„Sveikata – unikali vertybė, gamtos dovanota žmogui“

Palangos tiltas, 2022-01-19
Peržiūrėta
1611
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Sveikata – unikali vertybė, gamtos dovanota žmogui“

Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikai, tėvai ir visa bendruomenė vykdė prevencinę programą  “Sveikas aš, sveikas tu - būkime sveiki kartu“. Jai įgyvendinti buvo skirtas Palangos m. savivaldybės finansavimas. Visos programos metu buvo numatytos veiklos, į kurias aktyviai įsitraukė ne tik įstaigos vaikai, tėvai, bendruomenės nariai, bet ir socialiniai partneriai, šalies ikimokyklinių įstaigų pedagogai. 

Prevencijos metu sužinojome, kad daugelyje šeimų turi „Saldumynų dieną“, per kurią jie vaišinasi  arba vaišina atėjusius draugus, šeimos narius. Taip vaikai yra skatinami valgyti mažiau saldumynų. Yra kuriamos taisyklės, kurių yra laikosi visi šeimos nariai.

Savimasažo savaitės metu buvo aktyvus ne tik pagamintų priemonių naudojimas, bet ir esamoje aplinkoje ieškomų ir kuriamų savimasažo bei pėdučių mankštelei tinkamų priemonių. Mama Aušra parodė, kad ir rūbų šepetys atlieka puikų pėdučių masažą.

Arbatėlės su medumi gėrimo dienomis vaikai ne tik ragavo įvairaus skonio, kvapo arbatą, bet ir kalbėjo kaip ir kur renkamos žolelės, kokia jų nauda sveikatai. Priešmokyklinio amžiaus vaikams buvo suorganizuota išvyka pas bitininką, kuris papasakojo kaip ant mūsų stalo atsiranda medutis, koks jis sveikas ir naudingas mūsų sveikatai. Išvyką organizavo mokytoja Loreta G. ir jos padėjėja Irena N.

Sporto savaitė suteikė daug džiugių emocijų, nes vaikams teko žaisti įvairius sportinius žaidimus, galinėtis tarpusavyje. Vaikai patys sugalvojo judrių veiklų. Dalyvavome RIUKKPA organizuojamose Respublikinėse akcijose „Mylia- 2021” ir „Aktyvus koridorius“, vyresniojo amžiaus grupių „Brazdukai“ ir „Linksmučiai“ vaikai aktyviai praleido laiką Palangos sporto centre.

Savaitėje „Švari aplinka - gera sveikata“ darželyje švarinome savo teritoriją. Šia akcija skatinome ir kitų įstaigų bendruomenes prisijungti. Buvo paskelbta akcija „Atgabenk nenaudojamą buitinę, elektros ar kitą techniką“, prie kurios prisijungė tėvai ir visa bendruomenė.

Vaikai prisiminė, kaip svarbu teisingai plauti rankas. Šiuo laikotarpiu mes tam skiriame ypatingą dėmesį. Pas vaikus viešėjo sveikatos priežiūros specialistė Ramutė G.

Smagų laiką praleido grupės „Brazdukai“ vaikai dalyvaudami, mokytojų Irenos N. ir Birutės P. organizuotoje viktorinoje „Atpažink sveikus ir nesveikus maisto produktus“. Viktorinoje dalyvauti buvo pakviesti ir Palangos m. ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikai.

Savo žiniomis vaikai dalinosi virtualioje erdvėje Zoom platformoje. 

Priešmokyklinių grupių ugdytiniai lankėsi Baltų mitologiniame parke.

Visą prevencinę programą vainikavo Palangos m. ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų paroda. Vaikų darbai buvo eksponuojami Palangos autobusų stotyje. Darbuose atsispindėjo tai, kas jų akimis yra sveikas gyvenimas.

Sveikas vaikas– tai aktyvus, linksmas, geranoriškai nusiteikęs aplinkinių atžvilgiu. 

 

Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“

Vyr. mokytoja Violeta Petravičienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiais metais liepos 1-2 dienomis Šventoji pasiners į kultūros, teatro ir gamtos pasaulį.


Minėdamos Pasaulinę sveikatos dieną, ligonių kasos kviečia šalies gyventojus pasirūpinti savo sveikata ir pasitikrinti pagal ligų prevencijos programas. 


„Sveikinu visas  šeimas su Tarptautine šeimos diena. Šeima – tai didžiausia vertybė, kurią būtina puoselėti ir branginti kiekvieną dieną. Mylėkime  ir būkime laimingi,“ – sekmadienį, gegužės 15 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasveikino savo Facebook paskyroje.


Balandžio 21-ąją sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Seime pristatė sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką, kuri yra vienas svarbiausių šios Vyriausybės programoje numatytų darbų. Pertvarkos tikslas – geresnė gyventojų sveikata ir kokybiškesnės sveikatos priežiūros paslaugos.   


Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikai, tėvai ir visa bendruomenė vykdė prevencinę programą  “Sveikas aš, sveikas tu - būkime sveiki kartu“. Jai įgyvendinti buvo skirtas Palangos m. savivaldybės finansavimas. Visos programos metu buvo numatytos veiklos, į kurias aktyviai įsitraukė ne tik įstaigos vaikai, tėvai, bendruomenės nariai, bet ir socialiniai partneriai, šalies...


Palangos kurorto muziejus prisijungia prie Lietuvoje lapkričio 15–21 dienomis vykstančios Suaugusiųjų mokymosi savaitės surengdamas seminarą suaugusiems „Kaip rūpintis savo psichine sveikata“.


Į Palangą atkeliavo Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos organizuota paroda – socialinė iniciatyva  „Kurk etiketę daiktui, ne žmogui!“. Šio meninio bei socialinio projekto tikslas – paskatinti vaikus per kūrybą išreikšti požiūrį, kad patyčios ir etikečių klijavimas žmonėms yra nepriimtinas elgesys.


Vasario 16-tą dieną, antradienį, Signatarų alėjos praeiviai kviečiami trumpam sustoti prie stelos, skirtos signatarams, kurie mokėsi Palangos progimnazijoje. Čia bus eksponuojama unikali patyriminė Lietuvos nepriklausomybės akto garso instaliacija.


Praėjusį penktadienį, balandžio 9-osios vakare, Palangos viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Aido Jurkšto darbų paroda „500 Baltijos švyturių“ (Lietuva, Latvija, Estija, Kaliningradas, Rusija XVI-XXI a.), palangiškius džiuginsiančią iki balandžio mėnesio pabaigos. Keturių valstybių švyturius apimanti paroda parodo visą šių statinių skleidžiamą grožį, kurį ir norėjo perteikti pats darbų...


Brangiausia vertybė – Dievo duotas laikas

Aistas MENDEIKA, 2009 05 22 | Rubrika: Kultūra

Penkiasdešimtmetį švenčiantis Palangos klebonas dekanas, bažnytinių kanonų teisės mokslų daktaras Algis Genutis teigė, jog žmogui šiame pasaulyje Dievo duotas laikas yra labai didelė vertybė, kurią reikia ypatingai branginti. „Dažnai pagalvoju, kad kažkada vaikystėje galėjau labiau pasistengti, padaryti, pasielgti geriau. Tačiau vis dėlto esu įsitikinęs, jog pasirinkdamas kunigo kelią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius