Vienai sudegėlių šeimai palangiškiai dosniai atvėrė savo pinigines, kita gaisre nukentėjusi šeima liko basa

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-04-13
Peržiūrėta
3285
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po gaisro Palangoje, Lydekų gatvėje, nukentėjo dvi šeimos
Po gaisro Palangoje, Lydekų gatvėje, nukentėjo dvi šeimos

Rokui Urbonui, jo gyvenimo draugei Linai Vaitkuvienei bei jų mokyklinio amžiaus sūnui baisiau galėjo būti tik mirtis. Po gaisro Palangoje, Lydekų gatvėje (pora joje nuomojosi pusę namo – aut.), praėjusį mėnesį, šiauliečių pora liko basa – tiesiogine žodžio prasme.
Nors nelaimės metu nukentėjo abi name gyvenusios šeimos, kurorto žiniasklaidoje buvo paskelbta tik vienos nukentėjusios šeimos banko sąskaitos numeris.
Ponia Sonata, kuri dirba vienoje miesto mokykloje, neslėpė „Palangos tiltui“, kad palangiškiai jai ir jos dviem nepilnamečiams, mokyklinio amžiaus vaikams aukojo „labai dosniai.“
„Nuoširdus ačiū mums aukojusiems palangiškiams. Tik apmaudu, kad anstoliai nuskaičiavo beveik du tūkstančius eurų nuo gautų aukų – buvau skolinga.“
Moteris sakė, kad jos advokatas „suruošė“ visus dokumentus – bandys juos atgauti...
Rokas, mandagus ir išsilavinęs vyras, jaučiasi, kad jo šeima buvo nepelnytai užmiršta.
„Toks įspūdis, kad tik ta kita šeima nukentėjo, tik jai reikia pagalbos ir kad mūsų kaimynė, su kuria, tiesą pasakius, nė nebendravome po tuo pačiu stogu gyvendami, mus išgelbėjo. Bet tai – netiesa,“ – „Palangos tiltui“ sakė Rokas.
Jis kartu su savo gyvenimo drauge Lina labai prašo, kad, padedant „Palangos tiltui“, į jų bėdą geros širdies palangiškiai atsilieptų dabar, jau praėjus daugiau nei dviems savaitėms po nelaimės.
„Mums labiau reikalinga ne psichologinė pagalba, kurią mums siūlo, o konkreti materialinė pagaba: vaikiški rūbai septynerių metų berniukui (ūgis – 128-140 cm, batų dydis 33-34), moteriški rūbai (moteriai – 37 metai), rūbų dydis M-L, batų dydis – 40. O man – vyriški rūbai, kelnių dydis – M, megztinių ir striukių – L-XL, o mano batų dydis 43-44,“ – sakė R. Urbonas.
Jis neslepia, kad mielai priimtų ir piniginę pagalbą – „Palangos tiltas“ žemiau nurodo Linos Vaitkuvienės, jo gyvenimo draugės, banko sąskaitos numerį ir telefono numerį.
Ugniagesiams gelbėtojams apie gaisrą Lydekų gatvėje buvo pranešta kovo 22-osios naktį, po 3 valandos. Degė gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, namas pliesnojo atvira liepsna. Gaisro metu sukrito stogas, nudegė ir nuardytos stogo konstrukcijos, antro aukšto perdengimas. Jo išgelbėti nepavyko. Apdegė ir prie namo priblokuotas medinis sandėliukas.
„Tačiau dabar pasirodo, kad sudegęs namas – net ne gyvenamosios paskirties, o ūkinės,“ – „Palangos tiltui“ sakė R. Urbonas.
Devyni žmonės po didelio gaisro liko be nieko. Roko kaimynės Sonatos (redakcijai pavardė žinoma – aut.) šeimoje auga 11 ir 13 metų vaikai. Be to, name gyveno ir du vyrai.
Rokas pasakojo, kad baisiąją naktį, jau užgesinus gaisrą, liko „valandų valandas“ stovėti „ant plyno“ lauko.
„Policija net mūsų duomenų neužsirašė, nors policijos pareigūnai šalia manęs stovėjo,“ – prisiminė vyras.
Pagal išsilavinimą Rokas yra juristas, dirba vienoje privačioje Palangos įmonėje – yra atsakingas už viešuosius pirkimus. Jo draugė laikinai nedirba.
Nors bankrutavusio kurorto laikraščio „Vakarinė Palanga“ tinklapis skelbė, kad kaimynė Sonata išgelbėjo visus namo gyventojus, R. Urbonas vadina tai „visiška“ netiesa.
„Mano žmona pabudo nuo triukšmo, pamatė, kad viskas dega, ėmė klykti. Trise išlėkėme vos ne nuogi į lauką, o jame mūsų kaimynė ramiai dėliojosi daiktus. Prieš tai aš spėjau dar ir dujų balioną užsukti ir „perbėgau“ kaimynus, ir į jos duris pasibeldžiau, kad įsitikinčiau, kad jie nemiega,“ – prisiminė Rokas.
Laimei, kad šiauliečių septynmetį vaiką nakčiai priėmė draugai Palangoje. Kol kas šiauliečiai glaudžiasi Palangos socialinių paslaugų centre.
Sudegėliams kitą dieną po gaisro atskubėjus į Palangos miesto savivaldybės Socialinės rūpybos skyrių, jie buvo nukreipti būtent į jį.
„Nors nesame Palangoje registruoti, įsikišus Palangos merui Šarūnui Vaitkui, kuriam esame labai dėkingi už mums parodytą didelį asmeninį dėmesį, mums buvo leista laikinai apsigyventi Palangos socialinių paslaugų centre. Dėkingi esame ir Šiaulių merui (Artūrui Visockui – aut.), kuris taip pat mums padėjo,“ – pasakojo R. Urbonas.
Jis taip pat labai dėkoja ir Palangos pradinės mokyklos, kurioje mokosi šiauliečių sūnus, direktorei už visokeriopą pagalbą.
Bet iki balandžio pabaigos pora iš Palangos socialinių paslaugų centro turi išsikraustyti. Tačiau jau dabar skauda galvą – o kur?
„Atvirai pasakius – nežinau kur. Patys žinote, kaip sunku išsinuomoti būstą Palangoje artėjant sezonui. Neslėpsiu: ir itin didelių santaupų neturime, tačiau viliuosi, kad Palangoje atsiras žmonių, kurie mums jau dabar galėtų pasiūlyti būstą. Apsvarstytumėme visus variantus. Nors mano alga – ne itin didelė, tačiau nuomai jų bus. Mes – atsakingi žmonės,“ – sakė R. Urbonas.
Vyras sako niekada gyvenime nemanęs, kad jam tektų ko nors prašyti – juolab rūbų sau ir savo vaikui, tačiau, ištiktas nelaimės, jis yra priverstas tai daryti. Su savo vaiko mama neatsisakytų ir piniginės paramos.
Jo draugės, Linos Vaitkuvienės, banko sąskaitos numerį „Palangos tiltas“ skelbia: LT10 7180 0004 4472 4929, mokėjimo paskirtyje nurodyti: „Parama nukentėjusiems nuo gaisro“
Susisiekti su Lina galima jos mobiliuoju telefonu 8 684 65733.
Iškart po nelaimės paskelbus jų kaimynės Sonatos asmeninės banko sąskaitos numerį, palangiškiai nuoširdžiai atsiliepė į pagalbos šauksmą.
„Palangiškiai mums aukojo labai dosniai. Nuoširdus ačiū mums aukojusiems palangiškiams. Tik apmaudu, kad anstoliai nuskaičiavo beveik du tūkstančius eurų nuo gautų aukų – buvau skolinga,“ – „Palangos tiltui“ sakė moteris.
Moteris sakė, kad jos advokatas „suruošė“ visus dokumentus – bandys pinigus atgauti...

Sonata paaiškino, kodėl anstoliai areštavo jos banko sąskaitą.
„Mano buvęs gyvenimo draugas po kivirčo Birštone pasigriebė mano pinigus, kuriuos buvau susitaupiusi dirbdama Anglijoje, paėmė mano mašiną ir išvažiavo. Po kelių dienų Vilniuje jis padarė avariją ir pabėgo iš auto įvykio vietos. O kadangi mašina – mano vardu, mašiną nutempė į mokamą saugojimo aikštelę ir pradėjo skaičiuoti pinigus už jos stovėjimą. Nors vėliau mes ir susitaikėme, tačiau anstoliai nuėmė visus mano pinigus – net socialines išmokas už mano abu vaikus ir mano algą. Ačiū Palangos vaikų teisių skyriui, kuris man padėjo sugrąžinti nors mano vaikų pinigus,“ – pasakojo neseniai į Palangą atsikėlusi moteris.
Šių eilučių autoriui ji pasirodė prislėgta, tačiau, regis, skambėjo nuoširdžiai ir tikino, kad džiaugiasi gyvenimu Palangoje.
„Visi mes darome klaidų,“ – sakė Sonata.
Kol kas tyrimas dėl gaisro priežasčių yra tęsiamas.
„Viena iš versijų – įvyko trumpas sujungimas,“ – „Palangos tiltui“ sakė Vidmantas Jarulis, Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rokui Urbonui, jo gyvenimo draugei Linai Vaitkuvienei bei jų mokyklinio amžiaus sūnui baisiau galėjo būti tik mirtis. Po gaisro Palangoje, Lydekų gatvėje (pora joje nuomojosi pusę namo – aut.), praėjusį mėnesį, šiauliečių pora liko basa – tiesiogine žodžio prasme. Nors nelaimės metu nukentėjo abi name gyvenusios šeimos, kurorto žiniasklaidoje buvo paskelbta tik...


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Sporto klube bendraudama su čia dirbančia senjore ponia Danute išgirdau žodžius, kurie ilgam įstrigo mano atmintyje. Kalbėdama apie dabartinį žmonių susvetimėjimą, negandas, kurios tarsi lavina nesustodamos ritasi per pasaulį, išmintingoji senolė įvardino jų atsiradimo priežastį: „Žmonės užmiršo savo Angelą Sargą. Angelai nebeturi darbo“.


Baigiantis savaitei ir prasidėjus naujai mūsų redakcijos duris vis varstė lopšelio-darželio „Nykštukas“ kolektyvas – auklėtojos ir jų globojami mažieji vis nešė maisto produktų vargingiau gyvenančioms šeimoms.


Kai kurie palangiškiai pastebėjo, kad nors miesto pagrindinės gatvės jau spinduliuoja ir žaižaruoja Kalėdų nuotaikomis, tačiau nemaža dalis verslininkų, anot redakcijos svečių, visai nepapuošė ar tik nepastebimai dekoravo savo vitrinas ar biuro langus. „Reikėtų palangiškiams pasižiūrėti, kokie kūrybingi verslininkai yra Danijoje ar Vokietijoje“, – patarė....


Praėjusį penktadienį į kavinę „Floros simfonija“ gausiai rinkosi jau ketvirtojo Palangos moterų klubo „Lions“ rengiamo labdaros vakaro „Sapnuok baltai“ svečiai, kurie šiais metais buvo itin dosnūs. „Lions“ remiamoms palangiškių šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, vakaro metu suaukota per 10 tūkstančių litų –...


Karšta sriuba šaltą žiemos dieną šildė susirinkusius į kurorto viešbučių ir restoranų asociacijos, Palangos Rotary klubo ir kai kurių kitų miesto įmonių surengtą labdaros renginį „Gerumo jūra“, vykusį  praėjusį šeštadienį J. Basanavičiaus gatvėje, ties Birutės alėja. Šis  renginys  buvo skirtas paremti Palangos...


„Litesko“ termobusu palangiškiai liko patenkinti

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 10 20 | Rubrika: Miestas

Palangoje dvi dienas viešėjęs žaliasis „Litesko“ termobusas sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo. Mobilusis bendrovės klientų aptarnavimo centras su energetikų komanda atsakinėjo miestiečiams į visus jiems aktualius klausimus.


Miesto politikai savo pinigines atvėrė visuomenei

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 10 05 | Rubrika: Miestas

Kartą metuose Lietuvos politikai leidžia pažvelgti į savo turimus turtus bei santaupas. Kiekvieno rudens viduryje paskelbiamos jų turto deklaracijos, patenkina visuomenės smalsumą bei leidžia palyginti kokį „derlių“ per metus užaugino valdantieji.


Jau tradicija tapusi Stintų šventė Palangos verslininkams tapo svarbiu pajamų šaltiniu žiemos metu. Kai kasdien Palangoje žiemos metu galima klausytis ramios tylos, tuo tarpu, per stintų šventę kurortas atgijo: čia sugūžėjo tūkstančiai žmonių ne tik iš visų Lietuvos kampelių, bet ir iš užsienio. Kiti barai bei restoranai atsidarė specialiai savaitgaliui, kad galėtų pasipelnyti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius