Šventinei puošybai vieni plačiai atvėrė pinigines, kiti snūduriuoja

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015-12-18
Peržiūrėta
2049
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventinei puošybai vieni plačiai atvėrė pinigines, kiti snūduriuoja

Kai kurie palangiškiai pastebėjo, kad nors miesto pagrindinės gatvės jau spinduliuoja ir žaižaruoja Kalėdų nuotaikomis, tačiau nemaža dalis verslininkų, anot redakcijos svečių, visai nepapuošė ar tik nepastebimai dekoravo savo vitrinas ar biuro langus. „Reikėtų palangiškiams pasižiūrėti, kokie kūrybingi verslininkai yra Danijoje ar Vokietijoje“, – patarė. Tad žvalgėmės po šventinę Palangą: ar moka kurorto verslininkai ne tik triūsti, bet ir pasipuošti didžiausioms metų šventėms?

Dekoruotojai – patys darbuotojai
Vytauto gatvėje, kur paprastai žiemą yra didžiausias žmonių srautas, parduotuvių vitrinos šviečia ir beveik visur vilioja klientus. Pačiame centre įsikūrusios aprangos ir galanterijos parduotuvės „Divo“ vitrina traukia akį skoningu ir „neperkrautu“ papuošimu. Pardavėja-konsultantė Laura patvirtina, jog labai dažnas praeivis ar parduotuvės lankytojas klausia, kas papuošimo sumanytojas ir giria, kad papuošimas santūriai prabangus, atrodo šventiškai. Šventiniais papuošimais kasmet parduotuvės darbuotojai rūpinasi patys ir pastebi, kad lankytojas tikrai dažniau užeina „priviliotas“ šventine atributika.
Šalia esančios aprangos parduotuvės „Lu.eL“ pardavėja Rasa su kolegėmis vitrinas taip pat puošia pačios ir stebisi, jog kai kuriems Palanga atrodo menkai pasipuošusi: „Asmeniškai man atrodo, kad šiemet Palanga kaip niekada atrodo nuostabiai ir šventiškai“.
Moterys pačios ieško papuošimo idėjų, pačios nusiperka reikalingų medžiagų ir puošiasi. Vitrinos atrodo santūriai, tačiau šventiniai elementai, kaip sakė parduotuvės konsultantė, „patys gražūs iš savęs“ ir perkrauti jais parduotuvės nemato reikalo.
Moteriškų drabužių parduotuvės „Urpėja“ konsultantės Kristina ir Gabija sako, kad kiekvienas gali pasipuošti, tik reikia noro, fantazijos ir laiko. „Naudojome paprastus ir visiems lengvai prieinamus dalykus, bet svarbiausia – išmonė, kaip visa tai pateikti. Kad ir eglių kankorėžiai – pateik juos šventiškai ir jie tikrai nebebus tik paprasti kankorėžiai, pro kuriuos visi praeiname net nepastebėdami. Pastebime, kad ir perkamumas išauga. Parduotuvės salėje sukabinti rūbai neturi tokio didelio susidomėjimo, kaip pastatyti vitrinoje šalia šventinių papuošimų. Traukia akį ir vilioja užeiti“, – sakė pašnekovės.
Moterys įsitikinusios, kad puoštis reikia ne tik dėl klientų, bet ir dėl savęs: „Darbe praleidžiame didžiąją dalį savo laiko, tad labai svarbu ir čia susikurti šventinę aplinką“.
Miesto centre įsikūręs mobiliųjų paslaugų salonas ir jame dirbanti Simona pasakojo, kad visada šventėms puošiasi patys: „Kasmet kartu su kolegomis visi kartu galvojame, kaip išmoningiau ir originaliau pasipuošti. Patalpos nedidelės, tad kažkokių didelių užmojų įgyvendinti negalime, bet bent minimalius akcentus visada stengiamės sudėlioti, kad pradžiugintume salone apsilankančius savo klientus“.
Praeivių akį turėtų traukti ir kosmetikos bei namų dekoro parduotuvė „Grožio simfonija“, kur vitrinų puošmenomis galima ne tik džiaugtis, bet ir jas visas įsigyti: porcelianinės eglutės, sniego burbule „uždaryti“ elniai, šerkšnu pasipuošusios šakos ir kt. Akį traukiančia šventine atributika ir estetiniu pateikimu rūpinosi pati parduotuvės savininkė Vijoleta Šmitienė. Parduotuvės konsultantė išdavė paslaptį, kad ir parduotuvės vidumi, ir vitrinomis visada rūpinasi pati savininkė, kuriai fantazijos tikrai nestinga.
Netoli miesto turgaus įsikūrusi jauki kavinukė ,,MrCoffee“ klientus pasitinka ne tik skania kava, bet ir šventine nuotaiką skleidžiančiais puošybos akcentais, kuriais rūpinosi pačios baristos. „Galvojome, kas labiausiai tiktų, tad viskuo rūpinomės pačios. Ypatingą atmosferą kuriame vakarais, kuomet languose įjungiamas apšvietimas, o viduje uždegamos kalėdinės žvakės. Pastebėjome, kad tai patiko ir klientams, tad vakare jų sulaukiame išties daugiau, ir tikrai nestinga gero žodžio, kad kavinukėje jaučiama šventinė nuotaika“, – pasakojo barista Danguolė.

Didesnis dėmesys klientui, o ne vitrinų puošimui
Tik prieš šventes porai savaičių šaltuoju metų laiku atsidaranti gintaro ir juvelyrinių dirbinių parduotuvė „Gintaro galerija“ praeivių akių savo vitrinomis nedžiugina. Einant pro šalį nematyti, kad netrukus Kalėdos, tačiau užėjus į vidų – vienas kitas akcentas pastebimas. „Atsidarome labai trumpam laikui, tad išskirtinio dėmesio puošybai pernelyg neskiriame. Mūsų parduotuvę puošia mūsų dirbiniai, mes patys jau esame gražūs“, – šmaikštavo parduotuvės konsultantės. Pastarosios užsiminė, kad žadama galbūt įsigyti vieną kitą apie Kalėdas pranešantį augalą, tačiau nieko daugiau. „Tikimės, kad lankytojų sulauksime ir be puošnių vitrinų“, – sakė jos.
Eidamas pro Senojo turgaus gatvėje esančią juvelyrinių dirbinių parduotuvę vėlgi nelabai pajusi kalėdinės nuotaikos, o parduotuvėje kalbinta pardavėja pasakojo, kad anksčiau labiau puošdavosi: „Turime parduotuvę ir Kretingoje, ten kolektyvo moterys labiau turi išmonės, tad ir puošiasi daugiau. O čia, pripažįstame, šiek tiek aptingome. Prie gero noro galėtume labiau pasipuošti, tačiau klientų netrūksta, kuo labiausiai ir džiaugiamės. Stengiamės labiau jiems skirti visą dėmesį“.

Vitrinų puošybą patiki specialistams
Apsilankius svečių labiausiai lankomoje J. Basanavičiaus gatvėje, akivaizdžiai matyti – šventinės atributikos galėtų būti ir daugiau. Šaltuoju metų laiku veikia vos vienas kitas restoranas, tad jau tie, kurie dirba, svečių akį vilioja tikrai ne šventine atributika. Dažniausiai sutinkama prie įėjimo papuošta žaliaskarė, lauke skambanti kalėdinė muzika, bet tuo viskas ir pasibaigia. Einant į J. Basanavičiaus gatvę, turistui galima pavėpsoti nebent į naktinio apšvietimo elementus, eglučių alėją, bet ne į švenčių laukiančių restoranų fasadus.
Atokiau nuo kurorto vasaros „brodvėjaus“ esantys viešbučiai laukia švenčių ir svečių, kurių jau, beje, netrūksta, kiek labiau pasipuošę. Restorano „Rivastar“ vidaus ir išorės puošyba nebe pirmus metus patikėta dekoro specialistams. Šiemet svečius viešbutis vilioja paprastumu ir natūralumu – tai, kas iš gamtos. „Jokio kinietiško kičo, prekybos centrų parduodamų kalėdinių žaisliukų ir eklektikos. Skoninga ir priderinta prie mūsų restorano interjero“, – papuošimais džiaugėsi ir pati viešbučio administratorė Veronika. Ir iš tiesų – lauke pasitinka gyva eglutė, puošta rankų darbo žaisliukais, viduje taip pat dvelkia natūralumu – linas, apelsino žievelės, pušų šakos ir viskas, kas natūralu. Administratorė pasakojo, kad aplinkos kūrimas – labai svarbu: „Mums svarbu lankytojų nuomonė, siekiame, kad kiekvienas atėjęs jaustųsi jaukiai, o šventiniu laikotarpiu – ypatingai. Pastebime, kad dekoro elementai traukia ne vieno atvykusio akį, tad džiaugiamės neprašovę pro šalį ir puošimą patikėję specialistams“.
Išmanantiems savo darbą vitrinas patikėjo ir parduotuvė „Baltiška linija“, kur puošybos dizaineriai taip pat, panašu, atsigręžia į natūralumą – džiovintų aguonų pinti vainikai, rankų darbo vitrinose „pražydusios“ gėlės. Parduotuvės konsultantės pasakojo, kad kasmet vitrinų išvaizda prieš šventes patikima tam, kas turi plačią fantaziją ir gali nevaržomai reikštis. Kas originaliai puošė vitrinas, paslaptis nebuvo išduota.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Galbūt infliacija ir paskatino kai kuriuos gyventojus atidžiau planuoti savo išlaidas ir pataupyti, tačiau tikrai ne atostogoms.


Spalio 8-9 dienomis visoje Lietuvoje, ir Palangoje, vyko tradicine tapusi rudeninė „Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams. Pasirodo, kad palangiškiai akcijai dosniau atvėrė savo pinigines.


Kalbant sporto terminais, vieni Seimo rinkimų maratono dalyviai jau laukia šūvio startui, kiti dar mankštinasi, o treti dar tik rengiasi įsimesti sportinius batelius į varžybų kuprinę. Kaip Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informavo „Palangos tiltą“, partijos kandidatų dokumentus turi pateikti VRK, o save išsikėlę kandidatai – apygardos rinkimų...


Kalbant sporto terminais, vieni Seimo rinkimų maratono dalyviai jau laukia šūvio startui, kiti dar mankštinasi, o treti dar tik rengiasi įsimesti sportinius batelius į varžybų kuprinę. Kaip Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informavo „Palangos tiltą“, partijos kandidatų dokumentus turi pateikti VRK, o save išsikėlę kandidatai – apygardos rinkimų...


Birželio 23 dieną, kuomet visa Lietuva šurmuliavo Joninių sūkuryje, šventojiškiai tvarkė kol kas neveikiantį ir smėliu užneštą uostą. Į Šventąją sugužėjo narai mėgėjai, Lietuvos Šaulių sąjungos Klaipėdos povandeninio plaukimo būrio atstovai, Klaipėdos universiteto archeologai ir kiti povandeninio sporto entuziastai. Jie buvo pakviesti į kasmetinę...


Penktadienį atidaryta atnaujinta istorinė vila „Anapilis“ ir perduota Palangos kurorto muziejaus reikmėms. Šia proga sulaukta gausybės sveikinimų, džiaugtasi, kad sulaukta šios istorinės dienos, o susirinkusiems palangiškiams ir miesto svečiams pristatytos bent kelios parodos bei prisimintas „Anapilį“ itin mėgęs Vytautas Kernagis.


Kai kurie palangiškiai pastebėjo, kad nors miesto pagrindinės gatvės jau spinduliuoja ir žaižaruoja Kalėdų nuotaikomis, tačiau nemaža dalis verslininkų, anot redakcijos svečių, visai nepapuošė ar tik nepastebimai dekoravo savo vitrinas ar biuro langus. „Reikėtų palangiškiams pasižiūrėti, kokie kūrybingi verslininkai yra Danijoje ar Vokietijoje“, – patarė....


Ar tikrai visi suvešėję, nuo vasaros žaros praeivius šešėliu apsaugantys medžiai Žvejų gatvėje yra sukirmiję ir ligoti? Nors gatvės rekonstrukcijoje medžių iškirtimas nėra numatytas, pakako medžiais nepatekintų šios gatvės kelių dešimčių gyventojų prašymų savivaldybei, kad miesto komunalininkai trečiadienį pradėtų mosuoti pjūklais ir versti...


Praėjusį penktadienį į kavinę „Floros simfonija“ gausiai rinkosi jau ketvirtojo Palangos moterų klubo „Lions“ rengiamo labdaros vakaro „Sapnuok baltai“ svečiai, kurie šiais metais buvo itin dosnūs. „Lions“ remiamoms palangiškių šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, vakaro metu suaukota per 10 tūkstančių litų –...


Jau tradicija tapusi Stintų šventė Palangos verslininkams tapo svarbiu pajamų šaltiniu žiemos metu. Kai kasdien Palangoje žiemos metu galima klausytis ramios tylos, tuo tarpu, per stintų šventę kurortas atgijo: čia sugūžėjo tūkstančiai žmonių ne tik iš visų Lietuvos kampelių, bet ir iš užsienio. Kiti barai bei restoranai atsidarė specialiai savaitgaliui, kad galėtų pasipelnyti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius