Tarybos posėdyje – apie „visus“ gatvėje bučiuojantį merą ir „durniukus“

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-04-27
Peržiūrėta
761
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Š.Vaitkus nuo buvusio turgaus direktoriaus E.Židanavičiaus gynė dabartinį turgaus vadovą A.Byčkovą.
Meras Š.Vaitkus nuo buvusio turgaus direktoriaus E.Židanavičiaus gynė dabartinį turgaus vadovą A.Byčkovą.

Vakar įvykusiame miesto Tarybos posėdyje už miesto politikų nugarų sėdo didžiausių savivaldybės valdomų įmonių direktoriai. Jie– UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorė Giedrė Juršėnėir UAB „Klevas“ (valdo turgų mieste ir Šventojoje) direktorius Andrejus Byčkovasatėjo į Tarybą sulaukti jos pritarimo savo, kaip vadovų, darbo ataskaitoms už 2016 metus. Nors visoms jų buvo pritarta, jiems teko atremti ne vieną Eimučio Židanavičiaus ir Eugenijaus Simučio, „etatinių“ (vienintelių?) Tarybos opozicionierių „strėlę“.

Skundėsi „baisiu“ būstu
Vakar posėdyje dalyvavo 17 politikų, po pataisymų darbotvarkėje liko 29 klausimai. Prieš posėdį pasisakiusi palangiškė Laimutė Burbienė pranešė apie nelaimę šeimoje – anot moters, priešinfarktinės būsenos sūnaus gydymui reikia pinigų, o socialinis būstas, kuriame ji glaudžiasi, yra, kalbėtoja tikint, baisios būklės. „Jeigu jūs pamatytumėte, kaip gyvenu, išsigąstumėte – koridoriai kaip karo metu, elektros, šildymo, vandens nėra. Einu į tualetą prie bažnyčios“, – pasakojo moteris, buvusi pedagogė.
Apeliuodama į Tarybos narių sąžinę, sunkiai tramdydama ašaras, moteris prašė pagerinti gyvenimo sąlygas: „Kai kurie žmonės net tualete tame name miega“. Buvusi pedagogė prašė Tarybos sudaryti komisiją, kuri įvertintų jos gyvenimo sąlygas. Meras Š. Vaitkus kreipėsi į savivaldybės administracijos vadovus, įpareigodamas sudaryti komisiją pagal palangiškės prašymą ir, esant galimybėms, skirti socialinę pašalpą.

Siūlė mažinti atliekų surinkimo tarifus
Taryba, kaip ir ankstesniame Tarybos posėdyje, vėl tvirtino savivaldybės valdomų įmonių vadovų veiklos ataskaitas už 2016 metus. Pirmiausia į tribūną pasitikėdamas lipo K. Skierus. E. Židanavičius, pastebėjęs, kad sumažėjo mišrių komunalinių atliekų mieste surinkimas, klausė, ar direktorius ruošiasi gyventojams taikyti mažesnius tarifus.
„Išties, sumažėjo mišrių atliekų surenkami kiekiai, bet stambiagabaričių, pavyzdžiui, baldų ir kai kurių kitų padidėjo“, – sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius K. Skierus.
E. Simutis jo teiravosi, ar nėra galimybės vietoje pūdintižaliąsias atliekas. „Vežti į Klaipėdą yra brangu“, – sakė politikas.
Jam atsakydamas K. Skierus sakė, kad negalima įrengti aikštelės mieste tokiam tikslui, nes atliekų kaupimo aikštelės jau veikia ir Palangoje bei Kretingoje.
E. Simutis, pastebėjęs, kad komunalinio įmonė dirba pelningai („Nuostoliai yra tose srityse, kuriose savivaldybė nesiskaito su jūsų interesais“, – pastebėjo E. Simutis), siūlė pritarti direktoriaus veiklos ataskaitai. E. Židanavičius E. Simučiui pritarė, bet siūlė K. Skierui ieškoti „vidinių rezervų“ nepelningas sritis „padaryti“ pelningomis ir siūlė „pagalvoti“, kaip mažinti atliekų surinkimo tarifus.
Skamba populistiškai, ar ne?

Mažės vandens kaina mieste
Tuomet į tribūną lipo UAB „Palangos vandenys“ direktoriusV. Beržanskis. E. Krasauskas, „darbietis“, jo teiravosi, ką reiškią jo ataskaitos skyrius „Planai ir prognozės“. Direktorius atsakė, kad vandens kaina, prognozuojama, mieste mažės. Liberalsąjūdietis E. Simutis teiravosi, kaip vyksta dumblo tvarkymas mieste.
„Kaip įmonė, turime vienus mažiausius tarifų dumblo tvarkymui“, – pastebėjo V. Beržanskis.
Žodį taręs Š. Vaitkus sakė „norįs pasidžiaugti“ vadovo ir visų vandens įmonės darbuotojų veikla.
„Pasikeitus vadovams, įmonė pradėjo dirbti pelningai, o vandens kaina mažėja“, – meras siūlė pritarti V. Beržanskio praėjusių metų veiklos ataskaitai.

Kam įsigyjami automobiliai?
Ilgiau politikai „taršė“ UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoręG. Juršėnę. E. Simutis stebėjosi, kaip galima nurašyti dėvėto turto už tris milijonus litų. Direktorė jam įtikinamai paaiškino.
E. Židanavičius pastebėjo, kad įmonė dirba nuostolingai ir klausė, kokių žingsnių direktorė imsis situacijai pataisyti. Politikas taip pat domėjosi, kodėl įmonė iki šiol paslaugas teikia „Litesko“ patvirtintomis kainomis.
„Kodėl įmonė iki šiol nepatvirtino savo kainų? Ir kiek dėl to nukentėjo gyventojai?“ – teiravosi.
G. Juršėnė sakė, kad bazinė kaina bus netrukus nustatyta: „Esame pateikę kainas Kainų ir energetikos kontrolėskomisijai“.
Baksnodamas į išlaidų eilutę, E. Simutis teiravosi, kokios šilumos tinklų prekės buvo parduotos kitai savivaldybės įmonei – „Palangos komunaliniam ūkiui“.
„Buvo parduotos kai kurios paslaugos ir medžiagos“, – trumpai sakė direktorė.
Vis tik E. Simutis neatlyžo, teigė, kad ataskaita paruošta neprofesionaliai, palyginti su komunalinio ir vandens įmonių vadovų prieš tai pateiktomis ataskaitomis. Galva pritariamai linkčiojo ir E. Židanavičius.
„Sklando anekdotai mieste apie jūsų įsigytų automobilių skaičių, apie darbuotojų tolimus važinėjimus į darbą tais automobiliais. Yra mokamos baudos ir delspinigiai už paskolų nemokėjimą. Pritarsiu su avansu į priekį“, – bėrė E. Židanavičius.
Žodį taręs meras Š. Vaitkus visiems priminė miesto šilumos ūkio perėmimo į savo rankas istoriją.
„Matome, kad šilumos kaina Palangoje atpigo 25 procentais, vandens – 15, o Vilniuje šilumos kaina padidėjo 30 procentų. Gal E. Simutis ir E. Židanavičius siūlo gyventojams pakelti šilumos įmonės tarifus, kad neliktų nuostolio? Esate tiesiog populistai, – Š. Vaitkus adresavo karčius žodžius E. Simučiui ir E. Židanavičiui. – Manau, kad mes po kelių metų įmonėje matysime tokį pat rezultatą kaip „Palangos vandenyse“.
Taryba vienbalsiai patvirtino G. Juršėnės 2016 metų veiklos ataskaitą, bet E. Simutis susilaikė.

Ar seniūnaičio rinkimai svarbiausi?
Pateikti savo veiklos ataskaitą eilė tuomet atėjo savivaldybės administracijos direktoreiAkvilei Kilijonienei.
E. Simutis sakė, kad su jos ataskaita „viskas tvarkoje“, tik pastebėjo, kad „be galo gaila“, kad direktorės, mero ir vicemero ataskaitos atsidūrė viename tarybos sprendimo projekte.
E. Krasauskas pasigedo direktorės ataskaitoje informacijos, „kokiam skyriui“ „reikėtų pasitempti“. A. Kilijonienė sakė, kad tokia informacija yra pateikta ataskaitoje.
E. Židanavičus teiravosi dėl seniūnaičių rinkimų.
„Kodėl neužtikrinate Konstitucijos numatytų demokratinių vertybių?“ – E. Židanavičius smailino liežuvį.
A.Kilijonienė aiškino, kad seniūnaičio Kunigiškėse išrinkimas užsitęsė dėl pasikeitusių įstatymų.
E. Židanavičius taip pat A. Kilijonienės domėjosi, kada bus vykdoma „visa apimtimi“ „Rimi“ paramos miesto infrastruktūrai sutartis.
„Nėra jokių ženklų, kad ji nebūtų vykdoma“, – trumpai atsakė administracijos direktorė.
Savo veiklos už 2016 metus teikusio ataskaitą mero Š. Vaitkaus E. Židanavičius klausė, kodėl „buvo išmesta 100 tūkstančių litų“ advokatams – tiek pinigų Taryba 2012 metais skyrė pirkti ekspertų konsultacijoms, ruošiantis perimti miesto šilumos tinklus į miesto rankas.

Ar meras visus sutikęs išbučiuoja?
E. Simutis stebėjosi, kad meras pernai per savo priėmimo valandas savivaldybėje priėmė viso labo 68 žmones.
„Matyt, kitus išklauso sutikęs ir pabučiavęs į žandą gatvėje“, –įgėlėliberalsąjūdietis.
Prajukęs meras dėkojo už gražų pastebėjimą ir sakė „mylįs“ visus Palangos žmones, taip pat priminė, kad už jį tiesioginiuose mero rinkimuose 2015 metais balsavo daugiau kaip 70 procentų rinkėjų.
Konservatorius Dainius Želvys įgėlė E. Židanavičiui: „Argi seniūnaičio rinkimai yra pagrindinė miesto problema? Juokinga“.
Savivaldybės gydytojos Irmos Babičaitės-Kučinskienės „darbietis“ E. Krasauskas teiravosi, kodėl Palangoje daug cukrinio diabeto ligos atvejų.
„Daugiau išsitiriama ir daugiau nustatoma tokių atvejų“, – išgirdo atsakymą.
E. Simutis Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Valužienės klausė dėl galimo pradinės mokyklos uždarymo.
„Taigi laikrašty („Palangos tilte“ – aut.) rašė, kad neuždarys“, – jam replikavo E. Krasauskas.
Meras atsakė, kad mokykla „veiks kaip veikusi“.

Apie „durniukus“ ir „nedurniukus“
Labiausiai į kampą E. Židanavičius ir E. Simutis rėmė UAB „Klevas“, kuris valdo turgų, direktoriųAndrejų Byčkovą.
E. Simutis klausė, kodėl stovi „įrenginiai“ (prekybinės vietos) ant valstybinės žemės Šventosios turgavietėje. Direktorius teisinosi, kad juos radęs jau atėjęs į darbą.
Nenurimęs E. Simutis domėjosi, kiek prekybinių taškų gali dar atsirasti Šventojoje – tokią mintį, anot politiko, perša direktoriaus ataskaita.
„Šiai dienai neplanuojame, o vasarą gali dar atsirasti papildomai, – sakė A. Byčkovas. – Mes ten išvalėme teritoriją ir pagerinome miesto infrastruktūrą“.
Kai kurios ataskaitos mintys, anot E. Simučio, parašytos „durniukams“.
Čia neištvėrė Š. Vaitkus: „Už tokį žodį galima svarstyti Etikos komisijoje“.
Buvęs turgaus direktorius E. Židanavičius irgi kibo A. Byčkovui į atlapus: „Iš kokių lėšų ketinate didinti savo įstatinį kapitalą, vadinasi, imti iš savivaldybės biudžeto, turgaus rekonstrukcijai?“ Jis taip pat domėjosi, ar „į turgų Šventojoje tilps“ atrakcionai, stovėję miestelio aikštėje.
A. Byčkovas atsakė klausimu: „O kas jums sakė, kad ten bus atrakcionai?“
Meras siūlė E. Židanavičiui nesivadovauti, ką pasakė „viena bobutė“ (apie galimą atrakcionų atsiradimą Šventosios turgaus teritorijoje).
Tiek E. Simutis, tiek E. Židanavičius siūlė nepritarti direktoriaus veiklos ataskaitai.
Tuomet tarsi lokys suriaumojo konservatorius Vaidas Šimaitis.
„Eimuti, tu praradai gerą progą patylėti. Teko man susipažinti su turgaus dokumentais, esi, Eimuti, palikęs pilną puodą košės, klaidos paliktos, sutarčių nutraukti negali, o naujas vadovas nieko padaryti negali, tau vadovaujant turgaus teritorijoje buvo „bomžynas“. Nesuprantu, kodėl visą laiką nori tu kenkti miestui?“ – širdo V. Šimaitis.
Taryba pritarė A. Byčkovo veiklos ataskaitai už 2016 metus.

Jūsų komentaras:

labai rimti žmonės valdžioj 2017-04-28 11:01 ([email protected] / IP: 86.100.102.15)
Kaip vaikų darželis :D visi pyksta, kad merą myli :D O jei rimtai, tai reiktų pradėt konstruktyviai, ramiai, be emocijų diskutuoti. Išmokt išklausyti ir atsakyti į kritiką.

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Šiandien miesto savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo tylos minute – buvo pagerbta tragiškai auto įvykyje žuvusi Savivaldybės darbuotoja. Tarybos posėdyje dalyvavo 19 miesto politikų. Nedalyvavo konservatoriai Tomas Julius Žulkus ir Saulius Simė – abu išvykę į komandiruotes.


Paskutinę kalendorinio pavasario dieną įvyko 28-asis Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo sprendžiami 27 klausimai. Posėdis be kelių kiek daugiau diskusijų sukėlusių klausimų praėjo sklandžiai. Tiesa, daugiau aistrų sukėlė sprendimo projektas, kuriame buvo numatyta suteikti galimybę automobilius statyti tiems gyventojams, kurie gyvena mokamose teritorijose. Vėl...


Vakar įvykusiame miesto Tarybos posėdyje už miesto politikų nugarų sėdo didžiausių savivaldybės valdomų įmonių direktoriai. Jie– UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorė Giedrė Juršėnėir UAB „Klevas“...


Palangos miesto Tarybos posėdis praėjusį antradienį prasidėjo nemalonaus incidento priminimu – „Gintaro“ muziejuje praėjusį penktadienį pasirašant draugystės ir bendradarbiavimo sutartį tarp Palangos ir Izraelio kurorto Elato, Lietuvos vėliava kabėjo „aukštyn kojomis“.   Žinoma, tai, nors ir po laiko, buvo pastebėta, bet Tarybos narys...


Kaip įprastai miesto Tarybos posėdžių pradžioje, Tarybai pirmininkavęs jos pirmininkas meras Šarūnas Vaitkus suteikė galimybę pasisakyti visiems norintiems. Tie laikai, kai posėdžių salėje rikiavosi miesto aktyvistai, norintys pasisakyti „miestui aktualiais klausimais“, seniai praeityje, todėl, įprastai, paklausimai atėjo iš salės gale įsitaisiusios opozicijos.


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


„Šiandien pasiekėme rekordą – šioje kadencijoje tokio ilgo posėdžio dar nebuvo. Tiesa, ir klausimų buvo daug – beveik pusšimtis“, – trečiadienį apie trečią valandą popiet kalbėjo Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai. Tiesa, patys politikai pripažino, jog ir diskusijų buvo kaip reta daug, ir net ne tiek dėl patvirtinto šių metų miesto biudžeto, kiek net pačiais, regis...


Giedriaus Šatkausko mirtis tarybos nesuvienijo  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 05 30 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ketvirtadienis išaušo be Giedriaus Šatkausko. Vakar gedulingame miesto tarybos posėdyje jo vietoje plazdėjo uždegta žvakutė su velionio portretu. Netikėta, staigi tik 45 metus išgyvenusio žmogaus mirtis visada yra keleriopai skaudesnė, nei lėtas gesimas sunkios ligos patale. Ypatingai ji palietė tuos, šalia kurių palangiškis trečiadienį mirė. Kurie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius