Tarybos posėdyje – apie Vasario 16-osios šventimą ir Sosnovskio barščius

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-02-27
Peržiūrėta
1777
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien miesto savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo tylos minute – buvo pagerbta tragiškai auto įvykyje žuvusi Savivaldybės darbuotoja. Tarybos posėdyje dalyvavo 19 miesto politikų. Nedalyvavo konservatoriai Tomas Julius Žulkus ir Saulius Simė – abu išvykę į komandiruotes.
Tarybai buvo pristatyta miesto Rinkliavų centro 2019 metų veiklos ataskaita. Jo direktorius Bronius Martinkus prašė jai pritarti, tai ir buvo padaryta.
Taryba pritarė ir Botanikos parko direktoriaus Valdo Pakuso ataskaitai už praėjusius metus. Klausimų Taryba turėjo tik Palangos Kultūros ir Jaunimo Centro (PKJC) direktorei Vitai Petrauskienei. Visuomeninio rinkimų komiteto „Palangiškiai“ pirmininkas Eugenijus Simutis teiravosi, ar Vasario 16-osios renginiai šiemet galėjo vykti ne katalikų bažnyčioje, o kitur – Kurhauze, pavyzdžiui.
„Kitų religinių konfesijų žmonės net negalėjo baigti savo apeigų savo bažnyčiose. Jiems visiems nebuvo priimtina, kad valstybinės šventės renginiai vyksta katalikų bažnyčioje. Ateityje tokiai šventeu turime pasirinkti viešą erdvę, pavyzdžiui, Signatarų alėją. Kaip jūs manote?“ – direktorės teiravosi politikas. „Kiekvienas renginys yra diskutuojamas, derinamas. Vasario 16-osios renginiai anksčiau buvo švenčiami ir kitose erdvėse, Koncertų salėje,“ – sakė PKJC direktorė.
„Ateityje stenkimės tokių dalykų išvengti,“ – jos prašė E. Simutis. „Kviečiu visus, ir jus, domėtis, siūlyti, esame atviri jūsų pasiūlymams,“ – sakė V. Petrauskienė. 
Taryba nusprendė priimti Kristiną Nikartienę paskirti į Savivaldybės kontrolieriaus pareigas.
Taryba patvirtino 2020 metų biudžetą. Numatytos miesto biudžeto pajamos – 32 milijonai 387 tūkstančiai eurų. Išlaidos – tiek pat. Didžioji dalis išlaidų – Savivaldybės darbuotojų, švietimiečių ir kitų Savivaldybės dotuojamų įstaigų darbuotojų atlyginimams.
E. Simutis teiravosi, ar bus atsižvelgta į seniūnaičių prašymą kompensuoti iki 50 eurų jų veiklos išlaidas. „Biudžetas jau buvo suformuotas, kai tokį prašymą gavome,“ – sakė Aušra Kedienė, Biudžeto skyriaus vedėja. „Labai gaila. Toks finansavimas būtų padėjęs įtraukti labiau visuomenę, nereikia Savivaldybei užsirakinti. Juk žmonės juos rinko – turime septynis seniūnaičius. Be galo gaila,“ – sakė E. Simutis.
Meras Š. Vaitkus jo pasisakymą vadino „populistiniu.“ „Gaila, kad nei Eugenijus Simutis, nei jo frakcija per mėnesį nepasiūlė nė vieno pasiūlymo dėl biudžeto. Tikiu, kad lėšų seniūnaičiams po kelių mėnesių, peržiūrėdami biudžetą, rasime,“ – sakė meras.
„Neklaidinkite visų, mere,“ – replikavo E. Simutis. „Esame administracijai pateikę pasiūlymų dėl biudžeto.“
Tarybai buvo pateiktas baseiną valdančios VšĮ „Palangos investicijų valdymas“ prašymas suteikti jai administracines patalpas miesto Savivaldybėje.
„Ar VšĮ „Palangos investicijų valdymas“ netelpa pas save baseine, neužtenka ten patalpų administracijai, kad prašosi į Savivaldybę?“ – teiravosi E. Simutis. „Matyt, kad netelpa, kad prašosi,“ – lakoniškai atsakė Kostas Jakubauskas, Ūkio ir turto skyriaus vedėjas.
Socialdemokratdarbietis Tarybos narys Domininkas Jurevičius Redos Kedienės klausė, kas bus daroma su privačiuose sklypuose augančiais Sosnovskio barščiais. „Jau du metai, kai Sosnovskio barščiai valstybinėje žemėje yra šienaujami. Ar neatsiras tokių privačių sklypų savinninkų, kurie pareikš pretenzijas, jei mes lįsime į jų sklypus?“ – sakė Reda Kairienė, Savivaldybės ekologė. Ji pristatė „Pajūrio juostos tvarkymo programą.“
„Jūs galėtumėte tame procese (Sosnovskio barščių naikinimo – aut.) dalyvauti su kitais Savivaldybės skyriais, pavyzdžiui, Viešosios tvarkos skyriumi,“ – siūlė konservatorius Mindaugas Skritulskas.
„Turi būti parengta tvarka – įspėti privačių sklypų savininkus, kito kelio nėra. Jei jie nesitvarkys, ta „zaraza“ ir toliau sklis,“ – pyktelėjo E. Simutis.
Socialdemokratė Renata Surblytė siūlė visiems sklypų savininkams parengti atmintinę. „Būtų gerai, kad ir miesto komunalinis aktyviau įsitrauktų sprendžiant šį klausimą,“ – sakė R. Surblytė.

Jūsų komentaras:

vaginos bacila 2020-02-27 18:45 (IP: 37.228.252.8)
Palangos Sovieto clenai dura stumia

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu).


Informuojame, kad pradedami platinti Pranešimai apie rinkimus. Jie bus išnešioti po namus iki vasario 25 d.


Šiais metais tradicinis Šventosios pagrindinėje mokykloje vykdomas projektas ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios" įprasmintas daugybe renginių ir gražių akcijų. Vienybės, patriotiškumo ir laisvės vertės suvokimas kaip niekada suvienijo visą mokyklos bendruomenę.  


Šiandien miesto savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo tylos minute – buvo pagerbta tragiškai auto įvykyje žuvusi Savivaldybės darbuotoja. Tarybos posėdyje dalyvavo 19 miesto politikų. Nedalyvavo konservatoriai Tomas Julius Žulkus ir Saulius Simė – abu išvykę į komandiruotes.


Paskutinę kalendorinio pavasario dieną įvyko 28-asis Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo sprendžiami 27 klausimai. Posėdis be kelių kiek daugiau diskusijų sukėlusių klausimų praėjo sklandžiai. Tiesa, daugiau aistrų sukėlė sprendimo projektas, kuriame buvo numatyta suteikti galimybę automobilius statyti tiems gyventojams, kurie gyvena mokamose teritorijose. Vėl...


Vakar įvykusiame miesto Tarybos posėdyje už miesto politikų nugarų sėdo didžiausių savivaldybės valdomų įmonių direktoriai. Jie– UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorė Giedrė Juršėnėir UAB „Klevas“...


Kaip įprastai miesto Tarybos posėdžių pradžioje, Tarybai pirmininkavęs jos pirmininkas meras Šarūnas Vaitkus suteikė galimybę pasisakyti visiems norintiems. Tie laikai, kai posėdžių salėje rikiavosi miesto aktyvistai, norintys pasisakyti „miestui aktualiais klausimais“, seniai praeityje, todėl, įprastai, paklausimai atėjo iš salės gale įsitaisiusios opozicijos.


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Minint 1991 metų sausio 13 dienos sovietinės agresijos ir nepavykusio perversmo 21-ąsias metines, kalbiname Kovo 11-osios akto signatarą, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios tarybos deputatą, buvusį Palangos miesto merą Algimantą Vincą Ulbą.   Laisvės gynėjų dienos liudininko atmintyje tebegyvi prisiminimai apie tuos metus, kuomet visa Lietuva ruošėsi atstatyti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius