėje pasklido jau šeštadienio rytą. Iki vidurdienio pagrindinė miesto promenada buvo beveik pilna, o po pirmos valandos ji jau buvo sausakimša. Garbingų Palangos ir Lietuvos vyrų bei moterų būrys 11.30 val. pajudėjo nuo J. Basanavičiaus pradžios link Jūratės ir Kastyčio skvero, kur vyko oficiali šventės dalis.

„Ačiū, kad mylite Palangą, kad renkatės čia. Gražios jums nuotaikos ir įspūdžių“, - linkėjo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pastebėjęs, kad Palanga yra šalies kurortų sostinė, gyrė Palangą: „Jūsų meras - puikus, labai stipri miesto ir verslo bendruomenė, tad švęskime visi“.

Seimo narys Andrius Kubilius džiaugėsi puikia saulėta diena ir kvietė visus paragauti stintų.

Ambasadorius ir Lietuvos kurortų asociacijos Tarybos pirmininkas, šalies Ministro Pirmininko patarėjas sveikatos klausimais Antanas Vinkus pasveikino ne tik lietuviškai, bet ir latviškai bei estiškai. Jis perdavė premjero A. Butkevičiaus sveikinamąjį žodį. „Noriu padėkoti jums visiems už meilę Palangai, už nuolatinį Palangos gražinimą ir infrastruktūros vystymą, naujų objektų atidarymą. Švęskime visi ir džiaukimės“, - pakiliai kalbėjo A. Vinkus.

Pasiruošimas šventei vyko jau penktadienio popietę, o pirmuosius svečius prekybininkų paviljonai pradėjo vilioti penktadienį ankstyvą vakarą.

J. Basanavičiaus gatvėje visą šeštadienį skambėjo žvejiškos melodijos, visi norintieji galėjo išbandyti jėgas įvairiose rungtyse, stebėti Stintų grilio čempionatą ir, be abejonės, paragauti įvairiais būdais paruoštų stintų.

Stintų šventės metu Palangoje vyko ir stintų kepimo ant grotelių čempionatas. Jame dalyvavo komandos iš įvairių šalies miestų. Nors šventės metu populiarumo viršūnėje kasmet karaliauja keptos stintos, kavinių darbuotojai sugalvojo, kaip nustebinti į šventę atvykusius svečius.

Miesto viešbučių savininkai džiaugėsi, kad laisvų vietų šventės metu buvo beveik nebelikę. Visi sutiko, kad šių metų stintų šventė pritraukė rekordiškai daug dalyvių ir svečių.

Renginys sulaukė ir būrio pramogų pasaulio atstovų.

 

 

Jūsų komentaras:

vytauto 160 2016-02-14 20:16 (IP: 78.57.226.210)
skaniausias restoranas

a neee? 2016-02-13 15:53 (/ / IP: 78.57.226.210)
komu i kobyla nevesta/ ir cia partinukai/

a neee? 2016-02-13 15:51 (/ / IP: 78.57.226.210)
komu i kobyla nevesta

Taip pat skaitykite

Šilta žiema prie Baltijos krantų siūbtelėjo daug stintų, o Palangos tiltą apniko žvejai, kurie stintoms traukti ant tilto tvirtina žuvų tinklinių samčių kranus (žvejai juos vadina „keseliais“), kitus kėlimo mechanizmus. Į „Palangos tiltą“ šią savaitę pasipylė skambučiai: „Žvejybos įrankiai tvirtinami darant įpjovas tilte. Be to, toks jų...


Palanga intensyviai rengiasi jau šeštadienį, vasario 17 d., vyksiančiai Stintų šventei, o žvejai – tradicinei šios šventės daliai – stintų meškeriojimo varžyboms Mero taurei laimėti.


Palangoje jau vis labiau juntamas stintų kvapas – iki jubiliejinės, penkioliktosios Stintų šventės liko mažiau nei mėnuo. Renginio organizatoriai žada – gerų, laiko patikrintų pramogų bei atrakcijų šventėje tikrai nestigs.


Stintų šventė sulaukė rekordinės minios  3

"Palangos tilto" redakcija, 2016 02 13 | Rubrika: Miestas

Šį savaitgalį Palanga gyveno Stintų šventės nuotaikomis - stintų kvapas J. Basanavičiaus gatvėje pasklido jau šeštadienio rytą. Iki vidurdienio pagrindinė miesto promenada buvo beveik pilna, o po pirmos valandos ji jau buvo sausakimša. Garbingų Palangos ir Lietuvos vyrų bei moterų būrys 11.30 val. pajudėjo nuo J. Basanavičiaus pradžios link Jūratės ir...


Šeštadienį į Palangą automobilių virtinėmis važiavo svečiai, kurie paskui miniomis plūdo į J. Basanavičiaus gatvę bei Jūratės ir Kastyčio skverą. Čia jų laukė ypatingai išradingai pasirengę šventės šeimininkai, vilioję svečius keptomis, virtomis, vytintomis, marinuotomis bei šviežiomis stintomis. Ir ne tik jomis – pačios įvairiausios...


   „Oho, kokia galybė žmonių!”, „Žmonių – kaip karščiausią vasaros dieną“, „Rekordinis lankytojų skaičius“, „Visai kaip Kinijoje“, – tokius ir panašius apibūdinimus buvo galima girdėti praėjusį šeštadienį pagrindinėje kurorto promenadoje, kurioje, sausakimšoje kaip stintų statinėje...


Šį šeštadienį Palangoje vyksianti šventė „Palangos stinta“ į kurortą privilios ne tik šios agurkais kvepiančios žuvies mėgėjus, bet ir žvejus – būtent stintų meškeriojimo nuo jūros tilto varžybos šeštadienį paskelbs šventinių pramogų pradžią.


Ar nepritrūks Stintų šventėje... stintų? Praėjusią savaitę vietos žvejai dėl šąlančios jūros buvo priversti ištraukti tinklus bei persikelti į Kuršių marias. Šventės organizatoriai tikisi, kad pasikeis vėjo kryptis ir galbūt nupūs ledus, kad vietos žvejai kitam savaitgaliui galėtų parūpinti Baltijoje sugautų stintų.   Tikisi palankesnio oro...


Pajūryje užfiksuotos rekordinės bangos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 08 29 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį pajūryje sumaištį kėlė pati gamta. Stiprus gūsingas vėjas, lietaus proveržiai, keičiantys saulę, prikrėtė aibių, tačiau žmonėms nepakenkė. Tądien užregistruotos rekordinio dydžio bangos – bangavimas siekė šešis balus, o bangų aukštis – 5-6 metrus. Jūros vanduo beveik pasiekė kopas.


Palangoje – rekordinės Velykos!

Marius ANDRIUŠKA, 2010 04 07 | Rubrika: Miestas

Praėjusį Velykų sekmadienį Palangos J.Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo minia palangiškių bei dar daugiau į kurortą atvykusių svečių. Mat čia įvyko net du išskirtiniai renginiai – oficialiai atidaryta Baltijos jūros regiono šalių Velykinių margučių alėja ir rekordinis Margučių ridenimo čempionatas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius