Verslininkai trynė rankomis – Stintų šventės dalyviai plačiai atvėrė pinigines

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-02-14
Peržiūrėta
1763
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jau tradicija tapusi Stintų šventė Palangos verslininkams tapo svarbiu pajamų šaltiniu žiemos metu. Kai kasdien Palangoje žiemos metu galima klausytis ramios tylos, tuo tarpu, per stintų šventę kurortas atgijo: čia sugūžėjo tūkstančiai žmonių ne tik iš visų Lietuvos kampelių, bet ir iš užsienio. Kiti barai bei restoranai atsidarė specialiai savaitgaliui, kad galėtų pasipelnyti.

 

Susilaukė itin daug klientų

Visus metu dirbantis restoranas „de Cuba“ šiais metais susilaukė itin daug klientų. „Restoranas buvo beveik visuomet pilnas žmonių. Palangiškių verslininkų entuziazmas plėtoti šią šventę davė savo vaisių. Šeštadienį mes pardavėme apie šimtą porcijų stintų, o sekmadienį mažiau, gal apie penkiasdešimt stintų porcijų. Tačiau stintų nepristigome, buvome pilnai apsirūpinę. Porcijų buvo parduota žymiai daugiau nei praėjusiais metais“, - pasakojo restorano „de Cuba“ direktorius Gedas Petraitis.

Restorane 150 gramų stintų svorio porcija kainavo 15 litų 50 centų. „Labai džiaugiamės, kad stintų šventėje buvo tokia didelė gausa žmonių, kurie mėgavosi stintomis. Tarp klientų buvo ne tik lietuvių, bet sulaukėme daug rusų, baltarusių, vokiečių, skandinavų ir labai daug kaimynų latvių. Man atrodo, kad šiais metais žmonių buvo tikrai daugiau ir šventė įgauna tarptautinio masto šventės vardą“, - kalbėjo G.Petraitis.

G.Petraičio nuomone, toks žmonių gausumas restorane galėjo būti ir dėl šalto oro. „Praėjusiais metais buvo šilčiau kieme, todėl žmonės daugiau vaikštinėjo ir mažiau kavinėse sėdėjo, o šiais metais šaltas oras daugelį privertė užsukti į kavines, restoranus. Manau šaltas oras iš dalies padėjo kavinėms bei restoranams, žinoma, kieme prekiaujantiems gal buvo prastesni metai“, - kalbėjo G.Petraitis.

 

Ne visur buvo žmonių antplūdis

Kavinėje „Monika“ žmonių šiais metais buvo mažiau. „Kažkodėl šiais metais buvo prasčiau, žinoma, stintų žmonės užsisakinėjo, tačiau ne itin gausiai. Šešių stintų porcija kainavo 14 litų“, - pasakojo kavinės „Monika“ savininkas Feliksas Pakutinskas.

Jo nuomone, praėjusiais metai kavinėje lankėsi daugiau turtingesnių žmonių, todėl ir pelnas buvo didesnis. „Žinoma, praėjusiais metais dar buvo daugiau laisvų dienų, todėl žmonių buvo daugiau. Šiais metai buvo laisvas tik savaitgalis, galbūt todėl buvo mažiau žmonių. Nors gatvėje vaikštinėjančių netrūko“, - kalbėjo F.Pakutinskas.

Kavinės „Monika“ savininkas sakė, kad Stintų šventės metu neprireikė samdyti papildomų darbuotojų. „Dirbo trys žmonės virtuvėje, buvo du padavėjai ir vienas barmenas. Pilnai užteko aptarnaujančiojo personalo ir nereikėjo samdytis papildomų darbuotojų“, - pasakojo F.Pakutinskas.

Nors „Monikos“ kavinėje lankytojų buvo ne per daugiausiai, tačiau kavinę lankė labai daug rusų. „Girdėjau, kad ir visoje Palangoje buvo labai daug rusų, tad mūsų kavinės taip pat jie neaplenkė. Manau, kad kaip paprastas savaitgalis vis dėlto jis buvo pakankamai pelningas“, - dėstė kavinės „Monika“ savininkas.

 

Daugiau nei pernai

Restorane „Žuvinė“ klientų buvo ypatingai daug. „Manau, kad žmonių tikrai buvo daugiau nei praėjusiais metais. Šešių-septynių stintų porcija kainavo keturiolika litų ir žmonės labai noriai jas valgė. Per visą savaitgalį pardavėme virš šimto kilogramų stintų“, - pasakojo restorano „Žuvinė“ barmenas Dovydas.

Jis pasakojo, kad restorane savaitgalį dirbo penki padavėjai. „Papildomai samdyti žmonių neprireikė, nes turime tokių žmonių, kuriuos iškvietėme iš mokslų, iš kitos pamainos, todėl patarnaujančio personalo nepritrūkome“, - pasakojo barmenas Dovydas.

„Žuvinės“ barmenas sakė, jog tarp klientų buvo labai daug užsieniečių. „Iš kitų šalių buvo tikrai daug, tačiau, žinoma, lietuvių vis tiek buvo daugiausiai“, - patvirtino barmenas.

 

Savaitgalis – pelningas

Viešbučių „Prie parko“ ir „Smilčių vilos“ savininkas Juozas Tubinas sakė, kad savaitgalis buvo tikrai pelningas. „Susilaukėme labai daug žmonių. Abiejuose viešbučiuose užimtumas buvo maždaug devyniasdešimt procentų. Aišku praėjusiais metais buvo daugiau ilgalaikių svečių, nes buvo daugiau laisvų dienų, o šiais metais daugiausia buvo vienadienių svečių, kurie užsisakė arba iš penktadienio į šeštadienį nakčiai, arba iš šeštadienio į sekmadienį nakčiai“, - pasakojo J.Tubinas.

Jis pasakojo, kad visi svečiai buvo lietuviai arba atvykusieji iš Kaliningrado srities. „Itin daug viešbučiuose gyveno rusų iš Kaliningrado. Nors ir praėjusiais metais jų buvo daug, tačiau šiais metais dar daugiau. Stintų šventė iš pelningumo pusės buvo tikrai gera, nes viešbučių užpildymas buvo tikrai didelis“, - kalbėjo J.Tubinas.

 

Apsilankė labai daug užsieniečių

Palangos informacijos ir turizmo centro direktorė Ala Valužienė pasakojo, kad Palangoje ypatingai daug buvo užsieniečių. „Kiekvienais metais Stintų šventė įgauna vis aukštesnį lygį. Šiais metais dar daugiau skelbėme apie šventę, bendradarbiaudami su kaimyninėmis šalimis. Labai džiugu, kad Palangoje susilaukėme svečių iš Latvijos,  Lenkijos, Norvegijos, Vokietijos, Rusijos“, - informavo A.Valužienė.

Jos nuomone, šventė tapo populiari ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu. „Svarbiausia, kad šventė eina tik į priekį, žmonių susilaukiama vis daugiau, pavyzdžiui, vien iš Kaliningrado srities atvyko pilni žmonių septyni autobusai. Tai labai daug reiškia. Taipogi labai džiugu, kad mes tampame pavyzdžiu kitiems, nes Kaliningrade atsirado labai panaši šventė į stintų, tik ji vadinasi Silkės švente“, - pasakojo A.Valužienė.

 

Šventė – aukštesnio lygio

Palangos kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis džiaugėsi, kad stintų šventė įgauna vis aukštesnį lygį. „Kiekvienais metais į Stintų šventę renkasi vis daugiau žmonių, o svarbiausia, kad šia švente domisi ne tik Lietuva, bet ir kitos šalys. Pavyzdžiui, Stintų šventę filmavo Latvijos televizija ir net iš manęs asmeniškai ėmė interviu Korėjos televizija. Labai šaunu, kad visos pastangos nenueina veltui ir šventė žinoma tarptautiniu mastu, kas naudinga ir žmonėms, ir Palangos verslininkams“, - kalbėjo N.Stasiulis.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga po metų pertraukos vasarį kvies į tradicinę stintų šventę, tuo metu Kuršių nerija nusprendė, kad „Stintapūkis“ kaip ir pernai nevyks.


Po trumpos pertraukos dėl pasaulį ir Lietuvą užgriuvusios koronaviruso pandemijos Palanga šiemet vėl ryškiai suspindo kalėdine nuotaika ir šventine atmosfera. Visą šį šventinį mėnesį kurorto kultūrinėse erdvėse skamba nuostabūs koncertai, žiūrovus stebina įdomūs spektakliai, kino filmai, o šeimos ar bičiuliai kartu leidžia laiką linksmuose kalėdiniuose edukaciniuose užsiėmimuose. O rytoj...


Spalio 8-9 dienomis visoje Lietuvoje, ir Palangoje, vyko tradicine tapusi rudeninė „Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams. Pasirodo, kad palangiškiai akcijai dosniau atvėrė savo pinigines.


Palanga intensyviai rengiasi jau šeštadienį, vasario 17 d., vyksiančiai Stintų šventei, o žvejai – tradicinei šios šventės daliai – stintų meškeriojimo varžyboms Mero taurei laimėti.


Palangoje jau vis labiau juntamas stintų kvapas – iki jubiliejinės, penkioliktosios Stintų šventės liko mažiau nei mėnuo. Renginio organizatoriai žada – gerų, laiko patikrintų pramogų bei atrakcijų šventėje tikrai nestigs.


Kai kurie palangiškiai pastebėjo, kad nors miesto pagrindinės gatvės jau spinduliuoja ir žaižaruoja Kalėdų nuotaikomis, tačiau nemaža dalis verslininkų, anot redakcijos svečių, visai nepapuošė ar tik nepastebimai dekoravo savo vitrinas ar biuro langus. „Reikėtų palangiškiams pasižiūrėti, kokie kūrybingi verslininkai yra Danijoje ar Vokietijoje“, – patarė....


Ko sulauksime: Stintų šventės ar stintų turgaus?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 02 13 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vienuoliktus metus Palangą žiemos metu garsinančios Stintų šventės organizatoriai, dalyviai bei savaitgalį į didžiausią šalies kurortą traukti planuojantys svečiai sulaukė gerų žinių iš sinoptikų. Savaitės pradžioje šventės dieną lietų ir smarkų vėją pranašavę meteorologai visus skuba nuraminti: prognozuotas lietus turėtų išsilyti šventės...


Šį šeštadienį Palangoje vyksianti šventė „Palangos stinta“ į kurortą privilios ne tik šios agurkais kvepiančios žuvies mėgėjus, bet ir žvejus – būtent stintų meškeriojimo nuo jūros tilto varžybos šeštadienį paskelbs šventinių pramogų pradžią.


Ar nepritrūks Stintų šventėje... stintų? Praėjusią savaitę vietos žvejai dėl šąlančios jūros buvo priversti ištraukti tinklus bei persikelti į Kuršių marias. Šventės organizatoriai tikisi, kad pasikeis vėjo kryptis ir galbūt nupūs ledus, kad vietos žvejai kitam savaitgaliui galėtų parūpinti Baltijoje sugautų stintų.   Tikisi palankesnio oro...


Jau tradicija tapusi Stintų šventė Palangos verslininkams tapo svarbiu pajamų šaltiniu žiemos metu. Kai kasdien Palangoje žiemos metu galima klausytis ramios tylos, tuo tarpu, per stintų šventę kurortas atgijo: čia sugūžėjo tūkstančiai žmonių ne tik iš visų Lietuvos kampelių, bet ir iš užsienio. Kiti barai bei restoranai atsidarė specialiai savaitgaliui, kad galėtų pasipelnyti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius