Plastinės chirurgijos gydytojas Dr. JONAS DRĄSUTIS dalinasi mintimis apie dabar populiariausias pasaulyje estetinės medicinos procedūras

***, 2024-01-31
Peržiūrėta
4507
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Plastinės chirurgijos gydytojas Dr. JONAS DRĄSUTIS
Plastinės chirurgijos gydytojas Dr. JONAS DRĄSUTIS

Pajūrio sostinėje, Palangoje, duris atvėrė estetinės medicinos klinika „PERFECTUS CLINICA“. Didele dermatologinių, kosmetologinių ir estetinės medicinos procedūrų gausa dabar gali džiaugtis ir pajūrio gyventojai bei svečiai. Plastinės chirurgijos gydytojas Dr. JONAS DRĄSUTIS dalinasi mintimis apie dabar populiariausias pasaulyje estetinės medicinos procedūras. 

Kokios yra populiariausios estetinės medicinos procedūros?

Populiarios ir dažniausiai atliekamos botulino toksino injekcijos, hialurono rūgšties užpildų procedūros, odos būklės gerinimo injekcijos, bei aparatinės procedūros. Teisingai gydytojų parinkta procedūrų visuma ir sudarytas planas duoda ilgalaikius norimus rezultatus. Estetines veido procedūras galimas atlikti visus metus. 

Hialurono rūgšties užpildų ir botulino toksino injekcijos – tai skirtingos procedūros, kurios padeda  pasiekti skirtingų rezultatų. 

„Botulino toksinu efektyviai koreguojamos mimikos raukšles, pavyzdžiui, tarpuakyje esančią pykčio raukšlę, raukšles apie šoninius akių kampus, horizontalias kaktos raukšles, suformuotas mimikos raumenų. Po injekcijos raukšlė išnyksta arba tampa akivaizdžiai švelnesnė. Hialurono rūgšties injekcijos efektyvios norint užpildyti smulkias ir gilias raukšles, susiformuojančias bėgant metams. Hialurono rūgštimi koreguojamas veido ovalo kontūras, skruosto ir smakro apimtis, lūpų forma, nosies korekcijos, smulkios ir gilios raukšlės apie lūpas. Medicininių studijų duomenimis, botulino toksino injekcijų rezultatus pacientės mato jau po dviejų dienų. Įvedus hialurono rūgšties užpildą, efektas stebimas iškart po procedūros, į odą patekęs užpildas iš karto panaikina raukšlės žymę,“ – sako Dr. J. Drąsutis.

Anot gydytojo, kartais pacientas gali neteisingai įvertinti veido pakitimus, atsiradusius dėl amžiaus.

 „Labai dažnai pacientai ateina skųsdamiesi viena ar kita veido raukšle, tačiau nemato visumos. Estetinės medicinos specialistai žino žmogaus veido anatominius pokyčius dėl amžiaus  ir turi patirties, kaip reikia juos įvertinti. Specialistas nefiksuos dėmesio į vieną ar kitą konkrečią raukšlę, o koreguos visumą, tik tuomet bus galima tikėtis teigiamo estetinio rezultato ir patenkinto paciento. Svarbu nepamiršti, kad hialurono rūgšties užpildus bei botulino toksiną gali suleisti tik kompetentingas gydytojas. Procedūros negali atlikti kosmetologas ar kitas specialistas. Lietuvoje žmonės, dėl nežinojimo ar taupydami pinigus, dažnai kreipiasi  kosmetologus, kurie neturi tinkamos kvalifikacijos ir licencijos atlikti minėtas procedūras, tačiau kai kyla komplikacijos, jas turi spręsti gydytojai,” – pabrėžia dr. Jonas Drąsutis. 

Tiesa ir mitai

Plastinės chirurgijos gydytojas sako, kad botulino toksino ir hialurono rūgšties injekcijos vis dar yra plačiai apipintos mitais. Vieni jų verti dėmesio, kiti žmonių sukurti iš nežinojimo. 

Dirbtinumas. Kodėl kai kurios Holivudo žvaigždės atrodo lyg sustingusiais neproporcingais veidais?

„Pirmas pacientų, atėjusių pasiteirauti dėl injekcijos, klausimas: ar po suleistos injekcijos neatrodysiu dirbtinai? Kiekvieno gydytojo siekiamybė – natūralus vaizdas. Nenatūralios veido proporcijos, neproporcingai padidintos lūpos ar išryškinti skruostai. Profesionalus gydytojas injekciją į odą įveda siekdamas pagerinti, o ne pabloginti natūralią žmogaus išvaizdą. Dažniausiai dirbtina vaizdas nėra tik vienos injekcijos padarinys. Tai yra netinkamai taikytinų korekcijų ar operacijų derinys per tam tikra laiko tarpą,“ – sako gydytojas.

Žingsnis visam gyvenimui

„Botulino toksinu ir hialurono rūgšties užpildais atliekamos procedūros nėra žingsnis visam gyvenimui. Jeigu preparatas patikimas ir kokybiškas, jo veikimas ilgainiui natūraliai išnyks ir leis vėl išvysti pradinę odos būklę. Tik klausimas, ar tai patiks klientui – 90 procentų klientų patinka vaizdas po estetinių korekcijų,“ – teigia dr. Jonas Drąsutis. 

Norint rezultato, didinamos injekcijų dozės

Tai yra dar vienas mitas. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad žmogus sensta ir sensta ne tik oda, bet ir po oda esantys visi audiniai, kaulai. Taip keičiasi žmogaus išvaizda. Todėl natūralu, kad norint atlikti tinkamas korekcijas vyresniam žmogui, reikia daugiau atitinkamų priemonių.

Dažnai sakoma, jog botulino toksinas – nuodas. Kaip yra iš tiesų?

Botulino toksinas ir yra nuodas, tačiau reiktų žinoti, kad medicinoje naudojamas botulino toksinas – vaistas, jis turi visus tai patvirtinančius dokumentus. Estetikoje jis yra naudojamas jau ne vieną dešimtmetį, ir kompanijos, kurios gamina šį vaistą, skiria milžiniškas lėšas, kad užtikrintų saugumą bei efektyvumą.

Estetikoje naudojami labai nedideli botulino toksino kiekiai. Šie kiekiai negali pakenkti žmogui, o tik padeda atrodyti geriau. Botulino toksinas naudojamas ne tik estetinėje medicinoje, jis saugiai naudojamas gydyti tam tikras rimtas ligas. 

Greitas idealus rezultatas

Medicininių tyrimų duomenimis, geriausias gydymo rezultatas pasiekiamas periodiškai lankantis pas gydytoją ir laikas nuo laiko  atliekant estetines procedūras. Reguliarus lankymasis pas specialistą, teisingas grožio planas ir disciplina leidžia pasiekti kur kas efektyvesnį rezultatą, nei kartą per metus į odą suleidžiamas botulino toksinas. 

Svarbu vadovautis devizu, kad gražus, jaunatviškas ir gyvybingas žmogus jaučiasi tik būdamas sveikas. Didelę patirtį turintys „Perfectus clinica“ klinikos gydytojai visada pasirengę išklausyti, nuodugniai įvertinti situaciją ir  paskirti geriausius sprendimus.

 

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

“Domino” teatro spektaklis “2 vyrai. 1 tiesa”


Pajūrio sostinėje, Palangoje, duris atvėrė estetinės medicinos klinika „PERFECTUS CLINICA“. Didele dermatologinių, kosmetologinių ir estetinės medicinos procedūrų gausa dabar gali džiaugtis ir pajūrio gyventojai bei svečiai. Plastinės chirurgijos gydytojas Dr. JONAS DRĄSUTIS dalinasi mintimis apie dabar populiariausias pasaulyje estetinės medicinos procedūras. 


Higiena itin svarbi atliekant grožio procedūras, siekiant išvengti infekcijų ir ligų. Iš tikrųjų grožio paslaugas galima teikti tik turint leidimą-higienos pasą, liudijantį, kad veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos reikalavimus.


Gartraukiai yra vieni iš tų įrenginių, kuriuos galima sutikti kiekvienoje virtuvėje – priešingu atveju maisto gaminimas būtų apgaubtas dar didesnių garų, o patalpoje užsilaikytų įvairiausi aromatai. Dėl jų naudos nekyla abejonių, tačiau per ilgus naudojimo metus susiformavo ne vienas mitas, kuris gali apsunkinti šių įrenginių pasirinkimą. Siūlome susipažinti su dažniausiai girdimais...


Įsigaliojus Galimybių pasui, ne vieno kurorto verslo savininkai, ypač grožio paslaugų teikėjai baikščiai dairosi į duris – ar nepasirodys tikrintojai, tačiau, regis, Palangos kirpėjos ir grožio specialistai uoliai laikosi reikalavimų. 


Savaitgalį būsite pajūryje? Tuomet tikrai nesinorės praleisti išskirtinai šį savaitgalį Palangos sporto arenoje vyksiančios mados ir grožio mugės “Design for life”. Praėjusiais metais šimtus mados ir grožio industrijos kūrėjų bei tūkstančius lankytojų subūrusi mugė, šią vasarą skelbia tik vieną datą ir į Palangą atvyksta liepos 3-4 dienomis.


Šeštadienį, rugpjūčio 1-ąją dieną Palangą užburs mada ir grožis. Palangos sporto arenoje vyks viena didžiausių, nemokama mados ir grožio mugė „Design for life“. „Design for life“ renginiai Palangą aplanko jau ne pirmą kartą, šią vasarą čia susitiko jau daugiau kaip keli šimtai mados ir grožio industrijos kūrėjų bei tūkstančiai lankytojų, tad...


Susiruošėte liepos 6-ąją praleisti pajūryje? Tuomet Jus tikrai suvilios Palangos Sporto arenoje, Sporto g. 3, vyksiantis išskirtinis renginys – mados ir grožio mugė ,,Design for life’’. Liepos 6 dieną, nuo 12 iki 20 val., geidžiamiausioje vasaros sostinėje, Palangoje, vyksianti mugė po vienu stogu suburs virš 100 prekės ženklų iš visos Lietuvos ir...


Prieš keletą metų Palangoje duris atvėrė jauki oazė – grožio salonas „Sakura“, pakylėjęs viso kurorto grožio paslaugų kokybę laipteliu aukštyn. Klientai greitai įvertino čia skleidžiamą šiltą, atpalaiduojančią atmosferą, komfortą, pagarbų bendravimą bei meistrų profesionalumą.


Skaitytojas klausia: ar tiesa, kad yra atnaujintas butų privatizavimo procesas? Teisininkas V.Korsakas atsako: Taip, visai neseniai, 2015 m. sausio 1 d.,


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius