Ugniagesiai gelbėtojai minėjo Šv. Florijono gaisrų sergėtojų dieną

Palangos tiltas, 2014-05-08
Peržiūrėta
2822
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmas iš kairės Latvijos Kuržemės regiono brigados vadas Andrėjs Belakovs, Palangos PGT skyrininkas Bronius Drungilas, Klaipėdos APGV viršininkas Gedeminas Karalius.
Pirmas iš kairės Latvijos Kuržemės regiono brigados vadas Andrėjs Belakovs, Palangos PGT skyrininkas Bronius Drungilas, Klaipėdos APGV viršininkas Gedeminas Karalius.

Tradiciškai kiekvienais metais Klaipėdos apskrities ugniagesiai gelbėtojai savo profesinę šventę švenčia vis kitame apskrities mieste. Šiais metais gegužės 2 dieną šventė vyko Skuodo mieste.

Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (Palangos PGT) ugniagesiai gelbėtojai kartu su visais Klaipėdos apskrities kolegomis, dalyvavo Šv. Florijono ugniagesių globėjo, gaisrų sergėtojo dienos minėjime. Šventė prasidėjo iškilmingos rikiuotės eisena miesto gatvėmis iki Skuodo Šv. Trejybės bažnyčios, kur buvo laikomos Šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus. Po Mišių šventinės rikiuotės būrys nužygiavo į miesto centrinę aikštę, kur juos pasitiko meno mokyklos orkestras su šokėjomis. Į aikštę pasveikinti ugniagesių gelbėtojų susirinko gausus būrys garbingų svečių, iš Vilniaus atvyko Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstutis Komskis ir Seimo narė Audronė Pitrėnienė, dalyvavo ir ugniagesius sveikino apskrities savivaldybių rajonų ir miestų vadovai, Policijos ir Sienos apsaugos tarnybų viršininkai taip pat kolegos iš Latvijos valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Kurzemės regiono, vadovaujami brigados vado Andrėjaus Beliakovo (Andrėjs Belakovs). Aikštėje vyko labiausiai pasižymėjusių ugniagesių gelbėtojų apdovanojimai, tarp kurių buvo ir gausus būrys iš Palangos miesto. Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (Klaipėdos APGV) viršininkas Gedeminas Karalius už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą įteikė padėkos raštus Palangos PGT pamainos vadui Dainiui Surbliui ir skyrininkui Audriui Petrauskui. Palangos miesto savivaldybės mero Šarūno Vaitkaus vardu mero pavaduotojas Saulius Simė ir mero patarėja Karolina Kubeldzienė pasveikino ugniagesius ir įteikė padėkas už pavyzdingą tarnybinių pareigų vykdymą gesinant gaisrus ir atliekant gelbėjimo darbus pamainos vadams Sigitui Stonkui ir Tomui Liutikui bei skyrininkui Vytautui Butavičiui. Už svarų indėlį, užtikrinant Palangos miesto gyventojų ir svečių saugumą, bei pagalbą organizuojant gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbus, Palangos miesto 760 metų jubiliejaus medaliu buvo apdovanotas Klaipėdos APGV viršininkas, vidaus tarnybos pulkininkas Gedeminas Karalius. Palangos PGT viršininkui Vidmantui Jaruliui už glaudų bendradarbiavimą padėkos raštą įteikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM Pakrančių apsaugos rinktinės vadas Donatas Lengvinas, Raimondui Grabiui, Palangos PGT Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkui, už gyventojų švietimą gaisrų prevencijos klausimais padėką pareiškė Lietuvos Respublikos Seimo narė, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė.

Tačiau labiausiai tarp Palangos miesto ugniagesių gelbėtojų buvo pagerbtas nuo 1991 metų priešgaisrinėje tarnyboje dirbantis vidaus tarnybos vyresnysis puskarininkis, skyrininkas Bronius Drungilas, kuris už išgelbėtą skęstantį žmogų ir nuopelnus Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus vidaus tarnybos generolo Remigijaus Baniulio įsakymu buvo apdovanotas pasižymėjimo ženklu „Ugniagesio gelbėtojo žvaigžde“.

Po apdovanojimų ceremonijos Skuodo miesto visuomenei ir svečiams buvo demonstruojama gaisrinė technika, karpomas lengvasis automobilis, vykdomas degančio automobilio gesinimas putomis, demonstruojama, kaip elgtis su gesintuvais. Vyko narų ir aukštalipių pasirodymas bei jų įrangos demonstravimas.

 

Palangos PGT inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per pirmąsias tris šių metų savaites šalyje kilo per 600 gaisrų, juose žuvo 10 žmonių, o 25 gyventojai patyrė traumų.


Rugsėjo 23 dieną Palangos senosios gimnazijos bendruomenė paminėjo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Tą dieną 1943 metais buvo likviduotas Vilniaus getas.


Sausio 13-ąją visa Lietuva, ir Palanga, minėjo Laisvės gynėjų dieną. 1991 metais šią dieną įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybei jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14. Televizijos bokštas buvo užimtas...


Vakar šalies ugniagesiai gelbėtojai minėjo Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Tądien tradiciškai padėkos raštais apdovanojami kai kurie ugniagesiai, padėkų sulaukė ir palangiškiai. O šventės išvakarėse kvietė visuomenę pasižvalgyti, koks ugniagesių darbas, kokias priemones jie naudoja, skubėdami gelbėti degančio žmonių turto ar...


Praėjusį antradienį Klaipėdos apskrities ugniagesiai gelbėtojai minėjo savo profesinę šventę – šv. Florijono ugniagesių globėjo dieną – Kretingoje. Buvo aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, vėliau ugniagesiai dalyvavo šventinėje rikiuotėje...


Šventojoje budės ugniagesiai gelbėtojai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 19 | Rubrika: Miestas

Nuo trečiadienio šventojiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai galės ramiau miegoti ir jaustis saugesni – čia atidarytas naujas priešgaisrinio gelbėjimo postas, kuriame, apsiginklavę visa reikalinga technika ir įranga visą parą budės ugniagesiai gelbėtojai.


Tradiciškai kiekvienais metais Klaipėdos apskrities ugniagesiai gelbėtojai savo profesinę šventę švenčia vis kitame apskrities mieste. Šiais metais gegužės 2 dieną šventė vyko Skuodo mieste.


Rugpjūčio 7-8 dienomis vyko projekto "Ekologinių avarijų likvidavimas Baltijos jūros pakrančių regione" jungtinės Lietuvos ir Latvijos ugniegesių gelbėtojų pratybos Baltijos pakrantėje prie Būtingės ir Papėje Latvijoje.


Pastaruoju metu šalį alinantys karščiai sparčiai didina skęstančiųjų bei nuskendusių žmonių skaičių. Jeigu birželio mėnesį vien tik šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 19 skenduolių, tarp jų ir 4 vaikus, tai dar nesibaigus liepai, jau ištrauktas trisdešimtas nuskendęs žmogus. O iš viso šiemet ugniagesiai...


Praėjusią savaitę lietuviai minėjo Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 21-ąsias metines. Vieni aktyviau, kiti pasyviau, tačiau ši diena, žinoma, nepalieka abejingo nei vieno piliečio. Šią dieną minėjo ir palangiškiai, ypatingai šią dieną pagerbė jaunieji miestelėnai, dovanoję gražiausias dainas ir šokius Lietuvai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius