Vaikų svajonė pamatyti jūrą išpildyta būrio palangiškių dėka

Palangos tiltas, 2018-08-04
Peržiūrėta
2094
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaikų svajonė pamatyti jūrą išpildyta būrio palangiškių dėka

Paskutinį liepos savaitgalį į Palangą sugužėjo pusė tūkstančio vaikų, kurie dar nebuvo regėję jūros, iš 47 savivaldybių – trečiąjį kartą kurorte vyko graži socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Tiek vaikų, tiek ir visų rėmėjų, savanorių emocijos liejosi per kraštus. „Norėtųsi visiems palinkėti tokiose gerumo akcijose sudalyvauti kuo dažniau. Tuomet visi pajustų bendrumo jausmą, gerumo rezultatus. Malonumą pajuto ne tik vaikai, kurie išties Palangoje jautėsi laukiami, bet ir visi prisidėję prie akcijos“, – tikino Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Prisidėjo bendruomenė
Projektą „Pasveikink jūrą Palangoje“ Palangos miesto savivaldybė organizavo jau trečius metus. Kaskart į Palangą atvyksta po kelis šimtus vaikų, kurie dar nė karto nėra regėję jūros. Su šia akcija Palangos miesto savivaldybė jungiasi prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“.
„Labai džiaugiamės, jog mums pavyko suburti svarią rėmėjų, savanorių komandą. Atvykę vaikai jautėsi labai laukiami“, – pasidžiaugė Palangos kultūros ir jaunimo centro vadovė.
Lėšų akcijai rengti skyrė Palangos miesto savivaldybė, sulaukta ir svarios rėmėjų pagalbos – ženkliai prisidėjo labdaros ir paramos fondas „Bėdų turgus“, gauta daug produkcijos iš kitų rėmėjų. Ryšio paslaugų įmonė „Tele2“ vaikams padovanojo po kuprinę, automobilius nuomojantys „CityBee“ dovanojo pledus, gėrimais aprūpino gamintoja „Rasa“, o kuo pasivaišinti – kepykla „Gudobelė“.
Vaikams buvo suteikta galimybė ir pasinerti į Palangoje siūlomą pramogų esančią gausą pramogų: aplankyti muziejus – Gintaro, Šunų, Kurorto, padūkti Palangos vasaros parke, iliuzijų name „Eureka“, renginius organizavo ir Palangos parapija, Moksleivių namai bei Birutės parko administracija.
Svarią pagalbą, sprendžiant techninius klausimus, suteikė „Palangos komunalinis ūkis“. „Mielai įsitraukė visos institucijos, susijusios su saugumu – gaisrininkai, gelbėtojai, paramedikai, kurių buvo atvykusių net iš Kauno. Gelbėtojai vaikus supažindino ir su saugos taisyklėmis vandenyje, pademonstravo, kaip padėti į nelaimę patekusiems. Juk negalima pamiršti, kad jūra, nors ir teikia didžiulį džiaugsmą, gali kelti ir pavojų. Neliko nuošaly ir visų Palangos mokyklų bendruomenės, kurios suteikė vaikams nakvynę, gamino jiems maistą iš atvežtų produktų“, – kalbėjo V. Petrauskienė.

Malonu daryti gera
Savo pajėgas sujungė ir visi devyni Palangos kultūros ir jaunimo centro meno kolektyvai, taip pat rūpinęsi, kad vaikai kurorte jaustųsi laukiami, viskuo aprūpinti. Kiekvienas vaikams atnešė po rankšluostį.
„Kaip galima neprisijungti, netapti tokios gražios iniciatyvos liudininkais. Kai matai vaikų švytinčias akis, jautiesi pakylėtai, nes žinai, kad ir tu tapai maža šio džiaugsmo dalimi. Atvyksta vaikai, kurių tėveliai tikrai negalėtų padovanoti jiems tokios šventės, tad būtina pasirūpinti, kad ši dovana mažųjų prisiminimuose išliktų kuo ilgiau. Kai vaikai nuoširdžiai džiaugiasi, dėkoja, kai nori kartu nusifotografuoti, tai ir mums džiaugsmas, jog galėjome prisidėti“, – kalbėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro vyrų choro „Jūros šauliai“ ir moterų ansamblio „Guboja“ vadovas Rimgaudas Juozapavičius.
„Smagu, kai savanoriauti tokiuose renginiuose nepabūgsta įvairaus amžiaus žmonės. Būtent taip ir turėtų būti. Tiek jauni, tiek ir vyresni – kiekvienas labai reikalingas. Visi Kultūros ir jaunimo centro darbuotojai su šeimomis prisidėjo prie šios akcijos, neskaičiuodami nei valandų, nei jėgų. Vaikams, tikiu, malonu matyti, kaip juos sergsti ir vyresnio amžiaus savanoriai, jie jaučiasi apsupti globos“, – pastebėjo V. Petrauskienė.
Į Palangą buvo atvykę ir kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai Edita Mildažytė bei ir Richardas Jonaitis, kurie taip pat mielai įsijungė į veiklas kartu su vaikais ir jais rūpinosi.
„Visa atmosfera Palangoje tiesiog pasikeičia, – neslėpė Kultūros ir jaunimo centro vadovė. – Įtraukiami į tą šurmulį visi esantys aplink – ne tik dalyviai, bet ir visa bendruomenė, poilsiautojai. Visus užlieja tas džiaugsmas, kurį skleidžia mažieji. Jiems – tai didžiulė šventė. Ir, atrodo, viskas taip paprasta – taip lengva būti geram“.

Skrieja padėkos
Grįžę namo mažieji dar gyvena puikiomis savaitgalio akimirkomis. Jų padėkos netruko pasiekti organizatorius.
„Dėkojame jums visiems už nuostabų renginį. Vaikai sakė, kad tai buvo nuostabu, super, labai gerai“, – rašė Rokiškio rajono grupės vadovai.
„Nuoširdi ir didelė padėka nuo mūsų mokytojų bei mokinių už puikų renginį. Sėkmės Jums tolesniuose darbuose“, ¬– teigė Danguolė iš Biržų, Kaštonų pagrindinės mokyklos.
„Norime Jums padėkoti už puikiai suorganizuotą akciją ir gerai praleistą laiką. Visų tėvelių ir vaikučių iš Širvintų savivaldybės Barskūnų pagrindinės mokyklos vardu norime dar kartelį tarti Jums nuoširdų AČIŪ“, – tokia padėka palangiškiams atskriejo iš Širvintų savivaldybės.
Savaitgalį Palangoje viešėję vaikai nesitvėrė džiaugsmu ir ne vienas patikino, jog tai geriausia dovana, kokią jie tik galėjo įsivaizduoti. Jau vien ką reiškė pirmą kartą išvysti jūrą, o dar laukė ir pramogų gausa.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ar Palanga jau tapo tik turtuolių ir jų vaikų kurortu? Iki „kovido“ pandemijos keturis metus rengusi kilnią akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“ mažiau pasiturinčių ir vargingai gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos – juos pakviesti pamatyti Baltijos jūrą ir pasidžiaugti jos bei Palangos malonumais – kurorto Savivaldybė šiemet jos nerengė.


Palangos miesto savivaldybės bei kurorto Viešbučių ir restoranų asociacijos bendradarbiavimo dėka Ukrainos karo pabėgėlių, apsistojusių kurorte, mokyklinio amžiaus vaikai galės nemokamai maitintis ir Velykų atostogų metu. 


Socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ į Palangą sukvietusi daugiau nei pusę tūkstančio 7-12 metų vaikų iš visos šalies, abejingų nepaliko. Renginio organizatorių – Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) – telefonai šią savaitę kaito nuo vaikų globėjų, mokytojų ir socialinių darbuotojų skambučių – dėkota už puikią šventę...


Paskutinį liepos savaitgalį į Palangą sugužėjo pusė tūkstančio vaikų, kurie dar nebuvo regėję jūros, iš 47 savivaldybių – trečiąjį kartą kurorte vyko graži socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Tiek vaikų, tiek ir visų rėmėjų, savanorių emocijos liejosi per kraštus. „Norėtųsi visiems palinkėti tokiose gerumo akcijose sudalyvauti kuo dažniau....


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


Praėjęs savaitgalis, liepos 30-31 d, giliai į atmintį ir širdį įsirėžė bemaž keturiems šimtams vaikų – tądien tiek visos Lietuvos vaikų iš mažiau pasiturinčių šeimų, lydimi juos prižiūrinčių suaugusiųjų, pirmąkart pamatė jūrą. Palangos savivaldybė su kelias dienas trukusia akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ prisijungė prie Lietuvos Respublikos...


Palangoje keli šimtai Lietuvos vaikų šiandien patyrė mažą stebuklą – pakviesti kurorto savivaldybės, jie atvyko į Palangą ir čia pirmą kartą pamatė jūrą. Mažųjų svajonę įgyvendino socialinę akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ .


Savaitgalį Panevėžyje įvykusiame Lietuvos vaikų, gimusių 2003–2005 m., čempionate, puikiai varžėsi Palangos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtiniai, kurie iškovojo net 5 medalius – 3 aukso ir 2 bronzos medalius. Čempionais savo amžiaus grupėse tapo Gustas Petrošius, Vaiva Šalkauskytė ir Motiejus Pauliukevičius.


Tarptautinę vaikų gynimo dieną – jaunųjų palangiškių koncertas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 30 | Rubrika: Jūros vaikai

Rytoj, birželio 1 d., Jūratės ir Kastyčio skvere bus minima Tarptautinė vaikų gynimo diena bei mokslo metų pabaiga. Renginį organizuoja Palangos moksleivių klubas bei Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.


Savo kūrybos „laivelius“ į didžiuosius menų vandenis „išplukdė“ dvi sudėtingo, bet sėkmingo likimo palangiškės. Fatališkas sutapimas: abi iš visada praturtinančios, į sėkmę vedančios, niekada neapgaunančios „Knygų karalijos“. Beje, apie sėkmę labai įžvalgiai yra tarstelėjęs pasauliui savo sentencijomis žinomas politikas –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius