Sveikatos banga pasiekė Palangos lopšelį-darželį „Pasaka“

Palangos lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtoja Vita BERNATAVIČIENĖ ir pavaduotoja ugdymui Irma KUOJIENĖ, 2013-05-06
Peržiūrėta
1133
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sveikatos banga pasiekė Palangos lopšelį-darželį „Pasaka“

Prieš 20 metų, 1993-aisiais, Lietuva buvo priimta į Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą. Šiandien šių mokyklų yra beveik visose savivaldybėse ir kasmet jų skaičius auga.
2010 metais į šį tinklą įsijungė ir Palangos lopšelis-darželis „Pasaka“. Šiais metais minime Lietuvos prisijungimo prie Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo 20-tąsias metines, mūsų įstaiga taip pat nusprendė dalyvauti renginyje „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“. Šis renginys įtrauktas į Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Sveikatingumo metų visuomenės sveikatos stiprinimo priemonių planą.
Nuo balandžio 22 iki 26 d. lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko renginiai, skirti sveikatos saugojimui ir stiprinimui, įtraukiant ne tik įstaigos bendruomenę, bet ir šeimas bei jų artimuosius ir draugus. Pasigaminome ženkliukus su Sveikos mokyklos logotipu ir jautėmės reikšmingi, būdami šio gražaus ir gausaus būrio nariais. Savaitė prasidėjo linksma, nuotaikinga, bet verčiančia susimąstyti inscenizacija įstaigos mažiesiems, kurios metu Sveikuoliukė (aukl. Dovilė Kisielienė) ir Tinginiukė (aukl. Asta Serapinaitė) aiškinosi, kas yra sveikas gyvenimo būdas, kaip būti saugiam, sveikam ir linksmam. Vaikai pasižadėjo visą savaitę sveikai gyventi, daug ir saugiai judėti, atsakingai ir draugiškai elgtis su draugais ir aplinkiniais, daugiau sužinoti, kaip būti dar sveikesniam. Net dvi dienas, balandžio 23 d. ir 25 d. vyko darželio bendruomenės sportinės pramogos, kurių metu vaikai, tėveliai, pažįstami ir draugai susirinkę kartu rungtyniavo, žaidė judrius žaidimus, dalyvavo estafetėse. Pramogas organizavo auklėtojos Dovilė Kisielienė, Asta Serapinaitė, Laima Zubienė ir Vida Gadliauskienė. Po gražių ir labai linksmų pramogų, vaikai buvo vaišinami „sveikuoliškomis“ vaišėmis: obuoliais ir javinukais.
Labai puiku, kad yra skatinamos tokios iniciatyvos, kurios jungia įstaigos ir net miesto bendruomenes. Kas pasirūpins mūsų vaikų ir mūsų pačių sveikata, jei ne mes patys.

 

Jūsų komentaras:

Nepraleikit progos... 2013-05-19 19:37 (. / IP: 86.100.60.112)
-DabAr pats kiaulpienių žydėjimo metas- tai išsivirkite paprastą "MEDUTĮ": - CUKRAUS 2 Kg, 2 CITRINAS SU ŽIEVELE supj..vandens 0,5 ltr ir ~200 vnt K-PIENIŲ žiedų viską virinti ant silpnos ugnies ~ val.;Uždengti ir palikti taip per naktį;Ryte pašildyti, nes bus sutirštėję ir perkošti;Išsipilstyti į švarius stiklainius; - K-pienių žiedelius paruošiu taip: apačią nupjaunu pagal pirštus, ir tada žiedelius plaunu vandeniu su biškį rūgštelės; Galima proporcijas imti kt. pagal save;Tai nuostabu, pasigaminkit ir žiemai; Vartokit "Medutį" visur, kur naud. cukrų..Tai nebe cukrus , o imuninę sistemą stiprinanti priemonė! Nesigailėsite! Paskubėkit, nes K-pienės greit nužydi!..

Taip pat skaitykite

Nors moksleivių  beveik visoje šalyje mažėja, Palanga – maloni išimtis: miesto mokyklų duris rugsėjo 1-ąją pravers daugiau mokinių. 


Skirtingai nei kitose šalies savivaldybėse, mokinių skaičius Palangoje, kuri pernai buvo viena iš penkių šalies savivaldybių su teigiamu gyventojų prieaugiu, naujais mokslo metais yra stabilus, o, pavyzdžiui, Palangos senojoje gimnazijoje net ženkiai išaugo: šiemet joje mokysis 459 gimnazistai, pernai – 431, užpernai – 420.


Gyventojų skaičius Palangoje auga

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Palanga yra viena iš dešimties Lietuvos savivaldybių, kur gyventojų skaičius auga, Vilniaus gyventojų skaičius šiemet išaugo 7,2 tūkst. iki 578 tūkst., Kauno – 0,3 tūkst. iki 309 tūkst., Klaipėdos – 1,1 tūkst iki 166 tūkst. Gyventojų daugėja ir Šiauliuose, Palangoje, Elektrėnuose, Neringoje bei Trakų rajone.


Jau įprasta, jog kasmet sudarinėjami visų Lietuvos mokyklų reitingai. Dažniausiai didžiausias dėmesys skiriamas gimnazijoms, tačiau žurnalas „Reitingai“ paskelbė ne tik šių, bet ir pagrindinių mokyklų reitingus. Taip siekta atskleisti, ar tinkamai paruošiami mokiniai mokyklose.Visuotiniai rezultatai nedžiugina, nors Palangos mokyklose, kaip paaiškėjo...


Sveikatos banga pasiekė Palangos lopšelį-darželį „Pasaka“  1

Palangos lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtoja Vita BERNATAVIČIENĖ ir pavaduotoja ugdymui Irma KUOJIENĖ, 2013 05 06 | Rubrika: Jūros vaikai

Prieš 20 metų, 1993-aisiais, Lietuva buvo priimta į Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą. Šiandien šių mokyklų yra beveik visose savivaldybėse ir kasmet jų skaičius auga.


Konkurencija tarp mokyklų – išpūstas dalykas?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 10 18 | Rubrika: Jūros vaikai

Ne paslaptis, kad tarp mokyklų – ypač didesniuose miestuose – vyksta savotiška konkurencija: jau nuo seno yra susiklosčiusi nuomonė, kad vienoje geriau parengiami „tiksliukai“, kitoje – humanitarai, trečia apskritai laikoma „stipresne“. Tam tikros alyvos į ugnį šliūkšteli ir devinti metai žurnalo „Veidas“ skelbiami...


Forume išrinktas Palangos miesto mokyklų savivaldų informavimo centro pirmininkas

Palangos Senosios gimnazijos Parlamento narys Antanas Mikalauskas, 2011 04 03 | Rubrika: Miestas

Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) yra paruošusi projektą mokinių savivaldų stiprinimui.  Mokyklų savivaldos informavimo centras (toliau-MSIC) - tai miesto mokinių savivaldų susibūrimas, kuris turi atsirasti kiekviename mieste, visoje Lietuvoje. MSIC tikslas - vienyti mokyklų savivaldas, stiprinti jų struktūrą, didinti mokinių dalyvavimą ir aktyvumą savivaldų veikla. Toks mokyklų...


Ketvirtadienį Palangoje apsilankęs švietimo ir mokslo ministras, Liberalų Sąjūdžio pirmasis pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius spėjo ne tik apsilankyti Senojoje gimnazijoje, Baltijos pagrindinėje mokykloje, lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, susitikti su kurorto miesto švietimo įstaigų vadovais, bet ir susitiko su visuomene, Liberalų Sąjūdžio Palangos skyriaus nariais S....


E - maisto priedai:  konservantai, antioksidantai, emulsikliai, paviršių apdorojimo, drėgnumą išlaikančios medžiagos, stabilizatoriai, dažikliai, purikliai, tirštikiai, rišikliai, kvapą ir skonį gerinančios medžiagos, užpildai bei saldikliai iki šių metų dažnai buvo mokyklų valgiaraščių dalis.     Sąrašas maisto priedų -  labai ilgas, apie 300 pavadinimų.


Nustatytos mokyklų aptarnavimo teritorijos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 17 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto taryba 2009-2010 mokslo metams nustatė bendrojo lavinimo mokyklų aptarnavimo teritorijas pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo programas. Nuspręsta, jog Senajai gimnazijai aptarnavimo teritorija nenustatoma.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius