Tualetų trūksta, o prie autobusų stoties – brangiausias Lietuvoje

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-08-01
Peržiūrėta
2108
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Viešųjų tualetų trūkumas yra viena iš opiausių problemų Palangoje. Todėl prireikus į tualetą, kurorto svečiai priversti ieškoti jų po visą miestą ar įsmukti į pirmą pasitaikiusią kavinę, nors šios iš ne savo lankytojų už pasinaudojimą „karališka“ vieta reikalauja lito. Tačiau savivaldybė nemato didelio poreikio pastatyti papildomus tualetus.

 

Tualetų yra pakankamai?

„Palangoje tualetų yra pakankamai, nepristatysime jų kas 50 metrų. Tačiau kitais metais mes ruošiamės mieste pastatyti dar 2 konteinerinius tualetus“, - kalbėjo Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas.

 UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus sakė: „Sveikatos mes turime, idėjų taip pat, mums reikia tik, kad finansavimas būtų paskirstytas teisingai. Tualetų tikrai reikia, juk susilaukiame itin daug poilsiautojų bei turistų. Tikiuosi, jog atsiras didesnis finansavimas viešiems tualetams, o ne kam kitam“.

Pasak jo, šiuo metu Palangoje yra 12 stacionarių tualetų, trys tualetai yra pastatyti Botanikos parko teritorijoje. Taip pat yra 4 konteineriniai tualetai: vienas iš jų stovi S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, kitas - ties gelbėjimo stotimi ir dar du - ties moterų pliažu. Šventojoje yra pastatyti trys tualetai. Tačiau tualetų bendruose pliažuose savivaldybė nesvarsto pastatyti, kadangi žmonės gali skųstis dėl nemalonaus kvapo pajūryje ir tam reikia specialaus pajūrio plano, leidžiančio pastatyti tualetus pliaže.

„Nemažai tualetų yra netoli kopų, todėl žmonės turi nepatingėti iki ten nueiti. Manau, kad tai priklauso nuo žmonių kultūros. Kultūringi niekuomet nepatingės nueiti iki riekiamos vietos ir neterš vietos, kurioje poilsiauja“,- svarstė K. Jakubauskas.

 

Brangiausias tualetas Lietuvoje?

Atvykusius iš Palangos autobusų stoties tualete pasitiks užrašas „WC. Kaina – 2 litai“. Tai - brangiausias tualetas visame mieste ir, ko gero, visoje Lietuvoje. Pakalbintas žmogus, kuris ima 2 litus už nuėjimą į tualetą, atsakė: „Aš visą žiemą negaunu jokio pelno iš tualetų, todėl vasaros metu galiu atsigriebti“.

Jo veikloje - nieko nelegalaus: žmogus išsiima verslo liudijimą, kurį turint kainas gali nusistatyti  kokias tik nori – svarbu, kad klientų būtų. Tačiau klientų trūkumu autobusų stoties tualetuose nesiskundžiama. Juk išlipus iš autobuso po ilgos kelionės nebus minčių ieškotis pigesnio tualeto, nes reikalas rimtas.

 

Baudžiami kaip už nedidelį chuliganizmą

Palangos komisariato viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius informavo, kad šiais metais už nedidelį chuliganizmą buvo nubausti 28 žmonės. Jiems buvo surašyti administraciniai protokolai. Į šį skaičių yra įskaičiuoti ir tie žmonės, kurie šlapinosi viešoje, neleistinoje vietoje. Už tokį nusižengimą yra baudžiama nuo 100 iki 300 litų bauda arba administraciniu areštu iki 30-ties parų. Tai sprendžia teismas. Bauda priklauso nuo įvairių aplinkybių: ar šlapinamasi buvo specialiai, ar matė pašaliniai žmonės, kokiu paros metu, ar buvo netoliese tualetų.

„Jei žmogui tikrai prispyrė reikalas, juk nedarys į kelnes, geriau nusimaus jas. Tokiais atvejais, pastebėjus patruliuojantiems policijos pareigūnams, mes stengiamės tik sudrausminti, įspėti“, - atviravo G. Pocevičius.

Reguliariai yra vykdomi policijos pareigūnų reidai, kuriais fiksuojami nusižengusieji.

 

Galbūt pastatys dušą pajūryje

Pajūryje taip pat reikalingi dušai, kurių Palangos paplūdimyje nėra.

„Kitais metais yra svarstymai pastatyti vieną dušą ties gelbėjimo stotimi, tačiau dar konkretumo šiems planams nėra“, - informavo komunalinio ūkio skyriaus vedėjas K. Jakubauskas.

Tokių svarstymų, pasak K. Jakubausko, nėra, kadangi nemokamų įrengti šiuo metu savivaldybė nepajėgia.

„Jeigu įrengtumėm dušus ir už juos būtų imamas mokestis, paprasčiausia norinčiųjų pasinaudoti dušu būtų mažai, juolab, kad visi nuomojasi kambarius su savais dušais“, - pasakojo K. Jakubauskas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos viešuosiuose tualetuose nebeliko pinigų rinkėjų – jie nemokami, tačiau su daug įvairių trūkumų – neužsirakina, nėra karšto vandens, trūksta tualetinio popieriaus.


Geros žinios: teritorijos Kretingos gatvėje įveiklinimo darbai tęsiasi, metų pabaigoje turėtų prasidėti ir naujos statybos. Tokia žinia penktadienį, balandžio 7 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Džiaugiuosi, kad statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties...


Palangoje balandžio 19 dieną surengtos Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienos „Draugystės dienos“ rezultatai gerokai viršijo lūkesčius vykusios rezultatai gerokai viršijo lūkesčius: surinkta 16 504 eurai. „Tik dar kartą įsitikinome, jog kartu galime išties labai daug!“ savo Facebook paskyroje pirmadienį, balandžio 25 dieną, parašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Gerbiami policijos pareigūnai, esate tikri Angelai sargai – tarsi nematomi, tačiau visuomet būnantys šalia ir prireikus ištiesiantys tvirtą pagalbos ranką.


Kodėl nėra tualetų prie senųjų kapinių?

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 23 | Rubrika: Skundų dėžutė

Užėjusi į PT redakciją, ponia Zita pasiskundė, kad prie senųjų miesto kapinių nėra jokio tualeto. „Yra tik rodyklė, nurodanti naudotis tualetu laidojimo namuose, bet tai – nepatogu, ypač senjorams,“ – sakė palangiškė.


Bet kurios autobusų stoties paskirtis – aiški, bet antrąjį gimtadienį švenčianti Palangos autobusų stotis išskirtinė – ji kai kuriems miestelėnams tapo ir susitikimų vieta.


Tai, kad trūksta visos šalies gydymo įstaigose gydytojų, girdėti jau kurį laiką. Gydytojai sensta, o jauni jų pakeisti neatvyksta. Nors Palanga negali būti lyginama su savivaldybe gilioje provincijoje, jauni gydytojai į Palangą neskuba. „Jie čia tikriausiai nemato perspektyvų. Mūsų ligoninė nėra daugiaprofilinė, tad jie ieško kur galėtų geriau save realizuoti“...


Dūžta „Rimi Lietuva“ siekis sutrukdyti Palangai pastatyti naują autobusų stotį: Klaipėdos apygardos prokuratūra nerado įstatymų pažeidimų ir atsisakė tenkinti „Rimi Lietuva“ dukterinės įmonės „Hakonlita“ reikalavimą panaikinti stoties statytojui, UAB „Palanga Properties“, išduotą leidimą statybai.


Susipažinus su UAB „City Projects“ pateikta naujos autobusų stoties ir prekybos centro greta Klaipėdos plento koncepcija ir statinių vizualizacija, susidaro įspūdis, kad lieka neįvertintas su tokių svarbių objektų kompleksu susijęs pėsčiųjų bei įvairaus transporto išorinio ir vidinio eismo organizavimas, nors su planuojamais statyti objektais tai labai aktualu, nes tai...


Viešųjų tualetų trūkumas yra viena iš opiausių problemų Palangoje. Todėl prireikus į tualetą, kurorto svečiai priversti ieškoti jų po visą miestą ar įsmukti į pirmą pasitaikiusią kavinę, nors šios iš ne savo lankytojų už pasinaudojimą „karališka“ vieta reikalauja lito. Tačiau savivaldybė nemato didelio poreikio pastatyti papildomus tualetus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius