Vaikų saugumu turi rūpintis visa bendruomenė

Rosita SIMONAUSKAITĖ, 2016-06-13
Peržiūrėta
1919
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaikų saugumu turi rūpintis visa bendruomenė

Tėvams vaikų saugumas – didžiausias prioritetas. Tad nenuostabu, kad daug diskusijų sukėlė riedlenčių parke, esančiame Palangos senosios gimnazijos teritorijoje, tėvų įžvelgta grėsmė. Anot jų, kai kurie nepilnamečiai nuolat rūko, vartoja alkoholį, šiukšlina, tuo sukeldami pavojų bei nesaugumo jausmą ten esantiems vaikams.
Į redakciją užsukusi vaikų saugumu susirūpinusi mama papasakojo, jog buvo kreiptasi ir į Palangos policijos komisariatą. Tiesa, pareigūnai netrukus sureagavo ir apsilankė jaunimo pamėgtoje vietoje.
„Kadangi pažeidėjai yra Palangos bendruomenės nariai, jie nuolat kelia grėsmę kitiems vaikams, ne tik atostogų laikotarpiu. Į suaugusiųjų pastabas jie nereaguoja, todėl manome, kad policija yra vienintelė jėga, galinti suvaldyti šiuos nepilnamečius asmenis“, – tokiais žodžiais kreipėsi į policijos pareigūnus Palangos tėvų bendruomenė.
Itin aktyvi diskusija užvirė ir populiariame socialiniame tinkle sukurtoje grupėje, kur viena iš mamų Palangos bendruomenės teiravosi nuomonės, kaip išspręsti šią bėdą: daugiausiai žmonių pritarė minčiai, jog reiktų įrengti stebėjimo kamerą ir kurį laiką intensyviai stebėti. Anot jų, po poros policijos atvykimų baigtųsi šie nesklandumai. Kitas variantas: suaugusiems kuo dažniau lankytis riedlenčių parke, pasikalbėti su jaunimu, nesusipratėlius fotografuoti ir viešinti. Paskutinis siūlymas – labai drastiškas: tiesiog uždaryti parką. Šiam siūlymui, kaip ir prieš tai buvusiam, pritarė vos keletas, dauguma pasisakė už stebėjimo kamerą. Komentuodami palangiškiai skatino ir paprastesnes saugumą užtikrinančias priemones, pavyzdžiui, tiesiog įjungti šviesas.
Palangiškiai neliko abejingi, jie išsakė savo nuomonę šiuo klausimu. Pasak daugumos pasisakiusiųjų, pirmiausia savo vaikus turėtų tinkamai auklėti ir juos prižiūrėti būtent tėvai. „Tėvai turi auklėti savo vaikus, o ne gėdos stulpai su jų nuotraukom. Šiukšlina, rūko, geria, nebūtinai todėl jie blogi, tiesiog dar kvaili... Juk jie dar vaikai... Ne kaip nubausti, o kaip jiems padėti galvoti reikia. Žmogus, mokykloj eidavęs į talkas, valęs paplūdimius ir miškelius, nemes šiukšlės kur papuola“, – teigė vienas iš komentatorių.
Viena iš kalbintų mamyčių teigė, jog vaikams ši erdvė labai patinka, jie čia puikiai leidžia laiką, bėda tik ta, kad atėję kiti, kurie suinteresuoti kitokiomis pramogomis, dažnai šį malonumą sugadina, o dar ir gundo žalingais įpročiais. „Tai gerai, jeigu vaikas atsisako parūkyti ar dar kokių kenksmingų veiksmų imtis, o atsirado ir tokių, kurie mielai sutiko pabandyti. Tai tikrai nėra gerai, tad mes ir norime, kad vaikai jaustųsi saugūs, nebūtų spraudžiami į kampą, jog turi daryti vienaip ar kitaip“, – kalbėjo susirūpinusi mama.
Abejingi neliko ir vyresnieji Palangos jaunuoliai, kurie riedlenčių parke taip pat mielai leidžia laiką, netgi treniruojasi rimtesnėms varžyboms.
„Vaikai, kurie ateina į „skate“ parką ir, jūsų nuomone, elgiasi gerai, iš tiesų trukdo „profesionalams“ treniruotis. Sąlygos riedlenčių parke tikrai nepavydėtinos, bet reikia sulaukti liepos 2 dienos, kuomet vyks varžybos, jos atkreips dėmesį ne tik Palangos valdžios dėmesį, bet ir kitų miestų. Jaunimas ten galbūt ir rūko ar vartoja alkoholį, bet klausimas, ar kitose vietose to nedaro, visoje Palangoje tokių vietų begalės. Kameros ten yra, taip, kad tai nėra sprendimo būdas. „Mažyliai“ ateidami negerbia vyresnių žmonių, maišosi ir patys neklauso jiems skirtų pastabų, kurios iš esmės jokio rezultato neduoda. Reiktų auklėti vaikus ir juos prižiūrėti, nes jie netyčia gali ir nukentėti, vis dėlto tai yra ekstremalaus sporto vieta“, – savo nuomonę išsakė daug metų Palangos jaunuomenę atstovaujantis Vidmantas Mitkus. Pasak jo, visiems tėvams reiktų pažvelgti ir į savo vaikus, nes jie vienaip gali atrodyti tėvų akyse, o visai kitaip – svetimų.
Visgi Palangos policijos komisariato pareigūnai neliko abejingi mamų pagalbos šauksmui ir suskubo minėtoje pramogų vietoje patruliuoti. „Sulaukdavome ir anksčiau skundų dėl keliamo triukšmo šioje vietoje, bet ne taip ir daug, kitokių nusiskundimų lyg ir nebuvo. O kad tėvai rūpinasi vaikų saugumu, teisingai daro. Būtina visai bendruomenei tikslingai veikti, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. Patruliuojantys pareigūnai ar įrengtos kameros problemą išties padeda greičiau išspręsti, tačiau rankų negali nuleisti ir kiti bendruomenės nariai“, – įsitikinęs Palangos policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventės, atostogos – tai puiki proga visai šeimai pabūti kartu, pabendrauti, kurti šeimos tradicijas, dalintis pakilia nuotaika. Tačiau labai svarbu šventiniame šurmulyje nepamiršti saugumo ir dėmesio vaikui. 


Per didžiąsias metų šventes daug žmonių vyksta aplankyti artimųjų ar atostogauti, todėl Klaipėdos policijos pareigūnai ragina pasirūpinti savo turto saugumu – kartais vagys tiesiog pasinaudoja žmonių nerūpestingumu ar neapdairumu.


Šiandien Palangos miesto bendruomenė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Konkurencijos tarybos veiksmų, reikalaujant perduoti už viešąsias lėšas pastatytą kurorto baseiną valdyti į privačias rankas ir grasinant didžiulėmis baudomis. 


Šią savaitę meteorologai prognozuoja gausų sniegą. Kilus gaisrui ugniagesiams gelbėtojams gali būti sudėtinga privažiuoti, todėl prašome gyventojų pasirūpinti saugumu.


Palangos kurorto muziejus prisijungia prie Lietuvoje lapkričio 15–21 dienomis vykstančios Suaugusiųjų mokymosi savaitės surengdamas seminarą suaugusiems „Kaip rūpintis savo psichine sveikata“.


Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ ragina savo privačius ir verslo klientus reikalingas prekes ir paslaugas užsisakyti elektroninėje parduotuvėje www.tele2.lt. Čia tai galėsite padaryti saugiai, greitai ir paprastai. „Rūpindamiesi savo klientų saugumu, rekomenduojame kuo daugiau kasdienių reikalų ir darbų atlikti nuotoliniu būdu. Patogiai planuotis savo pirkinius ir...


Vaikų saugumu turi rūpintis visa bendruomenė

Rosita SIMONAUSKAITĖ, 2016 06 13 | Rubrika: Miestas

Tėvams vaikų saugumas – didžiausias prioritetas. Tad nenuostabu, kad daug diskusijų sukėlė riedlenčių parke, esančiame Palangos senosios gimnazijos teritorijoje, tėvų įžvelgta grėsmė. Anot jų, kai kurie nepilnamečiai nuolat rūko, vartoja alkoholį, šiukšlina, tuo sukeldami pavojų bei nesaugumo jausmą ten esantiems vaikams.


Įsibėgėjus rudeniui ir pasikeitus eismo sąlygoms, kurioms įtaką daro tamsusis paros metas, blogas matomumas, Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus pasirūpinti savo, savo vaikų, kitų artimųjų saugumu – naudoti atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes ar kitus rūbus su šviesą atspindinčiais elementais einant gatve...


Įsibėgėjus rudeniui ir pasikeitus eismo sąlygoms, kurioms įtakos turi tamsusis paros metas, blogas matomumas, Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus pasirūpinti savo, savo vaikų, kitų artimųjų saugumu – naudoti atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes ar kitus rūbus su šviesą atspindinčiais elementais einant gatve...


Gydytojas Alfredas Kerulis vaikų gydymą vadina širdies atgaiva ir ištiesia pagalbos ranką visiems jos norintiems. Puikius įgūdžius turėdamas gydytojas visuomet suteikia naudingų patarimų, o ir pats, kaip jis teigia, vis mokosi ir kasdien sužino ką nors nauja. Naujausias jo atradimas – alergiją vaikams kelia ir plastikinės pakuotės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius