Tarybos ūkininkas siūlo taupyti biudžeto lėšas vaikų sąskaita

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2011-12-12
Peržiūrėta
922
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarybos ūkininkas siūlo taupyti biudžeto lėšas vaikų sąskaita

 

Mažėjant savivaldybių finansavimui, Palangos valdžiai, ko gero, teks sukti galvą, kokioms įstaigoms gali tekti labiau suveržti diržus. Postringaujantis apie būtinybę taupyti, kurorto socialdemokratų vadas Danas Paluckas tai darytų, jeigu galėtų, užsimodamas į miesto moksleivių užklasinį ugdymą. Toks politiko naujoko siūlymas prasilenkia su socialdemokratų Seime siūlymais skirti daugiau lėšų švietimui, o pirmiausia mažinti valstybės valdymo išlaidas.


 

Suabejojo neformalaus ugdymo nauda

„Ar Palangai reikalingas Moksleivių klubas? Kone kiekvienoje miesto mokykloje gausu popamokinės veiklos būrelių, užsiėmimų, treniruočių. O mes Moksleivių klubui per metus skiriame 500 tūkstančius litų. Tai panašu į lėšų švaistymą“, – praėjusiame Tarybos posėdyje nelabai rišliai dėstė socialdemokratų vadas, suabejojęs neformalaus ugdymo nauda.

Apie tai jis užsiminė ir Tarybos Švietimo ir kultūros komitete, bet nesusilaukė pritarimo.

„Kadangi savivaldybė yra vis dar „susiveržusi diržus“, švaistytis pinigais nevalia. Moksleivių klubą daugiausiai lanko vaikai iš socialinių šeimų, bet jame vaikams nepakanka veiklos. Būrelių užtektinai, tačiau ne visi jie yra gerai vykdomi. Ne veltui kone kiekvienoje miesto mokykloje vykdoma panašių būrelių veikla. Su pinigais, skiriamais Moksleivių klubui, galima nuveikti kur kas daugiau“, – mano politikos naujokas.

Bet kiti Tarybos nariai nei Švietimo ir kultūros komitete, nei Taryboje neparėmė ūkininkaujančio politiko.

„Ar gi nuo to reikia pradėti galvoti, kur ir kaip reikia taupyti?“ – stebėjosi kai kurie kiti Tarybos nariai.

Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė taip pat nukirto politikos nesubrendėlio svaičiojimus:

„Ne, Moksleivių klubas yra reikalingas. Jis – dalis kurorto moksleivių neformalaus ugdymo, būrelius lanko daug vaikų iš socialinės rizikos šeimų. Ne nuo to galo pradedame taupyti“.


 

Vaikų užklasinė veikla – labai svarbi ir opozicijai

D. Palucko kolegė iš Tarybos opozicijos, Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkė Genoveita Krasauskienė, nepritarė jauno kolegos siūlymui: „Neformalus vaikų ugdymas, kitaip tariant vaikų užklasinė veikla, yra labai svarbus dalykas. Tikrai negalima net svarstyti lėšų šiam poreikiui mažinimo galimybės. Reikia ieškoti kitų taupymo galimybių. D. Paluckas primygtinai nesiūlė šio klausimo svarstyti. Jis tik užsiminė puse lūpų apie tai. Tokia jo mintis – jo asmeninė nuomonė, kuriai komitetas nepritaria“.


 

„Rodo politiko neišprusimą“

Palangos Moksleivių klubo direktorė Rūta Gecienė stebisi tokiu kurorto socialdemokratų lyderio siūlymu.

„Tai akivaizdžiai rodo jo, kaip politiko, neišprusimą. Nesuprantu, kas jam suteikė informaciją, kad Moksleivių klubui metams skiriama pusė milijono litų – šiems metams mums yra skirta tik 280 tūkstančių litų. Daugiau nei keista girdėti Tarybos narį, siūlantį taupyti biudžeto lėšas, panaikinant neformalaus vaikų ugdymo įstaigą“, – sakė „Palangos tiltui“ R. Gecienė.

Šiais metais klubą lanko 180 kurorto vaikų. Kai kurie dalyvauja kelių būrelių veikloje.

Anot ilgametės klubo direktorės, prieš dešimt metų gerokai sumažinus klubo veiklos finansavimą, jis iki šiol yra labai mažas. O klubo materialinė bazė per tiek metų niekada nebuvo atnaujinta.

„Kai kitoms biudžetinėms įstaigoms finansavimas buvo didinamas, mūsų įstaiga nesusilaukė daugiau nei lito. Kokių didelių rezultatų galima reikalauti, jeigu 10 klubo pedagogų turi tik 50 savaitinių ugdymo valandų? Nepaisant to, mūsų pedagogai yra daug pasiekę: nuolat dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose, rengia koncertus visuomenei. Visame mieste žinoma mūsų klubo gitaristų būrelio veikla, mieste tesantis vienintelis tautinių šokių kolektyvas, vadovaujamas Janinos Serapinienės, taip pat veikia kaip mūsų būrelis“, – pasakojo Moksleivių klubo direktorė.

Pasak jos, kai kurie klubo pedagogai, vykdantys ilgalaikes ugdymo programas, taupant lėšas, yra forminami terminuotai darbo sutarčiai metams.

„Mes prieš naujus mokslo metus atlikome apklausą, klausdami miesto moksleivių, ar reikalingas Moksleivių klubas ir jo būreliai. Absoliuti dauguma atsakė, kad taip. Labai gerų atsiliepimų susilaukiame ir iš mokyklų direktorių“, – džiaugėsi direktorė.


 

Kažką tektų išvaryti į gatvę

„Neprotingas pasiūlymas taupyti biudžeto lėšas vieno nedidelės ugdymo įstaigos sąskaita. Juk Moksleivių klubo metinis biudžetas tesudaro mažiau kaip pusę miesto metinio biudžeto. Nieko negelbėtų klubo uždarymas, o vaikus, lankiusius jį, išvarytume į gatvę? Ką jie joje veiks? Daužys langus? Galbūt būtų logiškiau ateityje Moksleivių klubą reorganizuoti į Jaunimo centrą, kad į jį galėtų ateiti ne tik moksleiviai, bet ir tie, kam jau daugiau kaip 18 metų“, – sakė „Palangos tiltui“ savivaldybės vicemeras Saulius Simė.

Jis teigė, kad dar anksti svarstyti, kam ir kaip tektų „veržti diržus“, jeigu Seimas patvirtintų mažesnį biudžetą šalies savivaldybėms.


 

Populiariausi sporto būreliai

Mieste yra ir daugiau užklasinio vaikų ugdymo įstaigų, bet niekam, net D. Paluckui, nekyla minčių dėl jų reikalingumo.

Palangos sporto centro – savivaldybės biudžetinės įstaigos – sporto būreliai moksleiviams nieko nekainuoja ir yra labai populiarūs.

„Norime plėtoti kūno kultūrą ir sportą per masiškumą, siekiant meistriškumo, vaikų ir jaunimo saviraiškos poreikių tenkinimo per sportą. Mūsų centre veikia 6 sporto būreliai: bokso, futbolo, krepšinio, lengvosios atletikos, teniso ir tinklinio. Nereikia net klausti, kuris populiariausias: žinoma, kad krepšinis“, – sakė Sporto centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Mažionienė.

Ji džiaugiasi puikiais centro lankytojų sporto pasiekimais: „Sporto centras rengia mokinių, jaunimo ir savivaldybės bendruomenės sporto renginius, varžybas, sporto šventes. Taip pat vykdome mokomąsias treniruočių stovyklas, skirtas pasiruošimui respublikinėms, tarptautinėms varžyboms ir Europos pasauliniams čempionatams. Be to, propaguojame sveiką gyvenseną ir skatiname sportinę veiklą. 2011 metais jaunių sporto žaidynėse pagal lankančiųjų palangiškių skaičių užėmėme pirmąją vietą“.

Lapkritį Palangos sporto centro direktorius, Lietuvos nusipelnęs treneris Romaldas Kazlauskas lankėsi Vilniuje, kur jam LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete už didelį indėlį į Lietuvos sportą įteikė garbingą apdovanojimą. Lietuvos lengvosios atletikos federacijos gen. direktorė Nijolė Medvedeva už nuopelnus ugdant jaunuosius sportininkus įteikė sidabro ženklą.


 

Lanko mokyklų būrelius

Palangos pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja neformaliam ugdymui Loreta Dumčienė sakė, jog mokyklos būrelius lanko beveik 100 procentų vaikų. „Būreliai mokykloje nieko nekainuoja. Turime neformalaus ugdymo planą ir jam skirtą valandų skaičių. Vaikai būrelius lanko pagal savo pomėgius. Mūsų pradinėje mokykloje veikia Sporto studija „Sportas – sveikatos šaltinis“, dramos studija „Asorti“, matematikos studija „Linksmasis matematikos pasaulis“, darbščiųjų rankų būrelis „Darbštukas“, ekologinio ugdymo būrelis „Žaliuoju taku“, saugaus eismo būrelis „Trijų švieselių šalyje“, choro studija „Dainorėliai“, anglų kalbos studija „Mokomės žaisti ir vaidinti“ – pastarasis bene populiariausias. Turime ir tokių moksleivių, kurie lanko 3 ar 4 mokykloje veikiančius būrelius“, – pasakojo L.Dumčienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Vasario 4 d., „Palangos tiltas“ paskelbė, kad miesto Tarybos narė Renata Surblytė paskelbė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės „Socialdemokratų ir komiteto „Palangiškiai“ frakcijos. „Palangos tiltas“ teiravosi Palangos socialdemokratų lyderės Svetlanos Grigorian, ar jai toks...


Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko Palangos miesto savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo auditą ir nustatė reikšmingų duomenų iškraipymų, turėjusių įtakos 2019 metų savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio duomenų teisingumui. Nustatyti trūkumai apskaitant savivaldybės...


Palangos moksleivių klubas (Virbališkės takas 4) spalio 30 d. 16 val. kviečia į Moliūgų dekoravimo šventę.


Prie kurorto parduotuvių bei tarpuvarčių besiburiantys „mėlynanosiai“, itin sunkiai sukrapštantys paskutinius centus pigaus vyno buteliui – vadinamam „rašalu“ – į kišenę papildomų litukų susižeria ir iš Palangos moksleivių tėvų savo atžaloms pietums įbruktų pinigų. Neturi 18-os, o nori cigarečių, alaus ar vyno?...


Seime vyksta pavasario sesijos plenariniai posėdžiai. Seimo narys Pranas Žeimys, išrinktas Pajūrio rinkimų apygardoje, savo kabinete Seime mielai sutiko atsakyti į „Palangos tilto“ redaktoriaus klausimus. P. Žeimys, be kita ko, išsakė ir savo nuomonę dėl Palangos vicemero S. Simės skandalingo elgesio – savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo kelionėms į...


Ar žinote ką po pamokų veikia jūsų vaikai? Slampinėja gatvėmis, grįžta namo ir puola prie kompiuterio ar televizoriaus, galbūt laiką leidžia netinkamoje kompanijoje? Nepaisant didelių krūvių mokyklose, užklasinės veiklos gausos, moksleivių užimtumo ir ugdymo problemos Lietuvoje – vienos didžiausių.


Vyriausybė trečiadienį patvirtino 2012 metų biudžetą, kuris numato tolesnes griežtas taupymo priemones. Sumažintas finansavimas ir šalies savivaldybėms. Vadinasi, teks dar labiau susiveržti ir taip suveržtus diržus. Ar Palangos įstaigos ir įmonės pasiruošusios dar alkanesnei būčiai? Kur dar galima sutaupyti? Palangos savivaldybės įmonės skėsčioja rankomis bei vienbalsiai...


Tarybos ūkininkas siūlo taupyti biudžeto lėšas vaikų sąskaita

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2011 12 12 | Rubrika: Miestas

Mažėjant savivaldybių finansavimui, Palangos valdžiai, ko gero, teks sukti galvą, kokioms įstaigoms gali tekti labiau suveržti diržus. Postringaujantis apie būtinybę taupyti, kurorto socialdemokratų vadas Danas Paluckas tai darytų, jeigu galėtų, užsimodamas į miesto moksleivių užklasinį ugdymą. Toks politiko naujoko siūlymas prasilenkia su socialdemokratų Seime siūlymais skirti daugiau...


Šiemet kovo mėnesio pabaigoje Palangos miesto savivaldybė ėmė įgyvendinti veiklos valdymo sistemos diegimą ir procesų optimizavimą, kuriuos finansuoja Europos Sąjungos 2007-2013 m. struktūrinių fondų parama pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą. Šiuo projektu, kurį ketinama galutinai užbaigti po dviejų metų, siekiama gerinti į rezultatus orientuotą savivaldybės valdymą. Šiuo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius