Ugniagesiai gelbėtojai minėjo profesinę šventę

Palangos tiltas, 2015-05-07
Peržiūrėta
2293
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ugniagesiai gelbėtojai minėjo profesinę šventę

Praėjusį antradienį Klaipėdos apskrities ugniagesiai gelbėtojai minėjo savo profesinę šventę – šv. Florijono ugniagesių globėjo dieną – Kretingoje. Buvo aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, vėliau ugniagesiai dalyvavo šventinėje rikiuotėje Rotušės aikštėje. Šventėje grojo Kretingos meno mokyklos pučiamųjų orkestras, buvo demonstruojama gaisrinė technika ir įranga. Savo įgūdžius rodė ugniagesiai gelbėtojai, jie iš tariamos autoavarijos išlaisvino nukentėjusįjį ir sukarpė lengvąjį automobilį, parodė kaip reikia naudoti nešiojamus gesintuvus gesinant gaisrą, savo gebėjimus pademonstravo ugniagesių narai ir aukštalipiai.
  Šventės metu buvo įteikti apdovanojimai labiausiai nusipelniusiems ugniagesiams. Pasižymėjimo ženklais ir padėkomis taip pat apdovanoti ir Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (Palangos PGT) darbuotojai:
Palangos miesto savivaldybės mero Šarūno Vaitkaus vardu mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas padėkas už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, gesinant gaisrus ir vykdant gelbėjimo darbus, įteikė ugniagesiams gelbėtojams Viktorui Mažoniui, Rimgaudui Galdikui ir Gražvydui Stratkauskui. Mero  padėka taip pat paskatinta Palangos PGT Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnioji inspektorė Sandra Vasiliauskaitė.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Matūzas už glaudų bendradarbiavimą ir pagalbą policijai padėka apdovanojo Palangos PGT viršininko pavaduotoją Bronių Beniulį.    
Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Gedeminas Karalius padėkomis apdovanojo ugniagesius gelbėtojus  Petrą Kuzmicką ir Dainių Dervinį bei  įteikė  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos vidaus tarnybos generolo Remigijaus Baniulio apdovanojimus: už nuopelnus valstybinei gelbėjimo tarnybai III laipsnio Valstybinės gelbėjimo tarnybos ženklą-kryžių „Artimui pagalbon“ Palangos PGT viršininkui Vidmantui Jaruliui, taip pat  už nuopelnus Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai bei nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą ir darbą Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklą „Už garbingą tarnybą“, žyminčiam 25 tarnybos metus, pamainos vadui Dainiui Surbliui.

Palangos PGT informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Vaikų globa - tai prasmingiausia dovana, kurią žmogus gali padovanoti kitam, mažesniam už save.  Jūs galite padovanoti savo šeimą vaikui, kuris jos neturi“ - renginių vedėjas Rokas Pilibaitis kreipėsi į gausiai susirinkusią miesto bendruomenę kviesdamas įsitraukti į šeimos šventės sūkurį. 


Vis labiau vėstant orams, prasidėjo intensyvus šildymo sezonas. Kaip rodo statistika, šaltaisiais metų mėnesiais labai padaugėja gaisruose žūstančių žmonių. Taip yra todėl, kad atvėsus orams, gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.  


Puoselėjant Lietuvos ir Prancūzijos draugiškus santykius, jau tradicija tampa Palangoje minėti Nacionalinę Prancūzijos dieną ir rengti Bastilijos šventę. Ši šventė šiemet minėta sekmadienį, liepos 9-ąją kultūros pievoje „I love Palanga“, šiek tiek anksčiau nei tikroji Nacionalinė Prancūzijos diena.


Vakar šalies ugniagesiai gelbėtojai minėjo Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Tądien tradiciškai padėkos raštais apdovanojami kai kurie ugniagesiai, padėkų sulaukė ir palangiškiai. O šventės išvakarėse kvietė visuomenę pasižvalgyti, koks ugniagesių darbas, kokias priemones jie naudoja, skubėdami gelbėti degančio žmonių turto ar...


Praėjusį antradienį Klaipėdos apskrities ugniagesiai gelbėtojai minėjo savo profesinę šventę – šv. Florijono ugniagesių globėjo dieną – Kretingoje. Buvo aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, vėliau ugniagesiai dalyvavo šventinėje rikiuotėje...


Šventojoje budės ugniagesiai gelbėtojai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 19 | Rubrika: Miestas

Nuo trečiadienio šventojiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai galės ramiau miegoti ir jaustis saugesni – čia atidarytas naujas priešgaisrinio gelbėjimo postas, kuriame, apsiginklavę visa reikalinga technika ir įranga visą parą budės ugniagesiai gelbėtojai.


Tradiciškai kiekvienais metais Klaipėdos apskrities ugniagesiai gelbėtojai savo profesinę šventę švenčia vis kitame apskrities mieste. Šiais metais gegužės 2 dieną šventė vyko Skuodo mieste.


Rugpjūčio 7-8 dienomis vyko projekto "Ekologinių avarijų likvidavimas Baltijos jūros pakrančių regione" jungtinės Lietuvos ir Latvijos ugniegesių gelbėtojų pratybos Baltijos pakrantėje prie Būtingės ir Papėje Latvijoje.


Pastaruoju metu šalį alinantys karščiai sparčiai didina skęstančiųjų bei nuskendusių žmonių skaičių. Jeigu birželio mėnesį vien tik šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 19 skenduolių, tarp jų ir 4 vaikus, tai dar nesibaigus liepai, jau ištrauktas trisdešimtas nuskendęs žmogus. O iš viso šiemet ugniagesiai...


Šiandien minima Angelų sargų arba Policijos diena, kurią kasmet savaip švenčia visos Lietuvos policijos pareigūnai, ne išimtis –ir Palangos miesto policijos komisariatas. „Mes šią dieną paminėjome diena anksčiau. Dešimtą valandą buvo iškilmingas susirinkimas bei nusipelniusių pareigūnų apdovanojimai. Buvo atvykę koncertuoti vaikai iš Palangos S.Vainiūno muzikos mokyklos. Vidurdienį buvo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius