Vaikų svajonė pamatyti jūrą – išpildyta!

Palangos tiltas, 2016-08-04
Peržiūrėta
2275
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaikų svajonė pamatyti jūrą – išpildyta!

Praėjęs savaitgalis, liepos 30-31 d, giliai į atmintį ir širdį įsirėžė bemaž keturiems šimtams vaikų – tądien tiek visos Lietuvos vaikų iš mažiau pasiturinčių šeimų, lydimi juos prižiūrinčių suaugusiųjų, pirmąkart pamatė jūrą. Palangos savivaldybė su kelias dienas trukusia akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ prisijungė prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamo projekto vaikams „Už saugią Lietuvą“.

Pramogos – visą dieną
Akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ kurorte vyko visą savaitgalį. Atvykę į Palangą, mažieji miesto svečiai S. Dariaus ir D. Girėno gatve bei Meilės alėja dainuodami ir skanduodami Palangos bei savo miestų vardus patraukė link jūros. Linksmybės prasidėjo dar Meilės alėjoje – čia mažųjų laukė įvairios atrakcijos bei smagios užduotys. Jūratės ir Kastyčio skvere pramogos tęsėsi ­– čia vyko įvairūs žaidimai, šokiai, vaidinimai.
Besilinksminantys vaikai net nenutuokė, kad vos už kelių metrų jų laukė išsvajota jūra. Mažamečius linksmino ryškiais bei žaismingais kostiumais pasidabinę animatoriai – jie kvietė vaikus šokti, žaisti žaidimus. Visa tai vyko skambant nuotaikingai vaikiškai muzikai.
Kiek vėliau vaikai buvo paraginti skubėti link Palangos tilto, kur jie pirmą kartą pamatė jūrą bei nusifotografavo bendrai nuotraukai.
Pasisveikinę su jūra, vaikai, lydimi savo grupių vadovų, gelbėtojų bei apsaugos darbuotojų, pasivaikščiodami pajūriu patraukė iki Mėlynosios vėliavos paplūdimio, kur jų laukė maudynės ir smėlio pilių statybos karu su palangiškiu skulptoriumi Andriumi Petkumi bei italų menininkų Leonardo Ugolini.

Ilgas pasirengimas
Renginio metu užkalbinta Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Emilija Lapėnienė spindėjo džiaugsmu. „Visų nuotaikos - puikios! Oras tikrai geras, vaikai, kaip matote, šypsosi. Labai džiaugiamės, kad į Palangos kvietimą atsiliepė tikrai daug savivaldybių, ir į pajūrį šiandien atvyko vaikai iš pačių tolimiausių Lietuvos kampelių“, – sakė E. Lapėnienė.
Savivaldybės darbuotojos teigimu, pasirengimas Palangoje priimti apie pusę tūkstančio mažųjų svečių iš akcijos organizatorių pareikalavo nemažai laiko jėgų. „Pasirengimas akcijai „Pasveikink jūrą Palangoje“ vyko daugiau nei porą mėnesių. Reikėjo ne kartą kontaktuoti su kitų Savivaldybių atstovais, išspręsti organizacinius klausimus, aptarti transporto, vaikus lydinčių asmenų ir kitus klausimus, o tai šiek tiek užtruko“, – pasakojo Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

Toks darbas nevargina
Tiek penktadienį, tiek šeštadienį į Palangą atvykę vaikai neturėjo kada nuobodžiauti – netrūko nei pramogų, nei geros nuotaikos. „Labai džiugu matyti vaikų šypsenas, tai skatina ir mus pačius nuoširdžiai šypsotis. Nuovargis, kurį patyrėme dirbdami su vaikais, dingo vos pamačius vaikų emocijas, kai mažieji pirmą kartą pamatė jūrą, kai dalis jų negalėjo sulaikyti emocijų ir garsiai šaukė iš džiaugsmo: „Kaip smagu! Einam maudytis!”, – kalbėjo viena iš vaikus linksminusių animatorių Arina Bespaniatnova.
Jos kolegė Alina Achmerova pridėjo: „Mes labai džiaugiamės, kad galime prisidėti prie šios šventės – juk į Palangą atvyko vaikai, kurių tėvai gyvena nepasiturinčiai. Kol kartu su mažaisiais ėjome nuo tilto link Mėlynosios vėliavos paplūdimio, vaikai negalėjo susiturėti – braidė, džiaugėsi vandeniu, taškėsi bei darė viską, ką galėjo, kad tik būtų kuo arčiau jūros. Vaikus tokia akcija džiugina, ir tai yra pats geriausias atlygis mums visiems“.

Atvykti – prabanga
Pakalbinta šiaulietė Jolanta, auginanti šešis vaikus, sakė, kad iki šiol nė viena iš jos atžalų nebuvo mačiusi jūros. Trijų vyresnėlių norams ir svajonėms buvo lemta išsipildyti – kartu su mama akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ dėka jie turėjo galimybę atvykti į kurortą, pamatyti banguojančią Baltiją bei papramogauti.
Šešių vaikų mama teigė, kad atvykti į pajūrį šeima neturi finansinių galimybių. „Mano trys atžalos šiais metais pirmą kartą pamatė jūrą. Išvydę jie klausė, kur baigiasi jūra, aš jiems atsakiau, jog niekur, – įspūdžiais dalinosi Jolanta. – Dar savo trims namie likusiems vaikams reikės papasakoti, kaip jūra atrodo. Nors jie mažiukai, galbūt nelabai supras, bet vis tiek pasidalinsime įspūdžiais. Labai gera akcija, tikrai nuoširdžiai dėkojame ir organizatoriams, ir mūsų Prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuri palaikė šitą renginį“.

Subūrė bendruomenę
Savivaldybės akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ gražiam tikslui subūrė ir kurorto bendruomenę – prie šios iniciatyvos prisijungė vietos verslininkai (UAB „Timotis“, sveikatos centras „Energetikas“,), socialinės, kultūros bei ugdymo įstaigos (Palangos Vlado Jurgučio bei „Baltijos“ pagrindinės mokyklos, Palangos senoji gimnazija, Stasio Vainiūno meno mokykla, Palangos sanatorinė mokykla, Palangos miesto socialinių paslaugų centras, Palangos gintaro muziejus, Paramedikų asociacija), UAB „Palangos komunalinis ūkis“.
Vaikams rengiamą įspūdžių kupiną programą savo indėliu praturtino Palangos kultūros ir jaunimo centras, Palangos parapijos klebonas Marius Venskus, tarptautinio cirko festivalio Palangoje "Stebuklų šalis" organizatoriai, Palangos botanikos parko darbuotojai, aktyvus, savanorystės idėjas propaguojantis kurorto jaunimas, nemokamas sporto pramogas dovanojo Kęstučio Navicko badmintono akademija bei futbolo klubas „Gintaras“.
Kad pramogos pajūryje būtų saugios, paplūdimyje ypatingą dėmesį mažiesiems skyrė pajūrio gelbėtojai – Palangos miesto vandens motociklininkų klubas, prie akcijos noriai prisijungė ir saugos tarnyba „Argus“.
Palangos miesto savivaldybė planuoja daug džiaugsmo visos Lietuvos vaikams suteikiančią akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“ organizuoti kasmet.

Palangos m. sav. inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį savaitgalį į Baltijos jūrą buvo paleisti dar šeši Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre išslaugyti ruoniukai.


Ar Palanga jau tapo tik turtuolių ir jų vaikų kurortu? Iki „kovido“ pandemijos keturis metus rengusi kilnią akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“ mažiau pasiturinčių ir vargingai gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos – juos pakviesti pamatyti Baltijos jūrą ir pasidžiaugti jos bei Palangos malonumais – kurorto Savivaldybė šiemet jos nerengė.


Socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ į Palangą sukvietusi daugiau nei pusę tūkstančio 7-12 metų vaikų iš visos šalies, abejingų nepaliko. Renginio organizatorių – Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) – telefonai šią savaitę kaito nuo vaikų globėjų, mokytojų ir socialinių darbuotojų skambučių – dėkota už puikią šventę...


Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana Nausėdiene šeštadienį, liepos 27 d., Palangoje dalyvavo socialinėje akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“. Pirmą kartą susitikti su jūra iš įvairiausių Lietuvos pakraščių atvyko apie 500 sunkiai gyvenančių šeimų vaikų. Linksmoji eisena nuo Grafų Tiškevičių alėjos, lydima...


Jau tradicinė, ketvirtąjį kartą Palangoje vyksianti socialinė akcija „Pasveikink jūrą“ šį šeštadienį susilauks ypatingo svečio – naujojo šalies Prezidento Gitano Nausėdos. „Prezidentas su žmona išties šeštadienį lankysis Palangoje ir pasveikins akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ dalyvius bei organizatorius....


Liepos 27–28 dienomis vaikai iš visos Lietuvos didžiausiame šalies kurorte, Palangoje, vėl sveikins jūrą – čia vyks Palangos miesto savivaldybės inicijuojama ir jau tradicine tapusi socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Akcija skirta 7–12 metų vaikams, dar nė karto nemačiusiems jūros. Kad šventė pavyktų, ji turi būti...


Paskutinį liepos savaitgalį į Palangą sugužėjo pusė tūkstančio vaikų, kurie dar nebuvo regėję jūros, iš 47 savivaldybių – trečiąjį kartą kurorte vyko graži socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Tiek vaikų, tiek ir visų rėmėjų, savanorių emocijos liejosi per kraštus. „Norėtųsi visiems palinkėti tokiose gerumo akcijose sudalyvauti kuo dažniau....


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


Praėjęs savaitgalis, liepos 30-31 d, giliai į atmintį ir širdį įsirėžė bemaž keturiems šimtams vaikų – tądien tiek visos Lietuvos vaikų iš mažiau pasiturinčių šeimų, lydimi juos prižiūrinčių suaugusiųjų, pirmąkart pamatė jūrą. Palangos savivaldybė su kelias dienas trukusia akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ prisijungė prie Lietuvos Respublikos...


Palangoje keli šimtai Lietuvos vaikų šiandien patyrė mažą stebuklą – pakviesti kurorto savivaldybės, jie atvyko į Palangą ir čia pirmą kartą pamatė jūrą. Mažųjų svajonę įgyvendino socialinę akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ .


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius