Stovykloje „Žalioji vasara“ – pramogos ir naudinga patirtis

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-08-01
Peržiūrėta
1381
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visą besibaigiančią savaitę iš visos Lietuvos atvažiavę įvairaus amžiaus vaikai turėjo išskirtinę galimybę įgyti naudingos patirties Jaunųjų miško bičiulių stovykloje „Žalioji vasara“. Jau tradicinė stovykla, organizuojama itin veiklios VšĮ „Žaliosios girios“ direktorės Irenos Šalkauskienės, suteikė progą susirinkusiems stovyklautojams pabūti arčiau gamtos, pažinti mišką bei jo teikiamus malonumus, o ir pareigų neišvengta – itin aktyviai ėmęsi įvairios veiklos vaikai noriai pagelbėjo Palangos reabilitacinėje ligoninėje.

 

Šeštus metus

Ši stovykla sėkmingai organizuojama jau šeštus metus. Šiemet stovyklų gausos dėl užklupusio sunkmečio nepasireiškė, daugelis vaikų prarado tokią galimybę, tačiau „Žalioji vasara“ išliko. Dėl įdėtų pastangų, didžiulio noro nenutraukti jau keletą metų besivystančios veiklos, tiek vaikai, tiek jų vadovai dėkingi organizatorei I.Šalkauskienei. Ši stovykla gimė, kuomet Palangos vaikų našlaičių paramos ir labdaros fondo „Klotilda“ šviesios atminties vadovė Angelė Zelenauskienė pakvietė VšĮ „Žaliosios girios“ direktorę I.Šalkauskienę bendradarbiauti, kuriant šią stovyklą. Sėkmingai užmezgus ryšius, netrukus stovykloje jau klegėjo vaikai. Ankstesniais metais į ją susirinkdavo po 350 vaikų, šiemet „Žaliojoje vasaroje“ – 35 vaikai drauge su vadovais. Tačiau jų užteko, jog būtų nuveikta daug įspūdingų darbų, patirta įvairių pramogų ir pažintinių kelionių. Žinoma, tikimasi, jog laikams pagerėjus, bus suteikta galimybė apsilankyti ir daugiau vaikų.

 

Persikėlė į kitą vietą

Kaip pasakojo I.Šalkauskienė, anksčiau stovykla būdavo rengiama Kunigiškėse prie jūros. Ten vyriausybė buvo skyrusi patalpas, tačiau jų netekus stovyklautojai be stogo neliko – stovykla, finansuojama miškų urėdijų, įsikūrė Paliepgirių kelyje, Antano Zelenausko sodyboje. „Vaikams taip ir geriau, prie jūros juos reikia atidžiau saugoti, nežinia, kada nulėks, o šičia pavojų, galinčių sukelti grėsmę – mažai“, - pastebėjo I.Šalkauskienė. Visapusiškai aprūpinti vaikai nei minutėlės neturėjo kada liūdėti ar nuobodžiauti. Savaitę trukusioje stovykloje jie išnaudojo visą jiems skirtą laiką ir patyrė daugybę nuotykių.

 

Įvairios pramogos

Jaunieji miško bičiuliai ir jų vadovai, atvykę iš Alytaus, Dubravos, Kupiškio, Mažeikių, Šilutės, Veisiejų miškų urėdijų, savo šiųmetinę vasarą nuspalvino gražiausiomis spalvomis, atspindinčiomis kiekvieno nuveikto veiksmo prasmę. Programoje, kuriai vadovavo Radviliškio rajono Pašušvio pagrindinės mokyklos mokytoja, Jaunųjų miško bičiulių būrelio vadovė Rita Strelčiūnienė, pramogų netrūko. Jie rengė įvairius konkursus – rinko stovyklos himną, misterį Girinį ir Mis Girinukę, talentingiausius stovyklautojus, geriausius fotografus – žaidė įmantriausius žaidimus, dalyvavo viktorinose, kūrė kryžiažodžius, netgi dalyvavo karnavale. Savo patirtimi, įgyta Vokietijoje, pasidalino stovyklos vadovė R.Strelčiūnienė, tad vaikams padėjo pažinti mišką žaidžiant.

 

Naudingos pamokos

Dvi dienas vaikai dalyvavo „Gerumo“ akcijoje Palangos reabilitacijos ligoninėje. Stovyklautojai pasidalinę grupelėmis plušėjo tvarkydami aplinką, susitiko su ligoninės vadovais, bendravo ir su besigydančiais. Kaip teigė Reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotoja Dalia Jonauskienė, šie vaikai atneša „gaivaus vėjo“, vaikiško entuziazmo pliūpsnį. „Jie labai padeda ir mums, ir patiems būna didžiulė nauda. Jie pamato, kokios pasekmės ištinka, kuomet elgiamasi neatsakingai. Taigi pas mus tiek daug jaunų žmonių, patyrusių traumas po nardymo vandenyje, ar vairavimo išgėrus“, - pasakojo pavaduotoja. Ankstesniais metais stovyklautojai lankydavosi dažniau, šiemet – mažiau, tačiau jų pagalba visgi labai matoma ir reikalinga. Jų gerumą ligoninėje primena ir kabantys paveikslai, kurie gimė ant jūros kranto. Keista, kai tokios mažos rankelės sugeba padaryti tiek daug – švelniai paguosti, o ir aplinką papuošti.

 

Paskutinis mostas jūrai

Paskutiniąją dieną stovyklautojai ruošiasi vykti į Tūbausių triušyną, šiuolaikišką baldų gamybos įmonę bei Kretingos miškų urėdijos rekreacijos objektus. Neabejotiną naudą patiria visi – tiek jaunieji miško bičiuliai, kaupiantys naudingas žinias, tiek ir drauge keliaujantys vadovai. Visas sukauptas žinias jie dar ilgai prisimins ir naudosis.

Galėdami džiaugtis jūros teikiamais malonumais, vaikai itin tai vertina, tad sunkiausia su ja ir atsisveikinti. Jų kupina nuotykių kelionė „Žaliojoje vasaroje“ pasibaigs būtent išsakant savo pasižadėjimus jūrai. Atrodo, savaitė – toks trumpas laiko tarpas, tačiau nuveiktų darbų sąrašas išties įspūdingas. Patyrę galybę nuotykių, stovyklautojai jų nuotrupas išveš į įvairiausius Lietuvos kampelius, kurie galbūt įkvėps ir kitus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jaunųjų miško bičiulių sambūris, gyvuojantis jau 42 metus, kasmet suburia jaunuosius miško bičiulius iš visos Lietuvos. Aktyviausi konkursuose dalyvavę jaunieji miškininkai kviečiami į stovyklą „Žalioji mūsų vasara“, kurią finansuoja Aplinkos ministerija. Trys Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos moksleiviai turėjo galimybę dalyvauti...


Prasidėjus mokslo metams galvojama ne tik apie pamokas ir pasiruošimą joms, vaikai, gelbstint tėvams, suka galvas, kokia veikla užsiimti ir po pamokų. Šiemet itin daug ir įvairių būrelių siūlo Palangos moksleivių klubas. „Kai balandį užėmiau direktorės pareigas, buvau įpareigota išplėsti veiklą. Pasroviui plaukti gyvenime nenoriu, mėgstu...


Neseniai šalia Šventosios esančioje „Raganės“ stovykloje vyko didžiausia Lietuvoje tarptautinė vasaros sporto stovykla. Lietuvos karate kyokushin federacijos organizuojamoje tarptautinėje stovykloje per tris pamainas savo jėgas išbandė ir kvalifikaciją kėlė 600 kyokushin karate sportininkų.


Ką daryti, kad mokykla moksleiviams taptų įdomesnė, kad jie ne vien semtųsi žinių privalomose pamokose bei galėtų save atskleisti užklasinėje veikloje? Atsakymu į šį klausimą galėtų būti ketvirtadienį „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vykusi Jaunojo tyrėjo diena, kuri organizuota mokytojų Reginos Burvienės ir Danguolės Baranauskienės iniciatyva.


Smurtavo stovykloje

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 08 13 | Rubrika: Kriminalai

Šventojoje įsikūrusi asociacijos „Jūrų šaulys” sukarinta vaikų stovykla Palangos policijos pareigūnams sukėlė netikėtų rūpesčių. Dėl įvykių stovykloje per dvi dienas pradėti net trys ikiteisminiai tyrimai. Kurorto policijai teks tirti stovykloje užfiksuotus du smurto atvejus ir greičiausiai su jais susijusį turto sugadinimo faktą. Iš pradžių...


Palangos ligoninėje – itin modernus rentgeno aparatas  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2012 02 27 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente duris vėl atvėrė atsinaujinęs bei itin modernia aparatūra praturtėjęs rentgeno diagnostikos kabinetas. Atnaujinta ne tik aparatūra, bet ir patalpos. Jos suremontuotos bei įrengtos pagal šiuolaikinius reikalavimus – aparatūra bus sujungta su gydytojų kabinetais, tad medikai galės labai operatyviai teikti konsultacijas. ...


Italų rengtoje stovykloje dalyvavo ir palangiškiai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Klaipėdoje vyko vieno garsiausių pasaulio futbolo klubų „AC Milan“ iš Italijos, vaikų futbolo stovykla „AC Milan Junior Camp“. Treniruotes stovykloje vedė treneriai iš Italijos.


Visą besibaigiančią savaitę iš visos Lietuvos atvažiavę įvairaus amžiaus vaikai turėjo išskirtinę galimybę įgyti naudingos patirties Jaunųjų miško bičiulių stovykloje „Žalioji vasara“. Jau tradicinė stovykla, organizuojama itin veiklios VšĮ „Žaliosios girios“ direktorės Irenos Šalkauskienės, suteikė progą susirinkusiems stovyklautojams pabūti arčiau gamtos, pažinti mišką bei jo teikiamus...


„Gintarėlio“ vaikai ieškojo sveikatos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ mažieji auklėtiniai buvo mokomi saugoti sveikatą sportuojant, tad jie mielai ėmęsi veiklos sukūrė ypatingą renginį, pavadintą Sporto ir sveikatos savaitės švente „Ieškome sveikatos“. Sveiko gyvenimo būdą propaguojančiame darželyje aktyviai sportuodami vaikai patyrė džiaugsmą šią veiklą paįvairindami judriais žaidimais, o ir...


„Ąžuoliuko“ vaikai aktyviai saugo gamtą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ praėjusį trečiadienį buvo atkreiptas dėmesys į propaguojamą ekologinę kryptį. Susirinkusios pedagogės išgirdo apie „Ąžuoliuko“ auklėtojų vykdomus projektus, turėjo progą apžiūrėti vaikų sukurtą parodėlę, sužinojo, kaip ši vertybė perteikiama vaikams, kurie savo ruožtu spektakliu pademonstravo, kaip jiems svarbu saugoti gamtą, kuria taip mielai džiaugiasi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius