Tragedija Vilimiškės gatvėje: apšaudyti policininkai, žuvęs vyriškis, sprogimo bangos apgadintas namas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-09-26
Peržiūrėta
2398
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tragedija Vilimiškės gatvėje: apšaudyti policininkai, žuvęs vyriškis, sprogimo bangos apgadintas namas

„Tik šiąnakt grįžau nakvoti, bet beveik nemiegojau: bute vis dar nėra elektros, sėdėjau žvake pasišviesdama. Septynerius metus kentėjome orgijas už sienos, ir va – kokia nelaimė. Kaip reikės viską susitvarkyti, juolab, kad kažkodėl mano pusėje stogo neketinama perkloti – tiesiog nežinau“, – ketvirtadienį guodėsi labiausiai nukentėjusi nuo pirmadienį neblaivaus kaimyno sukelto sprogimo, kurio padarinių pats neišgyveno, daugiabučio prie Vilimiškės kelio gyventoja ponia Valerija.

Mirtimi pasibaigusi
drama

Pirmadienį, apie antros dienos pusę, Palangos miesto policijos komisariate gautas pranešimas, jog prie Vilimiškės kelio esančiame dviaukščiame daugiabutyje gyvenantis vyriškis grasinasi susisprogdinti. Atvykę pareigūnai aptiko bute užsidariusį neblaivų Aldą Raudonį, kuris jų į namus neįsileido. Ir net pradėjo į juos šaudyti iš orinio šautuvo.
Į įvykio vietą atskubėjo ir greitosios medicininės pagalbos, ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekipažai.
Policijos pareigūnai kurį laiką įkalbinėjo vyriškį, kuris jau buvo atsukęs vieno iš trijų turėtų dujų balionų čiaupų, pasiduoti. Pagaliau A. Raudonis pasidavė įkalbinėjimams ir išėjo iš savo buto. Tačiau belipant laiptais iš antrojo aukšto į pirmąjį greičiausiai nusprendė prisidegti cigaretę. Kadangi būta didelio dujų nuotekio, įvyko sprogimas, išdaužęs buto bei laiptinės langus, taip pat nuplėšęs buto ir laukujes laiptinės duris, atplėšęs medines stogo konstrukcijas bei nuplėšęs dalį šiferio dangos, sugriovęs kaminą ir smarkiai apgadinęs sieną, skiriančią vyro nuomotą butą nuo kaimyninio.
Rėkiantį apdegusiais rūbais vyriškį medikai išvežė į ligoninę. Tačiau nuo patirtų sužalojimų pirmadienį vakare jis mirė.
 

Gaisro išvengta
„Nuvykus į įvykio vietą abiejose namo laiptinėse buvo juntamas stiprus dujų kvapas, – dramatiškuosius įvykius prisiminė Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vidmantas Jarulis. – Vyriškis buvo užsidaręs bute, nieko neįsileido – nei mūsų, nei policijos pareigūnų. Gelbėtojai atjungė elektros energijos tiekimą, nes mažiausia kibirkštėlė galėjo sukelti gaisrą, įspėjo gyventojus, kad šie pasiimtų būtiniausius dokumentus ir išeitų į lauką, toliau nuo namo“.
Kol policijos pareigūnai vedė derybas su juos apšaudžiusiu ir susisprogdinti grasinusiu vyru, gelbėtojai iš priešingos namo pusės, kur buvo mažesnė tikimybė būti užkluptiems galimo sprogimo bangos, kopėčiomis pateko į bendrą namo palėpę.
„Vykdėme žvalgybą: kaip būtų galima kokiu kitu keliu patekti į butą. Nes būna tokių situacijų, kaip ši, kad tenka įsiveržti į butą ir atimti įnagius, galinčius sukelti gaisrą. Situacija buvo labai įtempta“, – pripažino V. Jarulis.
Tačiau gelbėtojams dar nespėjus rasti kelių į butą, dujų pliūpsnio sukeltas nugriaudėjo sprogimas. Laimei, po momentinio pliūpsnio nekilo gaisras. Tada pasekmės namui ir jo gyventojams būtų buvusios dar skaudesnės: galėjo sprogti net trys dujų balionai, kuriuos gelbėtojai rado įėję į butą. Vienas jų buvo atsuktas, iš jo ir ištekėjo dujos, du – užsukti. Balionus vyrai išnešė į lauką, ir dar ilgą laiką vėdino patalpas bei perspėjo gyventojus, kad šie būtų atsargūs su ugnimi.
Tokio incidento per savo tarnybos laikotarpį V. Jarulis nepamena, nors dažnai tenka važiuoti į įvykių vietas su medikais ir policija: tiek įvykus rimtesnei autoavarijai, tiek radus skenduolį. Su sprogimais teko susidurti ankstesnėje tarnybos vietoje, kai sprogo briketų gamybos cechas. Tada buvo sužaloti trys žmonės, vienas jų neišgyveno.
„Po sprogimų ar nudegimų žaizdos – labai pavojingos. Kartais žmonės prasilaiko kelias paras, bet neišgyvena“, – paminėjo V. Jarulis.

„Viskas atsibodo“
Su A. Raudoniu derybas vedę policijos pareigūnai įvykį pakomentavo labai glaustai – plačiau pasakoti apie derybų eigą jie neturi teisės.
„Pranešimas apie kritinę situaciją Vilimiškės gatvės daugiabutyje buvo gautas 13.33 val., – informavo Palangos miesto policijos komisariato organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė. – Nuvykę pareigūnai išvydo į kiemą išėjusius namo gyventojus. Pats susisprogdinti grasinęs vyriškis, iki šiol nepatekęs į policijos akiratį, atrodė neblaivus, jis šaudė į orą, kad niekas neprieitų arčiau“.
Pasiteiravus, kuo jis motyvavo savo agresyvų elgesį ir ketinimus susisprogdinti ar nusinuodyti dujomis, pareigūnė atsakė, jog aiškių priežasčių vyriškis neįvardino.
„Buvo tik padriki sakiniai, kad jam viskas įgriso, nusibodo ir panašiai“, – užsiminė J. Rinkevičienė.
Paklausta, kaip gi pareigūnams pavyko įkalbėti vyriškį atsisakyti savo ketinimų, specialistė atsakė, jog, ilgametės savo patirties tarnyboje dėka, derybininkai sugebėjo vyriškį įtikinti atsisakyti savo ketinimų. Tačiau dėl greičiausiai nuo degamos cigaretės sukelto sprogimo metu patirtų sužalojimų vyriškis mirė.

Dirbo statybininkai
Ketvirtadienį sprogimo bangos apgadinto dviejų aukštų daugiabučio šalia Vilimiškės kelio kieme dar mėtėsi išdužusių langų stiklo gabalai, kėpsojo nuardytos stogo dangos likučiai. Darbininkai, nenorėję sakyti, kokiai organizacijai priklauso, tik užsiminę, jog padeda kaimynams, pamažu likvidavo sprogimo padarinius: matėsi, jog rengiamasi perkloti stogo dangą, iš laiptinės, vedančios į nuniokotą butą, darbininkai nunešė plytų nuolaužas bei kitą statybinį laužą. Intensyviausiai buvo triūsiama prie dviejų viršutinio aukšto butų: tame, kur gyveno sprogimą sukėlęs vyriškis bei kaimyniniame bute. Po sprogimo pasvirusios sienos nebėra – ji išardyta, po patalpą sukiojasi kamuoliai dulkių, nusėsdami ant knygų lentynų ir nuplėštais galais šiurenančių tapetų: triūsia darbininkai, surinkdami ir laukan nešdami buvusios pertvaros liekanas.
Kaimynystėje gyvenusi ponia Valerija visus daiktus, kuriuos buvo galima surišti į ryšulius, susidėliojusi kitame kambaryje: ant lovų, stalų, grindų.
„Kiti kaimynai, kurie nukentėjo daug mažiau, jau turi elektrą. Aš tik šiąnakt grįžau čia nakvoti, ir be reikalo pasilikau: labai nejauku prie žvakės buvo, beveik nemiegojau. Ir su sveikata blogai – esu širdininkė“, – sakė moteris.
Labiausiai ji dabar išgyvena dėl to, kaip iš 650 Lt pašalpos, kurią Palangos miesto savivaldybės administracija skyrė kiekvienai iš aštuonių daugiabutyje gyvenančių šeimų, reikės sutvarkyti labiausiai nuo sprogimo nukentėjusias namo patalpas – jos butą. Juolab, kad, pasak pašnekovės, stogo dalis, nors ir nukentėjusi nuo sprogimo, virš jos buto keičiama nebus.
„Sakoma, kad kiekvienas šeimininkas pats savo lėšomis turės tvarkytis savo patalpas. O iš kur jų paimti?“ – guodėsi moteris.

Kentėjo septynerius
metus

Paprašyta prisiminti pirmadienio dieną, ponia Valerija tik atsiduso.
„Ką ten pasakoti. Diena buvo labai vėjuota, tad buvau bute. Apie pietus žiūriu: po langais suvažiavo gaisrinė, greitoji pagalba, policija. Atpuolė visas suplukęs gaisrininkas, sako: „Pasiimkit dokumentus ir eikit į kiemą – name nutekėjo dujos, nežinia, kas gali nutikti“. Tik spėjau dokumentus pasiimti, tik nulipau laiptais ir nubėgau už namo kampo, pasigirdo sprogimas. Baisu buvo neapsakomai: sprogimo garsas, lekiantis šiferis, griūvantis kaminas“, – jau praėjus kelioms dienoms po įvykio moteris smarkiai jaudinosi, pasakodama apie nelemtąjį pirmadienį.
Paklausta apie patį kaimyną – kas per žmogus jis buvęs, ponia Valerija tik atsiduso: nors sakoma, kad apie mirusiuosius arba nieko, arba tik gerai, mažai ką gero ji galėjo apie vyriškį papasakoti.
„Gyveno jis čia, butą nuomojosi septynerius metus. Ir visus tuos metus ramybės nebuvo: gerdavo, savo sugyventinę vaikydavo. Pas mane vienu tarpu anūkės gyveno, Klaipėdos universitete studijavo. Tai būdavo, kad naktimis miegoti negalėdavome – už sienos išgertuvės vykdavo. Esame ir policiją kvietę. Bet... Iki to pirmadienio jis gėrė beveik dvi savaites“, – sakė moteris.
Kita kaimynė, kurios lemtingąją dieną nebuvo – ji atvažiavo tik ketvirtadienį, pasibaisėjusi aikčiojo, pamačiusi, kas liko iš ponios Valerijos buto, taip pat pripažino, kad žuvusysis buvęs „nesugyvenamas“, ypač kai užgerdavo.
„O ką aš galiu pasakyti – nieko negaliu ir nenoriu pasakyti. Mano draugas žuvo, ar jūs tai suprantate“, – burbtelėjo tiesiai po žuvusiojo A. Raudonio butu pirmame aukšte gyvenantis vyriškis.

Stogą uždengs, į vidų
nelįs

Savo pagalbą nuo kaimyno sukelto sprogimo nukentėjusiems gyventojams pažadėjo Savivaldybės administracija ir nelaimės vietoje apsilankęs kurorto meras Šarūnas Vaitkus, paraginęs gyventojus rašyti prašymus dėl pašalpos, sieksiančios iki 650 Lt, skyrimo. Tų pinigų, kaip manoma, turėtų pakakti uždengti stogui bei atstatyti sienoms.
Sutvarkyti daugiabučio stogą pavesta bendrovei „Palangos komunalinis ūkis“. Jau antradienį jos direktorius Konstantinas Skierus su Š. Vaitkumi įvertino, kokius darbus reikės atlikti ir kokios medžiagos tam reikalingos.
„Stogą tvarkyti pradėjome trečiadienį. Iš viso bus uždengta apie 160 kv. m naujos šiferio dangos, atliksime skardinimo darbus, sudėsime naujus lietvamzdžius. Bet visų pirma keičiamos pažeistos medinės stogo konstrukcijos – gegnės bei kitos, tai būtina padaryti, kad kilęs stipresnis vėjas „nenupūstų“ viso stogo“, – vardijo darbus K. Skierus.
Ten kur nepažeistos stogo konstrukcijos, o tik pati danga, taigi ir ponios Valerijos minėtoje vietoje, bus pakeisti šiferio lakštai.
Paklaustas, kada planuojama baigti darbus, komunalininkų vadovas sakė, jog tikimasi viską sutvarkyti šeštadienį.
„Ir dabar vyrai dirba prailgintą darbo dieną, nes padaryti reikia tikrai daug, o žiopsoti nėra kada“, – sakė K. Skierus, pridūręs, jog komunalininkai yra įpareigoti tik sutvarkyti stogą – į patalpų vidų jie nelįs.
Tad nuo sprogimo nukentėjusias patalpas, kaip jau buvo minėta, kiekvienas šeimininkas turės susiremontuoti už savo pinigus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga yra vienas iš švariausių ir labiausiai tvarkomų miestų Lietuvoje – tuo visi kartu galime pasidžiaugti ir padėkoti vieni kitiems bei mūsų komunalinio ūkio darbštiems žmonėms. 


Ant Klaipėdos apskrities VPK pastato Kauno g., Klaipėdoje, sumontuota saulės elektrinė, kurios pagaminta elektra leis sumažinti išlaidas elektros energijai ir turėti alternatyvų elektros energijos šaltinį.


Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, atsakydama į Seimo narių klausimus dėl Palangoje esančios sanatorijos „Pušynas“ likvidavimo, teigė, kad tarp ministrės ir Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės nėra jokio asmeninio ryšio.


Palangoje, Lydekų gatvėje degė gyvenamasis namas

"Palangos tilto" informacija, 2021 03 22 | Rubrika: Miestas

Kovo 22-osios naktį ugniagesiams gelbėtojams pranešta apie gaisrą Palangoje. Degė gyvenamasis namas. Pranešimas apie gaisrą Lydekų gatvėje gautas po 3 val. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, namas degė atvira liepsna. Gaisro metu sukrito stogas, nudegė ir nuardytos stogo konstrukcijos, antro aukšto perdengimas. Apdegė ir prie namo priblokuotas medinis sandėliukas....


Kodėl nėra tualetų prie senųjų kapinių?

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 23 | Rubrika: Skundų dėžutė

Užėjusi į PT redakciją, ponia Zita pasiskundė, kad prie senųjų miesto kapinių nėra jokio tualeto. „Yra tik rodyklė, nurodanti naudotis tualetu laidojimo namuose, bet tai – nepatogu, ypač senjorams,“ – sakė palangiškė.


Kad Palangos reprezentacinė krepšinio komanda „Palanga“ jau antrus metus iš eilės kausis Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finaliniame ketverte – pusfinalyje Palangos sporto arenoje balandžio 23 dieną „Palanga“ kovos su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, – didelis visų klubo rėmėjų, žaidėjų, trenerio Virginijaus Sirvydžio ir...


Liepos 22-ąją, 15 val. 43 min. iš Bendrojo pagalbos centro gautas pranešimas, kad dega namas prie Žaros g. Palangoje. 15 val. 04 min. atvykus ugniagesiams, Saulėlydžio g. 20 degė namo stogas bei automobilio stoginė, buvo daug dūmų. Pastatas medinis, vieno aukšto su palėpe, stogas dengtas skarda. Prie pastato degė automobilis „Toyota Yaris“, kuris gaisro...


Antradienį prie mūsų miesto autobusų stoties ir viešbučio „Palanga“ būta neįprastos sumaišties: gavus pranešimus, jog šie pastatai užminuoti, iš jų buvo evakuoti žmonės. Policija įvedė planą „Skydas“, prie pastatų budėjo pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, iš Klaipėdos iškviesti antiteroristinių operacijų...


„Tik šiąnakt grįžau nakvoti, bet beveik nemiegojau: bute vis dar nėra elektros, sėdėjau žvake pasišviesdama. Septynerius metus kentėjome orgijas už sienos, ir va – kokia nelaimė. Kaip reikės viską susitvarkyti, juolab, kad kažkodėl mano pusėje stogo neketinama perkloti – tiesiog nežinau“, – ketvirtadienį guodėsi labiausiai nukentėjusi nuo...


Kas ir kada prie kurhauzo sudegusios sienos pritvirtino elektros kabelinę spintą? Jos pakabinimas turėjo būti suderintas ne tik su VST, bet ir Palangos savivaldybės Komunalinio ūkio skyriumi, bet nei elektrikai, nei savivaldybės komunalininkai apie ją teigia nieko negirdėję. Kurhauzo bendrasavininkas Gediminas Jacka, dėl kibirkščiuojančios spintelės sustabdęs kurhauzo medinės dalies ardymo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius