Šviesos ir knygos šventė Šventojoje

Palangos tiltas, 2015-11-23
Peržiūrėta
2147
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šviesos ir knygos šventė Šventojoje

Lapkričio 9-15 dienomis vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių mokyklų ir bibliotekų vyko nurodytų knygų skaitymai, parodos ir kiti kultūriniai renginiai.
Šių metų knygų savaitės tema – draugystė. „Draugystė gali būti tokia intymi, tokia artima kaip tylus pašnekesys, kaip bendra paslaptis. Tas pats takas, kuriuo einame, tos pačios žemuogės. Tavyje matau savo atvaizdą. Galiu į tave atsiremti, mums nereikia kalbėtis, tiesiog esame tyloje. Draugystė gali būti plati, atvira, kaip tiltai, jungiantys salas, kaip susitinkantys žmonės, kaip kultūros – besimaišančios ir taip viena kitą praturtinančios“, – samprotauja renginiui atsiųsto plakato autorė, švedų dailininkė Sara Lundberg.
Šie mokslo metai paskelbti Mokyklos bendruomenės metais, todėl į Šventosios pagrindinės mokyklos bibliotekoje vykusią šventę pasikvietėme socialinį partnerį – lopšelio-darželio „Sigutė“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučius ir auklėtoją Almą Valaitienę. Kartu skaitėme, diskutavome, koncertavome, piešėme, auginome „Draugų medį“, vaišinomės, daug juokėmės... Priešmokyklinukai susipažino su būsimąja pirmos klasės mokytoja Rasa Birškuviene. Visi dalyviai gavo atvirukus su renginio plakatu.

Rima VALANTINAITĖ, Zofija KLAPATAUSKIENĖ
projekto rengėjos

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 13 d. vyko Šventosios bibliotekos organizuotas renginys – latviškos knygos „Rucavos moterų pasakojimai“ pristatymas.Kitą savaitgalį, rugpjūčio 5-7 dienomis, Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė. 


Kasmet iš birželio 23 į 24 dieną švenčiame vasaros saulėgrįžą – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties metą.


Didžioji pavasario šventė – šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, o vienas iš reikšmingiausių šios šventės simbolių – kiaušinis, simbolizuojantis gyvybės atsiradimą. Šv. Velykoms skirti renginiai kurorte jau prasidėjo ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Kokie yra nauji šių metų šv. Velykų švenčių akcentai? 


Lapkričio 9-15 dienomis vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių mokyklų ir bibliotekų vyko nurodytų knygų skaitymai, parodos ir kiti kultūriniai renginiai.  Lapkričio 10 dieną, pirmadienį, didžiulis Trolis Mumis (mokyt. D. Petkienės dovana) mokyklos bendruomenę ir smalsiuosius lopšelio-darželio „Sigutė“ ugdytinius su jų auklėtoja Alma Valaitiene pakvietė į Šviesos ir žodžio šventę. Taip Šventosios pagrindinėje mokykloje prasidėjo 18-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. 2014-ųjų metų skaitymų...


Šeštadienį Šventoji jau penkioliktąjį kartą pagerbė žvejus – čia vyko nuo 1999 metų organizuojama Žvejų šventė. Į paplūdimį ar jau iš jo traukiančius poilsiautojus viliojo Šventosios uostelio teritorijoje įsikūrusi amatininkų mugė, kuršių ir baltų papuošalų paroda.


Praėjusį penktadienį Šventojoje buvo smagiai atšvęsta tradicinė Žvejų šventė. Ir šįkart nebuvo pamirštos žvejiškos tradicijos, kurias išbandyti ryžosi patys aktyviausi šventės dalyviai. Kokia gi Žvejų šventė be pačių žvejų, žuvies traukimo, nebijant iššūkių, o ir jėgos išbandymo, tad aktyvių pramogų netrūko.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius