Už meilę Palangai atsidėkota byla

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2015-09-03
Peržiūrėta
638
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Už meilę Palangai atsidėkota byla

Svarbiausia kurorto įmonė „Palangos komunalinis ūkis“ netikėtai liko be ilgamečio vadovo Konstantino Skieraus. Neatlaikęs prokurorų spaudimo 8 metus savivaldybės valdomai bendrovei vadovavęs direktorius praėjusią savaitę paprašė atleisti jį iš darbo.
Tokiam nelauktam sprendimui kiek daugiau nei pusmetį iki pensijos ketinęs dirbti K. Skierus ryžosi po to, kai nuo pernai spalio bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ vadovo veiklą tiriančiai STT tik dabar prireikė direktorių net pusmečiui nušalinti nuo pareigų. Kaip savo pareigose iki šiol dirbęs direktorius galėjo trukdyti ikiteisminiui tyrimui, kuriame jau surinkti visi įrodymai, klausimų nekilo ir prokuroro prašymą tenkinusiam teismui.
Panašu, kad kažkam labai knietėjo šį vadovą trūks plyš išguiti iš direktoriaus kabineto. Neveltui STT pasiskubino į savivaldybę atsiųsti dar neįsiteisėjusią apylinkės teismo nutartį ir nurodė ją vykdyti. Vėliau STT atstovai ėmė aiškinti, kad šis prašymas-reikalavimas buvo atsiųstas kaip informacija. Kad savivaldybės administracijos direktorė galėtų ruošti įsakymą apie nušalinimą.
Iš kur tokia skuba? Gal K. Skieraus skundą nagrinėsiantis aukštesnis teismas šią nutartį panaikins kaip nepagrįstą? Juo labiau, kad įmonės direktoriaus namus, kabinetą iškrėtę ir visus bendrovės finansinius dokumentus išnaršę STT pareigūnai teiškapstė tik tokias „nuodėmes“, iš kurių juokas ima.
Kita vertus, pagal tuos epizodus, kuriais kaltinamas K. Skierus, metus trunkančio tyrimo per akis, kad aiškiai kurpiamą bylą atiduoti teismui arba ją nutraukti. Beje, gegužę ji ir buvo nutraukta prokuratūrai atsisakius įtarimų piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu. Bet, matyt, bylos užsakovui vis nerimstant, tie patys epizodai buvo panaudoti ištraukiant kitą kaltinimą apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu.
Ką gi tokio „Palangos komunalinio ūkio“ direktoriumi dirbęs K. Skierus padarė, kad teisėsauga direktoriaus „nusikaltimus“ narplioja iki šiol?
Pernai STT sužinojo, kad naudojant įmonės techniką, privatiems asmenims buvo atlikta paslaugų už 326 eurus neišrašant apskaitos dokumentų. Be to, trys įmonės darbuotojai esą darbo metu 4 kartus talkinę K. Skieraus asmeniniame ūkyje, o už tai jiems buvę sumokėta 137 eurai darbo užmokesčio. Patys darbininkai tvirtina, kad jie darbavęsi laisvu laiku, o K. Skierus su jais atsiskaitęs iš asmeninių lėšų. Savo sodyboje naudotos įmonės žoliapjovės kurą direktorius pirko iš savo pinigų.
Keletą mėnesių jo namą bei sodybą sekę ir filmavę pareigūnai užfiksavo, kaip įmonės transportu iš vieno privataus ūkio Skuode buvo vežami akmenys, komunalininkų žoliapjove buvo šienaujama jo sodyboje, įmonės technika buvo naudojama medžių viršūnių genėjimui prie Vydmantų gimnazijos.
Pats K. Skierus aiškina, kad komunalininkų daug kas prašo įvairios pagalbos, tačiau už kai kuriuos smulkius darbus įmonei naudingiau yra gauti paslaugomis.
Štai Vydmantų gimnazijos direktorius yra žinomas gėlininkas. Už tai, kad per 20 minučių prie netoli Palangos esančios gimnazijos buvo nugenėti keli medžiai, jis įmonei parūpino retų gėlių sėklų. Ūkininkui padėję pervežti akmenis komunalininkai įmonės poreikiams patys parsivežė keletą tonų akmenų. Jie dabar puošia miesto gėlynus.
Vertinant formaliai, visiems šiems darbams, technikos naudojimui, akmenų, gėlių įsigijimui turėjo būti išrašomi buhalterinės apskaitos dokumentai, pildomos sąskaitos faktūros. Tačiau ar dėl to savivaldybės bendrovė patyrė apčiuopiamą žalą? Juk jei komunalininkai visą tai būtų pirkę, įmonė būtų išleidusi gerokai daugiau pinigų, nei atsiėjo technikos savikaina. Pagaliau, dėl šventos ramybės K. Skierus į įmonės kasą pats sumokėjo tuos 326 eurus už panaudotą bendrovės techniką.
Miesto labui pasielgęs ūkiškai, komunalininkų vadovas buhalterinės apskaitos tvarką, be abejo, pažeidė. Tačiau ar nubausti už tokį pažeidimą nebūtų pakakę papeikimo, administracinės baudos, pagaliau? Tačiau baudžiamąją bylą sukūrusių iniciatorių tikslas buvo ne nubausti buhalterinių formalumų nepaisiusį vadovą, o jį pašalinti iš posto. Ne atsitiktinai pernai spalį į bendrovės direktorius jau buvo besisiūlančių dar kratoms nesibaigus.
Ilgai K. Skierui kėdę džyrinę veikėjai savo pasiekė. Nors komunalininkų vadovas dar galėjo dirbti bent iki rugsėjo pabaigos, kada Klaipėdos apygardos teismas yra numatęs nagrinėti jo skundą dėl nušalinimo, bendrovės direktorius kabineto duris visam laikui užvėrė pats.
„Jei kažkam taip labai jau reikia, kad aš nevadovaučiau įmonei, pasitrauksiu be jokių žeminamų nušalinimų. Juo labiau, kad kovo mėnesį jau buvau nusprendęs išeiti į pensiją. Geriau, kad naujasis bendrovės direktorius įmonėje apsiprastų pasibaigus vasaros sezonui, o ne prieš būsimą vasarą“, – savo apsisprendimą aiškino K. Skierus.
Jis teigė, kad pasitraukti iš pareigų nori garbingai, o ne po laikinojo nušalinimo, kuris pusmečiui vadovą būtų palikęs be atlyginimo ir net be sveikatos draudimo.
Kokią STT ieškomą žalą patyrė prie K. Skieraus suklestėjęs „Palangos komunalinis ūkis“ – patys prokurorai negali nustatyti iki šiol.
Tačiau visiškai aišku, ką prarado miestas. Puikų darbų organizatorių, pareigingą vadovą, kurio vadovautai įmonei priklauso visi nuopelnai dėl išpuoštos ir gėlėse skendinčios Palangos, naujame pastate įkurdintos savivaldybės, neatpažįstamai pasikeitusių laidojimo namų, naujos autobusų stoties ir daugybės kitų kasdienių darbų, kuriais dabar taip didžiuojasi miesto valdžia.
Ar ir ateityje jų bus tiek, kai nebeliko K. Skieraus?

Jūsų komentaras:

p 2015-09-11 19:05 (; / IP: 78.57.226.210)
iskrypimas/ miesta mylet/... geriau moteri

'' 2015-09-11 19:03 (', / IP: 78.57.226.210)
sako, visi mentai bus knserwatuoriai

mere, mere 2015-09-04 16:28 (/ / IP: 78.57.226.210)
,,PUSYNAS".... KOMUNALINIS...kas toliau? apraminkis...WC uzsiimk

mere, mere 2015-09-04 16:26 (/ / IP: 78.57.226.210)
,,PUSYNAS".... KOMUNALINIS...kas toliau?

mere, mere 2015-09-04 16:26 (/ / IP: 78.57.226.210)
,,PUSYNAS.... KOMUNALINIS...kas toliau?

Taip pat skaitykite

Kartu su pavasariu, atbundančia gamta mus aplanko ir Prisikėlimo džiaugsmas – su pakiliu virpesiu širdyse pasitinkame vieną iš gražiausių švenčių – šv. Velykas. Tebūna jos džiaugsmingos ir jaukios, te kiekvienus namus, kiekvieną širdį aplanko vidinė ramybė, šiluma ir pilnatvė. Te šv. Velykų varpų gausmas prišaukia laimę...Eglė PALUBINSKAITĖ Linas JEGELEVIČIUS Sutinkant Naujuosius, Palangoje niekam nenulėkė galva ar ranka šaudant šventines petardas, niekas negavo galo išgėręs rekordiškai daug alkoholio, bet tai nereiškia, kad prasidedančiais Beždžionės metais kurorte nesielgėme beždžioniškai. „Kaip ir visada, o ypač per šventes, dalis smurto...


Klaipėdos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą prieš Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėją Vygantą Rekašių pagal Kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio pareiškimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo (Baudžiamojo kodekso 284 str. 1 d.) paskutinę praėjusių metų dieną Kurhauze. Vakar Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuroras...


Už meilę Palangai atsidėkota byla  5

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2015 09 03 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Svarbiausia kurorto įmonė „Palangos komunalinis ūkis“ netikėtai liko be ilgamečio vadovo Konstantino Skieraus. Neatlaikęs prokurorų spaudimo 8 metus savivaldybės valdomai bendrovei vadovavęs direktorius praėjusią savaitę paprašė atleisti jį iš darbo.


Vos prieš daugiau kaip mėnesį susitikime su palangiškiais Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, pakartojęs, kad Šventojoje iškilęs daugiaaukščių namų kompleksas „Elija“ turi būti nugriautas dėl neva pažeistų aukštingumo reikalavimų, privalo prikąsti liežuvį: Vaidas Šimaitis, „Elijos“ vystytojas, švenčia...


83-ejų metų palangiškė Magdalena Ignotienė – guvi ir aristokratiškų, tarsi Anglijos karalienės, manierų moteris. Tačiau Palangos apylinkės prokurorei Nijolei Požarskienei ji – įkyruolė, kuri trukdo prokurorų darbą ir ramybę. „Prokuratūrai būtų geriausia, kad aš išleisčiau paskutinį kvapą – tuomet, nesant nukentėjusiems mano brolio kunigo žūties byloje, ji savaime būtų baigta“, - sako...


Kurorto Darbo biržos byla atidėta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 09 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį Klaipėdos apygardos administraciniame teisme nagrinėta byla dėl Palangos darbo biržai skirto valstybinio žemės sklypo panaudos sutarties nutraukimo. Pasak kurorto Darbo biržos direktorės Ritos Kivytaitės, teismas bylą atidėjo iki tol, kol išsispręs  kurorto paminklosauginio plano likimas, nes ši byla siejama su šiuo svarbiu Palangai teritorijų planavimo dokumentu. ...


Valdantiesiems gresia dar viena byla

Aistas MENDEIKA, 2009 03 25 | Rubrika: Miestas

Viešosios įstaigos Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Egidijus Rimkus įžvelgia padarytą nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 228 straipsnyje, kurią galėję padaryti Palangos miesto savivaldybės tarybos Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkas Viktoras Pivrikas, nariai Sondra Kulikauskienė, Nijolė...


Teisme vis dar vilkinama byla

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 02 23 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį Klaipėdos apylinkės teismas turėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurios akiratyje - Palangos vicemeras Rimantas Garolis ir verslininkas Kęstutis Gecas. Tačiau ir vėl, trečią kartą iš eilės, bylos svarstymas „užstrigo“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius