Verslumo skatinimo fondo pagalba galės naudotis ir palangiškiai

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-11-09
Peržiūrėta
1917
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

2009 metais gruodžio pabaigoje Socialinės apsaugos ir darbo bei Finansų ministerijų ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pasirašė trišalę sutartį. Įgyvendinant ES struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę „Verslumo skatinimas“ yra steigiamas verslumo skatinimo fondas skirtas skatinti verslumą, savarankišką užimtumą ir naujų darbo vietų kūrimą. Šio fondo valdytoju paskirta INVEGA.

 

Bus mokymai

 

Šių metų rugsėjo pabaigoje startavo pirmieji mokymai, norintiems pradėti ar plėtoti jau turimą verslą. „Lapkričio 30 dieną ir Palangoje bus mokymai, kurie padės žmonėms suprasti, kaip reikia pradėti verslą, o jau turintys savąjį verslą susitikime galės dalyvauti ir sužinoti jiems norimų atsakymų į rūpimus klausimus. Ten laukiami visi palangiškiai“, - dėstė Palangos kredito unijos vadovas Evaldas Petrauskas.

„Neturintiems verslumo žinių ir patirties yra organizuojami bendrieji mokymai (pvz. apie įmonių steigimą, verslo plano rengimą, finansinę apskaitą ir pan.); konsultacijos dėl verslo planų rengimo; konsultacijos gavusiems paskolą ir pradedantiems verslą“, - pasakojo Lietuvos centrinės kreditų unijos projektų vadovė Jūratė Tamošaitytė.

Taip pat pradėti dalinti mikrokreditai, kurių vertė – iki 86 tūkstančiai litų. Paskolos grąžinimo terminas yra du-penki metai.

Verslumo skatinimo priemonės tikslas – sudaryti sąlygas labai mažoms ir mažoms įmonėms, fiziniams asmenims pradėti savo verslą, taip pat socialinėms įmonėms plėtoti savo verslą, naudojantis finansų inžinerijos priemone, tuo skatinant verslumą ir savarankišką užimtumą bei naujų darbo vietų kūrimą. Priemonės įgyvendinimas (paskolų teikimas ir subsidijos) bus derinamas su pradedančiųjų verslą mokymu ir konsultavimu, pagalba rengiant bei įgyvendinant verslo planus.

„Planuojamos taikyti palankesnės paskolų teikimo sąlygos prioritetinėms grupėms: bedarbiams, neįgaliesiems, jaunimui iki 29 metų, vyresniems nei 50 metų asmenims“, - kalbėjo Lietuvos centrinės kreditų unijos projektų vadovė J. Tamošaitytė.

 

Kas gali būti paskolų gavėjai?

 

Kiti paskolų gavėjai gali būti: Lietuvos teritorijoje veikiančios, Lietuvoje įregistruotos labai mažos ir mažos įmonės, veikiančios ne ilgiau kaip 1 metus (skaičiuojama nuo įmonės įregistravimo datos iki prašymo suteikti paskolą pateikimo kredito unijai datos); Lietuvos teritorijoje veiklą įregistravę bei Lietuvos teritorijoje veiklą vykdantys verslininkai, taip, kaip jie apibrėžti Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme ir veikiantys ne ilgiau kaip 1 metus (skaičiuojama nuo verslininko ūkinės komercinės veiklos pradžios iki prašymo suteikti paskolą pateikimo kredito unijai datos); Lietuvos teritorijoje veikiančios, Lietuvoje įregistruotos socialinės įmonės; Fiziniai asmenys, siekiantys pradėti ar plėtojantys pradėtą verslą, kuriems teikiamos mokymų ar konsultavimo paslaugos, finansuojamos panaudojant Verslumo skatinimo fondo lėšas.

Lengvatinės verslo paskolos sąlygos yra tokios: paskolos suteikiamos investicijoms ar apyvartinėms lėšoms finansuoti (tik ilgalaikio ar trumpalaikio kredito forma); paskolos panaudojimo ir grąžinimo terminą bei grąžinimo grafiką, paskolos grąžinimo užtikrinimo priemones ir kitas paskolos suteikimo sąlygas nustato paskolos gavėjas ir kredito unija abipusiu sutarimu, sudarydami paskolos sutartį; iki 80 procentų paskolos sumos gali būti užtikrinta INVEGOS garantija, tokią garantiją gavusiam asmeniui kompensuojama 50 procentų sumokėtų palūkanų.

 

Gaus nemokamas konsultacijas

 

„Didžiausia paskolos suma – gali būti 86 tūkstančiai litų. Paskolos palūkanos – nuo 5,5 procentų iki 9,5 procentų, priklausomai nuo kintamų palūkanų VILIBOR dalies“, - informavo Lietuvos centrinės kreditų unijos projektų vadovė J. Tamošaitytė.

Kaip teigė J. Tamošaitytė, dalyviams pagal individualius poreikius yra suteikiama galimybė nemokamai mokytis 6 mokymų moduliuose, kurie organizuojami įvairiuose Lietuvos regionuose: „Verslo plano rengimas“, modulio apimtis – 16 akademinės valandos. „Buhalterinės apskaitos tvarkymo ir mokesčių pagrindai“, modulio apimtis – 16 akademinės valandos. „Verslo ir darbo teisės pagrindai“, modulio apimtis – 8 akademinės valandos. „Verslo vadybos pagrindai“, modulio apimtis – 8 akademinės valandos. „Marketingo pagrindai“, modulio apimtis – 8 akademinės valandos. „Personalo vadyba versle“, modulio apimtis – 8 akademinės valandos.

„Rengiantys verslo planą, turi galimybę gauti nemokamas individualias konsultacijas dėl plano rengimo. Dėl individulių konsultacijų kreiptis į projekto mokymo paslaugų teikėjus“, - informavo J. Tamošaitytė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusią savaitę pasirašyta Palangai itin svarbi sutartis kurorto žalinimo kelyje. Biudžetinė įstaiga Palangos miesto rinkliavų centras buvo paskelbusi viešą konkursą dėl elektrinių automobilių pakrovimo stotelių įrengimo ir jų eksploatavimo patikėjimo teise valdomose automobilių stovėjimo aikštelėse Palangoje, Taikos g. 2 ir Ronžės g. 5A. Šio konkurso laimėtoja UAB „Ignitis“ ir Palangos...


Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo ir socialinės iniciatyvos projektas „Palangiškio kortelė“ šiais metais tapo „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoju „Atsakingo verslo“ kategorijoje. Šią atranką vykdė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paskirti šių apdovanojimų nacionaliniai...


„Palangos tiltas“ – vienintelė Palangos žiniasklaidos priemonė, kuriai buvo skirta Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) parama 2020 metais. „Palangos tilto“ svetainės www.palangostiltas.lt projektui „50 kultūros paveldo vertybių Palangoje“ buvo skirta 2 000 eurų.


Balandžio 10 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje vietoje įprastų pamokų vyko profesinio orientavimo užsiėmimai. Juos vedė keturių profesijų atstovai: Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai, advokatė Ligija Marcinkienė, fotografė Inga Galdikienė ir šunų sporto klubo „Canis Memelensis“ trenerė Asta Krūminienė.


Penktadienį, rugpjūčio 11 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto vadovais bei socialinės srities darbuotojais susitiko socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kartu su ministru atvyko ministro patarėja Kristina Paulikė bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos kariuomenės (LK) Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Aristidas Gerasimavičius ketvirtadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį.


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Startavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (www.spis.lt), kuri leidžia užsisakyti net 26 socialinės paramos paslaugas. Gyventojai galės nebevykti į savivaldybę, o naudodamiesi internetu pateikti prašymą gauti išmoką vaikui, socialinę pašalpą, įvairias šalpos pensijas, mokinių nemokamą...


2009 metais gruodžio pabaigoje Socialinės apsaugos ir darbo bei Finansų ministerijų ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pasirašė trišalę sutartį. Įgyvendinant ES struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę „Verslumo skatinimas“ yra steigiamas verslumo skatinimo fondas skirtas skatinti verslumą, savarankišką užimtumą...


Vilniečių bendrovė „Pinus Proprius“ užsitęsusią bylą dėl detaliojo plano S.Neries g. 44 galiojimo teisėtumo pagaliau laimėjo. Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė pareiškėjo - Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro - prašymą atmesti kaip nepagrįstą. „Esame patenkinti sprendimu, dabar lauksime, ar teismo sprendimas bus apskųstas. Jei ne – tuomet pagaliau prasidės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius